Esileht Lapse ootamine Sünnitusleht?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Sünnitusleht?

Postitas:

Tegin tööl avalduse jäämaks 30 päeva enne sünnituse tähtaega sünnituspuhkusele. Kas ma ise pean kuskilt (ämmaemandalt) hankima veel mingi tõendi, et millal on mu sünnitustähtaeg?
Ise arvasin, et see jõuab Haigekassani kuidagi automaatselt, nüüd loen, et “Haigekassa maksab hüvitist sünnituslehe alusel. Sünnituslehe väljakirjutamise õigus on günekoloogil, perearstil ja ämmaemandal. Sünnituslehte on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkusele (edaspidi sünnituspuhkus) jäämisel kuni 140 päevaks”.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 18:58; 31.08 19:39; 01.09 14:32; 02.09 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RSP minekuks ei ole vaja tööandjale avaldust teha. Ütled arstile/ämmakale, millal soovid koju jääda, ning tema väljastab sünnituslehe. See on leht küll, kuid mitte paberil, vaid liigub otse tööandjale, kes selle kinnitama peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RSP minekuks ei ole vaja tööandjale avaldust teha. Ütled arstile/ämmakale, millal soovid koju jääda, ning tema väljastab sünnituslehe. See on leht küll, kuid mitte paberil, vaid liigub otse tööandjale, kes selle kinnitama peab.

Meie asutuses käib muudmoodi ehk tuli ise teha sünnituslehele jäämise avaldus, selle tegingi ära ja hakkasin mõtlema, et kust üldse keegi mu tähtaja teada saab, kuna sinna avaldusele polnud vaja märkida seda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 18:58; 31.08 19:39; 01.09 14:32; 02.09 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli nii, et pidin personaliosakonda lihtsalt kirja saatma, et mulle on väljastatud selleks kuupäevaks sünnitusleht ja kõik. Mis kuupäevaks väljastatakse, lepid ise ämmaemanda/naistearstiga kokku. Seda kuupäeva, mis ämmakaga määrate, näete eesti.ee portaalist (logi sisse ja pane otsingusse “sünnitusleht”).
Nüüd, kuna teise lapsega olen veel lapsehoolduspuhkusel, siis selle kohta tuli tööandjale avaldus teha: palun lõpetada minu lapsehoolduspuhkus X kuupäevaga. Tollest järgmine päev peab olema sünnituslehe esimene päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RSP minekuks ei ole vaja tööandjale avaldust teha. Ütled arstile/ämmakale, millal soovid koju jääda, ning tema väljastab sünnituslehe. See on leht küll, kuid mitte paberil, vaid liigub otse tööandjale, kes selle kinnitama peab.

Meie asutuses käib muudmoodi ehk tuli ise teha sünnituslehele jäämise avaldus, selle tegingi ära ja hakkasin mõtlema, et kust üldse keegi mu tähtaja teada saab, kuna sinna avaldusele polnud vaja märkida seda.

Üldiselt on jah viisakas tööandjale öelda, et jääd x kuupäevast rasedus- ja sünnituspuhkusele, aga seadus seda ei nõua ja see, kui tööandja nõuab mingit avaldust, on juba tööandja omalooming. Dokument, mille alusel rasedus- ja sünnituspuhkusele jääd ja mille alusel sünnitushüvitist makstakse, on ikkagi ämmaemanda/arsti väljastada. Ämmaemand/naistearst vormistab sünnituslehe, mille tööandja kinnitab, seal sünnituslehel ongi kirjas, mis kuupäevast RSP-le jääd.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on miinustada kui inimene küsib praktilist asja ega solva kedagi?

Aga okei, sain vahepeal infot, et ämmaemand vormistab täpselt kuu enne tähtaega ja see on jah automaatselt Haigekassas.
Ma arvan, et seda, et meie suures organisatsioonis tuleb veel eraldi avaldus teha, pole nagu ka põhjust maha teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 18:58; 31.08 19:39; 01.09 14:32; 02.09 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoolduspuhkusele jäädes tuleb tööle avaldus viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on miinustada kui inimene küsib praktilist asja ega solva kedagi?

Aga okei, sain vahepeal infot, et ämmaemand vormistab täpselt kuu enne tähtaega ja see on jah automaatselt Haigekassas.

Ma arvan, et seda, et meie suures organisatsioonis tuleb veel eraldi avaldus teha, pole nagu ka põhjust maha teha.

Sa sassi ei ajanud midagi?
Lapsehoolduspuhkusele on avaldust vaja, mitte haiguslehele minekuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on miinustada kui inimene küsib praktilist asja ega solva kedagi?

Aga okei, sain vahepeal infot, et ämmaemand vormistab täpselt kuu enne tähtaega ja see on jah automaatselt Haigekassas.

Ma arvan, et seda, et meie suures organisatsioonis tuleb veel eraldi avaldus teha, pole nagu ka põhjust maha teha.

Sa sassi ei ajanud midagi?

Lapsehoolduspuhkusele on avaldust vaja, mitte haiguslehele minekuks.

