Esileht Sünnitus Sünnituse esilekutsumine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Sünnituse esilekutsumine

Postitas:

Kas te ei arva, et arstid liiga kergekäeliselt kutsuvad sünnitusi esile, st ka liiga vara? Näiteks rasedusdiabeedi puhul (oleneb küll ravist jms), aga mõnel juhul tahavad juba 38-39 nädalal sünnituse esile kutsuda. Samas kui veresuhkru näidud on korras ja ultraheli järgi beebi normaalkaalus kõhus, siis see ju päris vara ta “jõuga välja kiskuda”. Pole mina keegi, et arstidega vaielda, aga tundub kuidagi liiga varajane sekkumine. Ja tavaliselt üks sekkumine vajab ju teist ja võibki sünnitus väga raskeks kujuneda, kuigi võib-olla laps oleks tähtajal või tähtajale ligemal ise ilusti ära sündinud..

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 08:54; 12.01 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 37 nädalat täis, loetakse juba ajaliseks ju. Ma ikka usun, et esilekutsumist on vaja beebi või ema ohutuse tagamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on rasedusdiabeet, toitumisega enam-vähem normis püsinud, laps on aga geneetiliselt suurepoolne või väga suur. UH tehti minu meelest natuke vara, sest sellest on nüüd kuu möödas ja laps võib kg raskem olla (võib ka juba üle 4,5 kg olla). Ja kutsutakse esile alles 41 nädala täitumisel. Kuidas see siis vara ja kergekäeliselt on? Ise arvan, et on suur tõenäosus, et laps on nii suureks kasvanud, et sünnitus saab raske olema. Meditsiinikirjanduse andmetel on see minu esilekutsumise aeg viimane soovituslik piir, sest peale seda on hüppeliselt suurem tõenäosus igasugusteks rasketeks tüsistusteks ja ka loote surmaks. Ka ravijuhendis (raseduse jälgimise juhendis) on Eestis kirjas, et 41 nädala täitumisel tuleb esile kutsuda. 39. nädalal kutsutakse rasedusdiabeedi korral esile siis, kui loode on liiga suur (kuna mulle tehti UH sobiliku muu aja puudumise tõttu varavõitu, siis jäi minu lapse kaal piirist nõks allapoole) ja/või kui toitumise korrigeerimisest pole veresuhkru kontrolli all hoidmiseks piisanud. Enne 37 nädala täitumist ainult selle diagnoosi tõttu esile ei kutsuta ja tegelikult ei peeta enamasti vajalikuks ka enne 38+0 täitumist esile kutsuda, isegi kui loode on väga suur ja/või ema insuliini süstinud.

Kui sünnitust tahetakse varem esile kutsuda, siis on selleks konkreetsed ja tõsised põhjused. Eestis ei kutsuta sünnitust esile niisama ega liiga varakult

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli rasedadiabeet ja al 35 nädal tehti mitu UH, et aru saada kui suur laps on. Algul räägiti, et kui enne 41 näd ei sünni ise siis kutsutakse esile. Kuid 36 näd UHs öeldi, et laps juba üsna suur, tähtajal 40näd prognoos, et 4,5 kg ja lubati kutsuda esile 40nädal, et vältida liiga suure lapse sünnitamusel võimalike komplikatsioone.

Kuid laps hakkas ise sündima õnneks ja seda 38nädal ja sündis 4,5kg-na. Mõned päevad enne seda UH näitas, et laps on 3,4kg +- viga 500g. Ehk UH eksis tervet 1,1kg 😀

mis siis oleks veel kui ma oleks 40ndasse nädalasse kandnud. Ei taha mõeldagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh appi, nii suured lapsed. Mul on selline mure, et vett on normist rohkem, aga laps ca 3100g +/- 350g Nädalaid 39 ja arsti arvates peab esile kutsuma. See on kurnav mulle. Suhkur normis, kaalu juurde tulnud 10kg. Kõht on lihtsalt nii suur, et nagu kohe plahvataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kui süstivale rasedusdiabeedikule öeldi, et riski vähendamiseks beebi pärast. Kui ka laps pole suur, siis platsenta vananemise tõttu on lapsel kehv olla lõpus v ka sünnituse käigus nt. Ehk siis diabeedil mõju platsentale ja seeläbi beebile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva, et kergekäeliselt kirjutatakse esilekutsumine välja. Ikka ema ja lapse tervist ja heaolu silmas pidades. Saad ju arstiga rääkida ja uurida, miks sinu osas nii vara on vajalik. Mulle rasedusdiabeediga ikka arst selgitas ja uuris, kas mu enesetunne on hea ja mis ma arvan ettepandud esilekutsumise tähtajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kui süstivale rasedusdiabeedikule öeldi, et riski vähendamiseks beebi pärast. Kui ka laps pole suur, siis platsenta vananemise tõttu on lapsel kehv olla lõpus v ka sünnituse käigus nt. Ehk siis diabeedil mõju platsentale ja seeläbi beebile.

Aitäh vastuse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 08:54; 12.01 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene sündis alles 41+4 (samaks päevaks oli saatekiri), kaalus 4 kg. 40+5 hinnati kaaluks 3600 g. Teine sündis samuti ise paar päeva enne tähtaega 3660 g, saatekirja sain 41 nädalaks.  Suhkrud olid ideaalses korras kogu aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esilekutsumine jääb küll aastasse 2014 Pärnus, kuid tähtaeg oli 10nov. Esilekutsumine oli 24.11 ja 25-nda öösel siis oli erakorraline keiser…lapse kaal 4450 ja pikkus 57cm. Rasedusdiabeeti ei olnud, kuid kaalu tuli mul 30kg, millest 13 jäi haiglasse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rasedusdiabeeti ei olnud, kuid oli suur laps. Tähtajal mõõdeti suuruseks 3900+-500. Esilekutsumise saatekirja sain 41+0, sündis kaks päeva enne ise ära, 4400g. Pigem arst ei näinud probleemi, mulle meeldis nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kutsuti ka sünnitus esile 38+3, kuna lootevee indeks oli liiga kõrge. (poolest rasedusest muudkui indeks tõusis). Laps sündis 38+5, ilus ja roosa. Nüüd tubli 7-aastane plika 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sünnitanud 3 last. Kõik esilekutsumisega. Kõik läksid üle aja. Esimene 1.5 n ja teised 1 n. Kahe viimase raseduse ajal oli ka rasedusaegne diabeet.

Olen ise pisike ja kõik lapsed olid minh jaoks liiga suured. Kolmas lausa 4.2 kg.

Kahe lapsega polnud jõudnud midagi juhtuda. Aga kolmanda puhul olid veed padurohelised ja haisvad.mitu korda mõtlesin et ei lähe esilekutsumisele ja esimest korda minnes määratud kuupäeval saadetigi mind koju tagasi. Olin rõõmus. Lootsin et hakkab ikka ise pihta. Aga ei. Teist korda läksin 3 päeva möödudes. Ja Jumal tänatud et läksin. Laps oleks võinud saada elukestvaid tüsistusi. Samuti surra…mekoniaalse vee kopsudesse tõmbamine on suur surmapõhjus üle maailma….

Ardtid tesvad siiski kõik ikka meie heaks. Laste ja emade.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Sünnituse esilekutsumine