Esileht Sünnitus Sünnitusmajja kott

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Sünnitusmajja kott

Postitas:

Tere

Imelik küsimus aga mis kottiga olete läinud sünnitusmajja? Spordikott, kohver (käsi oma või suur) muu kott?

plaanisin minna spordikottiga, aga asjad ei mahu, kuna nüüd vaja rohkem asju ka võtta, juurde ei saa ju midagi tuua.

väiksesse käsikohvrisse ka ei mahu, variant on siis suur kohver…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 11:04; 08.12 22:41; 09.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimestel kordadel oli spordikott, viimati läksin aga väikse ratastel kohvriga.

Mis sa sinna siis nii väga kaasa pakid, et väikseks jääb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 12:32; 11.12 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last läksin sünnitama, siis ei teagi enam, mis träni kõik kotti pakkisin. Suurem spordikott oli täis igatahes. Teist last läksin sünnitama, siis oli väike spordikott asjadega kaasas.

Ega keegi ju seal ei vaata, mis koti või kohvriga tuled. Kohver mõnes mõttes palatis mugavamgi ilmselt, tõstad kaane üles ja kohe näha mis ja kus on.

Praegu sünnitama minejad ilmselt peavad piirangutega arvestama, nii et see mõttekäik, et kui isegi kauem tuleb haiglas olla, küll mees siis vajaliku järele toob, ei pruugi enam toimida. Nii et ilmselt läheb nii mõnigi suure kotiga igaks juhuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen seekord käsipagasi mõõdus ratastel kohvriga. Lapse jaoks on väiksem kotike eraldi, kus on siis kojuminemisriided ja paar komplekti haiglas olekuks, aga viimaseid pole tegelikult vaja kaasa võtta. Lisaks on seal endaheegeldatud meriinotekk. Eraldi siis veel turvahäll koos soojakotiga, mille toob kas keegi kojuminekupäeval järele või paigaldan varem autosse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 14:01; 08.12 23:24; 09.12 12:28; 10.12 19:20; 11.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvrit on ikka mugavam lohistada kui kotti õlal tassida.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 15:24; 09.12 08:32; 10.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milline öösärk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 17:38; 10.12 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa sinna siis nii väga kaasa pakid, et väikseks jääb?

Ikka kõik kohustuslikud asjad, vahetusriided, beebile koju viimise riided talve omad. Olen siin lugenud, et süüa peab varuma, sest kohvikut pole, mees tuua ei saa ja arvestama peab igaks juhuks pikema ajaga. Ja kui selle kõik kokku panin, olingi kergelt segaduses. Olen juba 2 korda inventuuri teinud ja midagi välja praakinud, et ruumi säästa, aga ikka ei mahu spordikotti ega väikesesse kohvrisse. Pean vist laenama keskmise kohvri, sest mul on kas käsi kma või väga suur kohver.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 11:04; 08.12 22:41; 09.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebile talveriideid koju toomiseks ei ole vaja, sest paksu kombega turvahälli teda ei panda. Mul on meriinoriided, millega läheb soojakotti, vajadusel siis meriinovillane tekk peale. Veel on swaddleme tekike ja mõned komplektid riideid, soojad sokid, kindad, paar mütsi, ilasall, marlilapp, salfad.

Kohvris on endale haiglasolekuks pikad ja lühikesed retuusid (hoiavad sidet paigal), paar imetamistoppi, imetamisrinnahoidja, õhuke trikotaažist hommikumantel, paksud retuusid kojuminekuks (dressipluusi panen ilmselt minnes selga ja koju ka samaga) paar sokipaari, sussid, aluspükse, lisaks võrkpüksid, suuremaid ja väiksemaid sidemeid, sünnitusjärgne bandaaž, paratsetamool, külmakompress,  mõned rinnapadjad, rinnakompressid, nibukreem, hemorroidiravim, reisipakendites pesuvahendid, pesukindad, hambahari-pasta, saunalina, näokreem, juuksekumm ja paar juuksenõela, deodorant, hüg. huulepulk, reisipakend niiskeid näosalfasid, mõned Kalevi pähklite ja marjadega batoonid, paar pisikest pakki täisteraküpsiseid, Maria kapslid, ristiköömneteed, pisike purk mett, teelusikas, liitrine klaaspudel, pooleliitrine kodune viinamarjamahl. Öösärke ei kanna ka kodus, nii et seda ei võta kaasa, kuigi hommikumantliga komplektis oli eest trukkidega öösärk ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 14:01; 08.12 23:24; 09.12 12:28; 10.12 19:20; 11.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi õueriided saab mees tuua siis, kui kojuminek on. ületab üle ukse nt koos turvahälliga – midagi ei juhtu, kui autokombe paned beebile alles fuajees selga 🙂 Ja üleüldse soovitan hoopis turvahälli soojakotti, kui muidugi üldse olete autoinimesed. Kui elate haiglale nii lähedal, et saate need paar sammu jala teha, siis ikka saab mees õueriided ka üle ukse ulatada 🙂 Küll aga alumine kiht, toariided, mis beebile lahkudes selga paned, tuleb kohe kaasa võtta – need vahetad juba palatis ära.

