Esileht Sünnitus Sünnitusmaja ja söök (ITK)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Sünnitusmaja ja söök (ITK)

Postitas:

Tere

Kuidas selle söögiga siis sünnitusmajas ikkagi on?

Kui praegusel ajal jääb naine lapsega peale sünnitust veel nt paariks päevaks haiglasse, siis kui tihti ja mida ITK söögiks pakub? Või ei paku mitte midagi ja on seal koha peal söökla/kohvik, kust ise midagi osta?

Mis toimub söömisega sünnituse ajal, kui on nt 24h kestev sünnitus? Siis ilmselt haigla poolt ei tooda midagi, aga mida ja kui palju võib ise süüa sellel ajal?

Küsimus on tekkinud sellest, et mida kaasa pakkida haiglakotti.

Ette tänades

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.12 21:49; 19.12 11:38; 19.12 11:40; 19.12 11:42; 19.12 11:59; 19.12 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult antakse haiglas sünnitanule süüa, sa tõsiselt mõtled, et emad käivad vastsündinuga peale sünnitust kohvikus söömas või? Kaasa võid muidugi võtta, kõik muu oleneb asjaoludest. Mul on kotis tuubismuutid, küpsised, pähklibatoonid ja teepakid.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 10:26; 06.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on küll sünnitusest 2 a möödas, aga mäletan, et sünnituspalatis küll süüa ei pakutud, veetsin seal oma 8 tundi äkki. Tasub midagi kaasa pakkida sinna. Kuigi mul oli sünnituse ajal 0 isu, juua vaid tahtsin palju. Mees aga näksis midagi vahepeal. Aga eks see isu värk individuaalne.

Pärast palatis oli toit, mu mäletamist mööda,  3x päevas. Portsionid olid muidu ok suurusega, aga mul oli meeletu nälg esimestel päevadel ja mees tõi igast asju juurde. Täna aga sellist võimalust pole, mees ei saa ju üldse palatisse kaasa ja tuua ka ei saa midagi. Seega varu kindlsti mitte riknevaid toidupalakesi kaasa, puuvilju, batoonikesi jms. Iseenesest koridoris oli ka külmik, kuhu sai oma nimega asju panna.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.12 10:46; 19.12 11:48; 19.12 11:55; 19.12 12:04; 24.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult antakse haiglas sünnitanule süüa, sa tõsiselt mõtled, et emad käivad vastsündinuga peale sünnitust kohvikus söömas või? Kaasa võid muidugi võtta, kõik muu oleneb asjaoludest. Mul on kotis tuubismuutid, küpsised, pähklibatoonid ja teepakid.

Ega ei oska ju öelda, kui pole varem sünnitanud. Igasuguseid erroreid võib paraku tänapäeva med süsteemis ette tulla, eriti veel koroona ajal.

Mida söögiks tuuakse?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.12 21:49; 19.12 11:38; 19.12 11:40; 19.12 11:42; 19.12 11:59; 19.12 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on küll sünnitusest 2 a möödas, aga mäletan, et sünnituspalatis küll süüa ei pakutud, veetsin seal oma 8 tundi äkki. Tasub midagi kaasa pakkida sinna. Kuigi mul oli sünnituse ajal 0 isu, juua vaid tahtsin palju. Mees aga näksis midagi vahepeal. Aga eks see isu värk individuaalne.

Pärast palatis oli toit, mu mäletamist mööda, 3x päevas. Portsionid olid muidu ok suurusega, aga mul oli meeletu nälg esimestel päevadel ja mees tõi igast asju juurde. Täna aga sellist võimalust pole, mees ei saa ju üldse palatisse kaasa ja tuua ka ei saa midagi. Seega varu kindlsti mitte riknevaid toidupalakesi kaasa, puuvilju, batoonikesi jms. Iseenesest koridoris oli ka külmik, kuhu sai oma nimega asju panna.

