Esileht Sünnitus Sünnitus/keiser TÜKis

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Sünnitus/keiser TÜKis

Postitas:

Tere! Kes on sel sügisel septembris/oktoobris sünnitanud Tartus, kuidas seal korraldatud on? Tean, et külastajaid pole lubatud. Kas sünnitusjärgselt on võimalik ka midagi kohapeal osta, süüa, juua?Kui kaua olete keisrijärgselt haiglas olnud, juhul kui ema ja beebiga kõik korras?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin septembris erakorralise keisriga. Kohapealt süüa-juua pole võimalik osta, sest osakonnast välja pole lubatud minna ja ka koridoris ei ole soovitatav lihtsalt niisama ringi jalutada. Puhkenurga kohviautomaat oli ka rikkis. Süüa saab 3x päevas ja vähemalt mul oli nii, et toitu jäi päris palju järele, sest ega pärast keisrit suuri portse süüa ei tahagi, kogu sisikond ju natuke hell. Lisaks põhitoidule oli kandikul alati ka mõni kohupiimakreem, puuvili või küpsis mille kõrvale sai panna. Kõht tühjaks küll ei jäänud. Kaasavõetud toidukraamist olin kõige õnnelikum tee ja mee üle – soe jook oli väga kosutav. Ja soola võid ka kaasa pakkida, sest osa pakutud toidust oli üsna mage minu meelest. Mul oli laps intensiivis, seega ei oska öelda kui kaua tavaliselt sees hoitakse. 3 päeva vast ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Septembri lõpus sünnitasin. Osakond oli naisi täis. Isegi kohvi automaadi juures olevatel tugitoolidel oli pidevalt keegi istumas. Kohvi automaat koridori peal ei olnud tol ajal rikkis, aga mündid peavad sul endal kaasas olema, keegi sul neid ei vaheta (va kui võtad haigla SEB automaadist raha välja ja lähed ostad R-kioskist midagi ja palud ekstra münte vastu anda). Midagi kaasa ei saa osta, va peasissekäigu juures olevast R-kioskist. Aga no sealne valik oli üsna kohutav. Ja tagasi osakonda saamiseks on liftid kinni, st sa pead ootama, kuni mõni töötaja oma kaardiga tuleb või tüütad kedagi telefoni teel. Kuna osakond oli täis, siis olin seekord ühispalatis. Kui mul oli eelmisel korral keiser, siis õnnestus saada perepalat, olime sees 4 päeva (kõik oli korras) ja mees aitas väga palju. Ma tõesti ei kujuta ette, kuidas on võimalik keisrijärgselt üksinda lapsega ühispalatis hakkama saada. Ma ei suutnud kõhuhaava tõttu ennast keeratagi voodis, rääkimata lapse pesemisest, liigutamisest jms. Kuigi, tuleb tunnistada, perepalati voodid on madalamad, sealt on raske end püsti vinnata. Ühispalatis on paremad voodid, saad puldiga voodi ülemist osa reguleerida jms. Keegi sind üleliigselt muidugi vaatamas ega huvi tundmas ei käi. Olin ka sünnituspalatis mitu tundi  üksinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keisrist rohkem aega möödas, aga süüa sai jah 3x päevas. Erinevalt eelpool vastajast, siis minul jäi kõht tühjaks. St magusaisu oli meeletu ja mul oli kaasa võetud juba hulganisti maiustusi, mis said otsa, tol ajal sai mees juurde tuua. Ärkasin ka öösel tohutu magusaisuga üles. Osakonnas on ainult kohviautomaat, mündid peavad endal olema. Ei tea, kas osakonnast välja on hetkel lubatud minna. Õnneks sain tookord perepalati, ei kujuta samuti ette, kuidas ühispalatis üksi lapsega oleks olnud. Mees hoolitses esimesed kaks päeva kogu aeg ise lapse eest, sest mul oli madalast voodist üsna keeruline ilma abita püsti saada, isegi voodis külje keeramist pidi nö planeerima, imetada sain vaid istudes tugitoolis. Keiser tehti reede hommikul ja välja saime esmaspäeva lõunal. Siiski, et mitte hirmutada, pean ütlema, et peale esimest kahte päeva läks taastumine väga kergelt ja kiirelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Sünnitus Sünnitus/keiser TÜKis