Tõsi on see, et käsipagasikohvrid on siiski natuke eri mõõtudega. Ka mina proovisin meie kõige väiksemasse kohvrisse mahutada asju ja no ei mahtunud, võtsin nõks suurema, mis a la 15 a tagasi oli veel käsipagasikohver, aga nüüd vist enamus lennufirmadel enam mitte. St ei ole mingi üüratult suur kohver, aga ka mitte kõige väiksem käsipagasikohver. Osad asjad võtavad tõesti kohvris ruumi. Näiteks oli minul kaasas imemisotsaga veepudel 0,7 liitrine. See ikka mugavam kui väikeste ühekordsete topsidega mässata, mida tollal haiglas jagati. Oma öösärk sünnitusjärgseks perioodiks, palju olin lugenud soovitusi villased sokid kaasa võtta, et sünnitusel võivad jalad külmetada 😀 Ka mehe vahetusriided, et ta ei peaks kogu sünnituse aja pikkades teksades passima (esimesega olin sünnitustoas 16 h). Näksimist nii endale kui ka mehele. Ega pika sünnituse ajal keegi seal süüa too! Ja isegi kui sünnitajal on poogen, siis mehel võibolla mitte, mehele ei tooda ka peale sünnitust süüa. No ja nüüd tõesti, kuna mehed ei saa külas käia, siis kui su sünnitus kestab nt hommikul 8-st õhtul 20-ni ja palatisse kell 22, ega siis ilmselt ei too ka sünnitajale keegi süüa enam. Rääkimata sellest, et sünnitusmaja toidust ei pruugi piisata – sa ei tea ette, kas sa oled sünnitusjärgsetel nädalatel meganäljane või vastupidi, ei taha midagi süüa. Aga praegu ei sa ajurude kusagilt.

Lisaks tuleb kaasa võtta aluspesu endale, ka hügieenisidemed. ITK-s tõesti oodatakse, et naisel on ka need ülisuured ise kaasas, ainult sünnitustoas antakse haigla poolt. Lisaks 2-3 ülisuurele tasub ka öösidemed kaasa võtta, et kui pead haiglas pikemalt olema, siis on varu olemas. Oma hügieenitarbed – hambahari, hambapasta, näokreemid, vb ka nibukreem juba kaasa, vb ka väike pudel šampooni/palsamit jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 15:24; 09.12 08:32; 10.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Sain veel nii mõndagi juurde, mille peale ei tulnudki. Niiet jah, läheb ikka suuremat kohvrit vaja.

Mis need võrkpüksid on? Sünnitasin viimati 4 a tagasi ITKs ja ei mäleta midagi sellist.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 11:04; 08.12 22:41; 09.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Sain veel nii mõndagi juurde, mille peale ei tulnudki. Niiet jah, läheb ikka suuremat kohvrit vaja.

Mis need võrkpüksid on? Sünnitasin viimati 4 a tagasi ITKs ja ei mäleta midagi sellist.

Peale sünnitust antakse enamasti haigla poolt ühed, nendega saab tegelikult isegi hakkama alguses, aga ostsin siiski paar tk juurde. Rohkem panustan retuuside peale, näiteks öösel, sest need on tihkemalt ümber.

