Esileht Sünnitus Sünnitamise ajal maski kandmine

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Sünnitamise ajal maski kandmine

Postitas:

Kellel hiljutisi kogemusi, kas sunnitakse tõesti maski kandma, kuni pole koroona testi vastus käes? Kuuldavasti ei pruugi vastus tulla 45 min, lausa tunde võib minna. Ma hästi ei kujuta ette tundide viisi maski kanda ja sünnitada 🙂 Kui kompenseeritakse kuidagi lisahapnikuga, siis veel 🙂

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 20:09; 10.04 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testi vastus tuleb Rakvere haiglas 4-6 tunniga. Nii kaua peab sünnituse ajal maski kandma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:18; 10.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks sellest koroona teemast juba.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:17; 10.04 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks sellest koroona teemast juba.

Mine oksenda siis

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:18; 10.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks sellest koroona teemast juba.

😀 😀 mis vahid neid teemasid siis?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 20:09; 10.04 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks sellest koroona teemast juba.

???? ???? mis vahid neid teemasid siis?

Sellepärast vahin, et lähen varsti sünnitama ja selline jaburus ei mahu mulle enam pähe, et pean maski kandma.

+11
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:17; 10.04 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süda läheb pahaks sellest koroona teemast juba.

???? ???? mis vahid neid teemasid siis?

Sellepärast vahin, et lähen varsti sünnitama ja selline jaburus ei mahu mulle enam pähe, et pean maski kandma.

Jaburdus tõepoolest. Kuidas need tänavpeva naised küll nii hellikud on? Uih ja aih, kurat, ajaloos on hakkama saadud igasugustes tingimustes sünnitustega, saad sina ka maskiga.

+5
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, kiirtest on tunniga käes. Aga maskiga oli jube lämbumise tunne küll.

Aga sina, eelmine, käi pekki.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 23:40; 12.05 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see maskiga sünnitus välja siis näeb? Hingeldad karjud rahmid.. siis sätid maski koogid sõrmega seda kurgust välja ja jätkad? Kas beebi nägu kaetakse ka millegiga et ta ei nakataks oma nutuga? See maski värk on ülemõistuse hulluks aetud, vanasti vanasti, kallis inimene vanasti sündis ja jäi sarsi pandeemia ajal sinu esivanemad kes ei kandnud maski,nad jäid ellu ja sa said siia ilma nüüd tulla tänitama. Vanasti siis ammu kui oli igasugu haigusi millele polnud nimegi jäid ka inimesed ellu aga sünnitaja eest hoolitseti nagu osati ja tollel hetkel võimalik oli.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu juba öeldi, mask on ees umbes tund aega, kuni tuleb kiirtesti vastus. Sünnitajal on ees kirurgiline mask. Aga vot katsuge olla ja hingata respiraatoriga, millega töötajad peavad olema päevast päeva…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kas maskiga sünnitajad lämbusid ära või kuidas läks?

Sobiva lugemist: https://maailm.postimees.ee/6965850/koonduslaagris-laibakuhja-korval-sundinud-kannavad-kohustust-oudusi-meenutada?_ga=2.151539774.625853183.1588097739-863841283.1567438451

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, kiirtest on tunniga käes. Aga maskiga oli jube lämbumise tunne küll.

Aga sina, eelmine, käi pekki.

Mis need medtöötajad tundma peavad, kes päevade viisi 10 tunni kaupa maskiga on? Needsamad, kes sind aitavad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see maskiga sünnitus välja siis näeb? Hingeldad karjud rahmid.. siis sätid maski koogid sõrmega seda kurgust välja ja jätkad? Kas beebi nägu kaetakse ka millegiga et ta ei nakataks oma nutuga? See maski värk on ülemõistuse hulluks aetud, vanasti vanasti, kallis inimene vanasti sündis ja jäi sarsi pandeemia ajal sinu esivanemad kes ei kandnud maski,nad jäid ellu ja sa said siia ilma nüüd tulla tänitama. Vanasti siis ammu kui oli igasugu haigusi millele polnud nimegi jäid ka inimesed ellu aga sünnitaja eest hoolitseti nagu osati ja tollel hetkel võimalik oli.

Aga sa saad aru, et mask on selleks, et ämmaemandaid mitte nakatada? Kas sulle pakub rahuldust, et kui nt selgub, et sa oled COBID-positiivne, et nakatasid siis kõiki ämmaemandaid ja nemad veel viisid teistele sünnitajatele ka selle haiguse? Kas ikka on sinu õigus “maski mitte kanda” suurem, kui ämmaemanda õigus mitte haigeks jääda. Maskiga või mitte – laps tuleb välja nagunii ja sünnitus pole nagunii mingi spaa-kogemus. Küsimus on selles, et kas ämmaemandad peaksid oma eluga riskima selle nimel, et sinul oleks MUGAV:

