Esileht Hobinurk Sünnitusmajast hullarisse?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 196 )

Teema: Sünnitusmajast hullarisse?

Postitas:

Ma ei saa hästi aru kuriteo koosseisust ka. Ema jättis magava lapse 15 minutiks palatisse üksi. Kas küsimus on selles, et lapsega oleks selle aja jooksul võinud midagi juhtuda? Aga kui ta oleks nüüd maganud seal kõrval need 15 minutit sügavalt, siis oleks kõik ok olnud? Kui oleks seisnud akna all ja telefoniga süvenenult rääkinud, oleks kõik ok olnud? Kui tal oleks kõht lahti läinud ja oleks wc-s olnud 15 min, siis oleks ka kõik ok olnud? Aga et ta otsustas minna värsket õhku hingama, siis on ta kurjategija, kellele tuli kutsuda kiirabi, politsei ja ema lapsest eraldada ning sundravile viia?

Pole ju ikkagi päris kindel, et ainult sellise asja pärast viidi inimene politseiga sundravile ja hoiti adekvaatset inimest 40 päeva luku taga. See on ainult selle inimese jutt.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseasi jah, et sünnitusmajades on ju lastetoad, kuhu saab beebi hoiule panna.

Millal sina viimati sünnitasid, nõukaajal? Mis lastetoad? Ikka ema ise hoolitseb oma lapse eest, mitte pole mingeid lastetube, kuhu lapsed hoiule viiakse.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru kuriteo koosseisust ka. Ema jättis magava lapse 15 minutiks palatisse üksi. Kas küsimus on selles, et lapsega oleks selle aja jooksul võinud midagi juhtuda? Aga kui ta oleks nüüd maganud seal kõrval need 15 minutit sügavalt, siis oleks kõik ok olnud? Kui oleks seisnud akna all ja telefoniga süvenenult rääkinud, oleks kõik ok olnud? Kui tal oleks kõht lahti läinud ja oleks wc-s olnud 15 min, siis oleks ka kõik ok olnud? Aga et ta otsustas minna värsket õhku hingama, siis on ta kurjategija, kellele tuli kutsuda kiirabi, politsei ja ema lapsest eraldada ning sundravile viia?

Pole ju ikkagi päris kindel, et ainult sellise asja pärast viidi inimene politseiga sundravile ja hoiti adekvaatset inimest 40 päeva luku taga. See on ainult selle inimese jutt.

Jah, ei teagi midagi. Kokkuvõttes olen nõus sellega, kes siin juba ennemalt kirjutas, et teame vaid ühe osalise seisukohta ja vaatenurka, mis tähendab, et tegelikult me ei tea midagi. Tuleb nõustuda, et selliseid saateid teha ei ole eetiline ja millist väärtust või eesmärki see võiks üldse kanda? Mida nüüd saavutati või öelda üldse taheti selle saatega?

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseasi jah, et sünnitusmajades on ju lastetoad, kuhu saab beebi hoiule panna.

Millal sina viimati sünnitasid, nõukaajal? Mis lastetoad? Ikka ema ise hoolitseb oma lapse eest, mitte pole mingeid lastetube, kuhu lapsed hoiule viiakse.

Tänan küsimast, aastal 2004. Jah, loomulikult hoolitsevad emad ise oma beebide eest, kuid samuti olid tol ajal nn lastetoad, kuhu sai väsinud ema lapse hoiule anda, kasvõi ajaks kui ise nt pesema läks. Päriselt ka praegu selliseid võimalusi pole?

+4
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Iseasi jah, et sünnitusmajades on ju lastetoad, kuhu saab beebi hoiule panna.

Millal sina viimati sünnitasid, nõukaajal? Mis lastetoad? Ikka ema ise hoolitseb oma lapse eest, mitte pole mingeid lastetube, kuhu lapsed hoiule viiakse.

