Esileht Sünnitus sünnitamine Soomes

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: sünnitamine Soomes

Postitas:

Kas on siin kedagi, kes on Soomes sünnitanud? Kiitke- laitke…
Nimelt mu meest kutsuti juulist- sept.keskpaigani sinna tööle. Kaks lasteaiaealist last olemas ja kolmas peaks sündima aug.
Nüüd siis istun ja mõtlen, et kumb variant oleks etem–jään lastega koju ja sünnitan siin üksi või lähme kaasa ja sünnitan seal..Kuigi see viimane variant on vist ikka hullumeelne mõte. Ise ma soome keelest ei jaga ööd ega mütsi, kuigi mees räägib vabalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 27.01 13:09; 02.02 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa tahaksid saada sünnitusabi keeles, mida sa ei mõista? mina ei tahaks. ja minu teada eesti haigekassa ei korva soomes sünnitamist (sest tegu pole erakorralise abiga)- olen kuulnud, et see läheks maksma kuskil 3000 euri.
Lisaks need kulud, kui midagi peaks sinu või lapsega valesti minema- nt laps vajab intensiivravi. Uuri ikka neid asju ka enne kui suure hurraaga välismaale sünnitama minema hakkad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:49; 27.01 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arust ta just uurib ju, mitte ei lähe hurraaga. Mingi kibestunud oled we? [/tsitaat]

olen jah kibestunud, mis siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:49; 27.01 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

to Kägu (32+3)– tänud mõistmast!
to Kägu (pole soomes sünnitanud)– pole ma veel kuhugi hurraaga läinud. Kirjutasin ju, et mõtisklen sel teemal. Aga tänud info eest ikkagi, kuigi see viimane lause oli liiast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 27.01 13:09; 02.02 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitanud oma kolmanda lapse Soomes. Kõige parem kogemus ja meeldivaim suhtumine! Aga sa peaksid jõudma siis enne 4.raseduskuu lõppu siin ennast arvele võtta ja peaksid olema kuulunud Soome \”sosiaaliturvaan\” – ei teagi kuidas tõlkida, vähemalt 180 päeva. Kas jõuaksite need asjad korda ajada? Ehk sellest peaks alustama.
Nüüd vast vaatasin, et mees tuleb siia tööle ainult 3-ks kuuks, siis ei saa jah neid dokumente korda. Jääb üle ainult tasuline sünnitamine, minu teada maksumus jääb u.5000 euro kanti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soome ei saa nii sama minna ja öelda, et tahan siin sünnitada… saadavad kohe eestisse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka sünnitus juba alanud on, siis ei saada sind keegi kodumaale 🙂 Siin maksab tavasünnitus umbes 1700¤ kui ei ole Soome ravikindlustust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin küll soomes sünnitada,kui sul mees ka siin.Ise tulin samuti soome mehe juurde-keelt ei osanud,soome haigekassat polnud,aga saime neuvolasse ikka jutule.Ennast võtsin siin arvele 13-ndal nädalal ja praegu jooksmas 31-ndal ja alles nüüd sain oma paberid korda.Maksnud pole ma mitte ühegi vereproovi ega uh eest.Arstid on siin väga toredad,mees on käinud igalpool kaasas minuga ja rääkinud siis minu eest :d.Ja keele taha ei jää sünnitamine sul kindlasti mitte,võtad mehe kaasa ja lihtsamatest asjades saad ikka aru.Ja kui artsi juures käid,siis põhiasjad jäävad ikka meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to Kägu 17:12
Aitäh heade soovituste eest, aga ilmselt see läheb ikkagi väga kulukaks, kuna mul pole soome ravikindl.ja mees läheb tööle ka vaid max 3 kuuks.
Pean ikka \”südame külmaks tegema\” ja eestis sünnitama ja lootma norm.personalile. Ehk veab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 27.01 13:09; 02.02 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes on jah päris kulukas sünnitada kui ei kuulu KELA ravikindlustuse alla aga muidugi on siin hoopis teine suhtumine patsientidesse. Ja seda vaid heas mõttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina soovitaksin küll soomes sünnitada,kui sul mees ka siin.Ise tulin samuti soome mehe juurde-keelt ei osanud,soome haigekassat polnud,aga saime neuvolasse ikka jutule.Ennast võtsin siin arvele 13-ndal nädalal ja praegu jooksmas 31-ndal ja alles nüüd sain oma paberid korda.Maksnud pole ma mitte ühegi vereproovi ega uh eest.Arstid on siin väga toredad,mees on käinud igalpool kaasas minuga ja rääkinud siis minu eest :d.Ja keele taha ei jää sünnitamine sul kindlasti mitte,võtad mehe kaasa ja lihtsamatest asjades saad ikka aru.Ja kui artsi juures käid,siis põhiasjad jäävad ikka meelde.[/tsitaat]”

ma arvan, et sul on lihtsalt arve veel koju jõudmata. Seal käivadki asjad niimoodi aeglaselt. Ka need, kes ammu Soomes elavad, lapsed pered jne seal juba kirjas maksavad ka vereproovi võtmise kinni. Samuti sünnituse eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pean ikka \”südame külmaks tegema\” ja eestis sünnitama ja lootma norm.personalile. Ehk veab.[/tsitaat]

Äkki mõtled tasulise ämmaemanda peale ja ei pea südant külmaks tegema? 🙂 Minul oli poolteist kuud tagasi sünnitades tasuline ämmaemand abiks. Sünnitusmajja sünnitama minnes ja sünnitades kuni oma palatisse jõudes ei näinud mina mitteühtegi rohkemat inimest kui oma ä/e. Ja sünnitus oli suurepärane! Keskendu meeldivale sünnitusele Eestis. Minule sobis ja meeldis ilma abikaasata sünnitada ning nii me kahekesi ä/e-ga toimetasime. 🙂
Sul on aega ja kui on selline summa võimalik kulutada, siis julgustan sind sellele mõtlema, et Eestis sünnitamine ei pea olema loterii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus sünnitamine Soomes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.