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 10:52; 24.09 13:21; 02.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on hea, et ma sain enne seda eriolukorda sünnitatud. Ma haiglas olingi ainult tunni, enne kui beebi rinnale pandi. Oleks muidugi sünnitanud ka maskiga, kui seda olukord tõesti nõuab. Ei ole ükski laps sündimata jäänud sellepärast, et vaja maski kanda, ma arvan.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilma maskita võid ka nakatada oma last, seega ei saa aru milles probleem. Eriti kui öeldi, et tehakse kiirtest ja vastus tuleb mõne tunniga.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas praegu oleks mõistlik minna haiglasse kohe kui valud algavad ja teha koroonatest ära? Siis saadetakse ehk vahepeal koju tagasi (kes elab linnas või mitte väga kaugel) või kui jäädki haiglasse, siis on need tunnid maskiga ära enne kui valud intensiivsemasse staadiumisse jõuavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea mõte on tiba varem minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 23:40; 12.05 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu testitakse palju ja minu vastused ei tulnud tunniga, vaid 6 tunniga. Sünnitasingi maskiga. Pärast veel istusime 4 tundi sünnitustoas ja ootasime neid vastuseid. Tõsi, päris presside ajal olin nägupidi kuidagi padjas ja see mask pooleldi vajus ära. Ämmaemand oli inimlik ja ei öelnud midagi. Ise tõesti ei suutnud sellele mõelda, higi voolas ja õhku ei olnud. Kui beebi oli käes siis ikka sättisin maski õigesti paika. Samas minu arvates oli see ok. Ega ei taha neile seda viirust anda ja neilt ise seda ka saada, et mis teha kui on praegu selline aeg.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai lõpus sünnitades võtsin maski kohe ära, kui sünnitustuppa jäeti mehega kahekesi. Pärast ei oelnud keegi midagi. Ei suutnud mina hingata valusid üle selle maskiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, see mask ei ole nii hirmus midagi. Ärge kujutage end kõik astmaatikuteks ja ma ei tea mida.

Kui personali sünnitustoas pole, siis hoiad maski lõua all, kui keegi astub tuppa, siis tõmbad maski ette. Ei ole ju keeruline?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 10:52; 24.09 13:21; 02.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, see mask ei ole nii hirmus midagi. Ärge kujutage end kõik astmaatikuteks ja ma ei tea mida.

Kui personali sünnitustoas pole, siis hoiad maski lõua all, kui keegi astub tuppa, siis tõmbad maski ette. Ei ole ju keeruline?

Mina tegin nii ja ämmakas nägi ning ütles, et ma võin maski üldse ära võtta. Koroonaproovi tulemusi polnud veel selleks ajaks, aga minul juba üsna intensiivne sünnitustegevus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib siis ju sünnitusmajja minna enne, kui sünnitustegevus nii intensiivseks läheb, et maskiga õhupuudus tekib. Niisama maskis passida jõuab küll tunde.
Või teine variant – lähed viimasel hetkel, nii et maskis kannatamine jääb lühiajaliseks.

Neist kirurgimaskidest pole minu arvates mitteaevastava ja mitteköhiva inimese puhul eriti tolku. Pole veel kohanud hästi ees istuvat maski. Hoolimata võimalikult korrektsest paigaldusest, nina juurest metallribakese painutamisest jne, on kõik minul jäänud ette nii, et kuskilt vahelt käib ikkagi õhku natuke läbi. Ega selline sünnituse ajal rohkem sega kui kanüül (pigem segab viimane rohkem). Aga kasu sest tegelikult samuti pole. Tea, kas meditsiinipersonal ka seda mõistab või mõjub siiski see efekt, et midagi on tehtud? Psühholoogiline mõju on kindlasti oluline, seda ei maksa alahinnata, aga otsene mõju aerosoolina leviva viiruse vastu selle kirurgimaskikese puhul on vähene…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib siis ju sünnitusmajja minna enne, kui sünnitustegevus nii intensiivseks läheb, et maskiga õhupuudus tekib. Niisama maskis passida jõuab küll tunde.

Või teine variant – lähed viimasel hetkel, nii et maskis kannatamine jääb lühiajaliseks.

Neist kirurgimaskidest pole minu arvates mitteaevastava ja mitteköhiva inimese puhul eriti tolku. Pole veel kohanud hästi ees istuvat maski. Hoolimata võimalikult korrektsest paigaldusest, nina juurest metallribakese painutamisest jne, on kõik minul jäänud ette nii, et kuskilt vahelt käib ikkagi õhku natuke läbi. Ega selline sünnituse ajal rohkem sega kui kanüül (pigem segab viimane rohkem). Aga kasu sest tegelikult samuti pole. Tea, kas meditsiinipersonal ka seda mõistab või mõjub siiski see efekt, et midagi on tehtud? Psühholoogiline mõju on kindlasti oluline, seda ei maksa alahinnata, aga otsene mõju aerosoolina leviva viiruse vastu selle kirurgimaskikese puhul on vähene…

Ma arvan, et intelligentsem osa meditsiinipersonalist mõistab seda väga hästi, aga no neil ka reeglid on reeglid 😀 Meil käivad lasteaias õpetajad rühmast väljas maskides – no et teisi rühmi ei nakataks vmt, aga söögisaalis, kus kõik rühmad koos, võtavad ju ikka maskid eest 😀 Aga ülemused saavad näidata, et näe, meil olid reeglid ja tegime midagi.

Minu hinnangul ei ole need ühekordsed maskid üldse hullud. Mul on olemas ka endal puuvillane mask ja see on palju ebameeldivam, sellega hakkab tõesti palav, traat on tal palju tugevam jne 😀 Ma eelistangi ühekordseid kanda, kui neid jagatakse 😀 Ma arvan, et need maskide vastu karjujatel on ka mingi psühholoogiline vastumeelsus lihtsalt, mitte ei ole see mask ise kuidagi rõve

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 10:52; 24.09 13:21; 02.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teha paar päeva enne esilekutsumist tasuline test ja see on negatiivne, kas siis võib kohe ilma maskita olla?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Sünnitus Sünnitamise ajal maski kandmine