Esileht Hobinurk Sünnitusmajast hullarisse?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 196 )

Teema: Sünnitusmajast hullarisse?

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin ka koroonaajal, kuigi mees võis sünnitusel viibida. Samuti olid sünnitusjärgses osakonnas mõned minu jaoks ebameeldivad ämmaemandad, kes nähvasid ja ütlesid halvasti. Vastupidiselt aga saates olnud naisele hoidsin mina madalat profiili, et mitte minna konflikti, kuna minu eesmärk oli haiglast võimalikult kiiresti välja saada.
Kuna beebi kaaluiibega oli probleeme, siis oli mul hirm, et meid hoitakse kauem sees, aga see osakond oli oma suhtumise poolest minu jaoks nii õudne, et ma ei oleks tahtnud seal ühtegi lisapäeva veeta. Seepärast surusin hambad kokku, kui mõni ämmaemand mulle nähvas (eriti nähvati just imetamise teemal, kuna ma ei saanud alguses hakkama), hingasin rahulikult sisse ja välja ega vastanud midagi. Ühest lühikesest nähvitsast ämmaemandast hoidsin võimalikult palju eemale. Huvitav oli see, et arstid olid toredad, aga ämmaemandad ebameeldivad (mitte kõik, aga paljud). Ka imetamisnõustajad olid kummalised, tundus, et neil endal puudus arusaam nõustamisest (lapsele rinnanibu suhu panemine ei ole ju nõustamine?). Mees arvas mul, et äkki ämmaemandad seal osakonnas saavad nii väikest palka, et neil puudub motivatsioon töötada. Huvitav, kas sünnitusosakonnas on palk suurem, sest seal olid tõesti meeldivad ämmaemandad? Igatahes hoidsin mina madalat profiili ja sain haiglast kiirelt tulema.

Saates oleva naise puhul pani mind imestama, et
a) ta jättis vastsündinu üksi tuppa ja põhjendas seda sellega, et beebil oli kõht täis söödetud ja beebi vajas teda umbes kolme tunni pärast. Minu jaoks kummaline käitumine, sest iial ei tea, mis võib juhtuda. Näiteks ei peagi midagi juhtuma beebiga, aga naise endaga. Kõnnib väljas mingil müüril, kukub alla, kaotab teadvuse vms. Sel juhul keegi ei teakski, et naine palatist jalga lasknud ja beebi üksi jätnud? Ja öösel on vähem ämmaemandaid ka tööl, see on omakord risk jätta vastsündinu üksi palatisse (võib-olla tööl olev ämmaemand ei kuulegi karjuvat vastsündinut, kuna ei tee nii tihti ringkäike).

b) ta käis öösel ringi ja jagas kommikarpe ning tegi sellest selfisid? Minu jaoks jälle kummaline käitumine. Kommikarbid saab kenasti ämmaemandatele ja valveõdedele valvelauda jätta ka hommikul, seda ei pea öösel tegema. Ja okei, võib-olla tahtis öösel end veidi sirutada, aga miks need selfid neist kommikarpidest? Hullumajja selle eest ei saadaks, aga päris normaalseks ka ei pea.

c) ta ei helistanud kohe oma mehele, kui politsei tuli teda ära viima. Kõige mõistlikum oleks olnud kohe võtta ühendust oma abikaasaga, et mees saaks haiglasse kohale tulla ning olukorraga tutvuda. Naine aga hoopis filmis selle asemel? Ta ei saanud ju siis nii segaduses ja šokiks ka olla, kui filmida mõistis sel ajal?

Ühesõnaga, see lugu pole nii mustvalge, nagu saates paistis. Midagi pidi seal veel olema, millest saates olev naine vaikib.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla kukkus seal lärmama ja ei allunud korraldustele, sellepärast lastigi välja. Sellest ka need konfliktid ämmaemandaga.

Millise õigusnormi kohaselt on ämmakal õigus anda korraldusi? Haigla ei ole vangla!

Kui oled kinos, järgid sealseid korraldusi (ei filmi, ei lärma, ei räägi telefoniga). Haiglas on omad reeglid. Rikkujaid on õigus töötajatel korrale kutsuda. Tõrksat inimest on väga raske ravida, kes kõike nii hästi teab ja nii hästi guugeldab. Aga miskipärast end ravima läheb siiski haiglasse, mitte ei ravi ega opereeri end ise kodus.

