Esileht Sünnitus Sünnitustuppa – millal?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Sünnitustuppa – millal?

Postitas:

Millal enne sünnitust pääseb tavaliselt sünnitustuppa? Olen aru saanud, et tavaliselt 3-5 minutiliste vahedega haiglasse saabudes suunatakse ikka esialgu järgnevateks tundideks ühispalatisse ootama ning alles lõppfaasis, kui pressimiseks läheb, lastakse sinna mugavasse kohta, kus on kott-toolid ja vann ja privaatsus. Kuidas teil läks, kes hiljuti sünnitanud ITK-s või Pelgus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avatuse järgi üldiselt. Kui kuskil 4-6cm avatust siis liigutakse edasi sünnitustuppa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin sünnitustuppa peale seda, kui KTG all ära olin umbes 30 minutit. Sel hetkel oli avatust 4cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka sünnitustuppa peale seda kui olin haiglasse minnes KTG all ära olnud ja avatust oli 4 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel korral ei saanudki sünnitustuppa – kõik toad olid hõivatud. Olin terve päeva seal nn ühispalatis ja sünnitasin koos kolme palatikaaslasega. Kui asi hakkas minu jaoks halvasti kulgema, siis viidi hoopis operatsiooniks ettevalmistamise tuppa (kus kanüül ja kateeter pandi) ja sealt edasi juba opisaali.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 10:47; 16.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati olen kohe sünnitustuppa saanud. Esimese lapsega oli avatus 2cm ja valud iga 10 minuti tagant, laps sündis 12h hiljem.
Teise lapsega oli avatust haiglasse jõudes 6cm ja sündis 4h hiljem. Itks siis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka sünnitustuppa peale seda kui olin haiglasse minnes KTG all ära olnud ja avatust oli 4 cm.

Mulle ei tehtud kohe KTGd. Avatust oli 4cm ja kohe sünnitustuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati olen kohe sünnitustuppa saanud. Esimese lapsega oli avatus 2cm ja valud iga 10 minuti tagant, laps sündis 12h hiljem.
Teise lapsega oli avatust haiglasse jõudes 6cm ja sündis 4h hiljem. Itks siis.

Mul 3 last ITK-s sündinud ja olen samuti kohe peale haiglasse minemist ja paberite täitmist sünnitustuppa saanud. Enne sünnitust ühispalatis olemisest olen kuulnud ainult plaaniliste esilekutsumiste puhul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avatuse järgi üldiselt. Kui kuskil 7cm avatust siis liigutakse edasi sünnitustuppa

Tavapäraselt ikka 7cm avatust ei oodata… Sellisel juhul on tõenäoliselt tegu juba hõivatud sünnitustubadega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain kuskil 2.5cm avatusega. Hommikupoole tulid veed ja soovitati ööseks sisse jääda. Ilmselt kuna neil vabu tube oli, siis sellepärast lasid sinna. Sinna saab ju mees ka tulla. Kui poleks saanud, siis ma oleks koju läinud. Oleksin siis pidanud kella 4-5 ajal öösel lihtsalt tagasi minema, et AB saada ja siis juba sisse jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sünnitamine on aktiivne tegevus – ma ei kujuta ette, et viiakse sünnituseelsesse ja öeldakse, et nüüd leba palatis voodis. Ühispalat on väike kuramuse kambrike, kus eeldatakse, et patsient on oma asemel.
Esimeses faasis tuleb just palju liikuda (vaikselt lebamine aeglustab sünnituse kulgu) ja seda saab teha vaid sünnitustoas või siis tõesti ootad viimase hetkeni, et haigla uksest sisse astuda.

Mu meelest alla 4 cm avatusega ei taheta vastuvõtus eriti jutule võtta, kas koju tagasi või pakutakse sünnituseelset. Vete tulekuga eeldatakse protsessi kiirenemist, siis jätavad kindlalt sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljutine kogemus – läksin haiglasse kui tuhude vahe 9-10 min, avatuseks mõõdeti 4cm. Öeldi, et võib kuluda veel tunde (tegemist teise sünnitusega). Pakuti sünnituseelset või koju tagasi minemist, valisin viimase variandi. Uuesti haiglasse läksin ca 10h hiljem, seekord avatuseks 8cm ja sain sünniustuppa, laps sündis 30min hiljem 🙂 ILmselt oleks protsess siiski kiiremini toimunud, kuid kuna tegemist oli ööga, pikutasin ja proovisin poole ajast magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sünnitamine on aktiivne tegevus – ma ei kujuta ette, et viiakse sünnituseelsesse ja öeldakse, et nüüd leba palatis voodis. Ühispalat on väike kuramuse kambrike, kus eeldatakse, et patsient on oma asemel.