Tänan küsimast, aastal 2004. Jah, loomulikult hoolitsevad emad ise oma beebide eest, kuid samuti olid tol ajal nn lastetoad, kuhu sai väsinud ema lapse hoiule anda, kasvõi ajaks kui ise nt pesema läks. Päriselt ka praegu selliseid võimalusi pole?

Tänapäeval pole mingeid lastetubasid. Jätan kas lapse üksi magama või on laps mehega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusmajas ei ole praegu mingeid lastetubasid. On valveõed korruse peale. Kui on vaja oma lapse juurest ära minna, siis annad õele teada. Näiteks ma olin üksi perepalatis, kui laps oli söönud ja magas läksin duši alla. Ütlesin õele, et lähen pesema ja kui laps häält tegema hakkab, siis mingu vaadaku, ma tulen kohe tagasi.

Need õed on seal ka öösel. Nii et kui oleks olnud kange soov minna korraks õue lund vaatama, siis oleks saanud selelel õele rahulikult öelda, et ma kohe tagasi, korraks tahaks õue minna. Samas ma ei saa selelst õueronimisest ka hästi aru, võiks ju aknast samamoodi seda lund vaadata kell 5 hommikul, selle asemel et mööda sünnitusmaja ringi kolistada.

Ma saadet ei vaadanud, aga lugesin postimehest selle kohta artikli läbi. Seal naine ütles, et talle oli antud hullumajas nii palju kangeid ravimeid, et ta ei saa enam kunagi rinnaga toita… No väga imelik jutt. Kaks aastat tagasi anti ravimeid ja nüüd enam kunagi ei saa? Tal järelikult siiski see ravi siis jäi kestma ja kestab ka praegu, niisuguste mentaalsete probleemide puhul peab tõesti mõnikord mitu aastat ravmeid tarvitama. Mul on sugulane, kes elas psühhoosi läbi, tema jalulesaamine kestis viis aastat. Nüüdseks on sellest möödunud 15 aastat ja ta käib regulaarselt kord aastas arstiga kohtumas ja mingid ravimid on tal ka praegu. Omal ajal ka eitas täielikult, et tal üldse midagi viga oleks, kõik teised soovisid talle halba ja lapsele surma ja mida kõike veel. Väga raske oli, vahepeal jättis ravimite söömise ära, siis oli kohe tugev tagasilangus ja jälle haiglas sees.  Lõpuks sai ikka aru, et midagi on päriselt ka tema tervisega korrast ära ja kui see juhtus, siis hakkas asi paremuse poole minema, tasapisi sai järjeat vähema ja lahjema ravi peale üle ja nüüd pole enam aastaid mingeid ektsesse olnud (ptüi ptüi ptüi). Tugev stressiolukord võib sellise psühhoosi vallandada, tollel naisel oli vallandajaks sünnitus.

Muidugi võib ka ämmaemand ise nõme olla, nagu seal tervisetrendis kirjutati, ta võis olla selle psühhoosi üheks vallandavaks võtmeteguriks, aga samamoodi oleks see võinud tollel naisel ilmneda mingis muus olukorras või ka samas olukorras väga toreda ämmaemanda juuresolekul. Nii et ma otseselt ämmaka peale siiski näpuga ei näitaks.

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest räägitakse meil juba aastaid psühhiaatrite vähesusest ja vaimse tervise osas abi kättesaamatusest. On kajastatud lugusid, kuidas isegi reaalselt ohtlikke inimesi ei saa saata ravile. Kas keegi oskaks selgitada, mis peaks siis olema motivatsioon täiesti tervet inimest vägisi psühhiaatriahaiglas sees hoida? Mulle tundub, et osad ammutavad oma info kuskilt ilukirjandusest ja filmidest, nagu oleks hullumajja panemine mingi karistus.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstide suur probleem on selles, et ei osata suhelda. Huvitav, mida nad seal Tartus teevad, joovad ühikas õlut?