Aitäh olulise info jagamise eest. See, et külmik on olemas, on väga hea teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.12 21:49; 19.12 11:38; 19.12 11:40; 19.12 11:42; 19.12 11:59; 19.12 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult antakse haiglas sünnitanule süüa, sa tõsiselt mõtled, et emad käivad vastsündinuga peale sünnitust kohvikus söömas või? Kaasa võid muidugi võtta, kõik muu oleneb asjaoludest. Mul on kotis tuubismuutid, küpsised, pähklibatoonid ja teepakid.

Teepakid? Kas seal on olemas veekeetja? Kas ka mikrouun?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.12 21:49; 19.12 11:38; 19.12 11:40; 19.12 11:42; 19.12 11:59; 19.12 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult antakse haiglas sünnitanule süüa, sa tõsiselt mõtled, et emad käivad vastsündinuga peale sünnitust kohvikus söömas või? Kaasa võid muidugi võtta, kõik muu oleneb asjaoludest. Mul on kotis tuubismuutid, küpsised, pähklibatoonid ja teepakid.

Teepakid? Kas seal on olemas veekeetja? Kas ka mikrouun?

ma olin perepalatis (2a tagasi) seal oli veekeetja. Teepakid olid mul endal kaasas. Vahest toodi söögiga teed ka. Aga enda lemmik oli ikka parem.  Mikrouuni toas ei olnud. Võibolla kuskil oli mikroka võimalus, kuid kuna ma seda ei vajanud, siis ei uurinud ka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.12 10:46; 19.12 11:48; 19.12 11:55; 19.12 12:04; 24.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida söögiks tuuakse?

Ma olin 7päeva haiglas ja mul oli diabeetiku menüü. Samas mehel tava menüü. Aga hommikusöögiks oli enamasti mingi puder ja võiku, juures kohvi või oli tee, ma ei mäleta.

lõunaks oli mingi soe toit, erinev, praad vahest supp juures ka mingi magustoit.

ma ei mäleta mis õhtuks oli, aga vist ka ikka mingi soe toit oli.

selles suhtes, et haiglatoit, lihtne aga enamasti ikka söödav. Eks oleneb inimesest. Supid mulle sealsed ei istunud. Tol ajal oli hea, et kui ei maitse, siis mees tõi midagi juurde. Täna jah, seda luksust pole kahjuks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.12 10:46; 19.12 11:48; 19.12 11:55; 19.12 12:04; 24.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida söögiks tuuakse?

Ma olin 7päeva haiglas ja mul oli diabeetiku menüü. Samas mehel tava menüü. Aga hommikusöögiks oli enamasti mingi puder ja võiku, juures kohvi või oli tee, ma ei mäleta.

lõunaks oli mingi soe toit, erinev, praad vahest supp juures ka mingi magustoit.

ma ei mäleta mis õhtuks oli, aga vist ka ikka mingi soe toit oli.

selles suhtes, et haiglatoit, lihtne aga enamasti ikka söödav. Eks oleneb inimesest. Supid mulle sealsed ei istunud. Tol ajal oli hea, et kui ei maitse, siis mees tõi midagi juurde. Täna jah, seda luksust pole kahjuks.

Jah, see on tõesti keeruline, et mehed ei saa peale sünnitust haiglasse jääda.

