Esileht Sünnitus Sünnitada kas Tartus või Rakveres?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Sünnitada kas Tartus või Rakveres?

Postitas:

Tere päevast!
Olen kahe vahel,kas sünnitada Tartus või Rakveres?
Tartus juba olnud 3m sünnitust ja tean kuidas seal on.Aga kui kõik hakkab järsku ja kiiresti siis Rakvere ligemal.Sooviks teada,kuidas seal suhtumine on ja kui saadaval ka ema ja lapse või perepalatid on?
Tänan ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sünnitanud vaid Rakveres.

Perepalateid on vaid kolm. Aga pole kuulnud, et keegi veel oleks ilma jäänud.

Teine sünnitus kohe ees ja ei kõhkle. Kui sünnituskogemus saab vähegi positiivne olla, siis minul esimene oli 🙂

Kuna sünnitajaid on vähe, on privaatsus, hubasus ja ämmaemanda tähelepanu tagatud. Minu sünnituse juures viibis ämmakas, kaks praktikanti (minu loal), hooldaja ja tagataustal igaks juhuks ka lastearst. Samas oli meil abikaasaga haiglas oldud 14 tunni jooksul piisavalt võimalust privaatsusele ja ruumile. Enamus sjast olin vannis või duši all, seega ei tea mis võimalused sünnitustubades veel on. Kindlasti pall, järi jms. Kogu personal oli viisakas ja sõbralik. Üks miinus oli see, et imetsmisnõustajat ei olnud.

Sõbranna sünnitas just Tartus ja perepalatit ei õnnestunud saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 17:18; 23.08 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last Rakveres sünnitanud. Kuidagi ei kujuta ette, et oleks kuhugi kaugele hakanud sõitma. Pool tundi peale kodust lahkumist olin oma juba väga aktiivse sünnitustegevusega haiglas ja paari tunni pärast oli laps käes. Olime üksikpalatis. Sünnitusjärgselt käisid ja nõustasid/jälgisid ämmaemandad ja pärast käisin veel imetamise nõu saamas ja kaalumas polikliinikus ämmaemanda vastuvõtul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sünni ajal elasin Tallinna ligidal ja sünnitasin Pelgulinnas. Nüüd teise lapse ajal olen tagasi kodulinnas Rakveres aga plaan minna ikkagi Pelgulinna. Uuringud kõik Tallinnas , ämmaka jälgimisel Rakveres. Sisetunne lihtsalt ütleb nii, et tahan Tallinnas sünnitada ja ma tunnen end selle otsusega rahulikumalt. Muidugi vältimatu olukorra puhul Tallinna jalad ristis ei sõida ja vajadusel sünnitan Rakveres. Soovitus on, et tee enda tunde järgi 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri järgi millised valuvaigisti võimalused rakveres on. Kas epiduraali tehakse nt. Mina oma haiglas sain teada, et epiduraali ei tehta peale 20h sünnitusvalusid ja erakorralist keisrit. Oleks enne teadnud oleks mujale sünnitama läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan igal juhul Rakveret, seal on kõiikk ämmaemandad niiii super toredad. Olin ise rakveres haiglas seal samas osakonnas ja varsti lähen uuesti ja nägin kõik ämmaemandad ära, sünnitanud veel ei ole. Kõik on hubane, väike ja mõnus vaikne. Ei ole mingi liinitöö nagu suuremates haiglates. Epiduraali ja kõiki valuvaigisteid saab. Peretoa või ema-lapse toa saab kindlasti. Ise kavatsen kindlasti Rakveres sünnitada, ei taha kunagi suurhaiglasse minna, kus arstidel ja ämmakatel on sinust suure tõenäosusega väga ükskõik ja võid saada iga asja eest sõimata ja pärast pead veel kuskil intensiivis või ei tea kus istuma, sest peretubasid ega muid palateid ei ole. Kindlasti võivad ka normaalsed inimesed sattuda, aga sellist hoolimist ei saa kindlasti suurhaiglates nagu Rakveres.
Söök on ainuke miinus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söök on igal pool miinus…
Voibolla peaks järgmisel korral ka väiksemas kohas sünnitama, itk on tiba kombinaadi mootu, ei onnestu eriti ämmaemandateenust saada st ei tunne end toetatuna, pigem segavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimese sünnitasin Tartus, teised kaks Rakveres. Rakveres oli privaatsust kordades rohkem. Aga teise ja kolmanda lapsega ma polekski Tartusse kohale jõudnud, laps oleks teel ära sündinud. Pool tundi pärast haiglasse jõudmist oli laps käes. Ämmaemandad on äärmiselt kenad ja toetavad Rakveres.

Samas on minu tuttavate kogemus, et kui on karta komplikatsioonidega sünnitust, siis pigem minna suuremasse haiglasse, raskemate olukordadega tegelemiseks on Rakveres kogemusi ja spetsialiste vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esimene kommenteerija.

Nüüdseks ka teine laps Rakveres sünnitatud ja kinnitan, et seekord oli veel mõnusam ja rahulikum 🙂 Aga see olenes kindlasti ka sellest, et sünnitus oli kergem ja lühem.

Mõlema sünnituse puhul olen kasutanud naerugaasi (mida lubatakse Rakveres kasutada max pool tundi järjest). Aga olen kuulnud ka, et epiduraali võimalus on olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 17:18; 23.08 11:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Sünnitada kas Tartus või Rakveres?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.