Esileht Sünnitus Sünnituste pikkus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Sünnituste pikkus

Postitas:

Esimene laps sündis 8 aastat tagasi. Kui valud hakkasid, siis olin veel mitu tundi kodus enne kui haiglasse läksin. Haiglas tehti veed lahti ja läks veel aega. Valude algusest kuni beebi sünnini läks 25 tundi. Nüüd olen taas rase, aga oleme vahepeal kolinud ja elan haiglast umbes 100 km kaugusel. Huvitav, kas praeguse beebi sünnitusega läheb ka nii kaua aega, et jõuan kodust haiglasse sõita või on teine sünnitus pigem kiirem? Kuidas teie kogemused on? Tean muidugi, et 100% kindel ei saa kunagi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa mõtled, “kui valud hakkasid” – kas siis muutusid valud regulaarseks või mõtled esimest valu? Oma esimese lapsega kui valud hakkasid, st esimene valu oli, siis läks veel 24 h, enne kui valud regulaarsed muutusid, siis olin veel regulaarsete valudega paar tundi kodus ja veel 14 h sünnitustoas.

Teise rasedusega oli esimene valu kell 4 öösel, regulaarseks muutusid kell 12 ja kell 17.30 oli laps sündinud. Sünnitusmajja jõudsime kella 15 paiku. Nii et põhimõtteliselt oleksime ka 100 km kaugusele jõudnud, aga sõidu lõpp oleks väga ärev olnud 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 14:59; 17.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. sünnitus kestis 28h
2. sünnitus kestis 30h
3. sünnitus kestis 35h
4. sünnitus kestis 3,5h
Kaks vahepealset olid väga rasked ja löppesid peale lapse sündi ikka narkoosi all, kuna platsenta ei sündinud ise. Reeglina peaks olema iga järgnev kiirem kuid veidi valusam. Minu neljas oli nagu suur kakahäda vaid. Suuri valusid polnud ega midgai. Köik oli kiire ja kerge aga kolmas oli se eest meeletu valu ja alakeha krampides, jube kogemus.
Soovitan, ära mõtle selle peale kui kiiresti läheb, sets kui ei lähe siis pettud ja lähed stressi. Mina olin selle suhtumisega, et läheb nii nagu peab, pole mõtet ette möelda ja muretseda. Ega see muretsemine asja siis kergemaks tee. Jõudu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 km ikka pikk maa, võib juhtuda, et pead kihutama 🙂
mul 1. sünnitus oli pikk, ebaregulaarsed valud kestsid ca 12 h, siis igaks juhuks läksin haiglasse ja seal vaadati, et sünnitegevus käib jah, kirjutati sisse. laps sündis alles 16 tunni pärast.
2. sünnitus 8 aastat hiljem algas nii, et alaseljavalude tõttu ärkasin öösel kell 4, kella 5ks olime haiglas, laps sündis veidi peale 6. Kõik käis jube ruttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitused võivad väga erinevad olla (mitte et see info väga aitaks :P).
Minul ei läinudki valud regulaarseks, seetõttu pidasin neid libavaludeks ning läksin igaks juhuks õhtul kontrolli (isegi haiglakotti ei võtnud kaasa). Haiglas oodates tulid veed ära ning 2,5 tunni pärast oli laps käes. Tegemist oli esimese sünnitusega.
Hetkel ootan teist last. Väike hirm on küll, et kas ma haiglasse üldse jõuan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemad lapsed sündinud 8 tunniga. Valu kui sellist ei olnudki, oli hoopis tuikamise tunne seljas lihtsalt. Teise lapsega algas tuikamine kell 23 õhtul, kell 6 ajas mees mu haiglasse, laps sündis 8.30. Endal küll sellist tunnet ei olnud, et minna võiks juba haiglasse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe sünnituse vahe 9a. Mõlemad sünnitused, nagu kellavärk, ühe pikkused. Öösel kell 4.00 tundsin kergeid valusid. Magasin kella 7ni ja käisin dussi all. Valud olid endiselt kergemapoolsed. Haiglasse jõudes, kell 8.00, oli juba päris valus. Esimene laps sündis 9.12 ja teine 8.57. Seda ei tea kunagi ette ennustada..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. sünnitus 7,5 h
2. sünnitus 4,5 h
Sünnituste vahe oli 1,5 aastat. Mõlemaga oli sünnituse kulg üsna sarnane, et tugevad valud kohe (läbi keha, selline lõikav valu, et hinge lõi kinni ja liigutadagi ei saanud ja sellised valud algasid kohe üsna väikese sagedusega, mõned minutid vahet ja järgmine valuhoog).

Mul on mõlema sünnitusega olnud nii, et mingeid libavalusid või eelnevat ebakorrapärast harva valu ei ole olnud. Kui on valud pihta hakanud, siis ongi kohe sellised regulaarsed tuhude valud, paar tundi olen kodus “valutanud”, siis haiglasse läinud. Õnneks haigla lähedal ka, nii et 20 min sõitu ainult.