Aitäh toitude kirjelduse eest. Mulle üldiselt lihtsad toitud sobivad. Usun, et saan hakkama nendega ning võtan lihtsalt mingit näkitsemist juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.12 21:49; 19.12 11:38; 19.12 11:40; 19.12 11:42; 19.12 11:59; 19.12 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise lähen nüüd teist korda sünnitama veebruaris ja ka mõtlen juba mida kotti kaasa pakkida. Ma mõtlen, et võtan isegi mingi võileiva materjali kaasa, leib, juust, sink, kurk. Lisaks jogurteid. Kardan vaid, et kas saab ikka kohe külmikusse pista, kuniks sünnituspalatis olen. Aga saab ka termokotti ja külmelemendiga esialgu panna ja pärast kui palatisse saab, siis juba külmikusse tõsta. Ja muidugi igast batoonikesi, puuvilju, mis ei rikne kergelt. Võibolla pakin mõne kiirnuudli roa ka kaasa, muudu neid ei söö, aga kui hull nälg peale tuleb saab kiire sooja ampsu. Ma kardan jälle pikemat haiglas olemist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.12 10:46; 19.12 11:48; 19.12 11:55; 19.12 12:04; 24.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise lähen nüüd teist korda sünnitama veebruaris ja ka mõtlen juba mida kotti kaasa pakkida. Ma mõtlen, et võtan isegi mingi võileiva materjali kaasa, leib, juust, sink, kurk. Lisaks jogurteid. Kardan vaid, et kas saab ikka kohe külmikusse pista, kuniks sünnituspalatis olen. Aga saab ka termokotti ja külmelemendiga esialgu panna ja pärast kui palatisse saab, siis juba külmikusse tõsta. Ja muidugi igast batoonikesi, puuvilju, mis ei rikne kergelt. Võibolla pakin mõne kiirnuudli roa ka kaasa, muudu neid ei söö, aga kui hull nälg peale tuleb saab kiire sooja ampsu. Ma kardan jälle pikemat haiglas olemist.

Mina mõtlesin ka võileibade peale: rukkipala, sink, juust ja soolakurk. Peaks olema toitev küll.

Ma küll ei ole veel sünnitanud ega tea, kas mul sünnituse ajal isu oleks. Olen lugenud siin erinevaid raamatuid ja sünnituslugusid, aga kui sünnitus läheb pikaks, siis ilmselgelt jõuvarud muudkui vähenevad ja on vaja end vahepeal turgutada. Raamatus kirjutas, et üks naine olla suuteline viimase pressi ära teha just seetõttu, et oli pistnud vahetult enne nõrkenuna ühe võileiva pintslisse (Ina May Gaskin “Loomuliku sünnituse teekond”).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.12 21:49; 19.12 11:38; 19.12 11:40; 19.12 11:42; 19.12 11:59; 19.12 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 korda päevas on soe söök, 2 korda vahepala (saiake või puuvili või keefir/toamtimahl/jogurt + tee). Sööklat hetkel ei ole, kaks kohvikut on teistes korpustes ja sinna niikuinii ei pääse. 0-korrusel on kohvi-näksiautomaat. Pakke saab tuua.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kirjutavad mis 2-10 aastat tagasi oli, aga hetkel reaalne olukord?
Haiglatel peaks kodulehel kirjas olema kuidas toimuvad asjad seoses koroona piirangutega. Külastajad pole küll lubatud, aga mingi kell või kellani saab tuua pakke ITK -s ja need toimetatakse naisteni. Haigla toit on tõesti selline nagu ta on, mina rahule ei jäänud. Tahaks midagi kosutavamat, paremat peale nii suurt pingutust. Külmkapi võimalus on tõesti olemas kas siis peretoas täiesti oma või ühispalatis ühine koridoris. Mis veel sööki puutub, siis seal on omad kellaajad, kui kohe ära ei söö, ärkad hiljem beebiga, pole isu vms siis keegi ootama, hiljem tooma ei hakka. Heal juhul saad riielda, miks söödud pole, koristusega kiire. Süüa pakutakse ka sünnituseelses, isegi kui veel sünnituseks ei lähe, näiteks päeva või mõned tunnid oled sees. Ja kui sünnitus on olnud õhtul peale haigla toitu, siis ka ju keegi sulle hiljem ja öösel midagi ei too, selleks hea haiglakotti ikka midagi panna! Päris aktiivses sünnitusfaasis sünnitustoas vaevalt keegi prae peale mõtlebki?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin novembris ITKs. Pärast sünnitust toodi hommikusöök sünnitustuppa, kella 11 paiku. Vot ma ei tea, kas see on tavapärane vōi mängis rolli, et mul oli eraämmakas ja siis koheldi paremini. Hiljem sünnitusjärgses mina jäin toiduga rahule. Tavaline lihtne toit – aga mulle sobib, ma ei ole toidu suhtes pirts ja kohati täitsa mõnus kohe selline nostalgiline toit. Minul olid snäkid kaasas, aga suurema osa viisin tagasi koju. Ema-lapse toas oli veekeetja olemas. Koridoris ka. Lisaks oli koridoris ka vabalt saadaval teepakid. Külmik oli olemas mul ka toas, aga ka koridoris. Samuti veeautomaat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kirjutavad mis 2-10 aastat tagasi oli, aga hetkel reaalne olukord?

