Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sünnitusele kihutav isa sai trahvi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )

Teema: Sünnitusele kihutav isa sai trahvi

Postitas:
Kägu

Loen Delfi artiklit, kus 10-aastane poiss sünnituse vastu võttis. Kommenteerijad sõimavad politseid, et isa koju kihutades trahvi sai.
Mina leian, et kihutamine ei ole õigustatud. Aga kui oleks avarii teinud ja kedagi vigastanud või lausa tapnud? Närvis ka ju veel ja võib-olla seetõttu tähelepanematu. Hädaolukorras kihutab kohale kiirabi (tuligi), mille juhil on vastav väljaõpe, autol on signaal ja vilkurid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii ja naa, politsei ei käitunud valesti, aga kui ma ise oleks selles olukorras, siis ei teagi, võimalik, et oleks samuti ikkagi kiirust ületanud, mida ma muidu kunagi ei tee.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii ja naa, politsei ei käitunud valesti, aga kui ma ise oleks selles olukorras,

Ma pakun, et iga teine kihutaja, kes vahele jääb, vabandab end väitega, et “naine/tuttav/naaber/ema/kodulammas jne sünnitab”.

Loomulikult, nad on seal politseis igasuguse plämaga harjunud ja ei võta tõsiselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õde sünnitas, mees kihutas koju. Mingi hetk politsei pidas kinni. Mees ilusti seletas ära ja vabandas. Trahvi ei saanud. Politsei sõitis vilkuritega ees ja mees taga ja kohale nad nii jõudsid. Kiirabi jõudis paar minutit hiljem. Võibolla oli siis nendel politseionudel paha tuju või mees ei vabandanud ega seletanud olukorda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õde sünnitas, mees kihutas koju. Mingi hetk politsei pidas kinni. Mees ilusti seletas ära ja vabandas. Trahvi ei saanud. Politsei sõitis vilkuritega ees ja mees taga ja kohale nad nii jõudsid. Kiirabi jõudis paar minutit hiljem. Võibolla oli siis nendel politseionudel paha tuju või mees ei vabandanud ega seletanud olukorda.

Arvatavasti on asi selles, et meil on rohkem kui 2 politseinikku. Mitte kõigile ei ole inimlikkust sama mõõduga jagatud.
Narva maantee on suhteliselt ohutu kui metsloomad välja arvata. Kiirusest ohtlikum on idiootsed manöövrid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ta kihutas ju juba enne seda, kui politsei eskortima hakkas! Seetõttu ei tohi anda üldsusele signaali, et hädaolukorras võib kihutada. Ei või, see on teistele ohtlik! Ja kihutajale endale ka muidugi. Halvemal juhul oleks võinud see mees surnuaiale jõuda, mitte oma naise ja lapse juurde…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No kommentaarides sõimatakse ju alati riiki. See on nonde kommentaatorite elu tipphetk, kui saavad võimu ja riigi kohta midagi halba öelda. LAs olla.
Loomulikult tegi politsei õigesti, et trahvi tegi. Ja loomulikult oleks ma ise samamoodi kihutanud – Narva maantee praeguse ilmaga on 120-130-ga sõitmiseks täitsa sobilik. Lihtsalt halb õnn, et politsei peale sattus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ta kihutas ju juba enne seda, kui politsei eskortima hakkas! Seetõttu ei tohi anda üldsusele signaali, et hädaolukorras võib kihutada. Ei või, see on teistele ohtlik! Ja kihutajale endale ka muidugi. Halvemal juhul oleks võinud see mees surnuaiale jõuda, mitte oma naise ja lapse juurde…

Aga kas on parem, kui naine kodus ära sureb? Mees saab teha elustamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas on parem, kui naine kodus ära sureb? Mees saab teha elustamist.

Aga kui mees paneb kihutades vastu puud? Värskest emast saaks kohe lesk vms

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui mees paneb kihutades vastu puud? Värskest emast saaks kohe lesk vms

Olen sõitnud seda maanteed mööda üle 30 aasta. Siiani ei ole märganud veel ühtegi puud selle tee peal kasvamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Trahv on ok, aga kohe 400 eurot? Kui kiiresti ta sõitis siis? Kui mingi 180-ga kihutas, siis on ikka liig mis liig, see on juba väga ohtlik, lisaks võidad 110-ga kihutamisega võrreldes vaid mõned minutid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teisipäeval on 112 päev. Sellega seoses kiideti ühte haru (telefoni otsas olnud töötajat, kes rahulikult juhendas). Mündi teine pool on nüüd negatiivsesse valgusesse jäänud sellesama 112 teine haru, politsei, kes mehe teel rajalt maha võttis, tänu millele oleks olukord võinud teisiti lõppeda, kui nt poiss ei oleks hakkama saanud, aga koju kihutav mees jõudnud enne kiirabi ja saanud aidata. Õnneks läks kõik hästi, aga kui ei oleks?