Need, kes arstide osas nii kriitilised on, tahaks teada, mis tööd ja kui hästi nad ise teevad. Ja kas neil ei teki kunagi oma töös või oma klientidega arusaamatusi (kes end temast kui spetsialistist targemaks peavad). Kas siis suudetakse sama mõistev olla, nagu teiste ameti esindajatelt enda osas eeldatakse.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 276.   Võimuesindaja seadusliku korralduse eiramine

[Kehtetu – RT I, 12.07.2014, 1 – jõust. 01.01.2015]

 

Jälgige nüüd nende hallide hiirekeste reaktsiooni!

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa aru sõnast “kehtetu”?

Tervishoiuteenuse osutamist reguleerib üldjoontes VÕS. Ja natuke RaKS.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

beebil oli kõht täis söödetud ja beebi vajas teda umbes kolme tunni pärast.

Kas tõesti ongi nii, et laps vajab ema ainult kõhu täitmiseks ? Muid rolle emaduse juures ei olegi ? Ei turvatunnet, ei hingelist sidet. Ei ole vaja last lohutada, talle lähedust pakkuda. Ma olen küll Perekoolis pettunud.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 276.   Võimuesindaja seadusliku korralduse eiramine [Kehtetu – RT I, 12.07.2014, 1 – jõust. 01.01.2015]

Haiglatöötaja ei olegi võimuesindaja. See punkt ei ole olnudki kirjeldatud situatsiooni juures kohadatav.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma imestasin seda, et ema väitis end täpselt teadvat vastsündinu rütmi. Ja seda vaid nädalase lapse kohta. Nelja lapse emana ütlen ma, et vastsündinu ja beebiiga on küllaltki ettearvamatu. Mingit kindlat rütmi ei saa vastsündinul olla välja kujunenud. Ja kui on, siis see võib päeva või lausa tunni pealt muutuda. See, et beebi eile öösel magas kolm tundi jutti, ei garanteeri, et täna samuti.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga see osakond oli oma suhtumise poolest minu jaoks nii õudne, et ma ei oleks tahtnud seal ühtegi lisapäeva veeta. Seepärast surusin hambad kokku, kui mõni ämmaemand mulle nähvas (eriti nähvati just imetamise teemal, kuna ma ei saanud alguses hakkama), hingasin rahulikult sisse ja välja ega vastanud midagi.

Värskelt sünnitanud naisel on hormoonid sassis. Ta ongi ülitundlik, väsinud ja paljud asjad on võimendunud. Pingeid lisab ka uus olukord. Mis siis, et õnnelik olukord, ikka on pinge peal. Sellises olukorras võib tunduda ka lihtne juhendamine targutamisena või koguni riidlemisena.

Mäletan, et ma olin raseduste ajal samuti tohutult ülitundlik. Mind ajasid nutma asjad, mis “normaalsele” inimesele on naeruväärsed. Ja ei olnud pärast sünnitust see olukord parem. Kui esimest last sünnitasin, siis oli veel palju nõukaaegset jäänukit sünnitusmajades ja personali suhtumises. Oli küll varane Eesti aeg, aga suhtumine oli veel veneaegne. Mäletan, kui käisin pärast sünnitust esimest korda haiglas duši all, sattus koristaja sel momendil ruumi, kui olin just kuivatamas. Aga, kus ma siis sain! Sain selle eest, et olin duširuumi põranda märjaks teinud. Aga tema oli just koristanud ju. Palju ei puudunud, et oleks lapiga saanud. Tegelikult, oli enne mind veel keegi duši all käinud ja põrand oli juba enne mind märg. Ja kuidas siis küll käia duši all nii, et põrand märjaks ei saaks?

Teine väga imelik olukord oli siis, kui pidin minema pukki kateetrit paigaldamas. Selle toimingu ajal oli protseduuride toa uks pärani lahti (õnneks ma ei olnud oma “atribuutikaga” ukse poole, aga siiski)… Igaüks võis sisse tulla, kes tahtis. Ämmaemandal aga oli parasjagu sõbranna (kes polnud üldse haigla personalist) külas ja kohvetas. Istus laua taga ja vaatas protseduuri pealt. Praegu tundub täiesti uskumatu, et nii saab olla, aga oli. Mina olin 18-aastane sünnitaja ja ma ei julgenud piiksugi teha ega mingit korda looma hakata.

