Esileht Pereelu ja suhted Sünnitusmajast lapsega koju-kuidas?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Sünnitusmajast lapsega koju-kuidas?

Postitas:
Kägu

Kui sa oled sünnitusmajast nii kaugel, siis oleks mõistlik sünnituse oletataval ajal kuskile lähemale minna. Või siis teed kokkuleppe kellegagi, kes on valmis sel nädalal kohe kargama ja sind viima.

Üks juba kargas teda, sellest edasised probleemid tekkisidki. Järgmine kord võiks hoolsamalt valida.

+7
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Neid olukordi, kus isa ei saagi tulla värsket ema ja last sünnitusmajast koju viima, on mu enda tutvuskonnas hulgim. Põhjusi selleks on tegelikult palju. Lähisugulastel sattus mees haiglasse, teine oli Soomes tööl ega lastud karantiini tõttu koju.

Kuna sinust on ilmselt saamas (vähemalt mõneks ajaks) üksikema, siis soovitan juba praegu hakata tugivõrgustikku looma. Kuidas sinu enda vanematega on? Ise esimese hooga mõtleks just värskete vanavanemate peale, äkki saaksid nemad appi tulla? Või ei leidu sul mitte ühtegi sõbrannat? Ma ise olen oma sõbranna koos tolle lapsega sünnitusmajast koju sõidutanud, saab ka nii. Aga üldiselt pead endale tugivõrgustiku igal juhul tekitama! Mis siis saab, kui oled küll vastsündinuga kenasti kodus, ent siis tekib sul verejooks ja pead haiglasse tagasi minema? Või jääd lihtsalt haigeks, kõrge palavik, pilt kipub tasku minema jne. Oleks hädavajalik, et saaks sellisteks hädajuhtumiteks paluda nt oma ema-isa või sõbranna või naabrinaise abi. Võid pakkuda kas või mingit kompensatsiooni, väikest tasu vms.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 päeva peale koju saamist sattus mees ise haiglasse, tuligi ise hakkama saada. Õnneks oli tore naabrinaine ja hea unega laps – viisin beebi tema juurde ja kimasin autoga poodi, apteeki ja haiglasse – ise õmbluste tõttu poolseljakil.

Aga õige mees viib naise sünnitusmajja, hoiab sünnituse ajal kätt ja toob oma pere koju tagasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esmasünnitajana on usl haiglasse saamiseks piisavalt aega, saad ka bussiga minna, kui taksot võtta ei soovi.

kiirabist võid veel sünnitustuppa jõudmiseks kirbud saada.

Tundub, et Sa ei ole ise sünnitamud, et haiglasse bussiga minna soovitad. Kujutad ette bussipeatuses ja bussis valudes rase, käes kott ja turvahäll?

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on lapse isaga normaalsed suhted tunduks loogiline, et ta ka ise tahaks oma last näha ja vastu tulla.
Kui suhted pole head, siis ei ole mõtet sundida.

Kui ta vastu ei tule, siis proovi leida mõni sõbranna, kelle kätte Sa juba enne turvahälli annad, et ei peaks seda haiglasse tassima ja kes saaks vastu tulla.

Pead arvestama ka sellega, et vôib tulla erakorraline keiser ja Sa ei tohigi turvahäll pärast ise tassida. Vôi oled lihtsalt ise pärast sûnnitust nii nôrk, et ei jaksagi tassida.
Takso on alati variant, aga keegi oma inimene on oluliselt parem.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esmasünnitajana on usl haiglasse saamiseks piisavalt aega, saad ka bussiga minna, kui taksot võtta ei soovi.

kiirabist võid veel sünnitustuppa jõudmiseks kirbud saada.

Tundub, et Sa ei ole ise sünnitamud, et haiglasse bussiga minna soovitad. Kujutad ette bussipeatuses ja bussis valudes rase, käes kott ja turvahäll?

Olen ikka. Läksin valudega sünnitusmajja jala 20 minutit, aga seal pandi jälgimiseks pikali ja siis jäid valud vähemaks, paluti koju minna. Ütlesin et peaksin jala minema, kas saan koti siia jätta. Jalutasin koju, panin kassile süüa juurde ja siis jalutasin tagasi.

