Esileht Sünnitus Sünnitamine kõrge vererõhu ja emaka armiga

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Sünnitamine kõrge vererõhu ja emaka armiga

Postitas:

On kellelgi kogemusi sünnitusest kõrge vererõhu ja emaka armiga? Ise olen sellises olukorras, et esimene oli erakorraline keiser väga raske preeklampsia tõttu ja nüüd tahaks ise sünnitada, kuid jälle vererõhk kõrge, eriti kõrge aga haiglas (vist see nn. valge kitli sündroom) ja alla haiglas tavaliselt ei lähe. Kuidas lõpus pressida olete saanud? Kas saab kasutada nt. lõpus presside tugevdamiseks tilka või kardetakse armi rebenemist ja seda ei tehta?
Kui kõrge võib vererõhk olla, et saab veel ise sünnitada? Millal keisriks võib minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedust ainult 15 ja arst seletas ka ,et vererõhk väga kõrge. Igapäev pean võtma väikse tab.aspiriini.(kuigi enesetunne super)
Kas sulle pakuti varem keisrit vererõhu pärast ? Saan aru ,et erakorraline, kuid kas seda võimalust varem ei arutata ?
Valge kitli sündroom tõesti olemas , mõtlen ,et äkki endal ka. No ei saa olla, et arsti juures vererõhk laes, aga muidu normaalne olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Preeklampsia ongi just väga kõrge vererõhk, valk uriinis ja tursed. Eluohtlik olukord oli nii mulle kui ka lapsele. Varem keisrit ei pakutud, kuna olin valmis ise sünnitama ka kõrgenenud rõhuga. Kergekäeliselt keisrit ei tehta, kuna ka seal on omad ohud ja arstid näevad ka keisri n.ö. pahupoolt. Oodati ja vaadati, andsin analüüse. Kuid nädal enne tähtaega läks asi väga kriitiliseks ja tehti erakorraline keiser, kui valvearst mõõtis vererõhuks 240/150. Uriinis oli valgunäit ka kõrge. Kusjuures ma ei tea, kas vererõhuaparaadil üldse suuremat näitu on, kuna siis vist lähed juba Looja karja…
Taastumine oli vaevaline, verekaotus suur, pea käis ikka paar nädalat ringi. Keisrihaav läks ka veel natuke lahti, kuna tekkis põletik. Ühesõnaga üks suur jama oli. Aga laps oli õnneks terve ja mina taastusin ka vaikselt ning tagantjärgi suur-suur aitäh ITK personalile, eriti dr. Zirko juuniorile, tänu kelle kiirele tegutsemisele kõik ikka õnnelikult lõppes 🙂

Sul on veel aega oma hirmudega tegeleda, võib-olla saad neist võitu. Soovitan psühholoogi abi. Kuid ega see nalja asi ei ole. Eks ka mul oli selle preeklampsia tekkimisel suureks ‘abimeheks’ hirm eesootava ees. Oleneb kui tugevalt Sinu keha sellele hirmule reageerib. Katsu mõelda positiivselt ja räägi oma arstiga/ämmaemandaga oma muredest ja sellest, mida Sa täpselt kardad. Ta oskab Sind rahustada ja annab eneseusku juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Sünnitus Sünnitamine kõrge vererõhu ja emaka armiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.