Mina sünnitasin 1991. Seega, ma arvan, et mul ikkagi vedas, sest need õudusjutud, mida on rääkinud naised, kes sünnitasid vene ajal… Need olid ikka tõsiselt jubedad. Ja usun, et mingi ämmaka nähvamine oli seal veel kõige väiksem asi. Minu vanem õde pesi pärast sünnitust palati põrandat. Sest sel ajal oligi nii kombeks. Palatis oli mitu naist. Ja kordamööda, iga päev pesid.

Oma sünnituste “halbadest kogemustest” või öelda, et takkajärgi tunduvad need pigem naljakad ja tühised. Need olid õudsed siis, kui olin just sünnitanud ja ilmselt mõtlesin need ise hirmsamaks kui need tegelikult olid. Tegelikult ju nii kuradi ükskõik, et mingi koristaja midagi kobiseb? Mitte hormoonidetulvas, tervete närvidega naine ei teeks ju väljagi sellisest mokakobinast.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

§ 276. Võimuesindaja seadusliku korralduse eiramine [Kehtetu – RT I, 12.07.2014, 1 – jõust. 01.01.2015]

Haiglatöötaja ei olegi võimuesindaja. See punkt ei ole olnudki kirjeldatud situatsiooni juures kohadatav.

Jääb mulje, et selline Karistusseadustiku kehtetu viide on meelega perekoolikatele ette söödetud. Järage ja näidake oma teadmisi!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama naine jagab instas “minu lugu” all kuidas ta on aastaid tarvitanud alkoholi ja kokaiini.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama naine jagab instas “minu lugu” all kuidas ta on aastaid tarvitanud alkoholi ja kokaiini.

Konto on kinniseks pandud. Oleks huviga lugenud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama naine jagab instas “minu lugu” all kuidas ta on aastaid tarvitanud alkoholi ja kokaiini.

See seletab ju ka seda, miks lapse isa midagi ette ei võtnud, vaid aktsepteeris vaikides

kõike. Aga osad käod lärmasid siin ikka haiglat süüdistada, ebakõladele vaatamata.

Aga eks need kuuuurija lood ongi sellised ühepoolsed

 

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole seda saadet vaadanud ega ka videoid, mida see sünnitaja haiglas filmis. Arutlen lihtsalt siin loetu põhjal.

See, et sünnitajal võisid olla mingid probleemid, ei anna vähimatki põhjust temaga nii käituda, nagu see ämmaemand käitus. Sünnitaja ei olnud ju sünnitusmajas narkojoobes. See, et inimene nõudis arstidelt ja ämmaemandatelt inimlikku kohtlemist, on ju normaalne. Panna inimene hullumajja lihtsalt selle tõttu, et ta oli haiglapersonali suhtes sõnakas, romantilise hingega ja läks öösel jalutama ning tal tekkis heldimus keset ööd ja ta soovis head personali kommikarpidega öösel tänada, on ju kõik pisiasjad. Sellisel juhul tuleks pool Eestit nüüd ja kohe hullarisse saata!

See, et hullar kiirabiga saadetud patsiendi vastu võttis, ei tähenda veel seda, et patsiendil midagi päriselt viga oli. Ja jah, niimoodi kiirabiga saab hullumajja tõesti kohe ja kõige kiiremini ravile – selline on meie riigi süsteem. Tavaline hullumaja raviskeem ongi 40 päeva. Toetuda saavad nad nende kõrval olevate “adekvaatsete” isikute jutule, ega muud moodi ju vaimuhaiguse diagnoosi panna ei saa. Seega, see ämmaemand tõesti kuritarvitas oma ametipositsiooni.

Kurb on see, et siin riigis kuuluvad arstid puutumatute klassi ja nendega ei juhtu peale amoraalset käitumist patsiendi suhtes mitte midagi.

Mu enda viimase 8 aasta, aga eriti viimase 3 aasta kogemused Eesti meditsiiniga on peaaegu et kõik ülimalt halvad. Arstid kirjutavad täielikku soga ja solvanguid patsientide digilukku lihtsalt sellepärast, et patsient on vaktsineerimata, aga meie karjäärihullud arstid on nõus juba ka inimest tapma selle nimel, et olla poliitiliselt parketikõlbulik.