Sain aru, et naine ei saanud sünnituse kiirusest kohe aru, seetõttu helistas enne mehele ja siis alles kiirabisse ja mees oli varem jõudmas.

Jah, ma saan aru, et kihutada ei tohi, aga kui raske on sama süsteemi sees kontrollida, kas mees räägib õigust, kas äkki on rajalt maha võtmise ja trahvimise asemel vaja aidata, kui ohtlik olukord seaL kodus on. Panna tõesti vilkurid tööle ja koos appi sõita, sest ilmselt oleks seal olnud suvalisest külma närviga täiskasvanust abi, ka politseinikust. Kahjuks on politsei endiselt pigem kontrolli ja karistusasutus, mitte inimestele abi andmiseks. Ilmselt nii nad ennast näevad (üksikute eranditega), millest on kahju.

112-st võiks saada süsteemset abi.

Nii et mõistusega politsei käitumisest aru saades ei saa ma sellest südamega aru.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iga olukorda peaks ikkagi suutma patrullpolitseinikud hinnata ja vastavalt tegutseda. Nende töö ju koosnebki eriolukordadest. Tõsi kiiruse mõõtmine ja trehvi tegemine on rohkem kuiv ametnikutöö tundub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sünnitusele kihutav auto on vähem ohtlik kui niisama kihutav auto? Kas teile on kergenduseks teadmine, et teie laps sõideti surnuks, sest autojuht kihutas sünnitusele? Kihutades võib ju õnnetuse põhjustada ja mees ei jõua võib-olla mitu kuud koju, sest on haiglas või trellide taga. Kiirabi oli ju teel, mis põhjusel ta üldse kihutama pidi? Sünnitamine ei ole õnnetus ja see isa poleks midagi rohkemat saanud teha kui see 10-aastane poiss- sirutada käed ja võtta laps vastu. Tegelikult saab naine ka üksi hakkama. Rätikud, padi alla ja laps ei kuku kuhugi. Polnud mingit põhjust elu hinnaga kimada ja teiste inimeste elu ohtu panna. Politsei peab iga päev igasugu võltsvabandusi kuulama, nad pole selgeltnägijad.

Kui ta sai 400 euri trahvi, siis pidi kiirus päris jube olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teisipäeval on 112 päev. Sellega seoses kiideti ühte haru (telefoni otsas olnud töötajat, kes rahulikult juhendas). Mündi teine pool on nüüd negatiivsesse valgusesse jäänud sellesama 112 teine haru, politsei, kes mehe teel rajalt maha võttis, tänu millele oleks olukord võinud teisiti lõppeda, kui nt poiss ei oleks hakkama saanud, aga koju kihutav mees jõudnud enne kiirabi ja saanud aidata. Õnneks läks kõik hästi, aga kui ei oleks?

Sain aru, et naine ei saanud sünnituse kiirusest kohe aru, seetõttu helistas enne mehele ja siis alles kiirabisse ja mees oli varem jõudmas.

Jah, ma saan aru, et kihutada ei tohi, aga kui raske on sama süsteemi sees kontrollida, kas mees räägib õigust, kas äkki on rajalt maha võtmise ja trahvimise asemel vaja aidata, kui ohtlik olukord kodus on. Panna tõesti vilkurid tööle ja koos appi sõita, sest ilmselt oleks seal olnud suvalisest külma närviga täiskasvanust abi, ka politseinikust. Kahjuks on politsei endiselt pigem kontrolli ja karistusasutus, mitte inimestele abi andmiseks. Ilmselt nii nad ennast näevad (üksikute eranditega), millest on kahju.

112-st võiks saada süsteemset abi.

Nii et mõistusega politsei käitumisest aru saades ei saa ma sellest südamega aru.