Esimeses faasis tuleb just palju liikuda (vaikselt lebamine aeglustab sünnituse kulgu) ja seda saab teha vaid sünnitustoas või siis tõesti ootad viimase hetkeni, et haigla uksest sisse astuda.

Mu meelest alla 4 cm avatusega ei taheta vastuvõtus eriti jutule võtta, kas koju tagasi või pakutakse sünnituseelset. Vete tulekuga eeldatakse protsessi kiirenemist, siis jätavad kindlalt sisse.

Mulle küll niimoodi ei öeldud, et peaks vaikselt voodis lebama. Tatsasin mööda ühispalatit ringi – kui ära tüütas, läksin koridori liikuma (ikka ühest koridori otsast teise jne). Ainult KTG ajaks tuli voodisse heita. Pealegi, mul tuhude ajal iiveldas ja nagunii pidin aegajalt tualetti minema (mis asus koridoris, ühispalatis ei olnud vetsu). Kui päev hakkas õhtule lähenema, läksin isegi duši alla lõõgastuma (duširuume oli osakonna peale mitu, ma ei hõivanud ainukest ära).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 10:47; 16.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgus.
Avatus oli 4cm ja saadeti sünnitustuppa. 1.5 tundi hiljem oli täisavatus ja hakkasin pressima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. laps ja ITK. Hommikul kell 7 tuli osa vett ära ja sõitsime haiglasse. Kohe saadeti sünnitustuppa. Pool päeva polnud mingeid valusid, tuiasin niisama ringi, kella 17 ajal pandi tampoon ja siis alles algasid valud, õhtul tuli veel vett, laps sündis alles kell 3 öösel. Kogu selle aja olin sünnitustoas.

2. laps ja Põlva. Olin eelnevalt haiglas sees, sest kutsuti esile. Kell 12 tulid veed ja kohe saadeti sünnitustuppa. Kell 17 sündis laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik oli enne koroonat…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitustuppa võtmise piir on reeglina 3-4 cm avatust.

Esimest last sünnitades oli läbivaatusel avatust 4 cm, saadeti sünnitustuppa, laps sündis ca 2 tundi hiljem.

Teise lapsega läksin haiglasse, kui tuhud olid 3-4 minuti tagant. Avatust oli vaid 2 cm, aga juhatati siiski sünnitustuppa, sest esimene sünnitus oli üsna kiire. Tegelikult kulus lapse sünnini piinarikast 5 tundi, millest 4 tundi moodustasid 2-minutilise vahega äärmiselt tugevad tuhud.

Kolmandaga otsustasin olla kodus võimalikult kaua, sest teine sünnitus oli aeglane. Öösel ei saanud küll valude tõttu hästi magada, aga hommikul toimetasin ringi, koristasin, sättisin lapsi lasteaiaks valmis. Tugevad valud algasid järsult, mees kutsus naabri lapsi viima, helistas kiirabisse ning 25 minutit hiljem oli laps käes. Õnneks jõudsime väga napilt sünnitustuppa, nii et ämmaemand võttis avatuse kontrollimise asemel hoopis beebi vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind saadeti sünnitustuppa kui avatust oli 4 cm ja ja tuhud olid juba väga tihedad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgu sünnitusmajja jõudsime 9h peale seda kui veed tulid. Siis olid tuhud 5 min tagant ja avatus 3 cm. Küsiti, et kas tahame koju minna, kuna võib veel väga kaua aega minna. Me ei soovinud koju minna ja saime kohe sünnitustuppa. Laps sündis 5h hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 13:09; 14.05 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oleks võimalik omaette palat saada enne sünnitustuppa minekut? Ma pelgan teiste ees oigamist ja karjumist jms. Kas raha eest saab broneerida? Ma tean, et loll küsimus, aga vaevab.
Kas tavaolukorras on siis kõikide mehed ka veel seal ühispalatis või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oleks võimalik omaette palat saada enne sünnitustuppa minekut? Ma pelgan teiste ees oigamist ja karjumist jms. Kas raha eest saab broneerida? Ma tean, et loll küsimus, aga vaevab.