Tõsi küll, järele tuli mees.

Kiirabiautos kirpu olen ka näinud.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki üksikasju ma ei tea, aga mina isiklikult ei arvaks küll, et laps on nagu ainult minu mure. Sedaenam, et titt ripub ema küljes sünnist saati nii ehk naa, isa saaks ju sellevõrra jälle panustada mugavuste loomisesse või organiseerida toimetulek mingites olukordades.

Ja ausalt – kui tarvis, mina paluksin abi. Südamest ja tungivalt. Aga igaks juhuks mitte stiilis “kas sa saaksid?….maitea…tulla ja olla…” Siis on ette teada, et ei saa või on sada häda. Kui väga rappa kisub, siis ehk võib tõesti ka naabrist abi olla, nagu alguses üks kägu soovitas. Mina usun küll, et võimalusel inimesed aitavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui isa elab 250km eemal, siis sünnitama minekuks temast küll viijat ei ole ja samas kiirabi asi see ka nagu päriselt ei ole. Võib alati endale takso tellida või leppida kokku mõne sõbranna-tuttavaga.

Lapse kojutoomine… võib ka taksoga tuua, lapse riided ja turvahälli peaks keegi nagunii tooma haiglasse enne. Või samamoodi paluda kedagi tuttavat. Isa muidugi võiks kohale tulla (ja edasi tagasi sõiduga kuluks tal terve päev, sinu sõit haiglast koju võtaks pool tundi?10min?), aga tundub, et ta ei taha, kui siit küsid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei saa ju seda järgitulemise kuupäeva pikalt ette teada anda, et isa töölt lahti võtaks jne, see selgub ikka alles paar päeva enne. Oled sa tulevase isa käest üldse küsinus, kas ta tuleks?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui isa elab 250km eemal, siis sünnitama minekuks temast küll viijat ei ole ja samas kiirabi asi see ka nagu päriselt ei ole. Võib alati endale takso tellida või leppida kokku mõne sõbranna-tuttavaga.

Lapse kojutoomine… võib ka taksoga tuua, lapse riided ja turvahälli peaks keegi nagunii tooma haiglasse enne. Või samamoodi paluda kedagi tuttavat. Isa muidugi võiks kohale tulla (ja edasi tagasi sõiduga kuluks tal terve päev, sinu sõit haiglast koju võtaks pool tundi?10min?), aga tundub, et ta ei taha, kui siit küsid.

<p style=”text-align: center;”>Autoga ei lähe nii kaua aega.</p>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas õige mees tuleks naisele ja lapsele järele hoolimata väga pikast vahemaast? Või on see antud juhul äsjasünnitanud naise enda kohustus oma kojusaamine koos lapsega organiseerida?

Iga õige naine kasvab lõpuks suureks! Kas õige mees on MINA jaoks ainult taksomees- ei ole! Ja kui õige naine on otsustanud, et meest ei ole ei tema ega lapse ellu vaja, siis nii ongi, ei ole vaja tüüdata teist inimest oma muredega. Ning, kui mees muutus juba suhte ajal vägivaldseks, siis mittemingil juhul ei tohi teda kojusaamise organiseerimiseks endale järgi kutsuda.

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse isa ei saa järele tulla, siis pead paluma mõnda teist pereliiget või sõpra. Vastsündinuga bussi ju ei lähe, saab kohe mõne viiruse külge seal. Turvahälli autosõiduks ära unusta, see pane ka valmis, et see inimene, kes järele tuleb, võtaks haiglasse kaasa. Kõik sellised asjad on vaid esimesed sammud väga paljudest, mis tuleb pereelus lahendada ja organiseerida. Nii et mõtle oma võimalused rahulikult läbi ja räägi juba praegu pereliikmete ja sõpradega, et nad teaks valmis olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just- kuidas sa lapsega perearsti juurde läbivaatusele saad (esimene kord võib pereõde ka koju tulla, küsi oma perearstikeskusest), kuidas sa üleüldse süüa-riideid-mähkmeid ostma saad minna jne?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te olete lapse nii valmis teinud ja kokku leppinud, et koos ei ela, siis jah, igapäevane transport jms on sinu enda korraldada (ei saa ju isa seda 250km kauguselt korraldada või joosta iga hetk), alates sünnitusmajast kojusaamisest. See ei tähenda, et isa käest ei võiks küsida, kas ta tuleks ja teeks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esmasünnitajana on usl haiglasse saamiseks piisavalt aega, saad ka bussiga minna, kui taksot võtta ei soovi.

kiirabist võid veel sünnitustuppa jõudmiseks kirbud saada.