Abikaasa on mul täiskasvanud inimene, kes suudab ise omale kotikese kokku pakkida, nii et tema riideid ja asju minu kohvrisse ei tule. Viimati muidugi minu mäletamist mööda tal polnudki midagi kaasas. Laps pissis talle kohe peale sündi põlve peale ja mees läks koju riideid vahetama. Siis äkki võttis midagi kaasa ka, ei mäleta. Seekord muidugi nii ei saa, eks siis ise vaatab, kas võtab midagi kaasa või läheb koju ära. Sünnitused mul max 2 h, nii et elab üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 14:01; 08.12 23:24; 09.12 12:28; 10.12 19:20; 11.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösärki ei kasutanudki. Võtsin kaasa pluusid, mille kaelaaugust tiss välja ulatus. Eraldi imetamisriidei ei kasutanudki. Lihtsalt oli alati alumiseks kihiks särk, mis nii toimis.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Sain veel nii mõndagi juurde, mille peale ei tulnudki. Niiet jah, läheb ikka suuremat kohvrit vaja.

Mis need võrkpüksid on? Sünnitasin viimati 4 a tagasi ITKs ja ei mäleta midagi sellist.

Peale sünnitust antakse enamasti haigla poolt ühed, nendega saab tegelikult isegi hakkama alguses, aga ostsin siiski paar tk juurde. Rohkem panustan retuuside peale, näiteks öösel, sest need on tihkemalt ümber.

Abikaasa on mul täiskasvanud inimene, kes suudab ise omale kotikese kokku pakkida, nii et tema riideid ja asju minu kohvrisse ei tule. Viimati muidugi minu mäletamist mööda tal polnudki midagi kaasas. Laps pissis talle kohe peale sündi põlve peale ja mees läks koju riideid vahetama. Siis äkki võttis midagi kaasa ka, ei mäleta. Seekord muidugi nii ei saa, eks siis ise vaatab, kas võtab midagi kaasa või läheb koju ära. Sünnitused mul max 2 h, nii et elab üle.

eks see on muidugi maitseasi, kas peres on kõik individualistid ja igaühel oma eraldi kott või piisab ühest kotist. Me käime reisil ka nii, et mahutame ikka kõik riided võimalusel ühte kohvrisse ära. ka maal käies ei pea vajalikuks lihtsalt sellepärast 100 kotti vedada, et ühte kohvrisse ei kõlba panna 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 15:24; 09.12 08:32; 10.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Sain veel nii mõndagi juurde, mille peale ei tulnudki. Niiet jah, läheb ikka suuremat kohvrit vaja.

Mis need võrkpüksid on? Sünnitasin viimati 4 a tagasi ITKs ja ei mäleta midagi sellist.

Peale sünnitust antakse enamasti haigla poolt ühed, nendega saab tegelikult isegi hakkama alguses, aga ostsin siiski paar tk juurde. Rohkem panustan retuuside peale, näiteks öösel, sest need on tihkemalt ümber.

Abikaasa on mul täiskasvanud inimene, kes suudab ise omale kotikese kokku pakkida, nii et tema riideid ja asju minu kohvrisse ei tule. Viimati muidugi minu mäletamist mööda tal polnudki midagi kaasas. Laps pissis talle kohe peale sündi põlve peale ja mees läks koju riideid vahetama. Siis äkki võttis midagi kaasa ka, ei mäleta. Seekord muidugi nii ei saa, eks siis ise vaatab, kas võtab midagi kaasa või läheb koju ära. Sünnitused mul max 2 h, nii et elab üle.

eks see on muidugi maitseasi, kas peres on kõik individualistid ja igaühel oma eraldi kott või piisab ühest kotist. Me käime reisil ka nii, et mahutame ikka kõik riided võimalusel ühte kohvrisse ära. ka maal käies ei pea vajalikuks lihtsalt sellepärast 100 kotti vedada, et ühte kohvrisse ei kõlba panna ????