Kui sa haiglast nii kaugel elad, siis ma läheks ikkagi haiglasse, kui algavad valud ja üle ei lähe, st on aru saada, et polnud niisama tuikamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 sünnitus oli ca 9 tundi
2. sünnitus oli 8 tundi ( epiduraaliga)
3. sünnitus oli umbes 1 tund. väiksed valud hakkasid juba 5 tundi enne , mille peale õnneks haiglasse kontrolli läksime.

kohe sünnib mul neljas tibu. kardan kohutavalt, et mis siis see kord juhtub ja kas ikka haiglasse jõuame.
igatahes, parem karta kui kahetseda, niiet kui valud platsis siis ikka kontrolli 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega valud kunagi regulaarseks ei läinudki ning kui oleks jäänud ootama nö raamatu järgi sünnitust oleks sünnitanud kodus. Lihtsalt valude tugevuse järgi sai haiglasse mindud. Seal ämmaemand arvas, et läheb min 8 tundi veel (avatust oli väga vähe) aga kolme tunni pärast oli laps käes. Esimesest valust lapse sünnini läks u 22 tundi.

Teise lapsega läks esimesest valust lapse sünnini 3 tundi (sellest u 1,5 haiglas). Esiemsest kogemusest lähtuvalt ma ei tahtnud veel midagi kuulda haiglasse minekust aga mees sundis ja õigesti tegi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sünnitus oli väga kiire, ei saanudki aru, kas kohe pressid või olid valud ka enne, igatahes aega läks kindlasti alla poole tunni kokku. Lõpus 3 pressi, esimesega pool pead, teisega ülejäänud pea ja kolmandaga laps käes. Teine sünnitus 5 aastat hiljem kestis u tund aega, lõppes samuti 3 pressiga. Kolmas sünnitus veel 4 aastat hiljem kestis 2 tundi, sain isegi haigla öösärgi selga ja KTG all olla ja vererõhu mõõdetud jne. Lõppes ühe pressiga ja laps oli käes ämmakas ei jõudnud kummikindaid välja otsida ega avatust katsuda ega midagi. Nii et saab ka niimoodi. Ma teist last plaanisin ka kodust 100 km kaugusele sünnitama minna, hea on, et varakult lähemale kolisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sünnitus samuti 25h, teine sünnitus 6h, kolmas sünnitus 5h, neljas sünnitus 6h. Kolm viimast kodusünnitused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. 8 tundi
2. 4 tundi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 1. Sünnitus kestis 18h
2. Kestis 8h
3. Kestis 6,5h

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kestis esimene sünnitus alates regulaarsetest valudest 19 h (alates esimestest valudest siis 3 päeva 😛 ). teine sünnitus alates regulaarsetest valudest 5 h – oleks jõudnud küll ka 100 km kauguselt haiglasse, aga väga piinarikkas ja närvesööv sõit oleks olnud 😀 Ilmselt oleks poolel teel kiirabai vastu kutsunud – selles mõttes, et kui arvestada, et viimased pool tundi olid ju pressid nagunii ja enne seda oli mingi 1 h valud 30sek-1min vahedega, siis ilmselt kui selleks tihedate valude ajaks poleks haiglas olnud, oleksime kiirabisse helistanud

Samamoodi on kehv 100 km kauguselt hakata kohe eismeste torgete peal eliikuma ja siis saada teada, et midagi tegelikult ei toimu veel 😀 Me elame 40 km kaugusel ja saime esimese sünnitusega 2 korda niisama käia sünnitusmajas (pakuti küll sünnituseelset, aga ma ise eelistasin koos mehega koju sõita, mees nagunii poleks saanud jääda ju sinna ööseks ja pidi edasi-tagasi sõitma)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 14:59; 17.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese sünnituse sünnitegevust ei oskagi öelda, sest kuni lõpuni olid tuhud ebaregulaarsed. Aga valude algusest pressideni oli u 12h. Teine sünnitus nüüd 2 nädalat tagasi oli ulme. Tulid veed ja koheselt olid tuhud 50-40 sek vahedega, sünnitegevus kokku 1,5h, napilt jõudsime haiglasse. Pea paistis juba, oli ainult pressimise vaev. Enne vete tulekut ei olnud mitte mingeid tunnuseid, et hakkaks sünnitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:33; 21.04 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.16 tundi
2.8 tundi
3.4 tundi

Esimestest valudest kuni lapse sünnini siis ja iga korraga oli kergem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInul ei hakanud kummagagi regulaarseid valusid. Mõlemaga hakkas asi peale vete tulekuga, nagu ämbrist ja terve ports vett korraga maha. Vete tulekule järgensid suht kohe väga intensiivsed, aga täiesti mitteregulaarsed valud.
Esimene sündis vete tulekust 3h hiljem, teisega hoiatati, et võib veel kiirem olla ja olin veidi hirmul, kas jõuan haiglasse. Aga teine kestis vete tulekust hoopis 5h. Samas esimene oli 3,2kg, teine 4,3kg. ehk selles siis asi, et pikemalt läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInul ei hakanud kummagagi regulaarseid valusid. Mõlemaga hakkas asi peale vete tulekuga, nagu ämbrist ja terve ports vett korraga maha. Vete tulekule järgensid suht kohe väga intensiivsed, aga täiesti mitteregulaarsed valud.
Esimene sündis vete tulekust 3h hiljem, teisega hoiatati, et võib veel kiirem olla ja olin veidi hirmul, kas jõuan haiglasse. Aga teine kestis vete tulekust hoopis 5h. Samas esimene oli 3,2kg, teine 4,3kg. ehk selles siis asi, et pikemalt läks.

Ma see kägu kellel teine sünnitus 1,5h kestis. Lapse suurusest sünnitegevuse pikkus küll mingit rolli ei peaks mängima. Teine laps oli mul kg raskem ja 3 cm pikem ja sünnitus oli korralik turbo. Pigem sünnituste vahe ehk, mul oli selleks 2 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:33; 21.04 00:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Sünnitus Sünnituste pikkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.