Esileht Sünnitus Sünnitamine ja lapse sünni registreerimine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Sünnitamine ja lapse sünni registreerimine

Postitas:

Olen aastaid elanud pealinnas ja sinna ka ametlikult sisse kirjutatud, aga plaanin pärast dekreeti kolida väiksemasse linna, kus on mu vanematekodu ja seal ka sünnitada. Kas olles Tallinna linna elanik võin mõnes teises linnas lapse sünni registreerida, nii et ei kaota Tallinna linna sünnitoetust? Ei taha vastsündinuga reisida ja kuna perekonnaseisuasutus tuleb toimingud teha esimese elukuu jooksul, siis tundub oma kodulinnas registreerimine mõistlik. Kuna mu kaaslane elab ja töötab hetkel teises EU riigis, sünnitaksin meeleldi hoopis seal, aga siis on meil samuti mõlemal vaja lapse esimesel elukuul reisida Eestisse, et saada vanemahüvitist ja teisi siinseid toetus, arvestades et olen ligi 20 aastat juba maksumaksja. Kahjuks ei ole muljet jäänud, et neid saaks teha interneti teel. Ja olgugi, et ta plaanib sünnituse ajaks puhkust, ei tea kunagi nii täpselt. Emotsionaalselt oleks raskem viimased raseduskuud ilma partnerita veeta, rääkimata sellest, et teda sünnitamisel toeks ei oleks. Kuidas on teie kogemused, kes olete sama probleemi ees seisnud ja millal olete võtnud reise ette vastsündinuga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:34; 11.02 11:19; 11.02 18:42; 11.02 19:42; 21.02 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleksid abielus, saaksid lapse sünni registreerida veebi teel. Mitteabielus peate koos mehega minema perekonnaseisuametisse. Muidu ei kanta registrisse isa andmeid. Kõiki toetusi saab taodelda eesti.ee kaudu.

Arvan, et vastsündinuga mööda ilma reisida on keerulisem, ilmselt peaksid siis sünni registreerima välisesinduses ja taotlema sealt lapsele reisidokumendi. Samas olen üsna kindel, et saatkonnas saab lapse sünni regada ja veebis toetused taodelda. Toetuse saamiseks tuleb lapse elukohaks panna ema elukoht Tallinn, ka see ei tohiks võimatu olla. Tutvu mehe elukoha riigi Eesti välisesinduse kodukaga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaaslane on teise EU kodanik. Plaanime küll nüüd raseduse ajal abielu registreerida, ent digiallkirjaõigust tal ju ikkagi pole, et saaksime seal olles interneti teel asju ajada. Ses riigis puudub ka Eesti välisesindus, paar korda aastas käib naaberriigist konsul kohal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:34; 11.02 11:19; 11.02 18:42; 11.02 19:42; 21.02 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tingimus on, et vähemalt üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta vahetult enne lapse sündi, mina olen rohkem kui 10 aastat juba. Seda, et formaalsused dokumentidegs on tarvis teha, on loomulik. Elukaaslase tervisekindlus katab riiklikus haiglas sünnituse, mõnes erahaiglas ilmselt kõike ei kataks, küll me sellega juba arvestaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:34; 11.02 11:19; 11.02 18:42; 11.02 19:42; 21.02 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus, tundub nii küll, aga meil on visiitabielu, seepärast pole teda ka registreerinud siia ja tema maksuraha läheb teise riiki. Ohjah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:34; 11.02 11:19; 11.02 18:42; 11.02 19:42; 21.02 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see kõik palju keerulisem. Kas sa plaanid lapsega mehe juurde teise riiki elama minna? Kui jah, siis selleks, et lapsel oleks seal riigis tervisekindlustus, tuleb ta sinna riiki elama registreerida. Kahest riigist korraga tervisekindlustust ei saa. Siis aga lähevad ka peretoetused elukoha riigi järgi (erand ainult siis, kui mees ei saa palgatulu). Sina pead paluma vahe, mis alla sinu VH seal riigis makstakse, Eesti riigil kompenseerida. Kindlasti vormista lapsele EU ravikindlustuskaart puhuks, kui Eestisse (või mujale) reisite.

Mina olen reisinud 6-nädalase lapsega (ümberistumine koos termilalivahetusega Arlandas). Tuttav on lennanud 3-nädalase lapsega. Varu aega nii lapse söötmiseks, mähkmevahetuseks, lennujaamas liikumiseks jne (mähkmevahetustubades kipuvad inimesed riideid vahetamas ja ennast värskendamas käima, seal järjekorras võib aega minna), paki käsipagsisse kaasa vahetusriided ka endale (kui laps oksendama või mähe lekkima peaks). Kindlasti kaasa kandelina või kõhukott, sellega on palju mugavam kui käruga jahmerdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsin siin samas. kui saan lapse üksikemana ja ei tahagi (ega saagi) kanda registrisse isa andmeid, siis kas saan asjad netis aetud või pean ka kohapeale minema tallinnas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsin siin samas. kui saan lapse üksikemana ja ei tahagi (ega saagi) kanda registrisse isa andmeid, siis kas saan asjad netis aetud või pean ka kohapeale minema tallinnas?

Siis peab ikkagi kohapeale minema. 🙁 Vähemalt kaks aastat tagasi küll veel pidi.

Teema autor, kas Sa oled ikka tõesti kindel, et Sa tahaksid sünnitada kohas, kus meditsiinipersonal ei räägi eesti keelt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ikka otsustanud, et sünnitan siin ja vormistame ka õige pea abielu. Kas tal on võimalik siis minu abikaasana ja e-residendi ID-kaardiga ka end Tallinna elanikuks registreerida (minuga samale üürikorteri aadressile, kui ma selle järgi registris kirjas)? Tema nimel ju seda üürilepingut pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:34; 11.02 11:19; 11.02 18:42; 11.02 19:42; 21.02 16:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Sünnitamine ja lapse sünni registreerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.