Tundub, et Sa ei ole ise sünnitamud, et haiglasse bussiga minna soovitad. Kujutad ette bussipeatuses ja bussis valudes rase, käes kott ja turvahäll?

Sünnitused on väga erinevad. Kui ma haiglasse sünnitama läksin ja mind sealt tagasi saadeti, et polevat veel seda nägu, et sünnitan, siis läksime mehega metsa jalutama ja grillima (sugulaste suvilas), pärast tiirutasime ehituspoes ja kui juba õhtu hakkas jõudma, läksime haiglasse tagasi, sest tuhud polnud üle läinud. Polnud ka valusaks läinud. Aga paar tundi hiljem, samamoodi ilma valudeta ja ajaviiteks ämmaka ja arstiga ajaloost rääkides, beebi siiski sündis… Vabalt oleks võinud ka bussiga minna. Mu vanaema muide läkski bussiga sünnitama. Aga tol ajal käis nii, et kui just päris haigla lähedal ei elanud, mindi tähtaja tulles (või kui midagi toimuma hakkas) haiglasse ja vajadusel oldi seal päevi kuni tita sündis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et jah, asi on hoolivuses, mitte selles, et naine on saamatu ja ei saa ise hakkama.

Aga loomulikult pole ju hoolivust, muidu elataks ju koos ja oleks sellises küsimuses omavahel kokkuleppele saadud, mitte Perekooli teema tehtud. Sellest mehest ei ole abi ja tema jaoks ei ole selle lapse sünd pidulik sündlus. Seega on praeguses teemas oluline küsimus, kaugel haigla on, mitte kus isa elab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpus on paljudel neid libavalusid ja kokkutõmbeid, saab korduvalt haigla vahet käia, enne kui päriselt asjaks läheb ja sünnitama hakatakse. Teemaalgataja tellib siis iga kord kiirabi?

Kiirabi on erakorralise abi jaoks. Kui laps tõmbab midagi kurku ja on lämbumas, on vaja kiirabi. Lihtsalt selle nimel, et tasuta saaks transporditeenuse, ei ole minu meelest okei takso asemel kiirabisse helistada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin haiglasse sünnitama kiirabiga, õnneks, sest autosse istudes selgus, et mu tervislik seisund on järsult halvenenud, omaarust olin ma täiesti terve, ning enne auto söitma hakkamist olid mul juba rohud peal. Kui ma just haigla lähedal ei ela, siis mina kasutaks kiirabi. Aga ma ei lähe ka esimeste valupojakestega haiglasse.  Koju tulekuks kutsuks mõne hea sõbra või pereliikme, üksi haiglast koju tulekut ei planeeriks, mine tea, mis olukord tollel hetkel on, parem ette planeerida varuvariant mitte ainult takso.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

Sellised raiskavadki ressurssi ja arvavad, et pean aga muudkui kisama, siis jälle tulgu. Kui sul on kroonilised haigused, võiks endale nende kohta ju asjad selgeks teha, mitte lihtsalt kisada kogu aeg. Selliste pärast ei võtagi keegi päris hädalisi tõsiselt.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitusmajast koju saab vanemate või sõbrannaga. See on piisavalt oluline sündmus ja inimesed on nõus aitama kui palud.

Samas 2 viimase lapsega pole mul jant lõppenud sünnitusmajast koju saamisega. Tln-s kirjutatakse välja nii kiiresti kui võimalik. Ja peale seda kutsutakse iga päev või paari päeva tagant tagasi, et bilirubiini mõõta, kaalutõusu või põletikunäitu jälgida, võimalik et läheb vaja imetamisnõustamist jne. Mõtle läbi ka see, kuidas need olukorrad lahendad. Kui ise autoga sõidad ja suuri rebendeid pole, on lihtsam. Kui ei, on plaani vaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just- kuidas sa lapsega perearsti juurde läbivaatusele saad (esimene kord võib pereõde ka koju tulla, küsi oma perearstikeskusest), kuidas sa üleüldse süüa-riideid-mähkmeid ostma saad minna jne?

