Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Superämm

Postitas:
Kägu

Kas vaatasite saadet? Kuidas meeldis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Superämm

IGAV ruudus.

Please wait...
Postitas:
maiiii

jap ja võin ka ette öelda, kes võitis saate:D
tõesti see vanem proua kes välja läks, oleks ka mina saatnud välja. See mingi haige nüuka arvamus, et pojad saavad maja ja kui noh läheb müümiseks, siis vb tytrele ka midagi:S

Please wait...
Postitas:
Kägu

nohh? kes võidab? ise ei viitsi seda rohkem vaadata

Please wait...
Postitas:
maiiii

see ruudilises(musta valge ruuduline) särgiga naine, nimi ei ole meeles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Einuh, tore huumorisaade ju…
Terve Eesti peale siis leiti 5 kandidaati (kusjuures veel pikendatud otsinguga), hea ämm käib ja koristab ja kõige targem valib ise minia välja 🙂 , ning heausklikud soovitajad oleksid pidanud vaatajate rõõmuks kohe esimesel korral piki pead saama ja kuulma kõikse hullemat asja, mida ämm mõlenud/öelnud on nende kohta…
A see jäi selgusetuks, miks nad peale seda näitemängu (\”kellele jääb maja?\”) kallistasid kõik? Kuidagi võõras… arusaamatu ka
Aga kui tõsiselt võtta, siis viie osaleja puhul oleks ju võinud jätkata seda punktide andmist ja mitte välja hääletada ma arvan. Ja ehk need järgmised katsed või võistlused või mis-nad-ongi tulevad põnevamad.

Please wait...
Postitas:
Elwi

Mina selle Mare asemel küll ekraanile ei roniks kui selline poeg oleks. Mul oleks häbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

üritasin vaadata, aga no ei, liiga igav on. Jäi esimesel korral vaatamine pooleli ja järgmine kord vaatan midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kanalil see on ja kas netist kordust ka näeb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis kanalil see on ja kas netist kordust ka näeb?[/tsitaat]

kanal2 lehel on kordus olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ootasin ja ootasin et midagi toimuks ja juhtuks, aga enne sai saade läbi.

Samas võiks mu ämm seda küll vaadata ja harjutada lauset: kõik lapsed on armsad ja võrdsed 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin ka seda kordust.
Väga hea teema, kuidas siis Teil oleks, et \”kas kõik lapsed on võrdsed\” ja pärandaksite kõigile lastele võrdselt. Ja need kes ise on saanud päranduse, siis kas on saadud see võrdselt.

Isiklikut arvan, et päranduse jagamine küll ei näta, kui kalliks last peetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul tekkis küsimus, et kas tõesti 99% inimestest arvabki, et vanemad peavad oma vara raudselt laste vahel võrdselt jagama ja seda ikka kindla veendumusega??? kõik muud variandid ju välistati nii ämmade kui miniate poolt ja nood veel kommenteerisid, et ta ikka polnud piisavalt kindel ja äkki oleks ikka olnud võimalik ümber veenda.

saade ise oli muidugi täielik jura

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
vareenik

[tsitaat]minul tekkis küsimus, et kas tõesti 99% inimestest arvabki, et vanemad peavad oma vara raudselt laste vahel võrdselt jagama ja seda ikka kindla veendumusega??? kõik muud variandid ju välistati nii ämmade kui miniate poolt ja nood veel kommenteerisid, et ta ikka polnud piisavalt kindel ja äkki oleks ikka olnud võimalik ümber veenda.

saade ise oli muidugi täielik jura[/tsitaat]

Kindlasti ei arva nii need vanemad, kes oma lapsi võrdelt kalliks ei pea.
Mulle endale meeldis kõige enam see vastus, et kõigepealt rääkida teiste lastega, nende arvamust kuulda ja siis edasi vaadata. Kui mõni laps ise vabatahtlikult päranist loobub, siis läheb see jagamisele ülejäänute vahel.

Saade ise oli muidugi kummaline, aga just see pärandi teema mulle meeldis, sest see on suht aktuaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas võrdselt kalliks pidamine väljendub ainult selles, et igaüks peab ikka vanematekodust jupikese endale saama, et oleks ikka mille pärast kakelda- sorry, aga karm reaalsus näitab, et mingi 3/4 vähemalt sellistest jagatud omanikest läheb mingil hetkel tülli. milleks seda vaja on?

