Esileht Ilu ja tervis Sünnitusjärgselt südamevahelöögid

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Sünnitusjärgselt südamevahelöögid

Postitas:
Kägu

Sooviksin veidi nõu seoses südame vahelöökidega.

Algasid need peale sünnitust, mis kaasnes rohkema verekaotusega. Vereülekannet ei tehtud. Taastumine võttis tükk aega.

Kaasuvaks terviseprobleemiks on ka kõrgem vererõhk just alumine on kõrgem ( võtan rohuks Enapit, mida olen ennemgi võtnud ja pole mingeid probleeme olnud).  Rasedus möödus ilusti ja ei olnud suuremaid probleeme.

Aga nüüdsest on igapäevased tunnetused, kuidas süda jätab löögi vahele. Mõnel päeval ei esine seda üldse ja on päevi kus on mitu korda päeva jooksul. Külastatud on kardioloogi, kes ütleb, et vahelöökide arv jääb normi piiresse ja südame UH oli korras.

Korduvalt räägitud perearstile ja tehtud kilpnäärme proov (korras) ja veresuhkrud ( korras).

Südame vahelöögid tekitavad nii õõnsa tunde sees ja üksi nendest juba ärevikuks muutunud. Tahaksin teada, kas nii lihtsalt on ja tuleb edasi elada nendega või saaks kuidagi veel olukorrale läheneda ja asjale jälile saada, miks need ikkagi on.

Suured tänud nõuannete ja suunamiste eest.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need ilmselt ongi ärevusest ja midagi halba neist ju ei tule. Tuleb jah edasi elada. Mul on juba aastaid, alati kui on keerulisem või ärevam periood. Aja jooksul olen harjunud ja üldse ei häiri.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal sünnitus oli?

Kas praegu veel imetad last?

Millised on vererõhu numbrid?

Kas raseduse ajal ka mingit ravimit võtsid?

Praeguse kirjelduse järgi seostaksin vahelööke sünnitusjärgse aneemiaga. Inimesed on erineva tundlikksuega, mõni tunneb oma kümmet lisalööki ööpäevas nii hästi, et “elada ei saa”, teine tunneta 20 000 lisalööki mitte grammigi (inimese süda teeb laias laastus 100 000 lööki ööpäevas).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal sünnitus oli?

Eelmise aasta juulis. Kestnud need sirka 7 kuud juba.

Kas praegu veel imetad last?

Hetkel enam ei imeta. Ligikaudu kuu aega enam ei ole.

Millised on vererõhu numbrid?

Vererõhk on 130/95 ringis keskmiselt. Alumine on alati kõrgem kui olla võiks.

Kas raseduse ajal ka mingit ravimit võtsid?

Raseduse ajal võetud Trandatet ja diabeedi rohtu.

Analüüside järgi on hemoglobiin 120 umbes.

Kas aneemia saab ka muude näitajate järgi olla?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://naistekas.delfi.ee/artikkel/56913914/miks-jatab-suda-looke-vahele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas aneemia saab ka muude näitajate järgi olla?

Ferritiin, raud, B12-vitamiin, foolhape – kas neid analüüse on ka tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Südame vahelöök on see, kui süda teeb lisalöögi. See tekitab tunde, nagu jääks paus sisse, sest lisalöök on tulnud liiga kiiresti ja tavalöök tuleks siis justkui hiljem.

Minul tekkisid vahelöögid suurest stressist ja pingest. Arst soovitas südametilkasid võtta (ongi apteegis selle nime all).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas aneemia saab ka muude näitajate järgi olla?

Ferritiin, raud, B12-vitamiin, foolhape – kas neid analüüse on ka tehtud?

