Esileht Sünnitus sünnitajal on palav

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: sünnitajal on palav

Postitas:

“Sünnitajal on niikuinii kogu aeg palav,” ütleb elektrita Võru haiglas sünnitanu tänases Postimehes. Ma usun, et neil oli vahva kogemus, õnneks mingeid probleeme ka ei tekkinud, mille puhul tingimata elektrit oleks tarvis läinud. Aga selle palavusega on küll nii, et ilmselt tal lihtsalt vedas. Mina mäletan sünnitamisest peamiselt jubedat külmetamist. Valudest ei ole suurt midagi meeles, aga nt vannis olla ei saanud, sest nii külm oli. Õnn, et olin villased sokid kaasa võtnud. Nii et ilmselt on see täitsa individuaalne, kas sünnitajal on palav või külm. (Raseduse ajal oli küll pigem palav, öösel pidi käima jalgu jahutamas ja ujusin ka palju külmemas vees kui mitterasedad inimesed.)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks oli küll täitsa palav, vannis oli ikka mega palav. Õde käis vahepeal küsimas ega külm ei ole. Külm hakkas ainult siis, kui paar korda vannist väljas käisin.
Muidu ma ise olen suur külmetaja küll, aga haigla oli tõesti väga palav. Isegi peale sünnitust toad olid soojad, ei olnudki vaja sokke või midagi peale panna. 🙂
Oleneb täitsa inimesest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli mõlemat last sünnitades külm (esimene laps sündis suvel, teine talvel, sünnituspalatis oli tõenäoliselt täiesti sobiv temperatuur, aga mulle tundus, et kogu aeg oli jahe). Õnneks olin soojad sokid kaasa võtnud (kuskil lugesin, et külmatunne võib tekkida), nii et juunis keset kohutavat leitsakut sünnitades olid mul ka soojad sokid jalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli täitsa normaalne sünnituse ajal (tõsi, vannis oli külm, aga see pigem minu kiiks seoses vee temperatuuriga). vahepeal käisin küll peale dušši all käimist paljalt ringi, aga orhkem seetõttu, et valudes ma lihtsalt ei jaksanud ennast liigutada öösärgi selga panemiseks.

peale sünnitust küll tabas vappekülm, siis poleks üksi elekter aidanud, lamasin nagunii meeletult suure tekikuhja all ja ikka oli vähe 😀

Mis mind aga hämmastab, et kas haiglatel ei ole elementaarne varugeneraator? Ei saa ju keset operatsiooni elekter kaduda, kuigi lühiajalist elektrikadu võib tulla ette iga äiksega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnitajal on palav siis tooge mingi kole mees ta kõrvale ja tal hakkab külm

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin Põlva haiglas ja seal oli sünnitustoas konditsioneer, mida ise puldiga sobivaks keerasin. Mul oli megapalav ja sain hea jaheda peale sättida. Väljutuse ajaks pandi tagasi soojema peale, et lapsel külm ei hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus sünnitajal on palav