Esileht Lapse ootamine Sünnituse kestus kui raseduste vahe pikk

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Sünnituse kestus kui raseduste vahe pikk

Postitas:
Kägu

Esimese lapse sain 16 aastat tagasi ja sünnitus kestis 8 tundi. Teine laps sündis 2a hiljem ja sünnitus kestis 4h.

Ootan kolmandat last ja mõtlen et kas keha mäletab veel? Kas kolmas võib tulla veel kiiremini või kuna vahe nii pikk siis võib siiski kauem minna?

Kas kellelgi sarnane kogemus olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimene laps sündis 14 aastat tagasi, sünnitus kestis 3,5 tundi. Nüüd sündis teine, sünnitus natuke üle 4 tunni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) 8h

2)  11 a hiljem, 10h

3) 1 a hiljem, 4h

 

Ehk minu kogemusel oli teine (see pika vahe järel) just kõige pikem/raskem.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) 47h, millest lôpus 5h53min intensiivset sünnitust. Taastumine paar päeva.

2) 8a hiljem, 16h – palju raskem ja valusam kui esimene. Taastumine paar kuud.

3) 5a hiljem ja alles tuleb paari kuu pärast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise ja kolmanda vahe oli ca 5a, mülemad kestsid ca 5h (tõsi küll, viimane oli esilekutsumine vete avamisega)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituste vahe 7a. Teine sünnitus lihtsam ja kiirem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi naistearstilt, minu meelest üle 10a vahega peavad nad naist nö “esmasünnitajaks” juba, ehk et võib minna pikemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene kestis 10 tundi. 12 aastat hiljem teine kestis 6 tundi, aga oli palju intensiivsem ja valusam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vahepeal ämmaka juures. Keha pidavat kõike mäletama. Soovitas valmistuda ette kiireks sünnituseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin vahepeal ämmaka juures. Keha pidavat kõike mäletama. Soovitas valmistuda ette kiireks sünnituseks.

Ma olen kuulnud, et keha “mäletab” nö umbes 5 aastat, peale seda perioodi (eks see individuaalne) pidi olema rohkem nagu esimene sünnitus kehale. Ei tea kui õige või vale see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituse kiirusel on null seost sellega, et millal sünnitasid viimati ja kui kiirelt eelminekord sünnitasid. Iga sünnitus erinev ja võib olla, et esimene sünnitus mega lühike ja kerge ja järgmine sünnitus mega pikk ja raske.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituse kiirusel on null seost sellega, et millal sünnitasid viimati ja kui kiirelt eelminekord sünnitasid. Iga sünnitus erinev ja võib olla, et esimene sünnitus mega lühike ja kerge ja järgmine sünnitus mega pikk ja raske.

Mulle isegi ämmaemand ütles, et ära looda nüüd sama kiiret ja kerget sünnitust saada nagu esimese lapsega???? et kõik võib täiesti vastupidine olla

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituse kiirusel on null seost sellega, et millal sünnitasid viimati ja kui kiirelt eelminekord sünnitasid. Iga sünnitus erinev ja võib olla, et esimene sünnitus mega lühike ja kerge ja järgmine sünnitus mega pikk ja raske.

No päris nii pole. Keha siiski mingeid asju mäletab (nt beebi ei lasku nii vara alla kui esmarasedal, vaid võib laskuda ka sünnituse päeval). Jah, pikkusel ja valudel ei pruugi rolli olla, aga on asju, mida keha nö mäletab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit seost ei ole. Mu esimene sünnitus kestis alla poole tunni ja iga järgnev kaks korda kauem. Ehk siis teine oli 1h, kolmas 2h ja neljas u 3,5h. Vahed 5a, 4a, 6,5a. Kõik ülikiired ja lihtsad, esimesed kaks 3 pressiga, viimased kaks 1pressiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit seost ei ole. Mu esimene sünnitus kestis alla poole tunni ja iga järgnev kaks korda kauem. Ehk siis teine oli 1h, kolmas 2h ja neljas u 3,5h. Vahed 5a, 4a, 6,5a. Kõik ülikiired ja lihtsad, esimesed kaks 3 pressiga, viimased kaks 1pressiga.

Pole küll teemasse, aga küsin, kuna ei saa täpselt aru (mitte kuidagi paha pärast). Kas kui sünnitus kestab alla poole tunni, siis avanemise valusid pole? Või on need ka selle poole tunni sees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit seost ei ole. Mu esimene sünnitus kestis alla poole tunni ja iga järgnev kaks korda kauem. Ehk siis teine oli 1h, kolmas 2h ja neljas u 3,5h. Vahed 5a, 4a, 6,5a. Kõik ülikiired ja lihtsad, esimesed kaks 3 pressiga, viimased kaks 1pressiga.

Pole küll teemasse, aga küsin, kuna ei saa täpselt aru (mitte kuidagi paha pärast). Kas kui sünnitus kestab alla poole tunni, siis avanemise valusid pole? Või on need ka selle poole tunni sees?

Ma ei oska öelda, ma lihtsalt ärkasin öösel, läksin vetsu, veed tulid ära ja kohe hakkasid tihedad valud, nii paari minuti takka. Ikka üliintensiivsed, ei suutnud jalanõusid jalgagi panna ega autos normaalselt istuda. 10 minutit hiljem olin käpuli sünnitusmaja ukse taga, mind lohistati kahe vahel sisse ja lauale. Siis mingiks ajaks valud kadusid, aga suht kohe tulid uuest ja 3 pressiga oli laps käes. See oli siis esimene sünnitus, olin 18. Mingeid märke ei olnud, tähtajani oli 1 nädal.

5 a hiljem teisega oli päeval selline pidev päevadevalu, käisid õhtul 19 paiku kontrollis, aga avatust oli 2 sõrme ja läksin koju. Sünnitasin hommikul 5 paiku, samamoodi 3 pressiga, täpselt tähtajal. Haiglasse oli seekord pikem tee ja teeremont, nii et kohale jõudmine võttis rohkem aega, aga sündis ka kohe.

3. ja 4. olid rahulikumad, jõudsin ikka riided vahetada ja ktg all käia ja natuke kohapeal valutada, aga sündisid mõlemad 1 pressiga. Eelnevalt mingit valu, mida oleks avanemiseks pidanud, ei olnud, mõlemad algasid ootamatult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Pikk ja raske sünnitus, hulgaliselt rebendeid, 12h

2. 11a hiljem, väga kerge sünnitus, 3h,õmbluseid ei saanud.

3. 1.5a hiljem, kõige raskem sünnitus, tihedad vahelduva eduga valud olid 3 ööpäeva, käisin pakkumas end haiglas 3x, ei aina aeti tagasi. Neljas kord läksin, siis lõpuks võeti sisse, oli 6cm avatus. Aga see kestis veel mitmeid ja mitmeid tunde, kuniks järsku tekkis 10minuti jooksul 7cm pealt 10cm peale täisavatus ja laps kolinaga end läbi pressis. Jõudsin ďussinurgast välja joosta ja karjuda ainult, et tuuuleb. Sain ainult pool kanni sünnituslauale toetada, kui just tuppa jõudnud ämmakas lapse kinni püüdis ????(isegi mu üks jalg jäi kuidagi üle ämmaka pea rippu). Aga, ei ühtki õmblust.

Seega never know.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituste vahe oli 8 aastat, esimene laps sündis 8 tundi, teine 3 ja palju kergemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituste vahe 7a, esimene sündis 8h, teine 10h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Lapse ootamine Sünnituse kestus kui raseduste vahe pikk