Olen oma kõikide laste sünni juures olnud ja on ikka jama lugu küll, kui arsti hirmsasti häirib see, kui mees oma naist natukenegi alasti näeb (parema meelega oleks arst mehe harjakappi kinni pannud olulise sündmuse saabudes).

Kui inimene on juba, loen epikriisist: Diazepam, Pethidin, Fentanyl (50 mcg, imelik ühik, ehk kirjaviga) ja Propofol (220 mg) täis süstitud siis ei tee ta enam vahet, kas temaga räägib teine psühholoog, kohtunik, koristaja, bussijuht, koer, puu, jne. Ta teeb prääksuga kükke täpselt nii kaua, kui  koristaja tuleb ja toriseb, et ta on ka inimene ja tahaks põrandat pesta ja koju minna, mine prääksukükita kuskil mujal. Ja otse loomulikult saab kohtunik täpselt sellised vastused, mida tal vaja.
Lõplik otsus: süstisime patsiendi hulluks, andke osaline töövõime ja riik hakaku toetusi maksma.

+7
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstide suur probleem on selles, et ei osata suhelda. Huvitav, mida nad seal Tartus teevad, joovad ühikas õlut? Olen oma kõikide laste sünni juures olnud ja on ikka jama lugu küll, kui arsti hirmsasti häirib see, kui mees oma naist natukenegi alasti näeb (parema meelega oleks arst mehe harjakappi kinni pannud olulise sündmuse saabudes). Kui inimene on juba, loen epikriisist: Diazepam, Pethidin, Fentanyl (50 mcg, imelik ühik, ehk kirjaviga) ja Propofol (220 mg) täis süstitud siis ei tee ta enam vahet, kas temaga räägib teine psühholoog, kohtunik, koristaja, bussijuht, koer, puu, jne. Ta teeb prääksuga kükke täpselt nii kaua, kui koristaja tuleb ja toriseb, et ta on ka inimene ja tahaks põrandat pesta ja koju minna, mine prääksukükita kuskil mujal. Ja otse loomulikult saab kohtunik täpselt sellised vastused, mida tal vaja. Lõplik otsus: süstisime patsiendi hulluks, andke osaline töövõime ja riik hakaku toetusi maksma.

Jälle mingi täielik jamps ja sonimine.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitusmajades siiski on lastetoad. Vähemalt 12a tagasi oli ja usun on oraegugi. Sest ninult küsiti, kas soovin ta lastetuppa saata või tulen roime. Ilmselt poleks nad seda võimalust pakkunud ja loogiliselt peale keisrilõiget peab ikka mingi koht olema kuhu beebid viiakse. Kahtlen, et mu laps veetis homnikuni aega õdede toas.

Psühhoos on seisund kus inimene käitub üsna veidralt, ise ta aru ei saa ja hiljem ei mäleta midagi, saamata aru miks ta haiglasse viidi või miks teda seal hoitakse. Oli 1 tuttav ja just täpselt samasugused mälupildid.
Väga kahtlen, et politsei, kiirabi viivad adekvaatse inimese niisama ära.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseasi jah, et sünnitusmajades on ju lastetoad, kuhu saab beebi hoiule panna.

Millal sina viimati sünnitasid, nõukaajal? Mis lastetoad? Ikka ema ise hoolitseb oma lapse eest, mitte pole mingeid lastetube, kuhu lapsed hoiule viiakse.

Tänan küsimast, aastal 2004. Jah, loomulikult hoolitsevad emad ise oma beebide eest, kuid samuti olid tol ajal nn lastetoad, kuhu sai väsinud ema lapse hoiule anda, kasvõi ajaks kui ise nt pesema läks. Päriselt ka praegu selliseid võimalusi pole?

Imeinimesed siin koos ikka. Siin on lihtsalt vastatud, et olid lastetoad ja küsitud, et kas tõesti praegu pole. Selle peale on lambad ladunud hulga miinuseid? Ajuvaba 😀

+5
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui inimene kuritegu sooritanud pole, ent on endale või teistele oma psüühilise seisundi tõttu ohtlik ja keeldub vabatahtlikult ravile minemast, allutatakse ta tahtest olenematule ravile, kuid seda rahastab haigekassa.