Aga mis sa arvad, kas keegi kihutaja kunagi on tunnistanud, et kihutab niisama või on neil kõigil kodus sünnitavad naised, surevad vanaemad, haiged lapsed ja lahkuvad lennukid. Ja kui see kihutaja veel kellegi vigaseks oleks sõitnud, küll siis oleks jälle põhjust politseid sarjata, miks see õigel ajal ei reageerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga olukorda peaks ikkagi suutma patrullpolitseinikud hinnata ja vastavalt tegutseda. Nende töö ju koosnebki eriolukordadest. Tõsi kiiruse mõõtmine ja trehvi tegemine on rohkem kuiv ametnikutöö tundub.

Terve suguvõsa oleks võinud kohale kihutada, ikkagi sünnitamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis sa arvad, kas keegi kihutaja kunagi on tunnistanud, et kihutab niisama või on neil kõigil kodus sünnitavad naised, surevad vanaemad, haiged lapsed ja lahkuvad lennukid. Ja kui see kihutaja veel kellegi vigaseks oleks sõitnud, küll siis oleks jälle põhjust politseid sarjata, miks see õigel ajal ei reageerinud.

Ma ju ei ütlegi, et peatamine oleks vale. Absoluutselt õige, aga sealt edasi läheb minu jaoks viltu. Kui ikka mees ütleb, et naine üksi kodus Kuusalus sünnitab, kodus on veel vaid 10-aastane laps ja siis politsei, selle asemel, et uurida, kas kiirabi on teel, millal jõuab, ütleb, et tulge aga nüüd siia ja vormistame trahvi. Koju helistas ju mees, kes ütles, et läheb aega. Aga politsei oleks võinud ka küsida, et mis seis on, kas saame midagi teha.

Sama 112 ju, kuhu helistada, kui on vaja politseid või kiirabi. Ise nad reklaamivad, et kogu abi saab nüüd ühelt numbrilt. Praegu sai sama numbri ühelt lülilt abi ja teiselt karistuse.

Ja ma kujutan ette, et PÄRISELT koju sünnitava naise juurde kihutav mees on natuke rohkem endast väljas, kui valetav. Politseinik võiks suuta vahet teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma algust sellel lool ei kuulnud – kuidas üldse selline olukord kujunes, et mees jõudis enne kohale, kui kiirabi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3355201:

Terve suguvõsa oleks võinud kohale kihutada, ikkagi sünnitamine.

Miks peaks kogu suguvõsa kohale kihutama? Omapärane sarkasm?

Kindlasti on olemas nii korralikke ja korrektseid inimesi, kes ei ületas kilomeetritki kiirust, mis iganes olukorras, kukkugu kogu maailm kokku, tema ei kihuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Politsei tegi oma tööd ja saab nüüd sõimata, aga kui see autojuht oleks teinud avarii vms. 400 eurot on suur trahv seega kiirus pidi olema ikka suur. Kui see sama kihutaja oleks kellegi surnuks sõitnud, siis mida räägiks te siis. Suur kiirus ja ärevus pole sõitmiseks just hea kooslus.

Tekib küsimus kas tõesti kedagi muud ei olnud veel lähedal keda kutsuda naaber/ sugulased jne. Kui poiss poleks haigusega kodus olnud, keda oleks siis naine appi palunud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma algust sellel lool ei kuulnud – kuidas üldse selline olukord kujunes, et mees jõudis enne kohale, kui kiirabi?

Naine helistas kõigepealt, kui sünnitustegevus algas, mehele. Kui sai aru, et nüüd on jama, ka kiirabisse. Mehel oli lihtsalt edumaa. Sünnitus ise kulges enneolematult kiiresti.

Polekski midagi ja ilmselt trahv ei ületaks uudiskünnist, kui tegemist ei oleks 112 päeva puhul tehtud kiidulooga, mida see nüüd tumestab, sest küsimus jääb, kas politsei ei oleks võinud ka natuke kastist välja käituda ja karistamise asemel aidata. Kehv PR pidupäeva puhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isal oleks piisanud otsus vaidlustada ja viidata Karistusseadustikule:
§ 30. Kohustuste kollisioon
Tegu, millega rikutakse õiguslikku kohustust, ei ole õigusvastane, kui isik peab üheaegselt täitma mitut õiguslikku kohustust ja tal ei ole võimalik kõiki täita, kuid ta teeb kõik endast oleneva, et täita kohustust, mis on vähemalt sama oluline kui rikutav kohustus.

