Esileht Sünnitus Sünnitusasendid, mis vähendavad rebendite ohtu

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Sünnitusasendid, mis vähendavad rebendite ohtu

Postitas:

Millised on need sünnitusasendid, mis vähendavad rebendite tekke riski? Esimese sünnitasin järil, iseenesest hea mugav asend, aga ämmakas pidi lahklihalõike tegema, muidu oleks tema sõnul kindlasti rebenenud. Järil laskub laps kiiresti ning kudedel pole aega venida. Eelistasin lõiget rebendile, kuna väga selgelt olid meeles ema jutud, kuidas ta sai sünnituselt rasked rebendid, mis haarasid ka pärasoolelihaseid. Seekord tahaksin ilma lõiketa ja muidugi ka rebenditeta sünnitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:54; 03.04 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Oleks kindlasti rebenenud\” on väga umbmäärane väide, mida kontrollida pole tagantjärele võimalik. Võimalik, et oleks, võimalik et mitte. Võibolla oleks rebenenud, aga väiksema ulatusega kui lõige. Võibolla suurema ulatusega. Oma emaga sa ei saa ennast võrrelda, sest tema sünnitas ilmselt seliliasendis ja hoolega kaasa punnides. Selles asendis on rebendid kõige kergemad tulema.

Järil rebenemise vältimiseks tuleks osata alumist otsa lõdvestada. See pole järil istudes kerge. Ma pidin selleks presside vahel püsti tõusma, siis sain hakkama.

Rebenditest oleks arvatavasti pääsenud, aga lõpus pidin tugevalt kaasa pressima, sest lapsel oli nabanöör mitu korda ümber kaela ja ämmakas ei saanud seda lahti/lõdvemaks (enamasti saab pärast pea sündi). Riskida ka ei tahtnud, et järgmist pressi ära oodata. Rebendid olid väiksed, I astme omad, paari päeva pärast sain üsan vabalt istuda ja nädal pärast sünnitust ei olnud enam midagi häda. Lõike vastu neid rebendeid kindlasti ei vahetaks.

Aeglased sünnitusasendid on käpuliasend nt. St siis tuleb laps aeglasemalt ja lahklihal on aega venida. Üldse soovitan sul ka presside ajal vajadusel asendeid vahetada. Kuula oma keha. Rebendite vältimiseks tuleks laps välja hingata, mitte pressidega kaasa pressida. St kaasa pressida soovitaks võimalikult vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõik kolm last järil sünnitanud. Esimesega sain I astme rebendid, istuda sain kohe vabalt, rätsepaistes ainult ei lubatud (õmblused võivad lahti tulla). Teise lapsega rebenes samast kohast, ka I aste. Samuti sain kohe istuda ja need paar õmblust paranesid väga kiiresti. Kolmanda lapsega rebendeid polnud.

Ja väljutusperioodi kiirusega oli nii, et esimene kord 45 minutit ja väga intensiivsed ning pikad pressid, teine kord äkksünnitus ja üldse ainult mõni press, kolmas kord väljutus vist 15 minutit. Ma küll ei ütleks oma kogemuse põhjal, et järil on vaja lahklihalõiget või et laps tuleb liiga kiiresti või midagi muud. Teisel korral, kui laps nagu kuul tulla tahtis, proovisin sünnitada ka põlvili või käpuli, aga ei suutnud nendes asendites püsida. Järi oli isegi siis kõige mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin selili laual ja ei tulnud ühtegi rebendit.Sünnitus oli esmasünnitaja kohta kiire-2tundi ja 10minutit.
Samas iga naine on erinev ja tema lahkliha venivus on erinev.Ei saa öelda,et vot sünnitasin seal ja sedasi,sellest ka rebendid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin käpuliasendis, sain vaid paar ilupistet. Sünnitus oli esilekutsutud ja kiire, kokku 3,5 tundi. Küllap käpuliasend aitas seda kiirust \”neutraliseerida\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma neli last sünnitasin selili. Pakuti igasugu variante, aga mul oli niimoodi mugavam, sest peale 24h valusid polnud ma enam võimeline asendeid vahetama. Esimesega sain nii lõike kui ulatuslikud sisemised ja välimised rebendid, mida tikiti 2h. Teisega läks kõik samamoodi ja samuti tikiti 1,5h. Kolmanda ja neljandaga sain 2 ilupistet. Lapsed olid kõik keskeltläbi 3,5-kilosed ja pea üm 37-38cm. Minu kogemuste kohaselt läheb nii, nagu ette nähtud. Ei usu, et asenditest palju oleneb. Minul ju ei olenenud seliliasendist suurt midagi. Vastasel juhul oleksin ka kaks viimast korda sama lõhki olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma esimese sünnitasin selili ja tehti lahkliha lõige,sest poisil suur pea ja nabanöör 3x ümber kaela.
teisel korral sünnitasin ka selili ja ei ühtegi rebendit 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimases ITK loengus just räägiti, et sünnitamisel tuleks proovida erinevaid asendeid, et milline siis konkreetsele sünnitajale just sobib, aga et ämmaemandad soovitavad vettesünnitust ja küliliasendit just seetõttu, et nende puhul on rebendite tekkimise risk kõige väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rebendite saamine või mitte saamine sõltub suuresti ka väljutusperioodi intensiivsusest. Kui kõik käib väga kiiresti siis on rebendite oht suurem. Paremad on nn. aktiivsed sünnitusasendid kus gravitatsioon teeb oma töö st selili on kõige kehvem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et oma osa mängib siin ka see, kas on tegu esimese või teise lapsega. Esimese lapsega ongi oht rohkem rebendeid saada ning teisega vähem.