Ma ei ütleks, et ei kõlba, aga meil just alati kõigil eraldi kotid kaasas. Mul palju lapsi ka, palju lihtsam, kui igaühel oma kott, mitte ei käi kõik ühes kohvris tuulamas ja oma asju otsimas. Igaüks vastutab ise oma asjade eest. No ja sünnitusmajja minnes otsustab ka mees ise, kas ja mida kaasa võtab ja paneb need oma seljakotti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 14:01; 08.12 23:24; 09.12 12:28; 10.12 19:20; 11.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, üks ei oska öösärki valida, teine kohvrit! Kuidas see laps veel küll tehti?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 17:38; 10.12 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, üks ei oska öösärki valida, teine kohvrit! Kuidas see laps veel küll tehti?

Pakun, et seksides.

Miks sa loed neid teemasid siis, kui ei huvita? 😀 Las teised räägivad, keda huvitab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurest kohvrist pole midagi imelikku! Ise lähen sellega, palju mugavam kaasa tõmmata kui mitut väiksemat.
Mina lisan omalt poolt mingi padja, sest eelmine kord sellest ühest jäi väheks mulle. Lisaks mitu käterätti, pesemas käisin tihti ja üks ei kuivanud ära! Lapsele mitu paari riideid, sest haigla omi kaua ei hoia, samuti lapse mähkud. Endale neid võrkpükse, suuri sidemeid, mugavam kui endal olemas, pole vaja sealt küsida kui üldse jagatakse! Ja muidugi süüa juua, sest haigla toitu mina piisavaks ei pea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakkisin ka endale kohvritäie asju kaasa, tegelikult ei läinud mul 90% asjadest vajagi.

Rinnahoidjad ja imetamistopid on alguses mõttetud, neid pole vaja. Tekitavad vaid ebamugavust ja pigistvad rinda – tulemuseks põletik. Ilma rinnahoidjata on alguses ikka palju mugavam.

Haiglas olin nagunii haiglariietes, nende öösörgis ja hommikumantlis, seega ka neid pole hädasti vaja. Saadki ruumi kokku hoida.

Beebile talveriideid pole vaja kaasa võtta, nendega ei panda last turvahälli.

Mähkmeid ja sidemeid saab haiglast, äe laua peal, mine ja võta. Selleks need seal ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 12:32; 11.12 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakkisin ka endale kohvritäie asju kaasa, tegelikult ei läinud mul 90% asjadest vajagi.

Rinnahoidjad ja imetamistopid on alguses mõttetud, neid pole vaja. Tekitavad vaid ebamugavust ja pigistvad rinda – tulemuseks põletik. Ilma rinnahoidjata on alguses ikka palju mugavam.

Haiglas olin nagunii haiglariietes, nende öösörgis ja hommikumantlis, seega ka neid pole hädasti vaja. Saadki ruumi kokku hoida.

Beebile talveriideid pole vaja kaasa võtta, nendega ei panda last turvahälli.

Mähkmeid ja sidemeid saab haiglast, äe laua peal, mine ja võta. Selleks need seal ongi.

Oleneb, kus sünnitad. Enamasti peavad sidemed endal olema, mõnes haiglas ka mähkmed. Riietus oleneb inimesest, ma ilma rinnahoidjata olla ei kannata 5 minutitki, samuti vahetasin haiglariided esimesel võimalusel enda omade vastu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 14:01; 08.12 23:24; 09.12 12:28; 10.12 19:20; 11.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan Soomes ja eelmise lapse synnitasin, siis mul ei läinudki midagi vaja. Ilmaasjata tassisin eestlase (lugesin Eesti gruppe ja foorumeid) kombel asju kaasa 😀 Aga eks see olenebki haiglast. Päris normaalsed kitlid ja öösärgid sai haigla poolt ja käisin uusi v6tmas nii tihti kui vaja. Samuti sidemed, spetsiaalsed trussad, beebile mähkmed ja muud hooldusvahendid. Vaja läks enda susse, telefoni, laadijat, shampoon jms isiklikud hygieenitarbed. Kui mees järele tuli, siis t6i turvahälli jms. Kojutulekuriided olid igaks juhuks kaasas nii endale kui beebile. Nibukreemi sai ka haigla poolt, aga mul läks seda reaalselt nii palju, et lihtsam oli enda oma kasutada, kui pidevalt kysida väikseid tuubikesi. Peale igat imetamist panin nibukreeemi ja sedasi ei tekkinud l6hesid, nagu eelmise lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Sünnitus Sünnitusmajja kott