Esileht Tööelu, raha ja seadused. sünnitähtaeg 23.10, mis aasta järgi emapalk?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: sünnitähtaeg 23.10, mis aasta järgi emapalk?

Postitas:

Targad palun aidake. Kui mul sünnitustähtaeg on 23.10, siis missuguse aasta järgi arvestatakse mulle emapalk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada arvestatakse alati lapse sünnile eelneva aasta põhjal. \”Vanemahüvitis arvutatakse hüvitisele õiguse tekkimise päevale eelnenud kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulude järgi.\” (http://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html) Ehk siis \”õiguse tekkimise päev\” on lapse sünnikuupäev.

Vt ka nt http://ensib.ee/vanemahuvitis/.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal jääd sünnituspuhkusele? Sünnituspuhkus kestab 140 päeva. Sellest kuupäevast, millal sünnituspuhkus algab, arvestad 140 päeva edasi. Kui 140 päeva lõpeb 2013 aastal, siis saad 2012 järgi, kui 2012 ehk sel aastal, siis saad 2011 järgi.

Mul ei ole aega praegu arvutada aga tundub, et 70 päeva puhul Sul jääb kuskil sinna piiri peale see aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Heidy81 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teada arvestatakse alati lapse sünnile eelneva aasta põhjal. \”Vanemahüvitis arvutatakse hüvitisele õiguse tekkimise päevale eelnenud kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulude järgi.\” (http://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html) Ehk siis \”õiguse tekkimise päev\” on lapse sünnikuupäev.

Vt ka nt http://ensib.ee/vanemahuvitis/.%5B/tsitaat%5D

Minu tähtaeg oli oktoobri alguses ja kuna sünnituspuhkus 140 päeva lõppes järgmisel aastal, siis sain vanemahüvitist selle aasta järgi, millal laps sündis. Seega ei ole nii, et arvestatakse lapse sünnile eelneva aasta järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, see õigus tekib siis hoopis pärast rasedus- ja sünnituspuhkuse lõppu. Vabandust, et ennatlikult valeinfot levitasin. Kuna mul endal tähtaeg märtsis ja raseduspuhkus lõpeb mais, siis jäävad mõlemad kindlalt ühe aasta sisse ja seega ei tulnud selle pealegi, et aasta lõpus oleva tähtajaga võib erinev asi olla.

Aga lingid siiski kehtivad ja sealt peaks üht-teist kasulikku saama :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ongi, kui dekreet(140p) lõpeb sul 2013, siis emapalk 2012 alusel, nende töötatud kuude keskmine.

Mul endal sama asi, TA 10.10, jään dekreeti 30p ennem, siis lõpeb dekreet nappi uue aasta sees.
Juhul, kui üks ei otsusta muidugi kõvasti varem sündima hakata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõppedes algab VH ja määratakse sellest hetkest vaadatuna eelmise aasta alusel.

Rsp alguse valid sina. Kas 30, 31, 32…69 või 70 p enne sünnituse tähtaega.
Kestab 140p.

Kui tähtaeg on 23.oktoober,
siis
I võimalus rsp-le jääda on 70 p varem e 14.august, sel juhul rsp lõpp 31.detsember, VH algus 01.01.2013 ja määratakse 2012.a alusel VH

st
sinu puhul, kui tähtaeg jääb lõplikult 23.10, valida ei saa.
Võid minna rsp-le nii I võimalusel kui alles viimasel, ikka on VH 2012.a alusel.

Kasulik rahaliselt muidugi minna alles 30p enne tähtaega.

Kui sünnituse tähtaeg oleks kas või päev varasem st 22.oktoober, saaksid valida, kas soovid VH 2012 või 2011.a alusel:
13.august algav rsp lõpeb 30.12, sel juhul algab VH 31.12 ja on 2011.a alusel.
Infoks, kui 2011.a keskmine on soodsam kui 2012.a oma tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, Viimane info (ehk siis kohalik) on väga täpne. Kui Su soov on saada 2011 aasta järgi, siis on väike võimalus, et palud oma arstil määrata esialgseks tähtajaks 21-22 oktoober. Arsti määratud eeldatav tähtaeg võetakse aluseks. Arst võib vastu tulla, aga ei pea seda tegema. Tean juhtumeid, kus 1-2 päeva puhul on vastu tuldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju ka võimalus RSP (dekreeti) mitte kasutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On ju ka võimalus RSP (dekreeti) mitte kasutada?[/tsitaat]

Ma ei viitsi seadusest järge praegu ajama hakata, aga kui naine, kel on õigus kasutada rasedus-sünnituspuhkust, seda ei kasuta, siis saab esimesed kolm või neli kuud miinimumpalga järgi vanemahüvitist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaval inimesel pole võimalust rsp-st keelduda.

Sünnituse kuupäevast väljastab arst ikkagi sünnituslehe.

Kuidas kujutate ette töötamist sünnituseni+ järgmisel päeval pärast sünnitust tööle?

Veel: keeldudes rsp-st on hüvitiste periood lühem ning esimesed 70p määratakse VH miinimumi alusel, mitte sinu keskmise alusel.

Jah, olles lhp-l eelmise(alla 3a lapsega) on tõesti võimalus lhp mitte katkestada, rsp mitte võtta ja valida VH lapse sünnist. Siis pole ka \”trahvi\” st esimesed 70p miinimumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. sünnitähtaeg 23.10, mis aasta järgi emapalk?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.