Esileht Sünnitus Sünnitus ja covid 2 laine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Sünnitus ja covid 2 laine

Postitas:
Kägu

Kas siin on emmesid, kes on hiljuti sünnitanud? Viimase paari kuu jooksul? Jagage kogemusi.
Nimelt on mul aastavahetuse paiku oodata beebit, arvel olen ITK-s ja plaanisin seal ka sünnitada. Kogu see koroona teema on mind korralikult stressi ajanud ja mida tähtajale lähemale, seda hullem närv sees on. Kui esimese laine ajal ei teadnud ma kedagi, kel oleks koroona, siis nüüd on paljud head tuttavad, kolleegid selle läbi põdenud või parasjagu on koroonas. Lugesin kõik terviseameti juhendid läbi, rääkisin oma ämmakaga aga ikkagi on hirm suur.
Mis siis kui sünnitusmajas osutub test positiivseks? Kas peaks igaksjuhuks antikehade testi tegema….? äkki olen juba läbi põdenud, olen paaril korral haige olnud küll. Tuttavad, kes on põdenud koroonat, neil veel mitu kuud test näitab positiivset tulemust. Siis võib haiglas näidata positiivset, kuigi ma olen juba terve.

Äkki on keegi covid positiivsena sünnitanud juba?

Minu mure on see ka, et kuidas sünnitusmajas koroona ajal on suhtumine loomuliku sünnitusse, kas laps lubatakse kõhule ja lastakse emaga olla enne kui kaaluma ja mõõtma hakatakse. Kas lastakse nabanööril tühjaks joosta või tahetakse kiirelt läbi lõigata ja kiirelt asi lukku. Keegi võiks lihtsalt jagada ka kogemusi, kuidas haiglas on, kas saab üksi palatisse (ITK) kui soovida? Kas lasti koju ka enne 48 tundi. Midagi millele tähelepanu pöörata?
Ette tänades!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sünnitasin ITKs paar nädalat tagasi. Kõik oli nagu nö vanasti, va see, et kogu personal ja mees peavad maski kandma. Naine peab kandma maski kuni negatiivse testitulemuse saabumiseni, aga mul oli juba enne vastuse saabumist mask lõua all ja ämmakas ei öelnud midagi.

Loomuliku sünnituse põhimõtteid järgiti nagu tavaliselt. Pärast sünnitust sai isa olla sünnitustoas veel umbes 2 tundi ja siis pidi lahkuma. Perepalatid on muudetud ema ja lapse palatiteks ja kui neid jagub, siis saab muidugi eraldi tuppa. Mina olin sees 3 ööd lapse kaalu tõttu, aga soovi korral peaks ka varem välja saama, ega nad seal vägisi sees hoida kedagi ju ei saa.

Covid-positiivsena sünnitamise kohta olen kuulnud seda, et siis nad soovivad lapse emast pärast sünnitust eraldada, aga seda ei saa teha vastu sinu tahtmist, seega kui sa ei ole sellega nõus, siis sinu vastutusel (pead andma allkirja kuskile) seda ei tehta. Tuttava tuttav sünnitas covid-positiivsena, ta nakatus raseduse teisel poolel ja sünnituse ajal tal sümptomeid enam polnud, aga test oli positiivne, mida võib aegajalt juhtuda. Tema lasi lapse enda juurde jätta, tal soovitati siis kanda kogu aeg maski. Laps minu teada ei nakatunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aitäh! Väga rahustav on lugeda. Küsin veel, kui kiiresti covidi test tuli?  kas varusid kõik asjad kohe kaasa ja igem rohkem kui vähem? Juurde ju ei saa mees  midagi tuua 🙁

Võibolla midagi on välja tuua, millest puudust tundsid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähemalt 48h hoitakse sees, enne koju ei saa. Mina sünnitasin kolmapäeval kell 18.00 ja koju sain laupäeval kell 13.00, kohe peale seda kui lastearst beebi üle vaatas. See on selleks, et vältida sisse-välja käimist, sest erinevad uuringud ja süstid, vereproovid tulevad ju ära teha.

Kui oled covid positiivne, siis sünnitusosakonnas sa ei sünnita, vaid selleks on loodud Itks oma osakond. Reeglite järgi peaksid positiivsed seal 2 nädalat olema, koju ei lubata. Ka beebi võidakse 2 nädalaks emast eraldada, et vältida nakkuse ülekandmist, aga vägisi seda teha ei tohi. Ema annab allkirja, et vastutab 100%.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Testi vastust lubati tunniga, tegelikult vist läks umbes 2 tundi.