Minu kogemused meie arstidega on jõudnud selle tasemeni, et isegi haiguspäevi ei suuda perearst ära vormistada. Tuleb helistada ja tunde kõnejärjekorras peale passida, et see asi lõpuks tehtud saaks.

See on hea, et see sünnitaja haiglas toimunut filmis, muidu ongi ju ainult tema sõna meediku sõna vastu. Mida see minu sõnul samuti ametisse sobimatu ämmaemand selles olukorras siis saavutas? Laps jäi elu esimestel päevadel 1,5 kuuks emast ilma! Kui kohutav šokk ja trauma tekitati lapsele! Ema sai mingi standartse raviskeemi hullaris peale, mis teda reaalsuses kuidagi ei aidanud. Ämmaemand sai enda stressi patsiendi peal välja elatud.

Mina koliks peale seda lugu sünnitamise ajaks Soome või muusse EL-i riiki, sest siia riiki haiglasse mina küll ei julgeks ega tahaks sünnitama minna.

Eesti riiki on ametlikult Saksamaa jm EL-i riigid noominud selle eest, et pole loogiline, et siin teevad arstid statistiliselt 10x vähem ravivigu kui Saksamaal, mis on üks maailma parimaid meditsiiniriike. Meie inimesed lihtsalt teavad, et Eesti meedikul on alati õigus, temaga pole mõtet protsessida, muidu häbimärgistab meedik su ära jõleda kommentaariga digiloos, teeb su lihtsalt elu lõpuni sandiks (tõmbab nt mõne terve närvi raviprotseduuri ajal lõhki) või saadab su hullarisse.

Ja see ei ole normaalne suhtumine patsienti tsiviliseeritud riigis, milleks Eesti ennast peab. Aga kuniks meie riigis domineerib Reformierakond, tunnevad arstid siin ennast nagu vanajumala selja taga ja sigatsevad rõõmsalt aina edasi.

 

+3
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koliks peale seda lugu sünnitamise ajaks Soome või muusse EL-i riiki, sest siia riiki haiglasse mina küll ei julgeks ega tahaks sünnitama minna.

Aga lase käia ega ei peagi olematu maksupanusega  siinset tervishoidu kurnama.

https://reisijuht.delfi.ee/artikkel/120123262/sajad-venelannad-lahevad-argentinasse-sunnitama

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koliks peale seda lugu sünnitamise ajaks Soome või muusse EL-i riiki, sest siia riiki haiglasse mina küll ei julgeks ega tahaks sünnitama minna.

Aga lase käia ega ei peagi olematu maksupanusega siinset tervishoidu kurnama.

https://reisijuht.delfi.ee/artikkel/120123262/sajad-venelannad-lahevad-argentinasse-sunnitama

Minu pangakontot sa näinud pole, nii et jäta oma oletused minu maksupanuse osas heaga endale.

Eesti ametnikeks muudetud arstid loomulikult rõõmustavad töökoormuse vähenemise üle, kuid Soome vm EL riigi meedia korjab selle teema kohe üles, kui see meditsiiniturism Eestist teistesse EL-i riikidesse peaks massiliseks muutuma.

Ega eestlastel ja EV valitsusel muidu häbi ei hakka, kui kuskilt kõrgemalt poolt koputama ei tulda.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole seda saadet vaadanud ega ka videoid, mida see sünnitaja haiglas filmis. Arutlen lihtsalt siin loetu põhjal.

See, et sünnitajal võisid olla mingid probleemid, ei anna vähimatki põhjust temaga nii käituda, nagu see ämmaemand käitus. Sünnitaja ei olnud ju sünnitusmajas narkojoobes. See, et inimene nõudis arstidelt ja ämmaemandatelt inimlikku kohtlemist, on ju normaalne. Panna inimene hullumajja lihtsalt selle tõttu, et ta oli haiglapersonali suhtes sõnakas, romantilise hingega ja läks öösel jalutama ning tal tekkis heldimus keset ööd ja ta soovis head personali kommikarpidega öösel tänada, on ju kõik pisiasjad. Sellisel juhul tuleks pool Eestit nüüd ja kohe hullarisse saata!