Just, hemoglobiin võib olla normis, aga rauadepoo ehk ferritiin nullis. Seega tasuls seda ka kontrollida. Endal hakkab ka süda „laperdama“ kui rauavarud otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul oli hemoglobiin normis (125-128), kuid ferritiin ehk rauadepood olid tühjad. palu perearstil ferritiini analüüs teha. 120 on suht minimaalne hgb.

aneemia võib vahelööke põhjustada küll. vahelööke on 2 erinevat -VES ja SVES. SVES on üldiselt täiesti ohutu, VES võib probleeme tekitada. normiks loetakse veel ka 3-4 vahelööki minutis, see kord päevas ning harvem on tõenäoliselt täiesti ohutu, aga ehmatab kindlasti ja tekitab ärevust.

vahelöökidel võib olla palju põhjuseid – aneemia, stress/ärevus, magamatus jne

palu perearstil teha 24-tunnine vererõhu ja südamerütmi holteruuring, ehk on vaja ravi muuta. alumine 95 on nats üle normi küll.  kui arst ei nõustu neid uuringuid tegema, siis neid saab ise lasta ka tasulisena teha, maksavad 60-70 eurot, aga saad südamerahu või siis arstilt uut ravi küsida vastavalt tulemusele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see, kes küsimusi esitas. Elukutselt arst.

Sünnitus ei puutu ilmselt üldse asjasse. Uuringud on tehtud, nagu ma aru sain.

Palu perearstil oma vererõhu ravimit vahetada – nt nebivolooli vastu. See langetab vererõhku ja on veidi ka lisalöökide vastu. Samuti sobib see ravim, kui peaksid uuesti tahtma rasestuda. Enap ei sobiks kohe üldse.

Analüüsides võiks vaadata kaaliumi ja magneesiumi taset ja kui need on alla normi või normi alumises pooles, sisi lisaks võtta kuurina nt. Panangini 1 tbl 2-3 korda päevas.

Südamevitamiinid ja südametilgad on samuti hea mõte, tavaliselt on need üsna ohutud, kuid vahel piisav, et enesetunnet parandada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirpuuekstraktitaja tagasi?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul oli hemoglobiin normis (125-128), kuid ferritiin ehk rauadepood olid tühjad. palu perearstil ferritiini analüüs teha. 120 on suht minimaalne hgb.

aneemia võib vahelööke põhjustada küll.

Kui hg on normis, aga ferritiin madal, siis öeldakse, et ei ole aneemiat, aga on latentne (peidetud) rauapuudus. Kusjuures, ferritiini normiga on lood sagased, kuna enamus laboreid hindab juba 10 normaalseks. Aga samas on teada, et rauapuuduse vaevused võivad mõnel esineda juba alla 30 ferritiini juures (kindlam oleks hoida ferritiin 50-70 peal).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see, kes küsimusi esitas. Elukutselt arst. Sünnitus ei puutu ilmselt üldse asjasse.

OMG! Ilmselt on kõige tavalisem arst kuulnud ka dilatatiivse müopaatia alavormist. Tekib ju raseduse viimasel trimestril või peale sünnitust u poole aasta sees. UUringuid vaja, mitte perekooli nõustamist. Nii ei saa, kuri olen!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul oli hemoglobiin normis (125-128), kuid ferritiin ehk rauadepood olid tühjad. palu perearstil ferritiini analüüs teha. 120 on suht minimaalne hgb.

aneemia võib vahelööke põhjustada küll.

Kui hg on normis, aga ferritiin madal, siis öeldakse, et ei ole aneemiat, aga on latentne (peidetud) rauapuudus. Kusjuures, ferritiini normiga on lood sagased, kuna enamus laboreid hindab juba 10 normaalseks. Aga samas on teada, et rauapuuduse vaevused võivad mõnel esineda juba alla 30 ferritiini juures (kindlam oleks hoida ferritiin 50-70 peal).

võimalik, aga minu kardioloog rääkis/kirjutas aneemia sellise olukorra kohta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OMG! Ilmselt on kõige tavalisem arst kuulnud ka dilatatiivse müopaatia alavormist. Tekib ju raseduse viimasel trimestril või peale sünnitust u poole aasta sees. UUringuid vaja, mitte perekooli nõustamist. Nii ei saa, kuri olen!

Kuri oled? No ole siis edasi!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuri oled? No ole siis edasi!

Esiteks ei anta nõu perekooli kaudu, vaid suunatakse oma perearstile. Tasuline nõustamine suunab ka alati oma perearstile. Mingi latikõrgus võiks ikka olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see, kes küsimusi esitas. Elukutselt arst. Sünnitus ei puutu ilmselt üldse asjasse.