Haiglatel peaks kodulehel kirjas olema kuidas toimuvad asjad seoses koroona piirangutega. Külastajad pole küll lubatud, aga mingi kell või kellani saab tuua pakke ITK -s ja need toimetatakse naisteni. Haigla toit on tõesti selline nagu ta on, mina rahule ei jäänud. Tahaks midagi kosutavamat, paremat peale nii suurt pingutust. Külmkapi võimalus on tõesti olemas kas siis peretoas täiesti oma või ühispalatis ühine koridoris. Mis veel sööki puutub, siis seal on omad kellaajad, kui kohe ära ei söö, ärkad hiljem beebiga, pole isu vms siis keegi ootama, hiljem tooma ei hakka. Heal juhul saad riielda, miks söödud pole, koristusega kiire. Süüa pakutakse ka sünnituseelses, isegi kui veel sünnituseks ei lähe, näiteks päeva või mõned tunnid oled sees. Ja kui sünnitus on olnud õhtul peale haigla toitu, siis ka ju keegi sulle hiljem ja öösel midagi ei too, selleks hea haiglakotti ikka midagi panna! Päris aktiivses sünnitusfaasis sünnitustoas vaevalt keegi prae peale mõtlebki?

Ega seal täna siis olukord teine ole peale selle, et mees ei saa kaasa tulla ja minu teada ka kohvik kinni (no ja vastsündinuga ei rändakski mööda haiglat ringi). Pakkide info on kodulehel kõik olemas, aga tõesti tuleb arvestada, et see ei käi nii, et mees toob paki ja siis kohe keegi jookseb seda ära viima- hommikuse paki võid ka alles õhtuks saada.

Peale sünnitust saab sünnitustoas süüa siis, kui selleks ajaks on toit valmis ja on, mida tuua. Ekstra sünnitajatele süüa ei tehta. Nt esimese sünnituse järgselt sain lõunasööki – suppi, teise sünnituse järgselt oli söögiaeg läbi ja ei pakutud mulle midagi. Õnneks oldi meil endil mingid asjad kaasas.

Sünnituse ajal ei tooda süüa. Aga enda toodud võid süüa. Kuigi see ei ole soovitatav (jämesoole täitumine 😀 ). Kui kardad, et sünnitus kestab kauem ja tahad vahepeal süüa, selleks ajaks võid varuda siis pigem puuvilju, smuutisid vmt, mis kõhtu kinni ei pane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on ikka eriti allaheitlikud.
Kas tõesti arvate, et haiglad ei tea, et lapsed sünnivad siis, kui nad sündida tahavad, st ka väljaspool haigla toidukorda? Käisingi koriseva kõhuga neid kiusamas, laps kisades süles, et mul on kõht tühi ja imik seetõttu karjubki.
Lähisugulane ootas lolli peaga kolmanda päeva hommikuni (üks meditsiiniline protseduur, süüa/juua ei tohtinud), kuniks teatas personalile, et ta läheb ära koju, sest ta varsti ei seisa enam söömata olekust püstigi. Sai riided toodud ja selga, kui kõpsti arst ise meelalt seletamas, et ups, juhtus arusaamatus, unustasime teid ära.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin paar kuud tagasi. Laps sündis kell 18.00 ja tunnike hiljem, siis kui laps oli kaalutud/mõõdetud, mina kokku õmmeldud, toodi siis sünnituspalatisse mulle süüa ka. See toit oli spetsiaalselt sünnitajatele mõeldud – mingi puuvili, tee, kaneelisaiake, tatrapuder salatiga, tee, smuuti, mahl. Päris rikkalik ja maitsev oli. Äe ütleski, et peale sünnitust vajab naine energiat, seepärast siis nendele eraldi 1 toidu kord. Sealt edasi siis tavapärane haiglatoit, mida mina süüa ei kannatanud – hommikuti mingi puder, lõunaks supp ja õhtuks mingi praad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 12:51; 28.12 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituse ajal pigem ärge sööge. Juhuks kui ootamatult narkoosi on vaja teha. Enamasti muidugi pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 3 nädalat tagasi. Pärast sünnitust toodi sünnitustuppa süüa – supp, magustoit, saiake, tee. Tundus, et see oli sama päeva õhtusöök, sest sünnitasin umbes õhtusöögi ajal. Eelmisel aastal sünnitasin öösel, siis sooja toitu ei saanud, ainult näksimist.

