Esileht Ilu ja tervis Sünnitusjärgne depressioon

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Sünnitusjärgne depressioon

Postitas:

Laps 4 kuune.TOidan rinnaga. Ja enam omadega toime ei tule,nii meeletud hirmud ja sundmõtted.Kaal langed mühinal,kogu kehas nagu värin sees.Näen kõike peale lapse mustades toonides,ei taha kodus olla.Kallistan ja musutan last ja kahju,et temaga koos olemist mürgitab mu kohutav hirm ja ärevus.Kardan surra.Kardan,et ei näe oma last kasvamas. Midagi rahustavat võtta ei saa,sest toidan rinnaga. BE Calm ei aita.Mida küll teha,kust abi saada. Öösel ei maga,hommikul kell 5 on juba süda pekslemas ja hirm uue päeva ees.Iiveldab ja söögiisu puudub.Pidev rahutus,ei tea mida teha ja kuhu minna,peaasi,et ei peaks üksi olema.Ja hirm on nede jõulude ees ka..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 11:45; 22.12 16:18; 23.12 08:48; 25.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine kiiremas korras arsti juurde. Psühhiaater, psühholoog. Tasulise juurde saad kiiremini.

Kui seda ei ravi, siis võib asi väga halvaks kätte minna nii et palun mine niipea kui võimalik arsti juurde. Ka imetav ema võib võtta ravimeid, osad sobivad.

Alustuseks võid hakata jooma piparmünditeed, melissiteed. Õhtul proov varem magama minna, see pidev värin ja ärkvelolek võib tekkida ka üleväsimusest. Kui öösel magada ei saa, äkki õnnestub päeval üks uinak teha lapse uneajal.

Ja mine arsti juurde, see ei lähe ise üle!

Paar artiklit ka:

http://www.kliinikum.ee/naistekliinik/psuehhologiline-abi

http://www.perekool.ee/artiklid/sunnitusjargne-depressioon/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 11:54; 23.12 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mure ongi selles,et suuda magada.Ei jää lihtsalt.Muremõtted keerlevad 24/7 peas.Ei suuda ennast maha rahustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 11:45; 22.12 16:18; 23.12 08:48; 25.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa kasvatad oma last üksinda, et üksi olemise pärast muretsema pead? Aga üldiselt kähku arstile, alusta kasvõi perearstist kui sul on mõistlik selline. On antidepressante, mida võib imetamise ajal kasutada ning iga kell pigem kerge ravikuur kui oodata, mil katus päris ära sõidab. See tõesti ei lähe ise üle, otsi abi ja pea vastu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 17:50; 24.12 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa elad Tallinnas, mine erakorralisse psühhi vastuvõtule. Seal on elav järjekord ning psühhiaater ja psühholoog vaatavad mõlemad sind üle. Ka rinnaga toites on võimalik võtta antidepressante, kui selgub, et oleks tarvis.

Mina käisin samuti sünnitusjärgse depressiooni kahtlusega seal vastuvõtul. Toitsin rinnaga ning minul oli selles suhtes vastupidi, et nägin kõike peale lapse ilusates toonides :D.

Õnneks aga tuli välja, et ei ole mingisugust probleemi ning minu hirmud ka lõppesid, kui sain professionaalse hinnangu.

Soovitan – mine. Saad kohe meelerahu ja lahenduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasvata üksi aga mees pidevalt ära tööl.Psühhiaater kirjutas AD-d aga need ei hakka nii kiiresti mõjuma.Täna ka terve öö üleval olnud,higistan ja iiveldab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 11:45; 22.12 16:18; 23.12 08:48; 25.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa juba saad AD-sid ja käisid psühhiaatri juures, siis siit edasi vast saab ainult paremaks minna.

Mehele ütle, et sa ei saa lapsega üksinda hakkama, sul on vaja abiväge. Kui mees ei saa lapsega tegelemisel toeks olla siis palgake lapsehoidja abiks. Paar tundi päevas juba mõjub värskendavalt.

Peate mehega seda kodust tööjaotust kuidagi paremini planeerima hakkama, nii päris ei saa, et mees on kogu aeg kuskil ära ja sa istud depressioonis kodus, hullem kui üksikema elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 11:54; 23.12 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ärevushäired.Ütle mida sa kõige rohkem kardad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 25.12 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses võib AD’ga enesetunne hullemaks minna küll, see on nö normaalne. Harjumiseks läeb keskmiselt kaks nädalat ja siis peaks vaikselt paremaks minema. Kas sul tekivad need ärevushood just öösiti, kui lapsega üksi olema pead? Äkki oleks siis abiks see, et keegi tuleb sulle seltsiks, su ema, mõni sõbranna, ei? Päris raske on pisikese lapsega üksi olla, kui mees töötab kaugel ja eriti kui see on esimene laps ning kõik on niigi uus ja hirmutav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 17:50; 24.12 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan,et mul on mingi haigus ja suren ja ei suuda oma lapsi üles kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 11:45; 22.12 16:18; 23.12 08:48; 25.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere
sul on paanika-häired ja usu see on täiesti tavaline, mu õel ja õe-mehel olid ka sellised sümtomid, et kardab et midagi juhtub , et sureb või jääb haigeks..proovi mõtted eemale saada ja usun et kui mainisid oma psüholoogile et sul on ärevushäired siis said ravi peale, algselt võib see hirmu suurendada, kuid varsti hakkab sul kõik paremini mõjuma…loe igaksjuhuks ravimi-infoleht läbi, mõni ravim lihtsalt ei pruugi sobida ja peab välja vahetama

Ka minu õde algul ei uskunud et on mingid paanika häired..kuid nüüdseks on need ärevushood ilusasti kontrolli alla saadud..temal tegivad need alati talvel kui on puimedam aeg..