OMG! Ilmselt on kõige tavalisem arst kuulnud ka dilatatiivse müopaatia alavormist. Tekib ju raseduse viimasel trimestril või peale sünnitust u poole aasta sees. UUringuid vaja, mitte perekooli nõustamist. Nii ei saa, kuri olen!

Jah, loomulikult olen ja isegi väga palju rohkem kui sa aimatagi oskad. Aga vahelöögid ei ole kindlasti selle haiguse esimene sümptom. Olen selle haigusega, mille tegelik nimi on peripartum kardiomüopaatia, mitte dilatatiivne kardiomüopaatia, oma töö jooksul põhjalikult tegelenud. Hiljuti oli Eesti kardioloogide seltsis üks selle haiguse teemaline seminar ja me suutsime kõigi Eesti kardioloogide peale välja mõelda 2 naist, kellel see haigus on viimase 10-15 aasta jooksul diagnoositud – ehk et see ei ole nii sage, kui võiks arvata. Võimalik, et on veel paar naist, kes on surnud selle tõttu, aga see pole kindel. Igal juhul on Eestis sünnitusabi ja kardioloogia nii heal tasemel, et vaevalt mõni sellise diagnoosiga naistest jääks tähelepanuta.

Esimene arst.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen selle haigusega

Ära vaidle südamete kohapealt, üksikud kokkupuuted ei ole igapäevane töö.  Lisaks õige arst ei nõusta anonüümse Käona! vaid kirjutab, et mine oma perearsti juurde.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli/on midagi sarnast pärast teise lapse sünnitamist, mis oli traumaatiline kogemus. Lapse esimesel eluaastal olid ka mitu korda paanikahood. Ega ei saagi aru, kas pekslev süda ajab paanikasse, või kõigepealt tuleb siiski paanika (nt päästik võib olla, kui loen pereajakirjast kellegi teise halba sünnituskogemust) ja seetõttu tunnen südamepekslemist. Lisalöökide ja löökide vahele jäämise hoogusid tundsin ka pärast sporditegemist. Algasid paar tundi pärast trenni ja võisid ka kesta umbes tund aega. Väga ebameeldiv ja kõhe tunne.  Käisin ka perearstil ja erakliiniku südameuuringutel. Kõik oli korras. Tol päeval, kui kandsin 24h EKG monitori, mul ei tundnud südamepekslemist ja mitte midagi ei leitud ka. Nutikella EKG funktsiooniga sain kord siiski pildile need pekslemised ja interneti abiga diagnoosisin endal kaaliumipuuduse. Ehk siis hakkasin trenni kõrvale teadlikult rohkem jooma (varem ei joonud trenni ajal üldse), soovitavalt elektrolüütidega spordijooki, ja tead, see mure sisuliselt kadus ära. Ja vaimse poole pealt aitas see, et sain vahepeal ka oma viimase lapse ja too sünnitus läks kenasti, kusjuures ma tean, et ma rohkem elus enam ei sünnita. Vahel ikka tunnen imelikke lööke, aga siis ma meenutan peas iseendale fakte: 30ndates normaalkaalus mittesuitseva naisena, niigi südamehaiguste baasriskid madalad. Paarkümmend elementaarsemat asja põhjalikumalt läbi uuritud ka (24h EKG, 24h vererõhk, koormustest, ultraheli, vereanalüüs). Valus ei ole, liigutada jaksan (paar km sörkida, 1-2km ujuda, mitu tundi järjest kõndida, mitu korrust trepist üles minna jne), no kui hull märkamatu harvikhaigus mul tegelikult saab siis südamega olla? Kui sa alles üsna hiljuti lõpetasid imetamise, siis küllap sul ka alles hormoonid möllavad ja vedelike dünaamika kehas pole päris see mis enne. Rohkem juua, rohkem magada (niipaljukest kui beebi laseb). Kui analüüsid korras, siis ju on korras.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen selle haigusega

Ära vaidle südamete kohapealt, üksikud kokkupuuted ei ole igapäevane töö. Lisaks õige arst ei nõusta anonüümse Käona! vaid kirjutab, et mine oma perearsti juurde.

Kust sa tead, mis on minu igapäevane töö?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Sünnitusjärgselt südamevahelöögid