Kindlasti soovitan süüa kaasa võtta, sest söögiajad on sellised, õhtusöök juba kell 18, aga hommikusöök alles kell 8, 14 h on minu jaoks ikka liiga pikk vahe ilma söögita. Pakke saab sünnitusmajja tuua, aga ise ei katsetanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 15:42; 24.12 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2 kuud tagasi. Kui poleks saanud Bolti/Wolti tellida, oleks päris raske olnud. Tellisime vist 3 korda 2,5 päeva jooksul. Sel ajal sai mees kaasa ja sai Boltil vastas käia, aga praegu seda võimalust ilmselt ei ole, sest vast ämmakad ei hakka sinu eest kella peale välisukse juurde toitu tooma minema. ITK toitudest ainult üks eine oli selline, mida ma absoluutselt ei suutnud süüa; muud toidud olid okei, aga liiga harva. Lõunasöögist õhtusöögini 6h vahe ja õhtusöögist hommikuni 14h vahe. Sinna juurde pead kuulma ohkimist, et miks sul ikka piisavalt piima ei tule ja et lapse kaalukadu on juba rohkem % kui tohib olla. Nii et jah, kindlasti võta toitu kaasa. Veel soovitan kaasa võtta mitu suurt pudelit vett. Pärast sünnitust peaks jooma 2-3 liitrit vett ööpäevas, aga ITK palatis olevad tassid mahutavad nii 100-150ml, päris tüütu oli käia kraani juurest kogu aeg toomas, kui esimesel päeval on iga püstitõus väike ettevõtmine. Mul oli üks plastikpudel ka kaasas, aga see ei mahtunud jällegi kraani alla, nii et täita seda ei saanud.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind jälle huvitab, mida tänapäeva inimesed siis söövad? Siin on mitmes kohas haiglatoite nimetatud “lihtsateks”, “nostalgilisteks” jne. see kõlab nagu midagi kõlbmatut, mida “normaalne” inimene tavaolukorras kunagi ei söö ja omane üksnes haiglatele ja kolmandale eestile. Veider, et täiskasvanud inimesed toiduga sedasi pirtsutavad.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 06:54; 24.12 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind jälle huvitab, mida tänapäeva inimesed siis söövad? Siin on mitmes kohas haiglatoite nimetatud “lihtsateks”, “nostalgilisteks” jne. see kõlab nagu midagi kõlbmatut, mida “normaalne” inimene tavaolukorras kunagi ei söö ja omane üksnes haiglatele ja kolmandale eestile. Veider, et täiskasvanud inimesed toiduga sedasi pirtsutavad.

Mis ajast lihtne ja nostalgiline võrdub kõlbmatu? Siin on ju kõik kirjutanud, et söödi küll, aga seda sööki on vähe ja liiga pikkade vahedega. Haiglamenüü on koostatud keskmist patsienti silmas pidades, kes on üldiselt vana ja haige. Äsjasünnitanu on samas pigem noor ja terve, lisaks on pärast sünnitust kalorivajadus suurem, selge see, et vanale ja haigele piisavast toidust ei piisa äsja sünnitanud noorele naisele. Pirtsutamine tähendab ikka midagi muud.