Endal esimesega ikka pidi natuke õmblema (2. astme rebendid) – väljutasin 1,5 h. Sünnitasin pool istukil voodis, natuke ühe külje peal
Teise lapsega oli äkksünnitus, jõudsin vaid lauale selili ronida ja juba hakkas laps sündima – üks ilupiste tehti vaid (mõlemad lapsed olid muide üle 4 kg).
Kolmanda lapse sünnitasin voodis käpuli asendis suurele kotttoolile toetudes, jälle 1-2 ilupistet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega lõigati (selili laual, jalad püsti). Teisega-kolmandaga ei rebenenud ega lõigatud – teine siis käpuli ja kolmas vees külili. Ega ei tea, kas asend mõjutas või mitte, aga esimesega pidin hullult pressima küll – teise hingasin välja ja kolmandat siiski ka pressisin natuke, sest nabanöör oli kaelas ja läks kiireks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. selili laual: 13 õmblust
2. vette, kükis, 6 pressiga, hästi kiire sünnitus(3cmst kuni beebini 2h) rebendeid polnud ühtegi, see-eest oli super ämmaemand…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viga oli kindlasti see, et ma ei valmistanud ennast eelnevalt ette väljutusperioodiks. Olin küll ennast väga kenasti avanemisperioodiga kurssi viinud, harjutasin hingamist ning lõdvestumist, valmistusin ette psühholoogiliselt, et kuidas valu karta ei tohi, vaid võtta seda positiivse asjana, mis beebini viib, olin hästi \”kontakti\” veel sündimata beebiga, suhtlesin mõtetes temaga jne. See kõik tegi avanemisperioodi vägagi meeldivaks ning minu jaoks ideaalseks. Valuvaigisteid ei vajanud, ämmaemandat nägin vaid paaril korral. Pressimise osaga polnud millegipärast end eriti kurssi viinud. lugenud ikka olin, kuid kuidagi mitte nii süvenenult sellega oma mõtetes tegelenud. Ja küllap see \”maksis\” ka kätte. Tekkis kerge paanika, sest ma ei teadnud kuidas on õige pressimine. Ämmakas küll näitas näpuga, kuhu ma pean suruma jne, aga see tundus isegi sel hetkel \”vägivaldse\” pressimisena. Laps laskus kiiresti- ämmakas õhutas, et pressi pressi pressi, Iga valuga pidin kolm kord pressima. Tundus, et pole õige viis ja ma ei taha nii, aga ma ei jõudnud, osanud midagi muud ka ette võtta. No ja lõpuks siis see lõige, laps tuli kohe peale lõike tegemist, ühe pressiga nii pea kui keha. Kuigi kõik läks ju kokkuvõtteks kenasti,, on mul hinges ikka kripeldus ja järgmise sünnitusega tahan selle \”heaks teha\”. Plaanin joogasse minna ning uurida võimalikult palju väljutusperioodi kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:54; 03.04 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei ole küll ühtegi rebendit olnud, kuid viimase sünnituse ajal (selili) kui tõmbasin jalad krampi, st külgede pealt, kus on need küljekondid kintsu peal, siis arst kogu aeg patsutas sinna küljele, et lase lõdvaks, lase lõdvaks, muidu teed ennast siin täitsa lõhki. Ühesõnaga, ei tohi olla pinges ja lihaseid (jalgade ja tuharate) krampi tõmmata, sest see soodustavat rebendite teket. Kas see ka nii on, ei tea, aga mulle vähemalt sünnituse ajal nii öeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu viga oli kindlasti see, et ma ei valmistanud ennast eelnevalt ette väljutusperioodiks. Olin küll ennast väga kenasti avanemisperioodiga kurssi viinud, harjutasin hingamist ning lõdvestumist, valmistusin ette psühholoogiliselt, et kuidas valu karta ei tohi, vaid võtta seda positiivse asjana, mis beebini viib, olin hästi \”kontakti\” veel sündimata beebiga, suhtlesin mõtetes temaga jne. See kõik tegi avanemisperioodi vägagi meeldivaks ning minu jaoks ideaalseks. Valuvaigisteid ei vajanud, ämmaemandat nägin vaid paaril korral. Pressimise osaga polnud millegipärast end eriti kurssi viinud. lugenud ikka olin, kuid kuidagi mitte nii süvenenult sellega oma mõtetes tegelenud. Ja küllap see \”maksis\” ka kätte. Tekkis kerge paanika, sest ma ei teadnud kuidas on õige pressimine. Ämmakas küll näitas näpuga, kuhu ma pean suruma jne, aga see tundus isegi sel hetkel \”vägivaldse\” pressimisena. [/tsitaat]
täpselt nagu minu lugu. aga ma võin lohutuseks öelda, et see oligi lihtsalt kehva toetuse ja juhendamise tulemus. tegelikult ei peaks normaalse kuluga sünnitusel last välja pressima ja sinu (nagu minugi) instinktid olid ilmselt õiged, me lihtsalt ei usaldanud end piisavalt. järgmisel korral on mu kõrval ämmakas, kes toetab rahulikku lapse välja hingamist ja usun, et ma siis enam III järgu rebendeid ei saa ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Sünnitus Sünnitusasendid, mis vähendavad rebendite ohtu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.