Sunniviisiliselt ravile saadetud inimeste eest saab raviasutus pea poole võrra rohkem tasu kui vabatahtlike patsientide eest. 

Ege Hirve lugu https://epl.delfi.ee/artikkel/51280203/inimese-vaimuhaiglasse-sundravile-saatnud-kohtunik-peab-aru-andma

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstide suur probleem on selles, et …

Jälle mingi täielik jamps ja sonimine.

Ei ole mingi jamps ja sonimine. On olemas epikriisi number ja tegelaste nimed ja Haigekassale esitatud arved jne …

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on juba, loen epikriisist: Diazepam, Pethidin, Fentanyl (50 mcg, imelik ühik, ehk kirjaviga) ja Propofol (220 mg) täis süstitud siis ei tee ta enam vahet, kas temaga räägib teine psühholoog, kohtunik, koristaja, bussijuht, koer, puu, jne. Ta teeb prääksuga kükke täpselt nii kaua, kui  koristaja tuleb ja toriseb, et ta on ka inimene ja tahaks põrandat pesta ja koju minna, mine prääksukükita kuskil mujal. Ja otse loomulikult saab kohtunik täpselt sellised vastused, mida tal vaja.

Diasepaami, fentanüüli ja pethidiini anti sünnitajale? mcg on täiesti tavaline ühik, tähistab mikrogrammi. Ja üldse miks erinevaid opioide kombineeriti, valuravi juhis pigem mittesoosib seda.

Fentanüüli kasutamine tuhude ja sünnituse ajal (sealhulgas keisrilõike puhul) ei ole soovitatav, sest fentanüül läbib platsentat ja võib vastsündinul põhjustada hingamise pärssumist.

 

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga inimene läheks endast välja, kui ta vägisi trellitatud palatisse tassitaks ja rihmadega kinni seotakse. Hullumajaskäik jätab inimesele märgi igaveseks.

Kaebuse esitamisest on vähe kasu – ringkonnakohtul kuluvat selle läbivaatamiseks tavaliselt 3–4 kuud. Selle aja peale on inimene juba vabanenud.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin ka pausile ja lugesin läbi. Epikriisis kirjas, et turvamees toimetas ta jõuga haiglasse tagasi. Naine pani uksele sildi keeluga siseneda. Emotsioonid vaheldusid eufooriast nutuni. Hullaris avastati, et on Covid positiivne. Igatahes väga keeruline lugu ja jutud kuidagi ei klapi.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on juba, loen epikriisist: …

Diasepaami, fentanüüli ja pethidiini anti sünnitajale? mcg on täiesti tavaline ühik, tähistab mikrogrammi. Ja üldse miks erinevaid opioide kombineeriti, valuravi juhis pigem mittesoosib seda.

Fentanüüli kasutamine tuhude ja sünnituse ajal (sealhulgas keisrilõike puhul) ei ole soovitatav, sest fentanüül läbib platsentat ja võib vastsündinul põhjustada hingamise pärssumist.

Kuidas Te loete, et kõiki neid asju süstiti sünnitavale naisele? Kuidas saab nii loll olla?
Tegu on tüüpse südame rütmihäire diagnoosi ja rütmi paikapanemisega! Teid lollitati lihtsalt ära.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas Te loete, et kõiki neid asju süstiti sünnitavale naisele? Kuidas saab nii loll olla? Tegu on tüüpse südame rütmihäire diagnoosi ja rütmi paikapanemisega! Teid lollitati lihtsalt ära.

