Esileht Beebi ja mitmikud Sünnitus esilekutsumise kogemus ITKs ja Pelgus – kuidas oli?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Sünnitus esilekutsumise kogemus ITKs ja Pelgus – kuidas oli?

Postitas:
Kägu

Tere, palun jagage kogemusi, kel hiljuti on sünnitus esile kutsutud – Mis vahendit kasutasite ja miks? Saan aru, et naine saab ise valida, võimalusel, kas soovib tabletti või geeli või ballooni või kanüüli? Kas olite ITKs või Pelgus ja kuidas rahule jäite kogu protsessiga alates haiglasse tulemisest kuni sünnitusjärgse hooldusega? Suhtumisega teisse ja teie soovidesse?

Kirjutan siia, kuna juba sünnitanud naised ehk ei loe enam nii palju sünnitamise foorumi postitusi. Vähemalt hiljutisi kogemusi viimase aasta vms jooksul antud teemal sealt palju ei leidnud.:) Endal on nõustamine alles arstiga sel teemal ees, et uurin praegu infot just võimalike variantide plusside-miinuste kohta. Loodan loomulikult väga, et ehk hakkab beebi ikka ise enne ilmutama ise sündida soovimise märke, kui saatekirja aeg.

Suured tänud kõigile oma lugude ja kogemuste jagamisel juba ette! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas keegi ei soovi oma kogemusi jagada siin või polegi kellegil hiljuti esile kutsutud? See viimane oleks küll tore kuulda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Piiksu3

Veebruari keskel kutsuti esile Pelgus

Ma ka alguses hullult uurisin, et mis variandid on ja et valin ikka ise jne, aga reaalsus oli see, et esimesena ikkagi balloon, siis pulber, siis veed.. nad valivad vahendid sõltuvalt sinu keha hetkesest valmisolekust.

Kahjuks läks kaua aega ja tuhud olid liiga nõrgad. Ei tea kas tingis selle es.kutsumine või mu keha. Rasedusdiabeet, muidu oleks veel nädala oodanud.

Mul käis seal mitu ämmakat, kõik võõrad (vb 2 + muud tegelased, polnud aega mõelda 😉). Esimene ei lubanud vanni, ütles, et liiga vara, ning gaasiga noomis, et see pole loomulik ega hea lapsele. Nii valus oli, et ei jaksanud vaielda ka. Lõpuks süümekatega nõudsin välja selle ikkagi. Lõpuks õhtul tahtsin epiduraali ka, aga seda ka antud. Vanni ma ei saanudki siis üldse, lõpuks tuldi ise ep. pakkuma sest emakakael ei avanenud. Magasin sellega tunni ja siis hakkas pihta. Teised ämmakad-arstid olid jällegi väga toredad.

Kogemus siis noh 3/10. 😃

Pigem ma arvan, et ei sõltu mitte haiglast vaid et milliste isiksustega kokku puutud ja kui “koos” sa ise oled, et nendega toime tulla sünnitamise ajal

