Esileht Sünnitus Sünnitamine ITKs ja covid

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sünnitamine ITKs ja covid

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi on lähiajal käinud sünnitamas nii, et kaaslane on vaktsineerimata? ITK kodukal kirjeldatakse, et kaaslase perepalatisse kaasa võtmiseks on vaja PCR testi. Kas see sisi tehakse kohapeal ja kuna see peab olema laboris tehtud, siis kas vahepeal pärast sünnitust peab mees koju minema ja tulemusi ootama?
Nagu aru saan, siis sünnitamisele minnes tehakse lihtsalt kiirtest?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kohtusin just mõni päev tagasi sünnitusele valitud ämmaemandaga. Ka meil jäävad vaktsineerimised sünnitusjärgsesse aega, seega küsisin samu küsimusi, alljärgnevalt lühike kokkuvõte.

1. Kui sünnitaja on vaktsineerimata, siis sünnitusele tulles tehakse sünnitajale test, testi tulemuste selgumiseni kannad maski. Testi tulemused pidid tulema ca 1h – 1.5h jooksul, mis ei kõla nagu kiirtest, vaid pigem PCR. Kui test on negatiivne, saab tugiisik sünnitusele, sealjuures kannab kogu sünnituse maski ja täidab tervisedeklaratsiooni. Tugiisikut ennast selles etapis ei testita.

2. Et perepalatisse jääda, tehakse tugiisikule kohapeal 80 euro eest test. Sain aru, et see on sama test, millega sünnitajatki testitakse, seega sarnane ooteaeg. Neil pidi olemas olema võimekus igal ajahetkel seda teha ning ise eelnevalt ma ei näe väga suurt võimalust/mõtet testi teha, sest ei tea, kui pikaks sünnitus venib, millal perepalat vabaneb ja test peab olema tehtud 24h jooksul enne palatisse saamist, seega igat pidi kõlab lihtsamalt see kohapeal teha.

Kui muretsed, soovitan eraämmaemandat, kes saab sinu eest seista ja asjaajamisega aidata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kohtusin just mõni päev tagasi sünnitusele valitud ämmaemandaga. Ka meil jäävad vaktsineerimised sünnitusjärgsesse aega, seega küsisin samu küsimusi, alljärgnevalt lühike kokkuvõte.

1. Kui sünnitaja on vaktsineerimata, siis sünnitusele tulles tehakse sünnitajale test, testi tulemuste selgumiseni kannad maski. Testi tulemused pidid tulema ca 1h – 1.5h jooksul, mis ei kõla nagu kiirtest, vaid pigem PCR. Kui test on negatiivne, saab tugiisik sünnitusele, sealjuures kannab kogu sünnituse maski ja täidab tervisedeklaratsiooni. Tugiisikut ennast selles etapis ei testita.

2. Et perepalatisse jääda, tehakse tugiisikule kohapeal 80 euro eest test. Sain aru, et see on sama test, millega sünnitajatki testitakse, seega sarnane ooteaeg. Neil pidi olemas olema võimekus igal ajahetkel seda teha ning ise eelnevalt ma ei näe väga suurt võimalust/mõtet testi teha, sest ei tea, kui pikaks sünnitus venib, millal perepalat vabaneb ja test peab olema tehtud 24h jooksul enne palatisse saamist, seega igat pidi kõlab lihtsamalt see kohapeal teha.

Kui muretsed, soovitan eraämmaemandat, kes saab sinu eest seista ja asjaajamisega aidata.

Vau! Aitäh nii põhjaliku ja konkreetse vastuse eest! Nüüd on palju kindlam tunne! Eraämmaemandat siiski ei võta, aga katsume siis ise enda eest seista 🙂 suur- suur aitäh, et võtsid vaevaks nii asjaliku vastuse kirjutada!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh info eest! Olen kiire sünnitaja ja 1,5 t testi vastuse ootamine tundub mulle ülipikk.

Kas sünnituspalatisse ikka lubatakse vahepeal (koos kaaslasega)?

Plaan küll Pelgusse minna ja mees vaktsineeritud. Aga on hirm, et jõuan juba ära sünnitada kuni mees kuskil koridoris minu teati tulemusi ootab….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus küll koridoris testi tulemust ei pidanud ootama, vaid ikka sünnitustoas olime mõlemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie perepalatit ei saanudki ja mees pidi pärast sünnitust koju minema kuigi oli vaktsineeritud. Suht nõme ikka. Olin üldpalatis koos teise naisega ja tema ka ei saanud perepalatit ja mees läks koju.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie perepalatit ei saanudki ja mees pidi pärast sünnitust koju minema kuigi oli vaktsineeritud. Suht nõme ikka. Olin üldpalatis koos teise naisega ja tema ka ei saanud perepalatit ja mees läks koju.

