Esileht Sünnitus Sünnitusjäri

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sünnitusjäri

Postitas:

Loen ikka siit ja sealt teemast mingi müstilise järi kohta, mida sünnitustel kasutatakse. Kujutan päris hästi ette, millega tegemist on, kuid 2015. aastal TÜKis ise sünnitades oma toas küll midagi sellesarnast ei näinud. On see midagi, mida peab spetsiaalselt küsima? Pall ja kõrge käte/keha toetuslaud olid täitsa olemas. Ja tasub see küsimist – kas on just väljutusperioodil hea kasutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjäri on selline hobuseraua-kujuline pink, millele sünnituse ajal toetud reitega ja natuke ka taguotsaga, aga õige vähe. Järil sünnitamiseks on vajalik ka keegi tugiisik seljataha sünnitajat toetama.

Sünnitasin teise lapse järil ja ei olnud eriti mugav. Just seetõttu, et ämmakas käsutas mind suhteliselt ette, nii et taguotsa ei saanud õieti toetada ja suuresti rohkem rippusin mehe jalgevahel, tema reitest kinni hoides. Aga samas tundsin lapse allapoole liikumist väga hästi – esimese lapse sünnitasin selili, mis mulle endale oli mugav, aga nt üldse ei tundnud lapse liikumist, kuni üks hetk oli pea jalgevahel ja põletav valu 😀

Järil sünnitamine sai valitud ämmaka soovitusel, kuna muudes, horisontaalsemates asendites pressides ei tahtnud laps väga liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin kolmanda järil. Ütlesin ise, et soovin ja kui oli paras aeg, siis ämmakas aitas järile, mees selja taha toetama. Teoorias oleks pidanud vist keegi mingi kopsiku ka valmis panema, mis siis alla pannakse, kui kõik see jama koos lapsega välja tuleb, aga reaalsus oli selline, et ämmakas ei jõudnud midagi teha, ma küsisin, et kas võin kaasa pressida, sest tundsin, et kohe tuleb esimene press. No see jäi viimaseks ka ja kogu kupatus lärtsatas sinnasamasse põrandale meie ette. Aga kui peaksin neljanda ka saama, siis kindlasti järil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jah selline auguga taburett. Peab ämmaka käest küsima. Igas palatis neid ei ole, aga nad toovad, kui sa tahad proovida.
Selili oli minu jaoks õudus.
Järi eeldab seljatagust tuge. Ämmakas pani mu ilusti sinna paika, mees võttis kätega ümber rinna tugevasti kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järil pidavat laps kiiremini välja liikuma. Minul tuli nii suure hooga, et sain korralikud sisemised rebendid. Aga no see tühi-tähi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kõik kolm last järil sünnitanud. Iga kord küsiti, mis asendit soovin, kolmandal korral sünnitustoas ei olnud järi, aga toodi. Kõik kolm sünnitust ITKHs. Järi valisin, sest instiktiivselt tundsin, et see on minu jaoks õige valik. Teisel korral proovisin põlvili sünnitada, aga asend oli väsitav, ja siis mees tuletas mulle järi meelde. Järil sündis ilusti ära.
Ebamugav järil sünnitamine ei olnud, kuigi esimese lapsega oli pressimine kurnav ja kestis 45 minutit väga intensiivselt.
Rebendid olid esimese ja teisega kerged (esimene aste), kolmandaga polnud üldse.
Kui veel sünnitaks, siis ikka järil. Aga arvan, et see, mis asend sobib, on väga individuaalne. Miks mitte proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu haiglas kahjuks järi 2012. aastal ei olnud väga soositud ning ämmaemand hirmutas ja hoiatas, et kui siis laps kusagile sünnitusteedesse kinni jääb, siis tulevad suured rebendid… Mina otsustasin siiski proovida, kuid mul polnud ka meest selja taga toetamas ja siis ei leidnud päris sobivat asendit (olen lühikest kasvu ja tundsin, et jään selles asendis liialt pingesse). Arvestades gravitatsioonijõude, peaks see olema kindlasti parim ja kiireim asend lapse ilmaletoomiseks. Lõpuks pressisin siiski voodis pool-lamavas asendis lapse välja. Nüüd teise lapsega tahaksin vette sünnitamist proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järil pidavat laps kiiremini välja liikuma. Minul tuli nii suure hooga, et sain korralikud sisemised rebendid. Aga no see tühi-tähi.

tühi-tähi?
kaks aastat hiljemgi ei taha seksida, sest valus on. lisaks veel armkude, mis enam eriti hästi ei veni ja seetõttu on ka järgnevatel sünnitustel rebendid garanteeritud.
tühitähi my arse – rebendid on päris korralik jama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina veidi kahetsen, et järi kasutasin. Esimene sünnitus, oleks võinud rahulikuma asendi valida. Oli kiire väljutus ja ämmakas käskis pressida ka veel. No raudpolt, et rebendid sain – eelnevalt veel lahkliha lõige, sest laps ei mahtuvat. Kui oleks muu asend ja väljutus rahulikum, usun et poleks rebenenud. Lisaks tekkis tohutu turse.
Teise ja kolmandaga ei pressinud jõuga ja valisin teised asendid – üks vees pool istuli ja teine käpuli. Ei tekkinud ühtegi rebendit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis järil sünnitada. Väga mugav oli istuda ja jõudu oli pressida. Mees istus selja taga ja toetusin tema kätele. Kuigi jah, tekkis suur turse… Rebenesid huuled ja veidi tupp. Lahkliha jäi terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina veidi kahetsen, et järi kasutasin. Esimene sünnitus, oleks võinud rahulikuma asendi valida. Oli kiire väljutus ja ämmakas käskis pressida ka veel. No raudpolt, et rebendid sain – eelnevalt veel lahkliha lõige, sest laps ei mahtuvat. Kui oleks muu asend ja väljutus rahulikum, usun et poleks rebenenud. Lisaks tekkis tohutu turse.
Teise ja kolmandaga ei pressinud jõuga ja valisin teised asendid – üks vees pool istuli ja teine käpuli. Ei tekkinud ühtegi rebendit.

Mina sain käpuli sünnitades kõige hullema hemorroidi, seda asendit ei julgeks soovitada. Eks kõik on individuaalne. Teised olen sünnitanud külili ja siis ei ole hemorroidi probleemi tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Sünnitusjäri

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.