Esileht Sünnitus Sünnitegevuse algus ja märgid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Sünnitegevuse algus ja märgid

Postitas:
Kägu

Kuna esimese raseduse lõpus oli esilekutsumine, siis ei tea kuidas loomulik protsess käib. Kui tihti oli teil lõpus emaka kokkutõmbeid, iiveldust, kõhulahtisust, kuuma ja külmahoogusid jms enne kui saite aru, et on vaja haiglasse minna? Nädalaid? Päevi? Märke on mitmeid aga ikka midagi päriselt ei toimu. Üldse ei tahaks taas esilekutsumisele minna

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene sünnitus algas loomulikult, teine oli esilekutsumine. Mõlema puhul enne sünnitust tekkis kõhulahtisus. Ainus asi mis sünnitust minu puhul ette ennustas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miski pole ette ennustanud. Kahel korral algasid lihtsalt valud ja kahel korral tulid veed ära (40+5, 40+0, 40+0, 40+0).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lõi mõned tunnid varem kõhu lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

39+5 sündis ning ei olnud mingeid märke enne. Lihtsalt hakkasid üks hetk valud pihta ja need olid kohe regulaarsed, 10 min vahedega. Ise olin päris kindel, et ma veel niipea sünnitama ei lähe 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on juba 1,5 nädalat kõht lahti aga sünnitama ikka pole läinud. Minu jaoks see järelikult märk pole

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. rasedus – ebareg. valud 2 päeva varem. Muid asju nagu iiveldus, kõhulahtisus vm, mida kirjeldasid, polnud.

2. rasedus – esimene (ebareg.) valud kl 4 öösel, millalgi ennelõunat kõht lahti, limakork. 15 paiku haiglasse ja 17.30 oli asi tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemal korral hakkasid regulaarsed tuhud käima, mingeid libavalusid eelnevalt polnud. Muid eelnevaid märke ka mitte. Lapsed sündisid 40+7 ja 39+3.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel ärkasin hommikul üles selle peale, et kõht oli lahti ja oksendasin ning mõne tunni pärast hakkasid valud. Teise sünnitusega ärkasin tugevate regulaarsete valude peale üles, enne polnud mingeid märke. Mingeid libavalusid pole kummagi rasedusega tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole olnud mingeid eelnevaid märke. Esimesega 40+3 tulid veed ära, just mõned minutid enne seda olin jõudnud mõelda, et lähen kindlalt esilekutsumisele, seega tõesti mingit aimu ei olnud kuni viimase hetkeni, et sünnitama hakkan. Teisel korral algasid valud 40+6 ja läksid aina tugevamaks ning kiiresti ka regulaarseks, seega polnud kahtlustki, et sünnitus algas. Libavalusid raseduste ajal tundnud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emaka ebaregulaarseid kokkutõmbeid olin tundnud vähemalt kuu juba. Samuti oli ebaregulaarne päevade laadne valu kõhus. Limakork tuli ära 1,5 nädalat enne sünnitust. Aga ööl mil sünnitus algas ei viidanud miski, et see alata võiks. Kuni järsku voodis magama jääda üritades tundsin plaksu ja looteveed tulid ära. Rasedust oli 41+0 nädalat selleks hetkeks. 10 min hiljem hakkasid väga tugevad emaka kokkutõmbed iga 5 min järel. Valu oli nii tugev, et värisesin üle keha. 15 min hiljem olid kokkutõmbed juba iga 2 minuti järel ja tunne oli, et suren valu kätte ära. Avatus haiglasse jõudes oli vaid 2,5 cm. Haiglasse jõudes pakuti kohe epiduraali ja ausalt, ilma selleta poleks ma suutnud neid valusid üle elada.  Isegi kuum dušš ei teinud midagi. Epiduraal aitas lõõgastuda ja 7,5 tunni pärast oli täisavatus käes. Sellest 20 minutit hiljem oli laps käes. Esmasünnitaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärkasin öösel kergete kokkutõmmete peale üles, aga sain uuesti magama jääda. Hommikul kõht lahti, limakork, aga kokkutõmbeid enam mitte. Õhtul 17 paiku hakkasid kerged valutud kokkutõmbed, sealt edasi 22-aeg olid juba tugevad ja vajasid üle hingamist, haiglasse jõudsime keskööl – siis oli 3-4cm avatust, aga juba 3,5h hiljem sündis poeg (39+6).

