Esileht Sünnitus Sünnitamine TÜKis

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Sünnitamine TÜKis

Postitas:

Olen valiku ees, kas minna sünnitama LEHi või TÜKi

Kellelgi on ehk mõlemas kogemus olemas. Kumba veel tagasi läheksite? Võite ka lihtsalt  jagada, kuidas Tartus sünnitamine oli 🙂 Kõige rohkem kardan vastikuid arste, ämmakaid ja “konveiermeetodit”…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin TÜKis 2018 sügisel. Minul oli eraÄE. Selle teenusega jäin küll väga rahule. Ta pidevalt käis ja kontrollis mind. Suhtumine oli sõbralik ja toetav. Tegemist oli enneaegse sünnitusega, seega sünni hetkel oli personali ilmselt rohkem, kui tavapäraselt. Kogu personal oli professionaalne ja keegi ei käitunud ebaviisakalt või hoolimatult vms. Sünnitusjärgses osakonnas olid samuti toredad töötajad. Õed, ämmakad, lastearstid olid sõbralikud. Beebide intensiivravis oli ainult üks käreda ütlemisega õde (kelle ütlemiste pärast ma palatis mõned korrad nutta sain). Ta ei olnud ka tegelikult pahatahtlik, lihtsalt väga otsekohene ja veidi karm. Peale sünnitust, kui hormoonid ja emotsioonid laes, siis ootaks toetust ja sõbralikku suhtumist.
Sõbranna sünnitas eelmise aasta suvel TÜKis ja tal nii hästi ei läinud. Sünnieelses osakonnas oli ta juba kuidagi hooletuses ja teadmatuses. Sünnitusel käisin kaasa ja valves olnud ämmakas küll eriti tore ei olnud. Pidevalt oli tunne, et kui midagi küsida, siis olene talle koormaks ja ta ei taha meiega tegeleda. Avatust keeldus katsumust (seda pidavat arst ainult tegema), kuigi lõpuks katsus ikka ise peale arsti visiiti. Valuvaigistava meetodite koht infot ei jaganud vaid viskas mingi infolehe näppu. Ütlemiste poolest tundus ka hoolimatu ja nipsakas. Väga kehv tunne jäi sellest kogemusest.
Kui ma peale enda sünnituskogemust arvasin, et mu eelmine sünnitus oli nii kiire ja võib-olla ei olegi sel korral eraÄE vaja võtta, siis peale sõbranna kogemust vist ei julge ilma eraÄE-ta sünnitama minna ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin maikuus TÜK’is ja olin haiglas üle nädala. Seega kokku puutusin päris mitmete ämmakate ja arstidega. Ma ei jõua ausalt öeldes ära kiita sealseid ämmakaid, naistearste, hooldajaid ja lastearste. Nii-nii toredad ja abivalmid, ma ise kahetsen, et ma rohkem abi ei julgenud küsida, kui beebiga ise asjatasin. Paljud ämmakad seal on ka päris noored, mis on megapositiivne. Mina lugesin enne sünnitama minekut ka teiste negatiivseid kogemusi ja sel ajal oli isegi Pealtnägijas saade sünnitusvägivallast ning olin ka suht hirmul ja kartsin eriti, kuna tegu esimese sünnitusega. Aga hoopis vastupidi. Sünnitusest jäi tore kogemus ja sünnitusjärgsest ka. Oli aega süüa seal ka kenasti, toit oli üllatavalt normaalne(enda toidukott jäi isegi suht puutumatuks, mis ma kaasa pakkisin), üks hooldaja isegi üks kord ütles, kui mul isu polnud, et miks kõik toit söömata :). Pidavalt käidi kontrollimas, kuidas taastumine jms on. Mina igatahes kiidan ja karta pole midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Sünnitus Sünnitamine TÜKis