Esileht Tööelu, raha ja seadused. sünnitusTA ja muud tärminid

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: sünnitusTA ja muud tärminid

Postitas:

Mu laps peaks sündima 3 august, vaja tööandjale puhkuse graafik esitada, seega tahan omale väga täpselt kõik kuupäevad paika panna.
Dekreeti sooviksin minna 30 päeva enne, kas siis dekreet peaks algama 4 juuli? Mis kuupäeval dekreet lõppema peaks? Siis teaksin arvutada oma selle aasta puhkuse välja, meil 5 nädalat korraline puhkus. Ja saaksin tööandjale teada anda, mis kuupäevast ma enam tööle ei tule.
Kuidas lahendada olukord, kui mu dekreedi esimene päev jääb keset kollektiivpuhkust – ma ei saa ju siis kellelegi oma dekreedilehte esitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui soovid 30 päeva enne tähtaega dekreeti jääda, on dekreedi esimene päev 4.juuli.

Dekreedi kestus on 140 päeva.
Seega on lõpp 20.november.

Kui aastane põhipuhkus on 35 päeva, teenid dekreedi lõpuks välja 32 puhkusepäeva.

Dekreedilehe esitamise osas kollektiivpuhkuse ajal ei oska vastata. Pead ikka oma tööandjaga kokku leppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtaeg st 3.august peab olema 31.päev
seega dekreet algab hiljemalt 4.juuli.
4.juuli algav dekreet(140 päeva)lõpeb 20.novembril.

Kui põhipuhkus töölepingus on 35p, annab iga kuu töötamist/puhkust/töövõimetust st dekreeti

35: 12= 2,916 puhkusepäeva.

Sinul on õigus saada puhkust perioodi eest 1.jaanuar 2012 kuni 20.november 2012, siis pole n ö ette puhatud.

St
puhkad 10,6 k eest?
10,6 x 2,916= 30,92 st 31 puhkusepäeva

st
puhkuse algus 31.mai (33p puhkus kokku kuna sees on riigipühad 23. ja 24.juuni)

Dekreedilehe peaksid tööandjale viima u 4.juuli, siis on kollektiivpuhkus?
Lehte varem väljastada ei saa.

Millal lõpeb kollektiivpuhkus?
Aega lehte viia on ju lausa 90p st sel juhul viid hiljem…ja saad raha hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on dekreedilehe aega viia isegi 140+90 päeva (st peab olema hk-sse jõudnud 90p jooksul pärast tööleasumise kuupäeva, aga väljastatakse ju erandina alguskuupäeval – teised töövõimetuslehed töölehe lõppemise päeval). Seega võid vabalt viia ka pärast kollektiivpuhkuse lõppu. Aga lepi tööandjaga konkreetselt kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ongi aega viia nii, et ENNE kui lehe lõpust möödas 90p see oleks Haigekassas.

Aga siis lükkub edasi VH määramine jms
st
vaevalt keegi nii kaua viivitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. sünnitusTA ja muud tärminid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.