Esileht Sünnitus Sünnituse esilekutsumise kogemused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Sünnituse esilekutsumise kogemused

Postitas:

Sellel nädalal ootab mind see ees, kui laps just tõesti nüüd käbedalt ise ei sünni. Millised on teie kogemused?

Kui avatud emakakael alguses oli? Mis meetodeid Sul mis järjekorras kasutati? Kui palju iga asja kohta seletati / kas said ise ka midagi otsustada? Kui kaua aega läks?

Kui Sul läks halvasti, siis paarilauselisest postitusest (mulle) abi pole, aga sama lühikesi häid kogemusi loeks vahelduseks küll (kui pikemalt seletada ei viitsi). Netiavarustest olen leidnud küll siiani peamiselt negatiivseid lugusid – aga arusaadav, et halb kogemus panebki rohkem sellel teemal rääkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 14:30 anti imepisike tükk tabletti keele alla. Kell 15:00 olid juba regulaarsed valud iga 2-3 minuti tagant ja täpselt kell 18:00 sündis beebi. Kiire ja lihtne.
Tegemist oli itk haiglaga aasta oli siis 2013.

Mul endal hetkel käimas uus rasedus, olen jällegi lõpus omadega ja tundub, et läheb taaskord üle. Hirmu pole, pigem oli kiire ja lihtne.
On kogemus ka aastast 2007 ja 2011 kus sünnitegevus hakkas loomulikult ja kokku läks aega ~12 h, polnud kerged.

Kokkuvõttes on kindlasti kogemusi väga palju erinevaid. Jõudu ja jaksu sulle! 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas minu kogemus on päris sama. Haiglasse läksin avanemisvaludega ja mõningase avatusega. Paraku oli haigla puupüsti täis ja mulle pandi veeni tilkuma miski, mida nimetati kiirendavaks tilgaks. Laps sündis u 2 tundi peale tilga panekut. Lapsega kõik korras, mul rebendeid polnud. Küll aga oli see mu kolmest sünnitusest kõige valusam. See tilk pani sünnitegevuse turbokiirusel tööle, nii et mul polnud avanemisvalu hoogude ja presside vahel enam hetkegi aega puhata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin haiglasse neljapäeva hommikul kell 9 koos lapse isaga, võtsime perepalati ning ootasin seal umbes 30min. Seejärel läksime sünnitus palatisse, kus tehti KTG, katsuti avatust(mis oli 0) ning kasutati esile kutsumiseks mõeldud tampooni(veidi valus protseduur). Kokku läks aega umbes 30min, siis lubati tagasi oma palatisse. Aeg ajalt käidi kontrollimas ning tehti KTG(olid ainult õrnad ja korrapäratud kokkutõmbed). Õhtul umbes 16.30 võeti tampoon välja ning tehti viimane KTG. Peale seda kadusid ka kokkutõmbed. Teine päev oli täpselt sama, aga käisin ka ultrahelis, igaks juhuks, kõik oli õnneks korras. Kolmandal päeval kasutati tampooni asemel tilgutit, kokkutõmbed muutusid valusamaks, aga olid siiski korrapäratud. Tilgutil käidi pidevalt kogust suurendamas, ära võeti siis kui tühjaks sai. See tilguti tekitas käele suurt valu ning mu veenid olid väga tumedalt näha. Avatus jätkuvalt 0. Õhtul eemaldus limakork, lootsin juba, et olid veed aga nojah, mis seal ikka. Valud kestsid terve öö, käisin ka õhtul/öösel KTG tegemas, korrapäratud kokkutõmbed, avatuse kontrollis avatus jätkuvalt 0. Neljandal hommikul kell 9 sain tuimestava süsti kuskile alla poole, ausalt ei tea, mis süst, aga kuna öeldi et aitab valu leevendada siis olin kohe nõus. Sain pool tundi magada(samal ajal KTG). Seejärel jälle tilguti, seekord mingi teine aine. Seletati küll mis, aga kuna sellest juba 7k möödas, pole mul enam nii täpselt meeles, mis nimega. Siis hakkas pihta. Suured valud(tuhud), tunni aja pärast avatus 2cm. Lasin mehel ennast igat pidi aidata, vahetasin poose, küsisin naerugaasi, suutsin läbi valu veel naljagi visata, vanni kahjuks esile kutsumisega ei lasta. Umbes kell 14.30 avati veed(pole valus, avatust oli siis juba rohkem, aga mitte päris 10). Kell 15.00 hakkasid pressid, mis mingil hetkel jäid väga lahjaks (vist peale teist süsti, mille lubasin teha, avatus sel hetkel 10). Kohe üldse ei tahtnud ta välja tulla noh. Sain veel väikese lõike, et ta välja mahuks. Pühapäeval kell 15.43 sündis laps(54cm ja 3.7kg, paras jurakas). Esines natuke ülekantuse tunnuseid(nahk ketendas talla alt, kaenla alt, käelabaselt ja mõndades liigese kohtades). Seega jah, aega võttis palju(sündis siis neljandal esile kutsumise päeval) ja parajalt valus oli ka, aga usun, et hea on, et ikka esile kutsuti. Arstid olid väga abivalmid, sõbralikud ja asjalikud. Kõik oli tegelikult väga rahulik. Paranesin ka päris kiirelt. Peale sünnitust oma tuppa läksin juba omal jalal. Sünnitasin Järvamaa haiglas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus 2012. aastast ITK-st. Avatust polnud üldse. Päeval kell 12 anti pisike tablett suukaudselt, siis natuke tihedamalt tekkisid valutud toonused, aga need hääbusid vaikselt ära. Õhtul kell 7 anti teine tablett, kuskil poole tunni pärast tekkisid kerged päevadelaadsed valud, kell 8 oli valude vaheks 3 minutit. Laps sündis kell 22.19. Arst ka imestas, et nii kiire sünnitus esmasünnitajal. Kuna kõik kulges nii kiiresti ja õnneks ka komplikatsioonideta (lahklihalõige küll tehti) siis ei saa öelda, et midagi vähe seletatud oleks või et ise midagi otsustada oleks tahtnud.