See, et hullar kiirabiga saadetud patsiendi vastu võttis, ei tähenda veel seda, et patsiendil midagi päriselt viga oli. Ja jah, niimoodi kiirabiga saab hullumajja tõesti kohe ja kõige kiiremini ravile – selline on meie riigi süsteem. Tavaline hullumaja raviskeem ongi 40 päeva. Toetuda saavad nad nende kõrval olevate “adekvaatsete” isikute jutule, ega muud moodi ju vaimuhaiguse diagnoosi panna ei saa. Seega, see ämmaemand tõesti kuritarvitas oma ametipositsiooni.

Kurb on see, et siin riigis kuuluvad arstid puutumatute klassi ja nendega ei juhtu peale amoraalset käitumist patsiendi suhtes mitte midagi.

Mu enda viimase 8 aasta, aga eriti viimase 3 aasta kogemused Eesti meditsiiniga on peaaegu et kõik ülimalt halvad. Arstid kirjutavad täielikku soga ja solvanguid patsientide digilukku lihtsalt sellepärast, et patsient on vaktsineerimata, aga meie karjäärihullud arstid on nõus juba ka inimest tapma selle nimel, et olla poliitiliselt parketikõlbulik.

Minu kogemused meie arstidega on jõudnud selle tasemeni, et isegi haiguspäevi ei suuda perearst ära vormistada. Tuleb helistada ja tunde kõnejärjekorras peale passida, et see asi lõpuks tehtud saaks.

See on hea, et see sünnitaja haiglas toimunut filmis, muidu ongi ju ainult tema sõna meediku sõna vastu. Mida see minu sõnul samuti ametisse sobimatu ämmaemand selles olukorras siis saavutas? Laps jäi elu esimestel päevadel 1,5 kuuks emast ilma! Kui kohutav šokk ja trauma tekitati lapsele! Ema sai mingi standartse raviskeemi hullaris peale, mis teda reaalsuses kuidagi ei aidanud. Ämmaemand sai enda stressi patsiendi peal välja elatud.

Mina koliks peale seda lugu sünnitamise ajaks Soome või muusse EL-i riiki, sest siia riiki haiglasse mina küll ei julgeks ega tahaks sünnitama minna.

Eesti riiki on ametlikult Saksamaa jm EL-i riigid noominud selle eest, et pole loogiline, et siin teevad arstid statistiliselt 10x vähem ravivigu kui Saksamaal, mis on üks maailma parimaid meditsiiniriike. Meie inimesed lihtsalt teavad, et Eesti meedikul on alati õigus, temaga pole mõtet protsessida, muidu häbimärgistab meedik su ära jõleda kommentaariga digiloos, teeb su lihtsalt elu lõpuni sandiks (tõmbab nt mõne terve närvi raviprotseduuri ajal lõhki) või saadab su hullarisse.

Ja see ei ole normaalne suhtumine patsienti tsiviliseeritud riigis, milleks Eesti ennast peab. Aga kuniks meie riigis domineerib Reformierakond, tunnevad arstid siin ennast nagu vanajumala selja taga ja sigatsevad rõõmsalt aina edasi.

EKRE tallalakkuja…

+8
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu pangakontot sa näinud pole, nii et jäta oma oletused minu maksupanuse osas heaga endale.

Eesti ametnikeks muudetud arstid loomulikult rõõmustavad töökoormuse vähenemise üle, kuid Soome vm EL riigi meedia korjab selle teema kohe üles, kui see meditsiiniturism Eestist teistesse EL-i riikidesse peaks massiliseks muutuma.

Ega eestlastel ja EV valitsusel muidu häbi ei hakka, kui kuskilt kõrgemalt poolt koputama ei tulda.

Aga mine siis mõnda teise EL riiki- Kreekasse näiteks, Bulgaariasse vms. Haiglad löövad tantsu muidugi, kui sellised hordidena kohale saabuvad. Ja infoks sulle, et Soomes  ja Saksamaal ravil on inimesed, kel rahalised võimalused olemas, käinud juba 30 aastat.

Aga muidugi, kui su kodupartei võimule tuleb, siis viiakse kõik sandid ja vigased, narkarid ja alkohoolikud Soome ravile ja muidugi riigi raha eest. Ja muidugi sünnitajad, Tallink paneb spets laeva käima.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pangakontot sa näinud pole, nii et jäta oma oletused minu maksupanuse osas heaga endale.

Elementaarne majandusõpetus: pangakonto ei näita maksupanust.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koliks peale seda lugu sünnitamise ajaks Soome või muusse EL-i riiki, sest siia riiki haiglasse mina küll ei julgeks ega tahaks sünnitama minna.

