Esileht Sünnitus Sünnitusplaan – kellele ja milleks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sünnitusplaan – kellele ja milleks

Postitas:

Kas te olete seda koostanud ja kas sellest on abi olnud? Või on see pigem takistav asjaolu sünnitusel, sest ämmaemand võib hakata arvama, et pean end temast targemaks ning keeldub mind aitamast, sest olen tellinud justkui teenuse juba ette?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kavatsen kindlasti teha, aga üritan hoida seda lihtsa ja lühikesena- keegi ei viitsi hakata romaani lugema. Pea meeles et arstid “töötavad” sinu jaoks mitte vastupidi. See on sinu sünnitus ja sina otsustad mida ja kuidas tahad, kaasa arvatud eriolukorras. Kindlasti pühenda oma mees/ sünnituspetner sinna, et ta vajadusel saab ämmakale, arstidele meelde tuletada et sa seda voi teist protseduuri ei soovi vms, juhuks kui sa pole ise võimeline enda eest rääkima.
Punktid mida nt soovitakse sünnitusplaani (oleneb riigiti);
*Laps on alati ema/isa süles voi ühe vanema juures KOGU haiglas oleku vältel
*oodatakse kuni platsenta enam ei pulseeri enne kui lõigatakse, st kogu veri läheb titasse tagasi
*loomulik platsenta sünnitus
*ei soovi et su avatust pidevalt uuritaks- st igasugu vahelesegamised
Jne

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, arst ei “tööta” patsiendi heaks. Arst peab tagama võimaliku parema meditsiinilise abi. Kui tahetakse midagi muud, mine sünnita metsas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et sünnitusplaani kirjutad enda jaoks, mõtete korrastamiseks. Minu meelest ei loe seda seal haiglas küll keegi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole sünnitusplaani koostanud, aga kui koostaksin, siis eeldaksin, et need on minu eelistused, millest peetakse kinni võimalusel. Senised kaks sünnitust on olnud oma komplikatsioonidega ja sellistel puhkudel ei oota ju, et saaks ikka vette sünnitada vms. Selles mõttes oleks küll kasulik jah, et enda jaoks eelistused lihtsalt läbi mõelda. Aga minu arust on oluline valmis olla igasugusteks eriolukordadeks ja sellistel puhkudel usaldan ikka kindlasti arsti ja ämmaemandat, kellel on kogemused. Kahel eelneval korral (esimesel korral olin jälgimisel arsti juures, teisel korral ämmaemanda juures) pole ka keegi pakkunud, et teeks mingi plaani. Võib-olla tehakse seda ainult siis, kui ise soovi avaldad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ämmaemandad (vähemalt enamik neist) pooldavad sünnitusplaani, sest see näitab, et sünnitaja on kursis sünnituse erinevate etappidega, probleemidega mis võivad tekkida, on üleüldse sünnituse läbi mõelnud. Ämmaemand ei koosta sünnitusplaani, seda teeb ikka sünnitaja.
Sünnitusplaani koostamine ei välista eriolukordadel reageerimist teistmoodi, aga sel juhul ämmaemand selgitab sünnitajale protseduuri vajaduse põhjalikult lahti ja tõenäosus saada põhjendatud infot informeeritud valikuks on suurem (näiteks vete avamine, lahklihalõige, stimuleerimine, arsti kaasamine jne).
Minu sünnitusplaan täitus 99% ja kuna oli natuke tavatum olukord (loomulik sünnitus pärast 2. keisrit), siis valvearsti nõudmisel me allkirjastasime sünnitusplaani mõlemapoolselt ja sellest sai dokument sünnitusloo juurde. Ma ei tea, kas sellist allkirjastamist praegu veel praktiseeritakse, see oli 11 a tagasi, aga teatud juhtudel oleks see küll mõistlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 13:46; 14.09 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka aru saanud, et see on rohkem sünnitaja mõtete koondamiseks, eriti juhul, kui on vaja mõni välkotsus vastu võtta. Mul oli eraämmakas, tema palus mul ka laani kirjutada, tegingi seda, aga ma ei usu, et ta seda üldse luges. Ta lihtsalt vaatas minu pealt, kuidas edasi. Kui läheb kriitiliseks, siis nagunii on plaan vastu taevast, kuna keegi ei planeeri näiteks vaakumsünnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen ka aru saanud, et see on rohkem sünnitaja mõtete koondamiseks, eriti juhul, kui on vaja mõni välkotsus vastu võtta. Mul oli eraämmakas, tema palus mul ka laani kirjutada, tegingi seda, aga ma ei usu, et ta seda üldse luges. Ta lihtsalt vaatas minu pealt, kuidas edasi. Kui läheb kriitiliseks, siis nagunii on plaan vastu taevast, kuna keegi ei planeeri näiteks vaakumsünnitust.