Ennegi selle § alusel miilitsad kohtus vitsa saanud.
Mina ise saan dokumentaalselt tõestada, et Tln Kesklinnas tuli patrull kohale 4h hilinemisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina mõistan seda meest täiesti. Kujutage nüüd ette, et teie naine või laps on kodus hädaolukorras või suremas, te ise ei kiirustaks koju appi?
Ma muidu mõistan kihutamise hukka, aga antud olukorras mitte. Oleks isegi samamoodi käitunud.

Miinustage, aga nii on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina mõistan seda meest täiesti. Kujutage nüüd ette, et teie naine või laps on kodus hädaolukorras või suremas, te ise ei kiirustaks koju appi?
Ma muidu mõistan kihutamise hukka, aga antud olukorras mitte. Oleks isegi samamoodi käitunud.

Miinustage, aga nii on.

Kihutaks ka, aga mingi enesevalitsus peab ikka olema. Tema kiirus pidi olema nii suur, et liig mis liig, muidu nii suurt trahvi ju ei tehtaks. Sõitsin ligi 20 km üle, sain 40 eurot trahvi, ma ei tea, mille eest 400 saab, eriti veel sellise erandjuhtumi korral. Vabandusi võetakse arvesse küll. Nii suure trahvi saab siis, kui sõidad ligi 200-ga, ülbitsed või on juba palju varasemaid rikkumisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miinustage, aga nii on.

Eks igaüks mõistab, et häda puhul oleks kiire, samas tegi politsei oma tööd, miks politseid nüüd tambitakse.
Julged kiirustada julge ka karistust kanda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, enamus mõistab seda meest ja oleks samamoodi kiirustanud.

Ja samas mõistetakse ka oma tööd tegevat politseid, kes seaduserikkumise eest trahvi määras. Valdava osa avariidest on põhjustanud liialt suur sõidukiirus, mistõttu ei ole erandite tegemine põhjendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina naisena kardaks sellises olukorras just seda, et mees läheb sabinasse ja hakkab kiirustama ning põhjustab veel mõne õnnetuse. Ma loeks talle kasvõi läbi hammaste puhkides sõnad peale, et tule rahulikult. Seda häda veel kaela vaja, et vastsündinuga haiglas muretse, miks mees enam telefonile ei vasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ka loogikast aru, kas mees oli naistearst või miks tema nii vajalik oli? Olid tal erakordselt head meditsiinilised teadmised (paremad kui kiirabibrigaadi liikmetel)? Saan aru, et kiirabi kihutas sündmuskohale, aga mis sellest mehest kasu oleks olnud? Miks tema kihutamine oleks pidanud õigustatud olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ka loogikast aru, kas mees oli naistearst või miks tema nii vajalik oli? Olid tal erakordselt head meditsiinilised teadmised (paremad kui kiirabibrigaadi liikmetel)? Saan aru, et kiirabi kihutas sündmuskohale, aga mis sellest mehest kasu oleks olnud? Miks tema kihutamine oleks pidanud õigustatud olema?

Mees oleks jõudnud ise lapse vastu võtta. Sünnituse võttis vastu 10-aastane laps. Antud olukorras oleks mees ilmselt pädevam olnud aga õnneks oli kõik lõpuks hästi ja sünnitaja ja vastündinu said poisi abiga ise hakkama (poiss võttis lapse vastu ja puhastas hingamisteed). Oleks võinud ka teisiti olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed, mõelge nüüd natuke, MIKS on liiklusreeglites piirkiirused. Ilmselt sellepärast, et mida kiiremini sõidad, seda ohtlikum on. Ja see kiiresti sõitev auto on suurema ohu allikas olenemata põhjusest, miks ta kihutab. Täitsa ükskõik, kas kihutab poodi õlle järele või naisele sünnituse juurde appi. Lisaks veel kõrge ärevus, mis mõjub umbes samamoodi nagu alkoholijoove.
Ei tohigi anda sõnumit, et liiklusreegleid on OK rikkuda, kui sul selleks mõjuv põhjus on.

Või äkki mõistame selle Saaremaa surmakutsari ka õigeks, äkki oli tal ka kuhugi kiire?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sünnitusele kihutav isa sai trahvi