Kas sa oled olnud haiglas sees, sünnitusmajas või muidu? Need söögid ongi lihtsad ja nostalgilised. Nostalgilised selles mõttes, et ise ei mäleta, millal sain kuskil mujal näiteks kisselli rosinatega või kohupiimavormi kisselliga. Lihtsad selles mõttes, et haiglatoidu eelarve on väga piiratud ja selle eest saabki ainult väga lihtsat sööki pakkuda – hommikune puder oli kas üldse ilma moosita või oli moosi minimaalselt, söögis on väga vähe liha, kõik sealsed toidud on kas lahjad või väga odavad. Kodus ma tõesti ei tee absoluutse miinimumi eest süüa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 15:42; 24.12 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, olen küll sünnitanud, mitu korda ja viimati kaks aastat tagasi. Küsingi, sest minumeelest olid küll täitsa head söögid ning need kogused pressisin endale poolvägisi sisse, et toitu mitte raisata. Kodus kunagi ei söö nii palju.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 06:54; 24.12 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga inimesed ongi erinevad, mõnele piisab sellest toidust, teine peab pingutama, et kõik ära süüa ja kolmandale jääb puudu.

Ma sõin ja ei nurisenud, kuid kodus ma teen ka ikka rikkalikumalt süüa. Haiglas supi sees näiteks heal juhul oli 2 väikest liha tükki, maitsekusest jäi puudu. Hakkliha kaste on suures osas ilmselt veega lahjendatud. Kodus ju ei tee sedasi? Milleks kodutoiduga võrreldagi…

Aga see kõik on arusaadav, piiratud eelarve jne. Selleks teemaalgataja, kes ilmselt ei ole varem sünnitanud, uuribki mida saab ja mida varuda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.12 10:46; 19.12 11:48; 19.12 11:55; 19.12 12:04; 24.12 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vastus pole küll väga teemasse, aga osaliselt siiski. Nimelt viimasest sünnitusest ITK-s on 15 aasta tagune kogemus, kus peale sünnitust olin näljast nõrkemas ja ainus kotis olnus lihapirukas on kogu mu elu üks hõrgumaid ja meeldejäävamaid toiduelamusi 😀

Haiglasse sisse läksime kell 9 hommikul, kodus olin ärevast olekust hoolimata mingi võileiva suutnud süüa. Sünnitus kulges raskelt, tuli esilekutsumine, epiduraal jne. Tütar sündis 21.45. Päeva jooksul ei toodud mulle mitte midagi, abikaasa ei saanud tol ajal majast välja käia, siis poleks enam sisse saanud sünnitusosakonda või -tuppa kuidagi. Paar müslibatooni, mis olid ka kaasas, sõi tema päeva jooksul ära, mul terve sünnituse ajal ei tulnud toit mõttessegi, aga 23 paiku, kui kõik läbi oli ja sünnitustoas samal kõval sünnitusasemel lebasin, kus tüdruk sündis, tundsin küll, kuidas pilt nõrkusest tasku läheb. Mees tuhnis kotis ja leidis selle piruka, klaas vett kõrvale. Taevalik eine! Mitte keegi ei pakkunud süüa värskele sünnitanule, vist oligi eeldus, et kõik toidud on endal kaasas. Hommikuni olime sünnitustoas, perepalateid polnud ühtki ja oli ka kindel soov esimesel võimalusel lahkuda, mitte haiglasse jääda. Hommikul samuti süüa ei saanud, kuna me polnud palatis – olime sünnitustoas. 9 paiku vaadati laps üle ja saime koju. Ka see omlett, külm mahl ja röstsaiad, mis abikaasa siis 15 minutit hiljem mulle voodisse serveeris, on siiani meeles 😀

Kahe kuu pärast sünnitab ITK-s mu minia. Soovitus nr 1 talle on – söök ja mahl igaks juhuks kotti 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ITKs detsembri alguses, öösel kell 3.Juba Sünnituspalatisse toodi munavõiga võileib, jogurt ja tass teed ( seda siis umbes kella 5-6 paiku, kui laps oli rinnal juba ära olnud ja teda kaaluti).

Seejärel olid söömised 3 korda päevas. Hommikusöögiks puder ja võileib, kohv. Lõunaks ja õhtuks vastavalt kas supp+magustoit või praad. Sain näiteks boršisuppi, riisi köögiviljade ja lihaga, kartulit ja pihvi, kiselli, moosisaiakest.