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli esilekutsumine ITKs eelmise aasta oktoobris ja rasedusdiabeedi tõttu. Aeg pandi 40+5 ning kuna enne ikkagi beebi ise välja tulla ei tahtnud, siis jäin haiglasse sünnituseelsesse. Arst vaatas mu üle ja pakkus esilekutsumist tilkadega (jood veidi vedelikku). Et alustame vähemast kogusest ja kui ei toimi, siis suurendame doosi. Esialgu tundus doos toimivat ja õhtul ma suuremat doosi ei soovinud, aga öö jooksul sünnitegevus vaibus ja hommikul anti suurem doos. Käisin ka KTGs, kus jälgiti lapse olukorda. Ning kell 1 päeval puhkesid ise veed. Peale seda läks kõik üsna kiiresti. Valud muutusid regulaarseks, sünnituse edasine kulg loomulik ja sain valuvaigistiteta hakkama (oli juba hilja, kui meenus see võimalus) ning õhtul 11 ajal sain beebiga tutvuda. 🙂 Ma olin ise valmis, et võib minna mitu päeva, aga õnneks toimis kohe esimene meetod. Ja olin väga rahul, et sain ise mingil määral otsustada, millal doosi suurendada ning haiglapersonali poolt oli ka kohtlemine tore.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suured tänud jagamast! Palun jagage veel lugusid, kel on 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul oli esilekutsumine ITKs 1,5 aastat tagasi. Oli rasedusdiabeet ja saatekiri 40+6.
Kuna mul oli selleks ajaks avatust 3cm, suunati kohe sünnitustuppa. Seal avati veed ja jäime valusid ootama. 2 tunni jooksul midagi ei toimunud, pandi kanüül. Umbes tunnikese pärast olid regulaarsed valud ja veel 1,5 tunni pärast laps sündis. Nii et kokkuvõttes minu kõige kiirem sünnitus, vete avamisest 4,5 tundi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin juulis ITK-s. Esmaspäeval läksin sünnitueelsesse esilekutsumisele kuna kahtlustati väga suurt beebit tulemas. Sain kell 12 osakonda (registratuuris läks nii kaua aega, jube pikk järjekord) ja kohe ka esimese võlujoogi ja KTG. Paar tundi hiljem kõik sama, võlujook ja KTG. Ja paar tundi hiljem jälle sama. Esimesel päeval saingi 3 jooki, aga beebi arvas et vara veel. Teisipäeval hakkasime otsast peale. Kell 8 kontrollis arst avatust, oli 2 cm nagu juba eelmisel päeval, seega suht ilma muutusteta. Sain iga paari tunni tagant oma joogi ja KTG. Ei midagi. Kolmapäeval kõik sama. Teised tulid ja läksid, mina ootasin. Õnneks oli personal väga super! Neljapäev pidi olema n.ö puhkepäev, aga arst otsustas hommikul, et teeme hoopis veed lahti. Veed olid juba rohelised ja sealt edasi läks suht kiirelt. Kell 9 olin sünnitusosakonnas ja 16:15 oli laps sündinud. Piiga kaalus selleks ajaks 4490g ja oli 55 cm. Seega üsna suur aga mitte ka kõige hullem. Arvati, et tuleb sinna ligi 5 kilo kanti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu beebi sündis ka eelmose aasta oktoobris esile kutsumisega.  Täna ma mõtlen, et kõik järgnevad võiksid ka samal moel tulla.

Kui tähtaeg kätte jõudis ja kontrollis käisin, polnud sünnitegevusest jälgegi. Sattusin imelise arsti juurde, kes ise küsis, et noh 41 nädalat saab kohe täis, kas ootame veel või hakkame esile kutsuma. Ja mida varem oma kaua oodatud beebiga kohtuda saan, seda parem, mõtlesin. Seega sain võimaluse reedel haiglasse minna. Öeldi, et arvesta pakkides igaks juhuks terve nädalavahetusega, kunagi ei tea kui kiiresti beebi nõustub saabuma.

Olin siis reede hommikul kell 8 platsis,  sain ka mingit vedelikku juua 4 x päeva jooksul.

Õhtul kell 7 olin saanud 4 doosi, millest rohkem päeva jooksul ei antud. Mitte ühtki vihjet polnud,  et beebi võiks peagi tulla. Avatust oli 3 cm, mille peale öeldi, et kui oleks juba teine laps, võiks isegi varsti alustada, aga esimese lapse puhul läheb veel aega.

 

Kell 23 hakkasin juba tundma päevade laadseid ebamugavus-valusid.. olemine läks järjest valusamaks ja põnevamaks.

Sain kella 1 paiku sünnituspalatisse. Selleks ajaks olid valud päris tugevad ja umbes 5 minuti vahedega. Sattusin jälle imelise personali otsa ja varsti pakuti mulle naerugaasi. Muidugi võtsin pakutava vastu. Tänu sellele sain vist isegi magada.. vähemalt tervet ööd ei mäleta..

Ja siis 4 läbi millalgi hakkas põhi action. Ärkasin metsiku valu peale. Voodist tõusta enam ei jaksanud. Vahetasin nuppu ja ämmaemand tuli. Beebi sündis kell 4.40.

Imeline elamus!

+1
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Sünnitus esilekutsumise kogemus ITKs ja Pelgus – kuidas oli?