Sama inimene räägib siin tihtipeale oma südameprobleemidest, kirub arste jne, nüüd tahtis jälle lihtsalt sonida endast. Tema jutt on pidevalt väga segane, ilmselt sellepärast need probleemid arstidegagi kogu aeg on. Nüüd jälle kirjutas midagi ja kõik arvavad, et ise oli sünnitaja. Ei olnud, tal on muud probleemid ja igas arstiabiga seotud teemas tahab jälle endast rääkida ja arste kiruda.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see teema hobinurka tõsteti?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see teema hobinurka tõsteti?

No kas sünnitamine pole siis hobi?

Hullumajas ikka käid hobi korras?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fentanyl (50 mcg, imelik ühik, ehk kirjaviga)

Mis krdi kirjaviga? See ravim ongi ju mikrogrammides.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve sünnitusosakond teadis, et see ämmaemand käitub ise üleolevalt ja tagasisides on tema kohta negatiivne info. Selle läbielamise tagajärjel tulebki tal ärevus, paanikahood ja depressioon. Uskumatu julmus ämmaemanda poolt

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve sünnitusosakond teadis, et see ämmaemand käitub ise üleolevalt ja tagasisides on tema kohta negatiivne info. Selle läbielamise tagajärjel tulebki tal ärevus, paanikahood ja depressioon. Uskumatu julmus ämmaemanda poolt

Huvitav, mina lugesin ta kohta ainult positiivset tagasisidet.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli lugu sellest kuidas korrumpeerunud ringkaitsega riik, teeb inimese hulluks.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve sünnitusosakond teadis, et see ämmaemand käitub ise üleolevalt ja tagasisides on tema kohta negatiivne info. Selle läbielamise tagajärjel tulebki tal ärevus, paanikahood ja depressioon. Uskumatu julmus ämmaemanda poolt

Huvitav, mina lugesin ta kohta ainult positiivset tagasisidet.

Huvitav, kust sa seda lugesid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve sünnitusosakond teadis, et see ämmaemand käitub ise üleolevalt ja tagasisides on tema kohta negatiivne info. Selle läbielamise tagajärjel tulebki tal ärevus, paanikahood ja depressioon. Uskumatu julmus ämmaemanda poolt

Huvitav, mina lugesin ta kohta ainult positiivset tagasisidet.

Huvitav, kust sa seda lugesid?

Tervistrendist. Okei, perekoolis oli tema kohta ÜKS negatiivne arvamus, aga vastu tuli mitu positiivset.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, ema pidi kodust paluma rinnapumpa tuua, et piima välja saada. Selle oleks pidanud keegi personalist talle hankima, mitte kodused

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadake seriaali “Uued õed”. Seal oli täpselt sarnane situatsioon vanemõeks pürgiva med.töötajaga. Nii et mitte midagi uut siin päikese all

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitusmajas ei ole praegu mingeid lastetubasid. On valveõed korruse peale. Kui on vaja oma lapse juurest ära minna, siis annad õele teada. Näiteks ma olin üksi perepalatis, kui laps oli söönud ja magas läksin duši alla. Ütlesin õele, et lähen pesema ja kui laps häält tegema hakkab, siis mingu vaadaku, ma tulen kohe tagasi.

Need õed on seal ka öösel. Nii et kui oleks olnud kange soov minna korraks õue lund vaatama, siis oleks saanud selelel õele rahulikult öelda, et ma kohe tagasi, korraks tahaks õue minna. Samas ma ei saa selelst õueronimisest ka hästi aru, võiks ju aknast samamoodi seda lund vaadata kell 5 hommikul, selle asemel et mööda sünnitusmaja ringi kolistada.