Teine laps sündis mul ise, ütleks, et teine sünnitus kulges üsna sarnaselt, kuigi kestis veidi kauem, ca 5 h.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lihtsalt ei toiminud esilekutsumine.
Kell 11.00 pandi tuppe geeli, juba 10 minuti pärast olid regulaarsed valud iga 2 minuti takka. Valud käisid terve päev, korrapäraselt tehti ka KTG-d (lapsega oli kõik hästi).
Aga emakakael ei avanenud – kell oli juba õhtul 18.00, kuid avatus oli ikkagi täielik null. Arstid otsustasid erakorralise keisri hoopis teha (mul oli armiga emakas nagunii, teine laps sündis ka erakorralise keisriga). Miks see avatus ei tekkinud, ei saanud keegi aru. Esimene laps sündis loomulikul teel, haiglasse jõudes oli juba 3cm avatust. Teise lapsega oli veelgi rohkem avatust, kuid kolmanda puhul ei tekkinud üldse. Arst arvas, et emakakael oli liiga toores sünnitamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus 2013a. Olin preeklampsiaga haiglas ja otsustati esile kutsuda. 10:30 esimene geel, avatus 1.5cm. Teine ports geeli 16:30, avatus ainult 2cm. 21:30 hakkasin alles tundma korrapäraseid tuhusid, avatus ainult 3cm, viidi sünnitusosakonda. Seal oksendasin, tuli limakork ja 22:24 pressid, avatus 7cm, tuli verd, beebi südametöö halvenes ja otsustati erakorraline keiser teha. Teel opisaali ja opilaual pidevad pressid ja ütlesin, et nüüd aitab! Ma tahan pressida! Pläraki tulid veed ka. Täisavatus selleks ajaks ja arst ütles, et lets’s go! Paar pressi ja 22:48 oli laps käes. Sisemine õmblus 4cm.

Esilekutsumise algus oli vaevaline ja aeglane aga lõpp käis nii kiirelt, et polnud aega isegi mõelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Sünnitus Sünnituse esilekutsumise kogemused