Esileht Sünnitus sünnitus!!??

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: sünnitus!!??

Postitas:
Kägu

Küsimus siis selline,kuidas sünnitus kulgeb(kui juba avatud)kuidas teil on läinud kas olete väga palju karjunud või läks kõik hästi kas hilisem platsenta tulek on samuti valus ja samuti ka õmblemine?
Tean et see on igaühel individuaalne aga mees küsis et kas kardan ka ees seisvat sünnitust(esimene rasedus)siis vastasin talle et ei karda,tuleb mis tuleb,ega keegi teine minu eest ikka sünnitada saa.Mõned päevad hiljem aga vaatasin sünnituse kohta videot(see mille perekoolist saab-tegin endale arvutisse koopia) ja seal oli ikka selline kisa et vähe pole,natuke ajas hirmu peale,kas kisamisest on üldse kasu ka?

Jutt on võib-olla segane aga loodan et osakate midagi kirjutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: sünnitus!!??

no mul läks hästi ei karjunud üldse platsenta väljutamine ei ole valus.
Õmblemine oli valus veel valusam kui pea lõikumine.
Ja tegelikult karjumine hoopis võtab jõudu vähemaks. Vaatasin enne esimest sünnitust youtubist videosid ja selle põhjal tundus sünnitus ikka väga õudne tegelikult pole seal midagi hullu. Ma tõesti ei tea, mis selle juures karjuma ajaks.
Mu uutamist aatamist polnud isegi ukse taha kosta.

PS! On ju hea lugeda, kui kirjavahemärke inimene ei tunnista.

Please wait...
Postitas:
Geidike

Mina ei karjunud valude aeg, vaid hingasin…noh üritasin, pigem puristasin õhku välja:) Peamine, et sul on tugiisik kaasas, kes aitab hingata. Mina olen suht väikse valuläviga, mul ei teinud epiduraal ka midagi. Karjumine ei aita sind, pigem vastupidi. Mina lõpus korra UUUU-tasin mega kõrge häälega natuke, nii kaua kuni lapsel pea väljas oli:D
Platsenta sündimine ei olnud enam nii valus, üks nö press ja välja ta pressisingi:)
Õmblemine…kui seda spreid lasti, siis oli rõve. Kipitas hullult. Mul tehtis sisse õmblused, neid ei tundnud, kuna eelnevalt tehti valuvaigistav üst, mis ei olnud valus…pigem veidi ebamugav. Pealmised 3 ilupistet…no neid ma tundsin, aga jällegi ei olnud see midagi nii kohutavat.
Mina, kes ma absoluutselt valu ei talu, sain hakkama:D
Parfem sulle, kui sa väga palju ette ei mõtle sellele kõigele:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sa sellest ju midagi ei saa, kui ma ütlen, et minu 2 sünnitust on läinud mõnusalt, karjunud pole kunagi ja platsenta tuleb välja nagu soe käkk. Esimesel juhul õmmeldi, oli vastik, kuid mitte valus. Teisel juhul polnud ühtegi kriimu.
Võid ju netist otsida kodusünnituse videosid, silmale ilusam vaadata ja seal üldjuhul keegi ei karju nii hirmsasti. Saab ka karjumata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina karjusin nagu siga aia vahel ja epiduraal ei teinud midagi paremaks. oli esimene sünnitus ja ei osanud midagi karta. nüüd tean, et see on mu senise elu kõige õudsam kogemus ja mingi raha eest ei ole nõus seda kordama. õnneks oli mees kaasas, üksi poleks küll üle elanud.
aga platsenta väljumist peaaegu ei tundnudki ja õmblused tehti tuimestusega, neid ei tundnud samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et Sul on väga õige suhtumine, et Sa ei karda ega mõtle üle ja kõik läheb nii nagu minema peab, sünnituse kulg on nii individuaalne…mina vaatasin ka paari videot netis ja võttis ikka täitsa kõhedaks, aga sisestasin endale, et läheb nii nagu läheb..olen üks nendest õnnelikest, kelle sünnitus oli kerge ja kiire (kestis ainult 3,5h) ja õnneks ei saanud ka hingelist traumat. Mis puudutab kisa, siis mõned korrad vist tõesti südamest röökisin, sest press tuli peale ja see kuidagi lõõgastas. Omast kogemusest soovitan jääda hästi rahulikuks ja õppida oma keha täiesti lõdvaks laskma, sellest on kasu.. igaljuhul edu ja nagu minu sõbranna soovitas, ära vaata neid videosid ega loe sünnituse kohta hirmsaid lugusid, Sinul võib väga kiirelt ja kergelt kulgeda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juba täisavatus, on hullem möödas 🙂

