Väga kurb lugu ja ilmselgelt ei saa haigla kommenteerida juhtunut. See lugu näitab hästi, et vaimse tervise probleeme võib ette tulla igaühel, ka noortel pealtnäha tervetel ja edukatel naisterahvastel.
Pelgalt ühegi ämmaemanda otsusel ei panda kedagi kinnisesse psühhiaatriaosakonda. Sinna paigutatakse inimene ikkagi siis, kui ta on reaalselt ohtlik endale või teistele (ja seda peab konkreetselt põhjendama). Kui seal osakonnas on inimest vaja hoida kauem kui 48 tundi, siis otsustab selle kohus. Selles saatelõigus ka näidati lõike kohtumäärusest. Sellist määrust ei tehta kellegi paljasõnaliste väidete alusel – see peab olema põhjendatud. Ja selle kohtumääruse tegemiseks ju pidi andma juba hinnangu PERHi psühhiaatriahaigla arst, mitte mingi ämmaemand – ämmaemand ei puutunud enam ju üldse asjasse. Kui ei oleks olnud vajadust teda kiirabiga ära viia, ei oleks see kinnine psühhiaatriaosakond teda üldse vastu võtnudki.
Teiseks ei hoita kedagi kinnises osakonnas kauem, kui seda tingimata vaja on. Kui oli vaja hoida 40 päeva, siis oli asi ikka selline, et päriselt ka oli vaja hoida. Kui inimese terviseseisund paraneb kiiremini, siis lastakse varem välja kui kohtumääruses kirjas.
Psühhoosis inimene ei mäleta ka tavaliselt väga täpselt seda, mis psühhoosis oleku ajal kõik juhtus. Loodetavasti saab ta toetust ja abi, et juhtunuga leppida. Kahjuks inimestel esineb vaimse tervise probleeme ja ausalt öeldes on küll Lustist ebaeetiline, et ta selle loo üldse eetrissa lasi. Süüdistati ämmaemandat, aga ämmaemandal ei ole karvavõrdki võimalik otsustada seda, kas inimene peaks olema tahtest olenematul psühhiaatrilisel ravil.
Kiirabiga viidi naine ära puhtalt ämmaemanda sõnade põhjal, ka epikriisis PERHis on ämmaemanda sõnade kaja näha. Ei seata nagu kahtluse allagi, et ta võis eksida, kohe sundhospitaliseerimine, kanged ravimid peale ja korras. Kes pole näinud, mida selline ravimikokteil inimesega teeb, siis ma valgustan. Inimene on suure osa ajast lihtsalt inimloom. Elab justkui, aga ei ole enam sama isik. Kui inimene juba hospitaliseeritud on sellesse osakonda, siis seal ei ole seda, et saad homme-ülehomme välja. Raviskeem tehakse igal juhul lõpuni. Kui 40p, siis nii ja öelda, et selles ei mänginud suurt rolli ämmaemanda käitumine, empaatiavõimetus ja epikriis, oleks vale. PERH’i psühhiaater kujundas vaid tema sõnade järgi arvamuse sellest, kuidas ema käitus. Samuti jõudis see arvamus kohtusse.