Küsimus oli ju sünnitusmajast koju saamisega.
Hiljem arsti juures saab käia vankriga, kas jala või ühistrantspordiga. Samuti saab toidupoes ja mujal käia.

Mingid söögiasjad soovitaks kûll enne sügavkülma varuda, isegi leib/sai ja mõned vaakumis pikema säilitusajaga toiduained osta, et ei okeks kohe toidupoodi vaja minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

Sellised parasiidid on lihtsalt kohutavad.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

Sellised raiskavadki ressurssi ja arvavad, et pean aga muudkui kisama, siis jälle tulgu. Kui sul on kroonilised haigused, võiks endale nende kohta ju asjad selgeks teha, mitte lihtsalt kisada kogu aeg. Selliste pärast ei võtagi keegi päris hädalisi tõsiselt.

Ressursse raiskavad need, kes mängivad kangelast ja haiglasse jõudes med.personal tuvastab, et hiljaks jäite: teie sündinud laps on eluaegne juurvili voodis. Kes edasise kinni maksab? Maksumaksja!
Kui naine teab juba ette, et ei saa kuidagi sünnitusmajast koju tagasi siis tuleb KOV poole pöörduda. Lisaks tuleks kohe hakata mõtlema, kelle nimi kirjutatakse sünnitõendil isa reale.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

Sellised raiskavadki ressurssi ja arvavad, et pean aga muudkui kisama, siis jälle tulgu. Kui sul on kroonilised haigused, võiks endale nende kohta ju asjad selgeks teha, mitte lihtsalt kisada kogu aeg. Selliste pärast ei võtagi keegi päris hädalisi tõsiselt.

Ressursse raiskavad need, kes mängivad kangelast ja haiglasse jõudes med.personal tuvastab, et hiljaks jäite: teie sündinud laps on eluaegne juurvili voodis. Kes edasise kinni maksab? Maksumaksja!

Kui naine teab juba ette, et ei saa kuidagi sünnitusmajast koju tagasi siis tuleb KOV poole pöörduda. Lisaks tuleks kohe hakata mõtlema, kelle nimi kirjutatakse sünnitõendil isa reale.

Mis KOV poole?? Mida see KOV sul selles olukorras tegema peab, isa kohale tooma autoga või naise sünnitama viima või mida?  Ise ei oska endale taksot tellida või ei tunne mitte ühtegi autoga inimest või? Kelle nimi? See nimi võib ka alguses panemata jääda, seda muuta saab alati.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

Sellised parasiidid on lihtsalt kohutavad.

Sellised parasiidid üritavad jätkata igal võimalusel tavapärast elurütmi, mis on ka muideks töö tegemine koos sots.maksu maksmisega. Viimase eest muideks, ravitakse ka Teid, kes te autoga ukse ette sõidate ja ravi soovite.
Ja kui see parasiit saab Ravikvaliteedi ekspertkomisjoni otsuse, kus seisab, et kiirabi käitus valesti, siis teeb see parasiit politseisse avalduse: raske tervisekahjustuse põhjustamine.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis KOV poole?? Mida see KOV sul selles olukorras tegema peab, isa kohale tooma autoga või naise sünnitama viima või mida? Ise ei oska endale taksot tellida või ei tunne mitte ühtegi autoga inimest või? Kelle nimi? See nimi võib ka alguses panemata jääda, seda muuta saab alati.

See see on KOV ülesanne. Te pole vist kunagi haiglas lähedalgi käinud ja näinud KOV suuri busse, kus tuuaksegi pidevalt oma valla kodanikke arstile/ravile ja viiakse veel tagasi kah. Mõnede haiglate parklates on sellistele bussidele/sõidukitele isegi eraldi parkimiskohad.

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja lapsi teha, kui ei oska kiirabile “põhjendada”, miks läheb kiiret abi vaja. Mina oma mitme kroonilise haigusega olen üsna tihe kiirabi külaline ja vastan iga kord: mina ei tea, kas on eluohtlik olukord, sest mul puudub meditsiinialane ettevalmistus. Ja kasutage pisut rohkem detsibelle ja kiiremat kõnetempot. Kohe on auto ukse taga.