Please wait...
Postitas:
krotza

Mina karjusin millalgi (palju enam ei mäleta, sest pilt läks kogu aeg eest ära). Ma olengi selline ekspressivsem tüüp muidu ka :D.
Aga ikka arvan, et vaatamata sellele, et see valu on hirmsaim valu maailmas, läks mul kõik hästi ja edukalt.

Ei kartnud esimest sünnitust ja ei karda nüüd. Usun, et seekord läheb mingis mõttes ka paremini, sest tean, mida oodata – põhiline on tunnetada oma keha. Kui said naised vanasti hakkama ja saavad naised kuskil metsaski, siis ega neil muud lahendust polnud, kui oma keha kuulata.

Lisan veel juurde, et lapse sünnihinne oli 9/10 ja vaatamata sellele, et olin esmasünnitaja, sain juba järgmine hommik koju (st olin sees alla 24 tunni). Sünnitus ise kestis 7 tundi.

Nii et see, kas karjusin mingi aeg, ei tekitanud mulle küll enam probleeme. Ju oli mul vaja aur lihtsalt välja lasta (olen valude suhtes hästi hellik ka).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin ka esmasünnitaja. Teadsin, et asi saab valus olema, kuid vältisin sünnitusvideode vaatamist. Mõtlesin, et tuleb, mis tuleb, ega laps siis välja tulemata ei jää. EWpituraali ei kasutanud. Karjumist ei olnud, vaid hingasin sügavalt valude ajal. Kui tahtsin nutma või häält tõstma hakata, tundis keha, et see teeb asja valusamaks ja jätkasin hingamisega. Muidugi tugiisikust (mehest) oli ikka väga palju kasu: masseeris, toeatas,aitas du¨¨i alla ja pärast kuivatada, kutsus ämmaemanda, kui tundsin presse.
Mulle tehti ka väike lõige, sest nabanöör oli ümber kaela ja ma ei suutnud lapse pead ise välja pressida. Lõiget korra nagu tundsin, kuid siis oli laps kohe ka käes :D. Platsenta sünnitus valus ei olnud, õmblus ka mitte (tuimestav süst oli valus). Kuna lõige oli väike ja ämmaemand tegi õmblusel hea töö, siis istumise-astumisega hiljem probleeme polnud. Niipea kui laps oli lõpuks mähitud, läks issi sülle ja mina vudisin pesema. Ämmaemand kartis, et ma liiga ruttu tõusin voodist, kuid mul oli ikka väga hea olla. Ainult väsinud ja loppis 😀
Edu sünnitusel ja ära üle mõtle, kuula ikka enda keha!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See karjumine või kuidas seda nüüd nimetadagi, on individuaalne. Minul on 3 sünnitusega olnud nii, et kui on juba pressid peal, siis tuleb selline maalähedane ürgne karuhääl iseenesest välja ja see häälega pressimine hoopis kergendab lapse välja tulemist.
Tuhude ajal on ka kuidagi kergem, kui pikalt välja hingata koos nö madala häälega.
Sünnitasin äsja ja kõik sünnitajad ikka tegid häält, kes enne mind sünnitatud said (oli kosta), igaüks omamoodi – minu arvates see normaalne.
Ämmakas ütles, et nt Soomes enamus sünnitavad epiduraaliga, kenasti voodis pikali ja doosi aga pannakse juurde, isegi täiesti lõpus – sünnitushaiglad vaiksed ja keegi ei karju – see pole ka vist päris õige….