Olin esmasünnitaja ning enne seda polnud libavalusid ega ühtegi muud märki.

B.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. sünnitus – Õhtul algasid õrnad ebaregulaarsed valud, mis öö jooksul väga aeglases tempos tugevnesid. Hommikuks olid justkui regulaarsed valud ja hakkas limakorki tulema. Läksin haiglasse. Selgus, et väga algus alles, aga jäeti sünnituseelsesse. Päeval muutusid valud veelgi ebaregulaarsemaks ja harvemaks, kuni vaibusid sootuks. Vasti ööd tehti mingi süst. Olin just ööunne jäämas, kui  hakkasid suhteliselt järsult õiged tuhud. Laps sündis alles hommikul. Nii et olin reedest pühapäevani ärkvel ja täielik zombi.

2. sünnitus – Keset ööd une pealt ärkasin mingi plõksu peale. Looteveed puhkesid. Edasi ei toimunud midagi. Üritasin magada, aga ärevus ei lasknud. Hommikupoole algasid ähmased ebaregulaarsed valud, mis päeva peale muutusid regulaarseteks. Laps sündis õhtul veidi enne kl 19t.

3. sünnitus – Tähtajad üle. 41+6 läksin kontrolli.  Igasugused märgid sünnitegevusest puudusid. Esilekutsumisega polnud ikka veel nõus. Koju mind ei lubatud, jäeti sünnieelsesse. Vastu õhtut hakkasin tundma tuttavaid ähmaseid päevade valusid. Polnud terve raseduse vältel neid tundnud, seega oli selge, et ongi olemas esimene märk mingistki algavast sünnitegevusest. Valud olid nõrgad ja lasid elad, õhtupoole vaibusid. Vastu ööd tehtud KTG näitas tugevaid kokkutõmbeid ja valud olid ka tuntavad. Nii kui ktg är võeti, null valusid. Magasin rahus terve öö. Hommikuks oli hakanud limakorki tulema,  valudest ei märkigi. KTG all aga jälle mega kokkutõmbed ja korralikud valud olemas. Tasapisi hakkas asi edenema, kuni üks hetk oli selge, et aktiivne sünnitegevus on päriselt alanud. Kõige imelikum, et ka siis veel tuldi jälle esilekutsumisjutuga. Olin äärmisel juhul vaid vee avamisega nõus. Vett kellelgi avada ei õnnestunud. Kogu sünnituse vältel keegi justkui ei uskunud, et mul loomulik sünnitegevus käib. 15 min enne lapse sündi alles jõuti tõdemuseni, et ma polegi kogu aja valetanud, vaid päriselt ongi kohe laps käes. Kl 14 sündis beebi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA on nüüdseks küll ära sünnitanud, pole vaja aastavanustele teemadele vastata.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA on nüüdseks küll ära sünnitanud, pole vaja aastavanustele teemadele vastata.

Jah, sest ega teistel ei ole huvi seda lugeda ja rohkem esmasünnitajaid nagunii pole.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. sünnituse eel oli umbes nädal enne sünnitust äkki suur muutus unedes – ööuni muutus ühtäkki sügavamaks, ei ajanud enam pissile keset ööd, ja magasin ka päeval 1-2 korda sügavat und. Päev enne sünnitust (39+) taas haiglane koristustung, küürisin elamise läikima. Järgmisel varahommikul tulid veed une pealt ja ülejärgmisel varahommikul beebi sündinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA on nüüdseks küll ära sünnitanud, pole vaja aastavanustele teemadele vastata.

Mind ikka huvitavad need kogemused, kasulik inf.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Sünnitegevuse algus ja märgid