Esileht Sünnitus Sünnitusjärgne abrasioon

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Sünnitusjärgne abrasioon

Postitas:

Tere,sünnitasin 3 aastat tagasi. Sünnitus kulges kenasti hetkeni mil möödus täpselt 3 nädalat. Tekkis meeletu verejooks, avastati platsenta tükk ja tehti abrasioon.
Nüüd olen teise lapse ootusega kohe lõpule jõudmas ja hirm on sama kogeda.
Kas kellegil on kogemusi,kui üks kord see juhtus kas on ka võimalus teistkordselt ?
Sünnitus plaani ja raseda kaarti on mainitud,et rohkem tähelepanu pööraks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:18; 29.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimesel sünnitusel juhtus ka niimoodi. Aga teise ja kolmandaga mitte – nii et ei pruugi korduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehti peale teist sünnitust. Esimese ja kolmandaga oli kõik korras ja nüüd ootan neljandat. Sünnitustoas olen maininud, et selline juhus oli ja siis on platsenta terviklikkusele rohkem tähelepanu pööratud ja peale sünnitust ka emaka kokkutõmbumist rohkem jälgitud. Minul oli kõike, platsentat, lootekestasid ja maht milliliitrites oli päris suur, mis hiljem välja võeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehti peale teist sünnitust. Esimese ja kolmandaga oli kõik korras ja nüüd ootan neljandat. Sünnitustoas olen maininud, et selline juhus oli ja siis on platsenta terviklikkusele rohkem tähelepanu pööratud ja peale sünnitust ka emaka kokkutõmbumist rohkem jälgitud. Minul oli kõike, platsentat, lootekestasid ja maht milliliitrites oli päris suur, mis hiljem välja võeti.

Mul oli ka päris hull see olukord. Nii õudne hirm on uuesti selle ees. Tookord jäi mu kuu ajane laps isaga koju ja ma ise olin inimvare.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:18; 29.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind pandi kohe narkoosi peale sünnitust ja tehti abrasioon, sest midagi jäi sisse. Aga mina ei tundnud midagi ja pärast oli kõik korras, isegi veritsust polnud eriti.

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Platsenta peetuse riskigruppi kuuluvad sünnitavad naised kes:
– on üle 30 aasta vanad
– sünnitavad enneaegselt
– sünnitavad esmakordselt ning kellel on pikenenud avanemis- või väljutusperiood

Kui üks neist riskiteguritest Sinu kohta käib, siis on võimalik, et platsenta peetust juhtub ka teist korda, aga kuna Sa oled ise sellest teadlik ning oled ka ämmemandale sellest teada andnud, siis jälgitakse Sind kindlasti väga hoolikalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti ka peale esimest sünnitust, “õnneks” avastati sama päeva õhtul umb 8h peale sünnitust, kui oldi korduvalt ja korduvalt käidud mult verd välja pumpamas (sõna otseses mõttes) ja arutamas, miks emakas kokku ei tõmba ja olin veel vahepeal sõimata saanud, et miks ma wc-sse minekuks abi kutsusin (ei jaksanud istuli tõusta)….lõpuks keegi õnneks arvas, et kutsuks äkki arsti, jumal tänatud, muidu poleks ilmselt peale ööd enam ärganud….(verekaotus oli 2 l). Arst ei vaadanud mind läbigi vaid sõnaotsese mõttes mulle näkku vaadates pani diagnoosi, vähemalt üks pädev inimene oli majas.

Teise sünnitusega ka muretsesin, kuid kõik kulges kenasti. tegelikult mainisin seda sünnituse ajal ise ämmaemandatele ja ka vahetult peale lapse sündi veel mainisin üle, et selline asi juhtus (nimelt esimesel korral minu hinnangul kiirustati platsenta välja tõmbamisega, ei lastud korralikult ise irduda, vaid sikutati välja). teisel korral siis oodati pikemalt selle platsentaga ja lasti mul see lõpuks pigem välja pressida, ämmaemand aitas kõhule vajutades kaasa, mitte aga ei sikutatud.

Soovitan ka sul sünnitusmajas lihtsalt suu lahti teha, et ei kiirustataks platsentaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Kui sünnitegevus on nõrk, siis ämmaemandat manustavad läbi veeni oksütotsiini, mis stimuleerib emakat, kui oksütotsiin ei mõjunud siis läbi narkoosi puhastatakse emakat manuaalselt. Peale sünnitust on vaja veenduda et platsenta täielikult sündiks ära. Kindlasti sünnitusmajal ja sünnituse ajal on vaja sellest mainida, et varem oli selline probleem. Ärge kartke ja kõik tuleb hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Sünnitusjärgne abrasioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.