Platsenta välja pressimine polnud üldse valus ja pärast õmblemine, see paar pistet, mis tehti, küll spraytuimestusega, oli tunda ja valus, aga selles staadiumis on Sul nendest nõelatorgetest suva, sest laps on juba sündinud. Kui ikka suuremad õmblused, siis tehakse valuvaigistav süst, ära muretse.

Please wait...
Postitas:
kasseve

Ette muretseda ja karta ei ole tõestimõtet. Nagu igal naisel on sünnitused erinevad nii võivad erineda ka sama naise erinevad sünnitused.

Esimese sünnituse ajal räägiti mulle haiglas kogu aeg, et no karjuge ometi, hakkab kergem, aga millegi pärast ei tulnud mul piiksugi. Lõpuks läksin hoopis keisrile.

Teise sünnituse ajal oli mul tegu et üldse hingata. Tuhu ajal tõmbas hinge nii kinni kui kinni ja ämmakas muudkui rääkis, et kui vaja tehke häält, laps peab hapniku saama. Lõpuks sain vanni ja no seal vist karjusin mõnuga. Mees pärast ütles, et ta poleks uskunudki, et ma sellist häält suudan teha.

Enne kolmandat võtsin ennast käsile ja käisin kõigis võimalikes perekooli loengutes. Enne sünnitust tegin endale meelespea. Panin lühidalt kirja, mis aitab lõdvestud, mis häälikud, mis asendid jne. Kandsin seda paberit kogu aeg kaasas. Sünnitades panin selle öökapile ja vahepeal viskasin ikka pilku peale. Minu jaoks oli sellest abi – hing kinni ei jäänud ja nii jubedaid hääli ka enam ei teinud kui teise sünnituse ajal.

Minu jaoks olid need viimased tuhud ja siis pea lõikumine need kõige valusamad hetked. Kui pea väljas, siis edasi oli kõik juba täitsa talutav. Isegi kui viimase sünnituse järel maha jäänud platsenta tükkidel järel käidi, polnud see valus, lihtsalt hästi külm tunne oli. Aga millegi pärast külmetasin ma jubedalt terve viimase sünnituse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli väljutusperiood valutu. Tegin küll \”karu häält\”, sest pidin kaasa pressima. Aga see polnud valust vaid pingutusest. Pea lõikumist ma ei tundnud, aga võimalik, et sellepärast, et koos pea lõikumisega lõhkes ka veepõis ja pehmendas.

Platsenta sünnitamine polnud valus. Mina pidin platsenta välja saamiseks pingutama, kaasa pressima, aga valutunnet polnud.

Õmblemine oli vastik, aga tehti tuimestus ja valusaks seda nimetada ei saa. Puutetundlikkus säilis, seega lihtsalt vastik oli seda õmblusnõel-niidi liikumist tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm sünnitust. Pole olnud vajadust karjuda.

Please wait...
Postitas:
kristyanna

Tegin vast aint korra häält ja pressisin vapralt edasi :)P. Ei mäletanud ma mõhkugi ei õigest hingamisest ega muust, peaasi, et juba väljapressitud saaks, kuna pääääris valus oli. Õnneks oli sünnitus kiire, vast natu üle 4 tunni (esma). Eks ta (sünnitus)oli üks kõige suurem valu, mida eales, siiani,tundnud olen.