No kui ei saanud siis järelikult polnud vabat perepalatit anda. See ikka käib selle järgi kes ees see mees. Ning üldiselt kui on olnud keisriga sünnitaja ja ta avaldab soovi peretoale siis saab tema selle, sest neil ilmselt vaja rohkem mehe abi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise küll eeldatavasti augustis minemas ITK-sse aga hetke reeglite järgi ei saa vaksimata või läbipõdemata (3 kuud) kaaslane perepalatisse (lisaks tehakse ka testid). Ma olen meeletult kurb ja hirmul, sest esimese lapsega ma ei oleks saanud ilma meheta perepalatis hakkama. Last pidi iga 3 h tagant äratama, et süüa tuua jne. Loodan, et ehk selle aja peale asjad muutuvad. Lisaks ei saa ka ultrahelisse kaasa. Ei soovi vaktsineerida ja läbipõdeda ei ole õnnestunud mitme aasta jooksul kordagi. Loodan, et see hullus saab lihtsalt läbi ühel päeval. 🙂

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise küll eeldatavasti augustis minemas ITK-sse aga hetke reeglite järgi ei saa vaksimata või läbipõdemata (3 kuud) kaaslane perepalatisse (lisaks tehakse ka testid). Ma olen meeletult kurb ja hirmul, sest esimese lapsega ma ei oleks saanud ilma meheta perepalatis hakkama. Last pidi iga 3 h tagant äratama, et süüa tuua jne. Loodan, et ehk selle aja peale asjad muutuvad. Lisaks ei saa ka ultrahelisse kaasa. Ei soovi vaktsineerida ja läbipõdeda ei ole õnnestunud mitme aasta jooksul kordagi. Loodan, et see hullus saab lihtsalt läbi ühel päeval. ????

Sinu meeletu kurbus ja hirm on vaktsineeritud emade/isade rõõm ja kergendus.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu teadmiseks, et mitte ainult vaksimine ei ole eelduseks vaid ka läbipõdemine loeb. Lisaks tehakse KÕIKIDELE ka testid. Inimesi ei peaks karistama sellepärast, et nad ei soovi ennast (vabatahtliku/ebausaldusväärse) vaktsiiniga süstida.

Kui see vaksimine nii suur kergendus on, siis miks kõiki sellegi poolest testitakse? Kui natukene loogiliselt mõelda, siis ei ole vahet, kas oled vaksitud/läbipõdenud – kui nagunii testitakse. See inimeste pahatahtlikkus ja ärapanemine on nii jube praegusel ajal, vaksitud arvavad, et nad on pea jagu üle teistest inimestest.

Oleme terved inimesed, kes võrreldes vaksitutega istuvad kodus ja ei käi inimesi nakatamas ega nakkust kuskilt korjamas. Ja 10x ohutum oleks meil haiglas olla, kui nendel, kes teatris, spas, kinos, kohvikus jne kohtades igapäev käivad.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ei ole vahet, kas oled vaksitud/läbipõdenud – kui nagunii testitakse.

On küll vahe. Vaktsineerides, lisaks maski kandmisele, hügieeninõuete täitmisele ja liigsete kontaktide vätimisele, olen ma teinud kõik minust oleneva, et haigus ei leviks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu teadmiseks, et mitte ainult vaksimine ei ole eelduseks vaid ka läbipõdemine loeb. Lisaks tehakse KÕIKIDELE ka testid. Inimesi ei peaks karistama sellepärast, et nad ei soovi ennast (vabatahtliku/ebausaldusväärse) vaktsiiniga süstida.

Kui see vaksimine nii suur kergendus on, siis miks kõiki sellegi poolest testitakse? Kui natukene loogiliselt mõelda, siis ei ole vahet, kas oled vaksitud/läbipõdenud – kui nagunii testitakse. See inimeste pahatahtlikkus ja ärapanemine on nii jube praegusel ajal, vaksitud arvavad, et nad on pea jagu üle teistest inimestest.

Oleme terved inimesed, kes võrreldes vaksitutega istuvad kodus ja ei käi inimesi nakatamas ega nakkust kuskilt korjamas. Ja 10x ohutum oleks meil haiglas olla, kui nendel, kes teatris, spas, kinos, kohvikus jne kohtades igapäev käivad.

Sed tingimust peaks vaatama mitte piiranguna vaktsineerimata inimestele, vais leevendusena vaktsineeritud inimestele. Alternetiiv oleks küik tugiisikud keelata.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus Sünnitamine ITKs ja covid