Aga lase käia ega ei peagi olematu maksupanusega siinset tervishoidu kurnama.

https://reisijuht.delfi.ee/artikkel/120123262/sajad-venelannad-lahevad-argentinasse-sunnitama

Minu pangakontot sa näinud pole, nii et jäta oma oletused minu maksupanuse osas heaga endale.

Eesti ametnikeks muudetud arstid loomulikult rõõmustavad töökoormuse vähenemise üle, kuid Soome vm EL riigi meedia korjab selle teema kohe üles, kui see meditsiiniturism Eestist teistesse EL-i riikidesse peaks massiliseks muutuma.

Ega eestlastel ja EV valitsusel muidu häbi ei hakka, kui kuskilt kõrgemalt poolt koputama ei tulda.

ELs on piiriülene tervishoid, igaüks võib käia seal riigis arsti juures, kus tahab. Ka vastupidi, lätlased käivad Valgas sünnitamas, Tallinnas olevatest soomlastest pole vaja üldse rääkida. Su teadmised on ikka väga puudulikud. Head teed Saksamaal minekuks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud roppusi või vulgaarset eneseväljendust.

Perekooli moderaator.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei kahtle hetkekski, et selline kommentaar tuli mõnelt Eesti meedikult, see ongi meie meditsiini tase: selle asemel, et parandada oma suhtumist ja tõhustada abi andmist, saadetakse ainult laias kaares p…sse.

Selle Soome ja Saksamaa lause sisust ei saanud üldse aru, see on nii halvas eesti keeles kirja pandud. Mõni medõdede kool pistab sellise eesti keele oskusega loomulikult rõõmsalt diplomi pihku, peale seda, kui muude kontrolltööde küsimused on vanemate kursuste käest kätte saadud ja õiged vastused pähe õpitud. Tean seda meie “kõrge” konkurssiga meditsiinikoolide “kõrget” taset küll.

Muuseas, ega ainult EL variant ei ole. Suur hulk venekeelseid käib aastakümneid juba Valgevenes hambaid ravimas, nüüd juba ka muude arstide juures. Peale bussipileti ja hotellitasude maksmist pidavat ikka odavam olema kui Eestis. Kõvasti kvaliteetsem ka.

Muidu jääb aga küll kummaline mulje meie meedikutest, kes Eesti maksumaksjaid parastades igale poole saadavad, peaasi, et ise ei peaks nendelt maksumaksjatelt saadud palgaraha eest lillegi liigutama. Häbi peaks me meedikutel olema, kuid kahjuks neil ei ole häbi. Ega ka südametunnistust. Uus põlvkond on ju viimased 20 aastat nii arstiks kui ka õeks läinud õppima palga pärast, mitte soovi pärast inimesi aidata.

Sinusuguseid ei oota küll ükski EL kõrgema järgu kliinikum avasüli ja lillesülemiga.

Vaene, kibestunud, harimatu ja lausrumal patsient on alati õuduste nuhtlus.

Aga soovitan sul Šveitsi erakliinikusse ravile minna, kuna su kibestunud jutt läheb seal

umbkeelsuse tõttu kaduma s.t. seda ei tõlgita selliselt, siis saad loodetavasti kallist aga kvaliteetset abi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kahtle hetkekski, et selline kommentaar tuli mõnelt Eesti meedikult, see ongi meie meditsiini tase: selle asemel, et parandada oma suhtumist ja tõhustada abi andmist, saadetakse ainult laias kaares p…sse.

Selle Soome ja Saksamaa lause sisust ei saanud üldse aru, see on nii halvas eesti keeles kirja pandud. Mõni medõdede kool pistab sellise eesti keele oskusega loomulikult rõõmsalt diplomi pihku, peale seda, kui muude kontrolltööde küsimused on vanemate kursuste käest kätte saadud ja õiged vastused pähe õpitud. Tean seda meie “kõrge” konkurssiga meditsiinikoolide “kõrget” taset küll.

Muuseas, ega ainult EL variant ei ole. Suur hulk venekeelseid käib aastakümneid juba Valgevenes hambaid ravimas, nüüd juba ka muude arstide juures. Peale bussipileti ja hotellitasude maksmist pidavat ikka odavam olema kui Eestis. Kõvasti kvaliteetsem ka.

