Esileht Sünnitus Sünnitusvalud

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sünnitusvalud

Postitas:

Selline küsimus siis, jagage palun erinevaid kogemusi kuidas alganud need õiged valulikud emaka kokkutõmbed, eelmise lapse puhul kutsuti esile, tehti veed lahti ja ei ole pidanud ise neid valusid ka nö lugema.

Kuhu kellelgi valud löönud? alakõht, selg, külg, vaagen vms.

Vabandan, kui kellegi arust rumal olen aga tahan teada.
Tean, et need õiged valud peaks ära tundma aga mul ei ole olnud kunagi ka päevade valu, seega ei tea mismoodi need väljenduvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks need on väga individuaalsed. minul olid täpselt nagu päevade valu (kuigi see vist ei ütle sulle midagi siis :)), aga tugevamalt – nimmepiirkonnas hästi tugev pinge ja valu ning siis kandus edasi alakõhtu. selline rebestav-venitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu valud sarnanesid tavalistele gaasivaludele. Aru sain sellest, et need olid regulaarsete intervallidega (iga 4min järgi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algasid sünnitused (4) nagu hiiliva päevadevaluga, tugevnes järjest, kuni lõi jalgadesse (puusadest varbaotsteni) meeletu pideva ja põletava valu umbes 10-20 tundi enne lapse väljutamist. See jalavalu oli lihtsalt õudne 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks igal on need erinevad, aga üldiselt ära muretse, küll sa ära tunned, kui õige asi käes on. Mul esimene sünnitus kulges seljavaludega ja oi, kui paha see oli. Teine oli kõhuvalu sünnitus ja need kokkutõmbed olid hoopis paremini talutavad-ülehingatavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei olnudki valusid 😛 vaid lihtsalt toonused, ja hiljem siis päevade valu, siis sain ka veel magada. Õiged sünnitusvalud hakkasid alles peale vee avamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin ~4.30 vetsu pissile ja kui pühkisin, siis nägin arvatavat limakorki. Tuli kohe põnevus sisse, sest oli täpselt tähtaja päev ka. Läksin tagasi magama, aga ega ma üle 5min pikali olla ei saanud, lõi ikka korralikud valud sisse. Ja nii ma siis tatsasin ringi, üritasin vahepeal ikka pikali visata, aga ei tulnud sellest midagi välja, kõndides oli vähekenegi leebem. Aga lõppkokkuvõttes esimesest valust lapse kättesaamiseni läks natuke üle 18h. Veed tehti alles õhtul peale kella 19 lahti ja siis hakkasid need õige tulised/kuumad valud pihta.
Küll sa aru saad, kui pihta hakkab 🙂 usu mind, maha sa seda kindlasti ei maga 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valud algasid 18. 00 vaagnas ja kohe oli intervall 2,5 minutit. Paraku kestis valuhoog vaid 15-20 sekundit, mistõttu ei jõudnud vajalikul määral pressida, tuli kasutada vaakumit. Kokku esimest valust lapseni rinnal kulus 5 tundi 53 minutit. viimases otsas oli tunne nagu keegi käristaks mind neljaks vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid ka täpselt sellised hiilivad päevade valud. Ja olid muide lõpuni talutavamad, kui minu täistuuridel päevade valud. Hakkas peale õhtul 23.30 ja kuni kella 5-ni hommikul olin kindel, et need on libavalud:) Siis tuli limakork ja otsustasin lõpuks õnneks haiglassse kontrolli minna. Avatust oli selleks ajaks 8 cm, see oli suur üllatus, sest arvasin, et ehk mingi 2 cm, sest ma midagi hullu polnud ju veel kogenud. Edasi valusid väga ei mäletagi, kui hakkas väljutusperiood, siis lihtsalt pigem suur füüsiline pingutus ja pressimine olid rasked.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene hakkas kl 2 öösel ja lõi hetkeks ikka alakõhtu kohe selline nagu terav valu. läks suht kiirelt üle. Mis ennast tähelepanelikuks tegi oli see, et need hakkasid korduma iga 10 mintsa järel. Läksin voodisse ja üritasin magada. Tukkusin nii valude vahel mis vaikselt kandusid ka selga üle kuni hommiku kl 7 ni, siis käis ühe valuhoo ajal prõks ja vesi tuli. Siis lamasin veel veidi ja ja kl 8-ks läksin haiglasse. Seal siis jalutasin kaks tundi ringi, minu põhilised valud seljas, emakas ka sinnapoole kaldu. Presside ajal läksid valud kõrvetavaks. Kl 10.55 laps käes.
Teisega siis hommikul kl 6 õrnad valud aga regullaarsed, tundisd et valus aga mitte ebamugavalt. Ja kohe mingi 5 minutilise vahega, lootevesi hakkas ka tilkuma. Asutasime siis ikka kl 7 haiglasse. Seal vaatasin perepalatis veel kl 10-ni telekat ja sõin hommikust. Valud olid 5 minuti tagused kuid suht kerged. Kl 10 sünnitustuppa ja veed tehti lahti, siis tuli meelde küll, et sünnitamine oli ikka valus. Aga kl 10.40 oli poiss sündinud. Igatahes minul seljavalud, pressi ajal kõrvetavad valud ja ikka regullaarsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul oli algul nagu päevade valu pluss veel selline lõikav valuhoog seal sees. Mida edasi, seda hullemaks. Lõpuks polnud seda päevade valu enam, oli lihtsalt selline õudne neljaks käristamise tunne, nagu keegi eelpool kirjeldas. Aga eks need valud inimestel erinevad. Meie pere naised on kõik jubedate valudega sünnitanud. Kui võimalik, uuri oma emalt, tütardel tihti sarnane sünnitus ja valud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli alakõhus nagu väike päevade moodi valu. Kusjuures huvitav on see, et päevade ajal ei tunne ma kunagi mingeid valusid, aga siis teadsin kohe – need ongi siis need päevade valud.

See pole aga üldse see hull osa. Nipet-näpet pigem. Sünnituseks valmistumisel räägiti palju seljavalust ja kuidas vastavat ala masseerida jne, niisiis oli esimesel sünnitusel minule midagi uudset. Minul lõi valu reitesse! Vot see oli alles valutamine! Käskisin mehel reisi masseerida ja täie jõuga pigistada, mudida, nii et ehtsad sinikad järel. See tõi leevendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus Sünnitusvalud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.