Esileht Sünnitus Sünnitus Pärnu haiglas

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Sünnitus Pärnu haiglas

Postitas:

Tere!

Olen esimest korda last saamas ja enam pole ka kaua jäänud. Loetud nädalad ainult, seega tagumine aeg viimastele asjadele mõtlema hakata.

Küsimus siis selline, et milline on olnud teie kogemus Pärnu Haiglas sünnitatud? Oskate midagi soovitada, näiteks mida kaasa võtta või mida mitte? Kuidas personal suhtub sünnitajasse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu haiglas sünnitad ju, mitte Pärnu vanglas?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasa võtad vajaminevad asjad, mis sul plaanis niikuinii kaasa võtta, ka mehele. Lapsele võid võtta oma riided kaasa, aga seal antakse ka riideid (minu lapsel taheti juba järgmine päev peale sünnitust uusi riideid anda/vahetada, aga panin enda komplekti selga).
Süüa pole mõtet kaasa võtta ega kellelgi paluda kaasa võtta, sest lisaks 3le toidukorrale antakse ka vahepalasid, meie ei jõudnud neid ära süüagi (mahl, puuviljad, kohukesed), toidukorrad heas ja toitvad. Peretoas oli kraan/kraanikauss olemas tassidega, seega vett saab kraanist. Kohvi/teed sai teha (vahendid olemas), kohvikoort võis õdede käest küsida, neil see oma külmkapis.
Kõike mida vaja on (mähkmes, lapid, beebile rätikud, vahetusriided jne) olemas toas ja saab juurde küsida. Endale võid võtta rätiku pesemiseks, mina kasutasin ainult korra seda pesemisel aga hea et oli kaasas.
Üldiselt kogu mu kohvrisisu jäi kasutamata ja koju läksin mitmete kottidega kahjuks (kingitused ja toodud söök, kingitus haigla poolt).
Personal oli väga tore ja toetav, seega sellest küsimusest ei saa ma aru. Kui on keegi kes sulle ei meeldi, siis suheldud saad ikka. Õed käisid tihti kontrollimas, kas kõik korras, kas laps sööb ilusasti, kuidas ma end tunnen jne.
Minu sünnitustuba oli väga hubane, kõik abivahendid olid olemas vajadusel kasutamiseks (ma passisin vannis ainult), personal väga tore sünnitusel. Jäin väga rahule oma esimese sünnitusega, kiire ja lihtne oli ka lisaks. 🙂
Kogemus detsember 2018.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 22:38; 14.04 16:27; 24.04 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 korda Pärnus sünnitanud ja väga rahule jäänud. Titale saab kõik vajaliku haiglast, puudu pole midagi jäänud. Kaasavõetud mähkmeid ei kasutanud. Omale anti ka sidemeid piisavalt. Pesuvahendid kaasa. Mina oma riideid ei kasutanud, sest kuidagi mugav oli selle haigla laheda öösärgiga olla. Personal väga sõbralik ja hoolitsev. Või vähemalt 2009 ja 2014 olid veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sünkitanud PH nii 2006 kui ka 2017a(ja paari kuu pärast jälle). Nende 11a jooksul on kilomeetrine muutus toimunud. Kui 2006 oli kõike muud kui meeldiv kogemus. Siis 2017 kogemusest räägin ülivõrdes.
Nüüd kirjutan mida võtsin kaasa 2017 ja võtan kaasa ka seekord, sest tean et läheb vaja.
Kaasa võtan titale ja endale riided. Endale ostsin spetsiaalselt paar uut öösärki ja hommikumantli + avarat õmblusteta aluspesu. Varu sidemed võtan ka ja lapsele mähkmeid, sest nii mähkmeid kui sidemeid antakse ainult 3 ööpäevas!(saab juurde küsida, aga ma kuskil haigla peal küll lappe kerjamas ei käi) Minule jäi sellest väheks. Samuti ei meeldinud mis suurus sidemeid seal valikus on ja tital kasutan öko mähkmeid ainult 😛
Titale võtsin oma riided, sest haigla miljon korda pestud riided mulle ei meeldinud.
Samuti beebi küünekäärid olid vajalikud.
Endale hügieenitarbed(sampoon+palsam, juuksehari, patsikumm) ja korralik suur saunalina(seal pisikesed rätikud). Võtsin kaasa oma elektrilise rinnapumba, sest üldkasutavat rinnapumpa ma ei suuda kasutada.
Bebanthen(määrisin ohtralt nibusi sellega koguaeg) ja pääsesin hullemast seekord.
Peretoad on mõnusad, kõik on olemas seal. Süüa saab 3 x päevas + vahepalad. Kuigi need toidud mulle väga mokkamööda pole. Veider on et värskelt sünnitanud naisele tuuakse kapsahautist kapsasalatiga. Khmkhm – gaasid??

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vaidlen nii palju vastu, et mähkemid/sidemeid antakse sulle nii palju kui vaja. Kui all paistes õmblustest, siis saad päeva jooksul mitu korda külmapressi ka vahetada. Iga hommik käivad arstid oma kärukesega su toas, tegelevad beebiga ja täiendavad varusid. Minul ausõna vahet polnud, kui suured seal sidemed on või mis iganes veel, sest verd tuli ja parem endal, kui kõike ära ei määri verega. Kapis oli lisa öösärk ja hommikumantel ka, enda omi ma kaasa ei tarinud ja õige ka. Neil hea suur ja avar öösärk, saab ilusasti rinda anda.
Bephanteni võid kaasa võtta ennetamiseks nibude lõhenemist, aga mina kasutasin seda alles kodus paar korda (see mul niikuinii aastaringselt kapis olemas). Beebi küüsi lõika alles kodus, ei ole vaja kohe haiglas sellega tegeleda. 🙂
! Toit tehakse kõigile sama, ei vaadata kas oled sünnitanud või ei. Toidud on head ja söödavad, isegi mina suur pirtsutaja sõin heameelega kõike, isu oli suur. 😀 Aga eks igaüks leiab midagi, mille üle viriseda.

Kiiret sünnitust ja taastumist, ning peatset kohtumist uue ilmakodanikuga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 22:38; 14.04 16:27; 24.04 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi väga hea mulje. Personal oli vajadusel alati olemas, käidi kontrollimas, kas kõik on korras ja midagi vaja pole. Millestki puudust ei tundnud, perepalatis vähemalt oli toit ka maitsev ja kõiki vahepealasid ära süüa ei jaksanud.
Sünnitus ise oli mul veidi keeruline aga kõik läks hästi, personal oli tasemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kohe kohe TA ja ämmakas ütles, et mähkmed/sidemed ise kaasa võtta. Pärnu haiglas saavat ainult 3tk päevas nende poolt ????. Lisaks soovitas suure pehme saunalina võtta ja võrkpüksid osta. Juhul kui peaks keiser olema, et siis tavaliste aluspükste värvel jääb täpselt armi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kaasa, aga kordagi ei kasutanud sidemeid ja mähkmeid, kasutasin haigla omi ja sain juurde.
Lisaks kuna all oli paistes õmblustest, siia sain külmakompressi ja võrkpükse jagati ka niisama. Suure rätiku võtsin kaasa küll, aga oleks aidanud ka väiksem.
Ma arvan et sa võid mõned kaasa võtta kui ruumi kohvris on ja kardad et jääd hätta seal..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 22:38; 14.04 16:27; 24.04 12:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Sünnitus Pärnu haiglas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.