Nälga ei jäänud, aga samas olin rõõmus, et mul olid kaasas banaanid kohupiimamaiuseid, müslibatoonid ja suur pudel Froosh smuutit. Sõin neid ikka lisaks ja siis oli kõht mõnusalt täis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll 3 last Pelgus sünnitanud ja lisaks seal ka niisama haiglas olnud. Aga ma võin öelda, et Pelgu toit oli ikka nagu delikatess selle kõrval, mis ma nüüd sel aastal kogesin ühe väikelinna haiglas. Olin sünnituseelses osakonnas ja sama toit viidi ka neile, kes olid just sünnitanud. Puder oli selline, et tükk aega murdsin pead, millest selline asi kokku keeratud on. Täiesti mage. Oleks siis törts moosigi kõrval. Ainult või oli kõrval, aga see ei muutnud asja. Ma muidu võin vabalt putrusid süüa, aga see oli tase omaette. Mõni näriski ainult kas saia või leiba. Ükskord oli isegi saial vorstiviil peal. Lihakaste oli üldse kõige parem asi ja kui ma seal kõrval nägin teelusikatäis keedetud ja riivitud peeti, siis läksid silmad särama. See oli ainus salat nende päevade jooksul. Ei mingeid munavõisid, saiakesi, juustu, salateid.
Nii et Tallinnas sünnitajad, olge õnnelikud. Vähemalt pakutakse kaneelisaiakestki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen huviga neid kommentaare, sest endal ka paari nädala pärast tähtaeg. Eelmise lapse sünnitasin Pelgus ja mulle tundus sealne toit alla keskmise. Peale sünnitust tahtsin vaid juua. Õnneks oli veepudel kotis. Süüa ei tahtnud küll midagi. Sünnitus kestis kokku 3h ja pärast seda oli väsimus nii suur, et voodi tundus palju ahvatlevam kui toit. Ma isegi ei mäleta kas midagi toodi või mitte. Laps sündis 21 paiku. Hommikul toodi hirsiputru ja paar võileiba koos kohviga. See puder jäi minust puutumata, sõin paar võikut ja see lahja kohv tundus õudne lurr. Lõunaks oli hapukapsasupp!!, mida ma ka ei soovinud. Rohkem ei mäleta. Samas laps sai süüa, kaaluiive oli normis. Kui ikka harjutud raseduse ajal rohkem sööma, siis keha tahab edaspidi ka rohkem toitu saada. Ma olen harjunud pigem vähem sööma. Siiani ka rasedana on mu hommikusöögiks väike võileib ja kohv, lõunaks midagi suuremat ja õhtuks tavaliselt midagi kergemat. Mõnikord jääb vahele hommikusöök, mõnikord õhtusöök..

Ma loodan, et ITKs on toidud parema maitsega kui Pelgus. Samas see paar päeva elab ka haiglatoiduga üle. Mingeid müslibatoone ja saiakesi küll kaasa võtma ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.12 23:48; 05.01 17:32; 07.01 10:08; 23.01 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin oktoobris ITKs. Süüa sai kolm korda päevas ja üldiselt oli söödav, kuigi kvaliteedilt ehk mitte kõige isuäratavam. Supid olid vesised ja kartulipuder odava maitsega. Ükskord oli lõunaks ka mingi minu maitsemeelele väga vastumeelne leiutis (mingi kala-riisi-kastme möks), mille jätsin peale paari ampsu söömata. Hommikul toodi kohvi, muudel kordadel oli vist mahl. Sageli oli ka puuvili ja võileib juures. Endal olid kaasas mõned smuutid ja küpsised ning need kulusid ka ära, just õhtul, sest õhtusöök üsna vara. Kaasas oli ka kohvi ja teed ning perepalatis oli keedukann ja külmik ka vist. Jäin ellu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itk ja Pelgu toidud tulevad mõlemad samast kohast – Lasnamäelt Eesti Eine tehasest, seega toit sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 12:51; 28.12 16:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Sünnitus Sünnitusmaja ja söök (ITK)