Loodan et kõik saab korda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igaks juhuks tasuks ehk ka kilpnäärme hormoonide analüúsid teha, tihti pärast sünnitust lähevad need paigast, tavalisem on muidugi alatalitlus, sinu sümptomid viitavad pigem ületalitlusele, aga loomulikult v6ib tegu olla lihtsalt ärevushäirega. Minu enda kogemus lihtsalt selline, et pärast lapse sündi tekkis alatalitlus, olen lisaks ka äevushäirega ja saanud pikalt ravi. Kui alatalitlus tekkis, oli meeletu j6uetus ja väsimus, siis kui ravi saama hakkasin, tekkis ka ärevus tagasi, kuna kehal läheb aega, et kilpnäärme hormoonid paika saada, minu puhul on kilpnääre osalt süüdi ärevuses. Kui doosi oli vaja peale teist last t6sta oli ka ärevus platsis. Nüüd saangi kahte ravi korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kardan,et mul on mingi haigus ja suren ja ei suuda oma lapsi üles kasvatada. [/tsitaat]
No aga mõtle sellele ,et sul pole ju mingit haigust.Sa ju mõtlesid selle ise välja.Või on sul vähk?Kas arst on mingi diagnoosi pannud,et sul on surmahaigus???
Sa ise mõtled omale haigusi.
Mina seda eriti ei karda,kuigi mul on südamerütmihäired ja võin ka äkki jalapealt minna.Mina pigem kardan lapse pärast.Kardan et neelab miskit alla ja ma ei saa päästa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 25.12 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan pöörduda Raseduskriisikeskusese. Seal on psühholoogid, kes aitavad sünnitusjärgse depressiooni jm taoliste probleemide korral.
http://rasedus.ee/tegevus/raseduskriisikeskus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on sjd teistmoodi, minul vähemalt oli – ma ei tahtnud last nähagi.
Nüüd õnneks möödas ja kõik hästi.
Aga mis puutub piparmünditeesse ja AD-sse, siis esimene neist võtab piima kinni (minule soovitati piimapaisu ajal imetamisnõustaja poolt ja toimis) ning teine mõjub ikka kiiresti küll, alla nädala, kui ma õigesti mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitasid ka AD-d väga hästi, aga kindlasti leia endale psühholoog, kes teeks KKT-d (kognitiiv-käitumisteraapia), seal selgitatakse tõeliselt selgelt paanika tekke põhjusi ja õpetatakse ärevust kontrollima. Ja kui Sul hetkel veel enesetunne ikka väga-väga ärev, siis lase endale kohe kirjutada ka mõnda kiirelt toimivat rahustit (küll arst juhendab, millal siis RP-d võid anda) – mulle määrati Diazepeks ja piisas vaid mõnedest tilkadest ühel ainsal päeval…ilmselt aitas juba see teadmine, et mu probleem on ravile alluv, ma ei sure ära jne jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub küll, et sul on ärevust ja paanikat. Minul ärevushäire juba üle 10 aasta ja sel talvel lisandusid paanikahood. Algul arvasin ka, et nüüd mõni hull haigus kallal, aga peale uuringute asi selge, et närvid jukerdavad. Nüüd kui öösel paanikahoog unepealt tuleb, siis teadustan endale, et ahah jälle paanika ja keeran teisi külje ja jään magama. AD koha pealt ütlen, et neid on palju erinevaid. mulle esimene ei sobinud. Ei oodanud kahte nädalat ära. Teine AD sobis mulle päeva pealt. AD aitab leevendada, aga minu arvates ei ravi. Ikka oma sisemaailmaga tuleb väga tuttavaks saada, siis saab midagi muuta. Räägi abikaasaga, kui ta näiteks lubab sulle appi tulla, kui sul väga raske on, siis see teadmine juba võib enesekindlust anda. Kindlasti aitab, kui rääkida kellegagi sama haigusega oma murest. Mäletan, et kui minul see palju aastaid tagasi algas, siis olin ikka väga hirmunud ja ei teadnud mida teha. Olen väga head abi saanud ka homöopaatiast. Peangi jälle minema, sest need paanikahood lähevad tüütuks. Ja veel, sul võib olla magneesiumi puudus. Rinnaga toites peab üldse vaatama, et endal midagi vajaka ei jää, mis võivad võimendada närvide häireid (magneesium, B-vitamiinid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 22:44; 07.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane vastaja, sooviks ka abi homöopaatiast, kus seda abi saaks, elan Tallinnas? Probleem kehva unega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain abi Tartus. Kindlasti on ka Tallinnas häid homöopaate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 22:44; 07.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Sünnitusjärgne depressioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.