Siiski on olemas veel variante pikaleveninud väljutusperioodi korral, isegi vaakumsünnitus ei ole alati välkotsus. Kas teate kedagi, kes oleks püsti või järil sünnitades vaakumi külge saanud? Mõnikord on aega asendit vahetada, kui lapse olukord lubab ning sünnitaja ja ämmaemanda valmisolek on olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 13:46; 14.09 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma nüüd seda olukorda küll ett eei kujuta, et ämmaemand keeldub sind aitamast 😀

Aga ütleme nii, et sünnitusplaan ei ole ämmaemandataele kohustuslik dokument, see on lihtsalt sinu soovide avaldus, kuid lõpliku otsuse teevad ikkagi sünnitusmajas ämmaemandad.

Kui soovid, et sinu soove arvestataks, pane rõhku, kuidas need kirja paned. Ära kirjuta ilukirjandust stiilis” soovin et minu sünnitus oleks ilus kogemus mulle ja mu perele ja et bla bla”. Kirjuta väga konkreetselt, lühikeste lausetega, punkt haaval, näiteks:
– valuvaigisteid mitte pakkuda
– KTG istudes, pikali hakkab halb
– nabanööri lõikab ema
– mees väljutusperioodiks toast välja
vmt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka loeb ämmakas sünnitusplaani läbi, aga panema pead selle lahtiselt rasedakaardi vôi loo vahele. Mitte peitma kokkupandult oma käekotti. Plaani täitmine sôltub sünnituse kulust, lapse seisundist ja muudest riskiteguritest ( vaakum,hädakeiser, suur verekaotus, elustamisvajadus jne).
Tuttav üritas järil sünnitada, kahjuks lôppes vaakumiga. Seda muidugi ei panda järil,vaid ikka aetakse tagasi voodisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on selline, et sünnitusplaanis on kirjas sinu soovid ja eelistused selleks, et ämmaemand ei peaks hakkama sinult kõike üle küsima, sina ei pea sünnituse ajal käigu pealt asju välja mõtlema, sest oled juba need asjad läbi mõelnud ja sina saad keskenduda oma kõige olulisemale, oma tita sünnile. Minul oli seal ka üht-teist asju kirjas, kasutasin haigla blanketti selleks. Arvestati võimaluse piires kõigi minu soovidega ja küsimustega, mida olin kirja pannud. Näiteks olin pannud kirja, et ei soovi lootevee avamist liiga vara, kui seda ei ole vaja, ja ämmakas soovitas ikka seda teha, et protsessi paremini käima saada. Olin nõus, aga ta ei sundinud seda peale, vaid ikka selgitas enne. Veel oli näiteks kirjas, et titalt ei pestaks lootevõiet kohe maha jne, et isa tahab nabanööri lõigata jne. Seal on mitmeid punkte, mis tasub enda jaoks läbi mõelda ja kirja panna, et pärast ei oleks konflikte, et miks te nii tegite, ma ju ei tahtnud, ja et sa näeksid üldse, mida saab valida ja mille suhtes tasub oma soovid kirja panna, et pärast ei mõtleks, et ma oleks hoopis nii tahtnud. Rõhutan, et kõik on võimalikkuse ja mõistlikkuse piirides, sest sünnituse kulgu ei saa tegelikult ette ennustada. Seal on isegi kirjas punktid, mis puudutavad erakorralist keisrit.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Sünnitusplaan – kellele ja milleks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.