Sellised raiskavadki ressurssi ja arvavad, et pean aga muudkui kisama, siis jälle tulgu. Kui sul on kroonilised haigused, võiks endale nende kohta ju asjad selgeks teha, mitte lihtsalt kisada kogu aeg. Selliste pärast ei võtagi keegi päris hädalisi tõsiselt.

Ressursse raiskavad need, kes mängivad kangelast ja haiglasse jõudes med.personal tuvastab, et hiljaks jäite: teie sündinud laps on eluaegne juurvili voodis. Kes edasise kinni maksab? Maksumaksja!

Kui naine teab juba ette, et ei saa kuidagi sünnitusmajast koju tagasi siis tuleb KOV poole pöörduda. Lisaks tuleks kohe hakata mõtlema, kelle nimi kirjutatakse sünnitõendil isa reale.

Need on väga vähesed ja haruldased juhtumid, kus (eriti esimene) laps nii kiiresti sünnib, et isegi haiglasse ei jõua. Ja enamik neist tulevad üsna ludinal välja ega kannata elukestvate hädade käes kiire sünni tõttu.

Kuna sellised juhtumid on nii haruldased, saavad nad alati ajakirjanduses suurt kajastust, mis võibki sulle mulje jätta, justkui sünniks igapäevaselt terve ports beebisid kuskil maantee ääres autos.

Tegelikkuses läheb enamikel sünnitajatel kuni 24 tundi, et laps kätte saada. Ja teemaalgatajal probleem oli hoopis see, et lapse isa pole abiks, ühti pereliiget ega isegi tuttavat ka ei paista olevat, takso peale ei taha kulutada ning eeldab, et sellises olukorras peakski surevate inimeste eest erakorralise abi teenuse endale tasuta taksoks tellima.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis KOV poole?? Mida see KOV sul selles olukorras tegema peab, isa kohale tooma autoga või naise sünnitama viima või mida? Ise ei oska endale taksot tellida või ei tunne mitte ühtegi autoga inimest või? Kelle nimi? See nimi võib ka alguses panemata jääda, seda muuta saab alati.

See see on KOV ülesanne. Te pole vist kunagi haiglas lähedalgi käinud ja näinud KOV suuri busse, kus tuuaksegi pidevalt oma valla kodanikke arstile/ravile ja viiakse veel tagasi kah. Mõnede haiglate parklates on sellistele bussidele/sõidukitele isegi eraldi parkimiskohad.

KOVi roll nüüd kedagi sünnitama viia küll ei ole. Koju saamisega võib jah KOVist võimalusi uurida, kui on juba ette teada, millal koju saab ja tõesti on häda käes, aga 24/7 valveteenust KOV siiski ei paku, et igal ajal mõni autota sünnitaja peale võtta ja haiglasse  visata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See see on KOV ülesanne. Te pole vist kunagi haiglas lähedalgi käinud ja näinud KOV suuri busse, kus tuuaksegi pidevalt oma valla kodanikke arstile/ravile ja viiakse veel tagasi kah. Mõnede haiglate parklates on sellistele bussidele/sõidukitele isegi eraldi parkimiskohad.

KOVi roll nüüd kedagi sünnitama viia küll ei ole. Koju saamisega võib jah KOVist võimalusi uurida, kui on juba ette teada, millal koju saab ja tõesti on häda käes, aga 24/7 valveteenust KOV siiski ei paku, et igal ajal mõni autota sünnitaja peale võtta ja haiglasse visata.

Kes väitis, et 24/7 peaks valveteenus olemas? Vaadake Vinni valla nelikute meediakajastust! Üks ema ühe lapsega soovib abi ja Perekoolis meeletu teemavahetus, kuigi kõikidele lastele peaks olema võrdsed tingimused. Me ei tea ja ei peagi teadma, kas käesoleva tulevase ema võime oma lapse eest hoolitseda on tema vaimse/füüsilise võimekuse piirides, aga ühiskonnana peaks me lapse elu eest siiski hoolitsema. Väitke vastupidist!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Sünnitusmajast lapsega koju-kuidas?