Esileht Sünnitus Sünnitushirm

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sünnitushirm

Postitas:

Olen raseduse algusest saati käinud raseduskriisinõustaja juures seoses sünnitushirmuga. Viimasel kohtumisel arvas ta, et kui see hirm on nii tugev ja paaniline, siis võib tegu olla horror partus sündroomiga. Soovitas sellega pöörduda psühhiaatri vastuvõtule. Kas oskab keegi soovitada mõnda psühhiaatrit, kelle poole selle murega pöörduda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 19:14; 10.05 18:54; 12.05 13:22; 16.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga kas raseduskriisinõustaja ise ei osanud soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustaja ei ole ju ise selle murega psühhiaatri juures käinud. Küsingi siin selleks, et ehk oskab keegi oma reaalsest kogemusest kedagi soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 19:14; 10.05 18:54; 12.05 13:22; 16.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustaja ei ole ju ise selle murega psühhiaatri juures käinud. Küsingi siin selleks, et ehk oskab keegi oma reaalsest kogemusest kedagi soovitada.

Et nagu misasja?? Ega selleks, et olla nõustaja, ei pea ise neid probleeme siis reaalselt läbielanud või kogenud olema…..nõustaja peaks oskama soovitada antud probleemidega kursis ja tegeleda oskavat psühhiaatrit küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma ei mõelnud seda. Tahtsin lihtsalt teada, kas keegi oskab oma kogemusest kedagi soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 19:14; 10.05 18:54; 12.05 13:22; 16.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on diagnoositud horror partus. Praeguse rasedusega käisin raseduskriisi nõustamises korra (üsna mõttetu üritus) ja arst sujnas veel eraldi psühholoogi juurde, kus käisin 2 korda. Minu puhul on see hirm nii fikseerunud, et selle küll saaks ehk lahti kräkkida, aga selleks läheks aastaid teraapiat. Kuna sünnitusmasinaks ei plaani hakata, siis oli näidustus keisriks. Ei leia et keiser oleks mingi “mugavuslahendus” aga on olukordi (nt diagnoositud horror partus), kus see on üks väheseid toimivaid lahendusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Innuleenu, äkki saad mulle kirjutada, aadress on yksnaine2@gmail.com. Nii hea oleks rääkida, kellegagi, kel sama mure:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 19:14; 10.05 18:54; 12.05 13:22; 16.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka kartnud sünnitamist, sest seda näidatakse alati kui suurt valukogemust. Aga selleks, et olla foobik ma ilmselt ei kvalifitseeru. Kui inimesel on nii suur hirm, et see halvab ta igasuguse toimimise, siis tavaliselt püütakse olukordi vältida. Ma tean inimesi, kes ei taha olla rasedad ja sünnitada ning seetõttu on valinud lapsi mitte saada, sest nendele ei meeldi see protsess.
Samas on siis osa naisi, kes jäävad rasedaks ja siis korraga on surmahirm sünnitamise ees, kui oli ju rasestumisel teada, mismoodi laps ilmale tuleb. Kuidagi selline “psühh annab paberi ja saan magamise ajal emaks” suhtumine viimasel ajal paneb nördima.
Miks on vaja küsida vastavaid psühhiaatreid, kui õige diagnoosi puhul väljastaks tõendi enamik psühiaatreid. Või otsitakse pabereid, nagu sõjaväefoobikud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka kartnud sünnitamist, sest seda näidatakse alati kui suurt valukogemust. Aga selleks, et olla foobik ma ilmselt ei kvalifitseeru. Kui inimesel on nii suur hirm, et see halvab ta igasuguse toimimise, siis tavaliselt püütakse olukordi vältida. Ma tean inimesi, kes ei taha olla rasedad ja sünnitada ning seetõttu on valinud lapsi mitte saada, sest nendele ei meeldi see protsess.
Samas on siis osa naisi, kes jäävad rasedaks ja siis korraga on surmahirm sünnitamise ees, kui oli ju rasestumisel teada, mismoodi laps ilmale tuleb. Kuidagi selline “psühh annab paberi ja saan magamise ajal emaks” suhtumine viimasel ajal paneb nördima.
Miks on vaja küsida vastavaid psühhiaatreid, kui õige diagnoosi puhul väljastaks tõendi enamik psühiaatreid. Või otsitakse pabereid, nagu sõjaväefoobikud?

Otsivadki. Neid, kellel reaalselt horror partus, on imeväike protsent ja ka sellest saab jagu kui sellega tegeleda. Valdav enamus on ikkagi need, kes kõigepealt käivad ja uurivad raha eest ja omal soovil keisri saamise võimalusi, kuna nii on ju lihtsam (oo lollust!) ning kuna see meie riigis läbi ei lähe, uurivad kuidas horror partust teeselda. Selle kohta on internetis “kogenumate” poolt isegi vastavad juhtnöörid olemas, kuidas usutavam välja näha…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelviimane rasedus väga probleemne – kas see võis põhjustada praeguse ootusaja sünnitushirmu, ei oska kommenteerida. Küll aga aitas oma mure kurtmine paarile tuttavale. Üks soovitas raamatut “Loomulik sünnitus” läbi lugeda, teine jagas oma kogemust keisrilõikest, millest taastumine oli võtnud kõvasti rohkem aega, rääkimata ebamugavast olemisest.

Olen korduvsünnitaja, nii et seekordne hirm oli päris ootamatu. Igatahes hakkasin tasapisi siiski beebitarbeid hankima ega keskendunud oma hirmule. Loen kõike beebiga seonduvat, askeldan värskes õhus, ühesõnaga toimetan igapäevatoimetusi. Märkamatult on hirm üle läinud, kuigi ma tean mis ees ootab. Õnneks tavasünnitus ei kesta pikalt ja taastuminegi läheb üpris ruttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kolmas rasedus väga raske, meeletult pikk 35h ja löpetasin peale lapse sündi ikka narkoosi all. Ja siis neljanda lapse sünni ees oli meeletu hirm. Arst muidugi ei kuulanud mind ses osas üldse, vältis lausa seda juttu ja neljas sünnitus oli kõige kergem ja kõigest 3,5h vaid. Ma lausa nutsin sünnituse pärast mitmed õhtad ja ütlesin et mina ei sünnita

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Sünnitushirm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.