Esileht Sünnitus Sünnituse esilekutsumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sünnituse esilekutsumine

Postitas:
Kägu

Tere.

Olen oma esimese lapsega rase ning rasedus on 40+5. Ämmaemand ütles, et kuigi on suur tõenäosus, et tuleb esile kutsuda või hoopis otse keisrilõige teha, siis ootame veel.
Küsimus siis selles, et kas esilekutsumine on tõesti nii jube, nagu kuulnud olen? Sünnitus pidavat siis olema kõvasti valusam; millised teie kogemused?

Tänud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli ka esimene rasedus ning esilekutsumine. Võrrelda ei saa, kas valusam, aga minu arust polnud esilekutsumine hirmus midagi. Eks see vist oleneb, kas ja kui ruttu toimib. Ma võtsin rahulikult ja olin valmis, et ei pruugi kohe toimida. Seepärast läks ka sünnitus kuidagi kiiresti, et ei uskunud, et päris värk ongi käes. 🙂 Nii juhtuski, et sain ilma valuvaigistiteta täitsa ise sünnitusega hakkama. Usun, et sul läheb kõik hästi ja ära liialt sellesse esilekutsumise tõika kinni jää.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmas sünnitus oli esilekutsumisega. Jah, oli palju valusam kui teine sünnitus ja isegi hullem kui esimene sünnitus. Kasutasin pakutud valu leevendamist ka, varasematega ei kasutanud. Samas pole mul ükski sünnitus nii hull olnud, et mõistus peast kaoks ja pärast täiesti laip oleksin. Aga pärast kolmandat sünnitust ei jõudnud ära oodata millal ometi saab koju magama, sest esilekutsumine võttis 3 päeva aega ja sisuliselt kogu selle aja olin magamata. Valus oli vaid viimased 6 tundi, nii et sünnitus ise ei kestnud väga kaua.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kutsuti kolmas sünnitus esile. Hommikul hakkasid veed tilkuma, aga sünnitegevus ei alanud. Õhtul kell 18 tehti vereproov mis näitas juba põletikku. Kohe sünnitus tuppa ja hakati pihta. Sain 3 tabletti, mis anti 30 minuti tagant (kusjuures paberitel kirjas et tablette anti 3 h tagant) lisaks sain AB läbi kanüüli. Aga kui kiirendav tilk pandi veeni.. siis oli jube, alguses 8 tilka minutis ja siis tõsteti 16 tilgale. Võt siis olid küll mõtted, et võin veel vabalt rase olla, löön mehe maha jne.. kiirendatud nii palju, et laps sündis esimese tableti andmisest 2h 15min hiljem (selle pärast ei saagi aru kuidas on pandud paberitele et tablette anti 3 h vahedega🤔)
Minu jaoks oli see väga valus, 3 last sündinud ilma esilekutsumiseta ja need olid tunduvalt leebemad.
Samas sõbrannal 2 sünnitust (on 4 last, kaks hakkasid ise tulema)esile kutsutud ka sama kiirendava tilgaga ja tema ütles, et oli just kergem ja vähem valus kui ise alanud sünnitustega.
Seega ei tea kunagi, kuidas kellegi keha reageerib ja kui valmis keha tegelikult sel hetkel sünnituseks on

+5
0
Please wait...

Postitas:
triivik

Minul oli kolmas sünnitus esilekutsumisega. Eelmistega võrreldes oli see kiirem ja intensiivsem. Samas minule sobis rohkem, sest on ikka vahe küll, kas valutamise aeg on 8, 4 või 1,5 tundi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli ka eelmine rasedus esilekutsumisega.Nädalaid oli selleks ajaks 40 pluss 5.Muud hullu polnud,sünnitegevus oli rohkem intensiivsem aga löpuks läks ikka köik nii kiiresti.Karta polnud midagi,väga aitas ka öpitud hingamisharjutused.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul esimene laps sündis esilekutsumisega, sünnitus kestis 2,5 h. Teine laps sündis ilma sekkumiseta, sünnitus kestis 5 h. Esimese lapsega sain naerugaasi ja mingi küünla, teise lapsega ei saanud mingit valuvaigistust. Ei oskagi öelda, kas üks sünnitus oli valusam kui teine või mitte. Kuna esimene oli kiirem, siis olid valud kohe ka väikeste vahedega, st kõik oli intensiivsem. Samas ma mäletan, et pärast teist sünnitust mõtlesin, et see oli hullem kui esimene. Aga võibolla ma lihtsalt ei mäletanud enam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli kolmanda lapsega esilekutsumine – tehti geeliga. Terve päev valutasin (ei olnud hullud valud, täiesti keskmised). Aga emakakael ei avanenud üldse, õhtul tehti erakorraline keiserlõige. Nii et peaks valmistuma ka selleks, et esilekutsumine ei toimi ja tuleb ikkagi operatsioon teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esilekutsumisel ja esilekutsumisel on ka vahe. Mul on mõlemad sünnitused esilekutsutud ja mõlemad olid totaalselt erinevad. Esimene sünnitus kutsuti esile tablettidega. Valud olid tohutult intensiivsed, vahesid praktiliselt ei olnud. Väga-väga jõhker oli. Sünnitus kestis 6h. Pärast seda sünnitust ei julgenud teise lapse peale mõeldagi, nii hirmutav kogemus oli.
8 aastat hiljem kutsuti teine sünnitus esile ballooniga, mis tekitas avatuse, et veed avada. Valud olid lõpuni korralike vahedega ja täiesti ülehingatavad. Kell 15 arutasime mehega, et huvitav millal asi hulluks läheb (tollel hetkel veel tegime nalja ja jutustasime). 15 minutit hiljem oli laps käes :). See sünnitus kestis samuti 6 tundi.
Oma kogemustele tuginedes järeldan, et ravimite abil esilekutsutud sünnitus võibki intensiivsem ja valusam olla. Aga praegu eelistataksegi loomulikumat (st. ballooniga, vete avamisega) esilekutsumist, kui vähegi võimalik.

0
0
Please wait...

Postitas:
GerdaN

Minul oli 4s sünnitus seekord viljandi haiglas
Läksin kohale täitsin paberid ja siis pandi kanüül + tilguti . 5h tiksusin oma lõbuks ses suhtes mitte mingeid valusi polnud ja ainult surve tunne lõpuks äe tuli ja rääkis mu pehmeks et teeks veed lahti noh lasin siis ja lagi 5 min jooksul hakkas asi pihta alguses oli 10min -5 min ja 3,2 ja 48 min pärast oli laps käes

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Sünnitus Sünnituse esilekutsumine