Kas tavaolukorras on siis kõikide mehed ka veel seal ühispalatis või?

Mehi ei lasta sünnituseelsesse osakonda.
Kui juba oiata ning karjuda on vaja, siis selleks ajaks ollakse ka tavaliselt sünnitustoas. Sünnituseelsed palatid on selleks ajaks, kui veel valud pole nii suured…enamasti. Broneerida vaevalt, et midagi saab. Ka perepalatit ei saa ju ette broneerida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 13:09; 14.05 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last ITKs sünnitanud ja kohe sünnitustuppa saanud. Esimese lapsega oli 3 cm avatust, valud iga 5 min tagant. Laps sündis 5,5 h hiljem. Teise lapsega oli avatust 6,5 cm ja valud iga 2 min tagant, laps sündis 20 min hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜK-is saadeti sünnituspalatisse kohe, kui oldi läbi vaadatud mind. Selleks ajaks valud olid mul 5 minutiliste vahedega ning avatust 4 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehi ei lasta sünnituseelsesse osakonda.

Kui juba oiata ning karjuda on vaja, siis selleks ajaks ollakse ka tavaliselt sünnitustoas. Sünnituseelsed palatid on selleks ajaks, kui veel valud pole nii suured…enamasti. Broneerida vaevalt, et midagi saab. Ka perepalatit ei saa ju ette broneerida.[/quote]

Mina olin esilekutsumisega sünnituseelses. Ja külastamisajal lasti mees ka palatisse. Mul algaski sünnitus kell 1 päeval, mees tuli kella 3 ajal külla ja kuskil kella 5st sünnitustuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paides sain ennast kõigepealt perepalatisse sisse seada ja riided vahetada ja siis kõigepealt KTG vist protseduuridetoas ja sealt sünnitustuppa. Palatis oleks võinud valutada kauem, aga tundsin, et läheb kiireks. Avatust oli saabudes vist 4, tunni pärast laps käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 3a tagasi ITKs. Veed tulid hommikul 10st. Õrnad valud hakkasid 2st pihta ja 3ks olid juba väga tugevad ning 5 min vahedega. Läksime haiglasse. Vastuvõtus öeldi, et avatust 2cm, vaba sünnitusuba pole. Öeldi, et tulge kahe tunni pärast tagasi. Kuna mul iiveldas tugevalt, siis õnneks lubati jääda sünnieelsesse osakonda, aga mees saadeti minema. 2 tundi hiljem oli laps juba rinnal ja mees haiglasse tagasi ei jõudnudki 🙁

Kui minul nii tugevad valud olid, et oigama ajas, siis olin ise juba nii läbi omadega, et ei mäleta sellest ajast väga midagi. Kõigist teistest oli ükskõik ja arvaku mida tahes. Sel ajal oli ITKs remont ja akna taga olid tellingutel lontrused publikuks 🙂 🙂

Minu meest sünnieelsesse kaasa ei lubatud kuigi oli külastusaeg. Öeldi, et seal on teised naised ka. Mu kõige suurem hirm oli, et pean üksi sünnitama minema, aga selleks ajaks olid mul juba nii tugevad valud, et ei huvitanud ka, kus see mees mul on.

Nüüd teise lapse sünnitasin koroonaajal Pelgus. Hakkasin haiglasse minema kohe, kui valud pihta hakkasid. Avatust oli juba 7cm ja sain kohe sünnitustuppa. Laps sündis 30 min hiljem.

Eriolukorra ajal nad vist koju tagasi ei saatnudki, et edasi-tagasi käimist vältida. Ei tea, kuidas praegu on. Sünnitustuppa nad ka vist ei lasknud enne, kui testide tulemused käes. Minul oli juba kiire ja polnud aega vastuseid oodata, aga pärast ei lastud mind palatisse. Olime beebiga terve öö sünnitustoas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Sünnitus Sünnitustuppa – millal?