Ei, kõik on korras. Meie organisatsioonis tehakse kõigepealt sünnituslehele jäämise avaldus, seejärel hiljem lapsehoolduspuhkusele jäämise avaldus. Haigekassasse jõuab ämmaemanda kaudu sünnitustähtaja info.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 18:58; 31.08 19:39; 01.09 14:32; 02.09 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga okei, sain vahepeal infot, et ämmaemand vormistab täpselt kuu enne tähtaega ja see on jah automaatselt Haigekassas.
Ma arvan, et seda, et meie suures organisatsioonis tuleb veel eraldi avaldus teha, pole nagu ka põhjust maha teha.

Ämmaemand vormistab nii nagu sa ise soovid kõige varem 70 päeva enne ta. ja kõige vähem 30 päeva enne ta. raseduspuhkuse ja sünnituslehe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on miinustada kui inimene küsib praktilist asja ega solva kedagi?

Aga okei, sain vahepeal infot, et ämmaemand vormistab täpselt kuu enne tähtaega ja see on jah automaatselt Haigekassas.

Ma arvan, et seda, et meie suures organisatsioonis tuleb veel eraldi avaldus teha, pole nagu ka põhjust maha teha.

Ei ole automaatselt haigekassas. Tööandja juurest käib ka läbi, kes kinnitab, et sa tööl ei käi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks teemaalgataja ettevõttes kasutab raamapupidaja/personalitöötaja seda avaldust meeldetuletusena, et haigekassas tuleb halgusleht kinnitada. (Kuigi see veidi napkana tundub, sest ma eeldan, et haiguslehele jäädes ei pea avaldust tavapäraselt kirjutama; pole selles teemaalgataja süüdi ju.)

Teema algatajale ilusat “puhkust” ja rõõmu uuest ilmakodanikust!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk teemast mööda, kuid kas sel ajal, kui olen sünnituslehel, “teenin” siiski puhkusepäevi? Mu TA on 20.4, kas puhkusepäevade arvestus lõppeb selle kuupäevaga või sünnituslehe lõpuga, sest siis peatatakse tööleping ajutiselt, kuni minu naasemiseni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole ise seadusest vaadanud, aga oma personalispetsialistist sain aru, et RSP ajal kogunevad puhkusepäevad edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk teemast mööda, kuid kas sel ajal, kui olen sünnituslehel, “teenin” siiski puhkusepäevi? Mu TA on 20.4, kas puhkusepäevade arvestus lõppeb selle kuupäevaga või sünnituslehe lõpuga, sest siis peatatakse tööleping ajutiselt, kuni minu naasemiseni?

“Dekreedi” ehk rasedus- ja sünnituspuhkuse 140 päeva eest tekib 11 puhkusepäeva.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedus-sünnituspuhkusele (nn dekreeti) jäädakse sünnituslehe alusel, mille vormistab sinu arst/ämmaemand. Lepite kokku (sina otsustad), kas soovid juba 70p enne sünnituse tähtaega või 69, 68…või alles 30 p enne ja sellest päevast leht algabki. Nagu iga töövõimetuslehe, kinnitab ka selle tööandja (või raamatupidaja vms kuidas teie asutuses kombeks).

See on samasugune TÖÖVÕIMETUSLEHT nagu ka haigusleht.

Nagu haigestudes ei kirjutata avaldust, et “Soovin haigestuda grippi 3.jaanuaril” või “Teatan, et murran jalaluu 2.jaanuaril” nii ei pea ka tegelikult tegema avaldust tööandjale, et jääd rsp-le.

Jah, kuna töövõimetusperioodid (olgu haigusleht, hooldusleht või sünnitusleht) jäävad tööaasta arvestusse, siis koguneb nende ajal edasi põhipuhkus. Tööleping peatatakse ja puhkuse lisandumine peatub kui jääd lapsehoolduspuhkusele.

Kui põhipuhkus on 28p, koguneb 140p e 4,6k rsp aja eest tõesti 11puhkusepäeva, kui põhipuhkus töölepingus pikem, siis rohkem.

Sinu lhp ajaks puhkuse aegumine peatub st ei pea tingimata puhkama enne rsp, võid jätta puhkuse alles tööle naasmise ajaks, kas või pärast lapse 3a saamist…siis tuleb 1a jooksul ära kasutada.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka siin püüdsin seadustest ükspäev läbi närida ja sattusin sellisele lehele. Kas nüüd kõigele sealt vastuse saab aga ehk on abiks

https://marimell.eu/rasedus-ja-seadused/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu põhjalike vastuste eest, see kõik on hea uudis mulle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

RSP 140 päeva eest tekkivad 11 puhkusepäeva on rasedal lubatud välja võtta ka vahetult enne RSP-le jäämist.

Kas keegi oskab selgitada, kuidas hakkab aga olema peale muudatusi alates 01.04.2022? Ajakirjast lugedes sain justkui aru, et ema jaoks RSP pikkus on edaspidi 100 päeva ja ülejäänud 40 päeva lähevad ema-isa jagatud vanemahüvitise perioodi sisse (475 päeva siis kokku). Kui tahan kasutada RSP ajal tekkivad puhkusepäevad enne RSP-le jäämist ära, siis kas nüüd tuleb neid puhkusepäevi senise 11 asemel 8?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Lapse ootamine Sünnitusleht?