Ma saadet ei vaadanud, aga lugesin postimehest selle kohta artikli läbi. Seal naine ütles, et talle oli antud hullumajas nii palju kangeid ravimeid, et ta ei saa enam kunagi rinnaga toita… No väga imelik jutt. Kaks aastat tagasi anti ravimeid ja nüüd enam kunagi ei saa? Tal järelikult siiski see ravi siis jäi kestma ja kestab ka praegu, niisuguste mentaalsete probleemide puhul peab tõesti mõnikord mitu aastat ravmeid tarvitama. Mul on sugulane, kes elas psühhoosi läbi, tema jalulesaamine kestis viis aastat. Nüüdseks on sellest möödunud 15 aastat ja ta käib regulaarselt kord aastas arstiga kohtumas ja mingid ravimid on tal ka praegu. Omal ajal ka eitas täielikult, et tal üldse midagi viga oleks, kõik teised soovisid talle halba ja lapsele surma ja mida kõike veel. Väga raske oli, vahepeal jättis ravimite söömise ära, siis oli kohe tugev tagasilangus ja jälle haiglas sees. Lõpuks sai ikka aru, et midagi on päriselt ka tema tervisega korrast ära ja kui see juhtus, siis hakkas asi paremuse poole minema, tasapisi sai järjeat vähema ja lahjema ravi peale üle ja nüüd pole enam aastaid mingeid ektsesse olnud (ptüi ptüi ptüi). Tugev stressiolukord võib sellise psühhoosi vallandada, tollel naisel oli vallandajaks sünnitus.

Muidugi võib ka ämmaemand ise nõme olla, nagu seal tervisetrendis kirjutati, ta võis olla selle psühhoosi üheks vallandavaks võtmeteguriks, aga samamoodi oleks see võinud tollel naisel ilmneda mingis muus olukorras või ka samas olukorras väga toreda ämmaemanda juuresolekul. Nii et ma otseselt ämmaka peale siiski näpuga ei näitaks.

Sünnitasin viimati 2017.a ja on endiselt lastetoad täiesti olemas. Kuna minul oli peale sünnitust komplikatsioone, pidin läbima mõned protseduurid ja mees ei saanud koguaeg juures olla, käis laps seal ära. Samas günekoloogi kabinetti soovisin ise lapse kaasa võtta, aga keelati ära ja paluti jätta palatisse. Ometigi on see käru lihtsasti liigutatav. Haigla ees kohtas ka suitsetavaid värskeid emasid, samuti käisid mitmed emad kohvikus ja kioskis või öösel automaatidest midagi võtmas. Vaikset ööd polnud. Ka mina hoolimata üleväsimusest magada ei saanud, kuna adrenaliin oli sees. Vaatasin läpakast sarju.

Mis imetamisse puutub, siis kui naiselt ja lapselt kohe alguses 40ks päevaks võetakse võimalus imetada, siis peab olema äärmiselt motiveeritud, et seda taastada. Ravimijääkide organismist lahkumiseks annaks mina veel paar kuud igaks juhuks, kuna seal nimekirjas olid mh ravimid, mis on täiesti vastunäidustatud imikule. Peale seda aga et saada selgeks imetamisvõte jne on vaja palju tööd teha ja seda koos väga hea imetamisnõustajaga. Ka mina olen imetamisnõustaja, aga julgen õnnestumiseks vaid ehk 25% anda ja sedagi siis kui ema tõesti kõik endast oleneva teeb. Ema vaimset tervist selle järgi hinnata, et ta uuesti imetama ei hakanud, on väga meelevaldne.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve sünnitusosakond teadis, et see ämmaemand käitub ise üleolevalt ja tagasisides on tema kohta negatiivne info. Selle läbielamise tagajärjel tulebki tal ärevus, paanikahood ja depressioon. Uskumatu julmus ämmaemanda poolt

Huvitav, mina lugesin ta kohta ainult positiivset tagasisidet.

Huvitav, kust sa seda lugesid?

Tervistrendist. Okei, perekoolis oli tema kohta ÜKS negatiivne arvamus, aga vastu tuli mitu positiivset.

 

Tervistrendis on tema hinne nii madal, et ilmselt kirjutas positiivset ise sinna ????

Mallukal on ka tema kohta mõni rida ainult negatiivset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 196 )


Esileht Hobinurk Sünnitusmajast hullarisse?