Loodan, et su läheb kõik ilusti:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks, iga naine on errinev. Iga naise valulävi on erinev. Iga naisenö psühholoogiline ettevalmistus on errinev. Ivga naise kehaline seisukord on erinev ehk kas ja miselu ta on elanud, sportlikkus, toitumine, iseenesega harmoonia jne Mida rohkem sa hirmu tunned, seda valusam tavaliselt saab olema- hirm toidab Joe üha teeb selle tugevamaks. Ära vaata meid kibedaid sünnitusvideoid ning ära lase tekkida hirmu. Mina olen pea 34 nädalat rase ja pole ühtegi sellekohast videot vaadanud, sest tean, et see tekitaks mul valude ja sünnituse ees kartust. Ma näiteks ei karda midagi, tean et kindlasti tunnen veits valu aga maei karda, kuna ei oska karta. Pole mõtet lugeda õudusjutte ja kuulata kellegi valude kogemusi, milleks, sa oled ju kõikidest naistest erinev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm sünnitust ilma valuvaigistiteta.Loomulikult on valus, aga karjunud pole. Kõige valusam aeg sünnitusel on olnud viimased cm emakakaela avanemist.Kestab umbes 30min-1tund. Pressides on teistmoodi tunne ja võtab tõesti kaasa möirgama või suure häälega pressima-suruma, hingama. See valu pole mu arust nii hull, kui lapse pea välja tuleb on vaid selline nn tuttav valu, mida võibolla kuskil varem oled tundnud- selline rebenemis-kiskumis-käristamistunne(kipitav-põletav). Üldiselt aga on väga raske sünnitusvalu kirjeldada, seda saab tunda vaid sünnitusel. Kisama ei pea, arvata võib et mingit häält sa teed, oigad või hingad suure häälega. Väga hea kui keegi aitab sul rütmi hoida, ise võib sattuda lõpus segadusse ja laps ei saa sinu valest hingamisest enam piisavalt hapnikku. Pinges olles , karjudes ja hirmu tundes on valu kindlasti suurem. keha tuleb lasta lõdvaks ja valuga kaasa minna. Ma mõtlesingi, et las see valu siis tuleb , olgu kui tugev tahes, ära ma vast ikka ei sure:)
Platsenta sünnitamine oli käkitegu-soe pehme tomp ja vaid kerge press. Õmblemisel on valu kipitav-torkiv, aga midagi hullu mitte.

Please wait...
Postitas:
madonna

Karjumisel ja kisamisel jms on suur vahe sees. Sportlased ka karjuvad pingutuse hetkel. Nt. odaviskajad, tõstjad jms.
Sünnitusel kriiskamine tõmbab lihased pingule, samas tõmbuvad ka sünnituses osalevad lihased krampi ning lapsel on raskem neid sünnitusteid läbida.
Sünnitusel \”karu hääle\” tegemine, aga lõdvestab lihaseid. Kasulik on osata kõhuhingamist teha ning \”kangemate\” tuhude aegu osata jämeda häälega (lõdvalt) osata häälida AAA-sid või UUU-sid või sobivad ka JAAA hääldamised.
Hea oleks käia kuskil ettevalmistuses (hea kui mees käiks samuti) ja seal harjutada kõhuhingamist ning A-de ja U-de häälimist, sest kui Sa pole seda enne teinud, siis haiglas võõraste inimeste ees võid tunda kohmetust (tänapäeva inimese sündroom)… Pigem julge häält teha (kindlasti madalat!, mitte kriiskavat) kui, et hoiad seda tagasi! Hääle tagasi hoidmine tõmbab sünnitusteed krampi, madalal häälel häälimine lõdvestab.

Hea oleks osata nö alumisi lihaseid lõdvestada. Kui suudad neid lõdvestada, siis ka lapsel on avaram tee väljumiseks. Kui ei saa aru, kuidas neid lihaseid lõdvestada, siis ürita lõdvestada oma näolihaseid ning eriti suud. Nt hingad nina kaudu õhu sisse ja puhud õhu lõdva suu kaudu välja. Kui oskad suud lõdvestada, siis ka alt on lihased lõdvestunud.
Näiteks kui metskits hakkab sünnitama ning Tal on täielik avatus, kuid siis märkab mingit ohumärki, siis tõmbub Tal sünnitus tagasi seniks, kuni on leidnud sünnituseks ohutu koha.
Nii toimib ka meie keha. Kui alateadvus tajub mingit hirmu, siis sünnitegevus aeglustub või peatub, lihased tõmbuvad krampi. Kui aga ümbrus on mõnus ja hubane, siis naine tunneb ennast turvaliselt ning sünnitegevus kulgeb rahulikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei tea, kas seda karjumiseks saab nimetada, aga uuutamine ja aaatamine läks üle sellisteks möireteks, et kurk pärast mitu päeva valutas.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Sünnitus sünnitus!!??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.