Kõik asjad võtsin kohe kaasa, sh söögi. Mul on pärast mõlemat sünnitust olnud suur nälg ja ka seekord oleks võinud süüa rohkem kaasas olla, teise päeva õhtuks oli kõik otsas juba. Ja ma sõin kogu pakutud haiglatoidu ka ära. Pakkide toomise kohta levib mitmesugust infot, ITK kodulehel oli kirjas, et pakke saab tuua, kui ollakse haiglas rohkem kui 2 päeva, sünnitusosakonna sissepääsu juures on plakat, mis ütleb, et kui soovite tuua sünnitusosakonnas olijale pakki, siis andke see töötaja kätte (kahe päeva kohta polnud midagi mainitud) ja naistekliiniku sissepääsu juures ütles ekraan, et pakke ei saa tuua. Seega igaks juhuks arvesta, et ei pruugi saada midagi juurde tuua sulle.

Kaasa soovitan võtta suuri sidemeid. See on tegelikult ITK haiglakoti pakkimise juhistes ka kirjas, aga kuna eelmisel korral sai neid ämmaemandate jaama juurest vabalt võtta (koos mähkmete ja kilelinadega), siis ma võtsin kaasa ainult nö tavalisi öösidemeid, mis esimesteks sünnitusjärgseteks päevadeks aga liiga lahjad on üldjuhul. Seekord oli siis nii, et valveämmaka juures anti ühed võrkpüksid, need jäid mul puhtaks ja sünnitust vastu võtnud ämmakas ütles, et ärge neid ära visake, pärast juurde ei saa. Samas see hooldaja, kes mind pärast sünnitust puhastas ja riided vahetas, andis ikkagi uued. Kui palatisse jõudsin, siis toodi mulle mingi kogus mähkmeid ja paar suurt sidet. Järgmisel päeval läksin mähkmeid juurde võtma ja ämmakate jaama juures oli ka suuri sidemeid, seega võtsin neid paar tükki juurde. Sellest järgmine päev suuri sidemeid aga polnud, kui nende kohta küsisin, siis sain hoopis pahandada, et on ju öeldud, et need peavad ise kaasas olema ja et neid rohkem juurde ei anta. Ilmselt see sõltub siis ka vahetusest, kes parasjagu tööl on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähemalt 48h hoitakse sees, enne koju ei saa. Mina sünnitasin kolmapäeval kell 18.00 ja koju sain laupäeval kell 13.00, kohe peale seda kui lastearst beebi üle vaatas. See on selleks, et vältida sisse-välja käimist, sest erinevad uuringud ja süstid, vereproovid tulevad ju ära teha.

Kui oled covid positiivne, siis sünnitusosakonnas sa ei sünnita, vaid selleks on loodud Itks oma osakond. Reeglite järgi peaksid positiivsed seal 2 nädalat olema, koju ei lubata. Ka beebi võidakse 2 nädalaks emast eraldada, et vältida nakkuse ülekandmist, aga vägisi seda teha ei tohi. Ema annab allkirja, et vastutab 100%.

Mul üks tuttav sünnitas samuti novembris ja tema sai järgmisel päeval koju (teine laps), nad ei saa sind hoida vägisi sees, kui sa ise tahad koju minna. Võimalik, et ta pidi kuskile allkirja andma siis. Mina olin 3 ööd sees, aga kuna lapse esimese päeva kaalulangus oli veel normi piires, siis mulle öeldi, et nad soovitavad mul jääda teiseks ööks ka, igaks juhuks. Teise päeva kaalulangus oli juba üle normi ja siis öeldi, et peaksin jääma kolmandaks ööks ka. Aga sellist juttu küll polnud kohe esimesel päeval, et peab kindlasti vähemalt 48h sees olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja, kojusaamise reeglid on ikka samad nagu varemgi. Niisama ei hoita kedagi sees, sest noh, ega sünnitusjärgne osakond ka kummist pole 🙂  Võimalik, et kes seal 48 h sees oli, oli selleks mingi põhjus, mis jäi adekvaatselt kommunikeerimata (nt lastearst polnud jõudnu üle vaadata, ema taastumine vajas jälgimist vmt)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja, kojusaamise reeglid on ikka samad nagu varemgi. Niisama ei hoita kedagi sees, sest noh, ega sünnitusjärgne osakond ka kummist pole 🙂 Võimalik, et kes seal 48 h sees oli, oli selleks mingi põhjus, mis jäi adekvaatselt kommunikeerimata (nt lastearst polnud jõudnu üle vaadata, ema taastumine vajas jälgimist vmt)

Mulle öeldi, et nad ei taha seda edasi tagasi käimist, eelistavad, et kõik vajalikud protseduurid kohe ära teha. Võib olla, kui ema keeldub kuulmisuuringust, vereproovidest, süstidest, lastakse omal vastutusel koju. Mind ei lastud.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Sünnitus Sünnitus ja covid 2 laine