Muidu jääb aga küll kummaline mulje meie meedikutest, kes Eesti maksumaksjaid parastades igale poole saadavad, peaasi, et ise ei peaks nendelt maksumaksjatelt saadud palgaraha eest lillegi liigutama. Häbi peaks me meedikutel olema, kuid kahjuks neil ei ole häbi. Ega ka südametunnistust. Uus põlvkond on ju viimased 20 aastat nii arstiks kui ka õeks läinud õppima palga pärast, mitte soovi pärast inimesi aidata.

Sinusuguseid ei oota küll ükski EL kõrgema järgu kliinikum avasüli ja lillesülemiga.

Vaene, kibestunud, harimatu ja lausrumal patsient on alati õuduste nuhtlus.

Aga soovitan sul Šveitsi erakliinikusse ravile minna, kuna su kibestunud jutt läheb seal

umbkeelsuse tõttu kaduma s.t. seda ei tõlgita selliselt, siis saad loodetavasti kallist aga kvaliteetset abi.

Aga kuidas oleks Eesti Vabariigis tasutud maksude eest saadava väärika arstiabiga?

Kaua te, Eesti meedikud, siin eestlasi saadate? Häbi hakkab hetkekski?

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Šveits, selle postitaja ideaalriik on ikka Venemaa ju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Šveits, selle postitaja ideaalriik on ikka Venemaa ju.

Aga miks Eesti (meditsiin) ei ole? Tuleks ikka teema juurde tagasi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Šveits, selle postitaja ideaalriik on ikka Venemaa ju.

Ütles, et ikka Valgevenest saab kvaliteetset abi. Mingu siis sinna, miks mitte.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Šveits, selle postitaja ideaalriik on ikka Venemaa ju.

Ütles, et ikka Valgevenest saab kvaliteetset abi. Mingu siis sinna, miks mitte.

Tõepoolest, miks mitte?

Aga kuidas ikkagi teha nii, et Eestis elavad inimesed jõuaks ikkagi Eesti arstide juurde, selles on küsimus?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, see lugu pole nii mustvalge, nagu saates paistis. Midagi pidi seal veel olema, millest saates olev naine vaikib.

Olen samuti täiesti kindel, et süüdistav pool jätab siin midagi olulist rääkimata.

Olles ise aastaid kinnises psühhiaatria osakonnas õena töötanud, võin kinnitada, et päris ilma põhjuseta kedagi sundravile ei suunata. On olnud juhuseid, kus patsiendile on antud vale meditsiiniline hinnang või on ta vales osakonnas, aga need on asjad, millele leitakse kiired lahendused. Mitte kedagi ei hoita ilma näidustuseta 40 päeva kinnises osakonnas sundravil. See pole seaduslikult võimalik ei Eestis ega ka mitte minu elukohariigis.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, see lugu pole nii mustvalge, nagu saates paistis. Midagi pidi seal veel olema, millest saates olev naine vaikib.

Olen samuti täiesti kindel, et süüdistav pool jätab siin midagi olulist rääkimata.

Olles ise aastaid kinnises psühhiaatria osakonnas õena töötanud, võin kinnitada, et päris ilma põhjuseta kedagi sundravile ei suunata. On olnud juhuseid, kus patsiendile on antud vale meditsiiniline hinnang või on ta vales osakonnas, aga need on asjad, millele leitakse kiired lahendused. Mitte kedagi ei hoita ilma näidustuseta 40 päeva kinnises osakonnas sundravil. See pole seaduslikult võimalik ei Eestis ega ka mitte minu elukohariigis.

Näidustused on lihtne leida: nt uuritakse inimest 40 päeva. Paldiski mnt hullaris on kõik kohad kinnised ja sinna kiirabiga sattuda on üsna lihtne.

Sünnitanud naine ongi peaaegu et alati emotsionaalselt ebastabiilne ja ülilihtne on sellisele “näidustused” leida.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas ikkagi teha nii, et Eestis elavad inimesed jõuaks ikkagi Eesti arstide juurde, selles on küsimus?

Miks nii peab tegema, kui talle Eesti arstid tunduvad lollid ja ülbed, mingu käigu siis mujal. Kes keelab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitanud naine ongi peaaegu et alati emotsionaalselt ebastabiilne ja ülilihtne on sellisele “näidustused” leida.

Ega ei ole ikka küll nii.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 196 )


Esileht Hobinurk Sünnitusmajast hullarisse?