Please wait...
Postitas:
vareenik

[tsitaat]kas võrdselt kalliks pidamine väljendub ainult selles, et igaüks peab ikka vanematekodust jupikese endale saama, et oleks ikka mille pärast kakelda- sorry, aga karm reaalsus näitab, et mingi 3/4 vähemalt sellistest jagatud omanikest läheb mingil hetkel tülli. milleks seda vaja on?[/tsitaat]

Kas siis ei lähe tülli, kui vanematekodu vaid ühele lastest jäetaks? Isegi kui seda välja ei näidata, siis eks see okka jätab hinge ikka, eriti kui seda on tehtud seljataga.

Kui vanematel on pärandada vaid 1 asi ja selleks ongi see sama vanematekodu, siis tuleb tesatmenti panna märge, et see müüakse maha ja saadud tulu läheb võrdselt jagamisele. Muidugi on mõistlik enne lapsed kokku kutsuda ja seda teemat arutada, sest võib tõesti juhtuda, et mitte kõik pole sellest majast/korterist või sealt saadavast tulust huvitatud. Siis saab asja teisiti lahendada.

Minu jaoks on lihtsalt kõige vähemmõeldav see, kui vanemad teevad otsuse ainult ühe lapse kasuks ja teistele vaid teavitatakse fakti.

Aga see on vaid minu nägemus.
Mina ei suudaks küll ühelegi oma kolmest lapsest sellist asja teha!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina jälle ei suuda mõelda sellest, et peaksin hakkama tegema ettekirjutusi oma emale selles osas, kuidas ta oma vara jagab- st seni kuni see on puhtalt ema otsus, ei kuulu see minu jaoks vaidlustamisele. okas jääb hinge enamasti ikka sel juhul. kui seal taga on kellegi mahhinatsioonid, nagu selles ülesandes nt.

loomulikult on vanematel õigus ka lastega asja arutada, aga sel juhul oleks õiglasem kui seda tehakse kõik koos ja kui otsus tehtud, siis võiks vanemad ka selle kõigile korraga teada anda või siis jättagi ainult enda teada- selles suhtes võiks vanemad tõesti oma lapsi võrdselt kohelda 😉

Please wait...
Postitas:
vareenik

[tsitaat]mina jälle ei suuda mõelda sellest, et peaksin hakkama tegema ettekirjutusi oma emale selles osas, kuidas ta oma vara jagab- st seni kuni see on puhtalt ema otsus, ei kuulu see minu jaoks vaidlustamisele. okas jääb hinge enamasti ikka sel juhul. kui seal taga on kellegi mahhinatsioonid, nagu selles ülesandes nt.

loomulikult on vanematel õigus ka lastega asja arutada, aga sel juhul oleks õiglasem kui seda tehakse kõik koos ja kui otsus tehtud, siis võiks vanemad ka selle kõigile korraga teada anda või siis jättagi ainult enda teada- selles suhtes võiks vanemad tõesti oma lapsi võrdselt kohelda ;)[/tsitaat]

Minu jutt käib hetkel eelkõige emana asja vaadates, mitte lapsena. Emana ei tuleks mul ka kõige metsikumates unenägudes pähe kedagi pärandi osas eelistada.
Ilmselt on mu oma ema meid nii kasvatanud ja seepärast ei pea ma ka tema õiglameeluses kunagi kahtlema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu jutt käib hetkel eelkõige emana asja vaadates, mitte lapsena. Emana ei tuleks mul ka kõige metsikumates unenägudes pähe kedagi pärandi osas eelistada.
Ilmselt on mu oma ema meid nii kasvatanud ja seepärast ei pea ma ka tema õiglameeluses kunagi kahtlema![/tsitaat]aga miks sa arvad, et sinu lapsed kahtlevad sinu õiglameelsuses?

minu jaoks on lihtsalt äärmiselt tobe kui rahateemadesse tuuakse kohe sisse armastus- absoluutsel kõik peab võrdne olema, olgu selleks siis laste kingid, pärandus vmi, muidu ei armasta oma lapsi võrdselt. minu jaoks on see lihtsall äärmiselt lame mõtlemine, kus absoluutselt kõigele, sh emaarmastusele, antakse hind

Please wait...
Postitas:
Kägu

Missugune neist 30-ndates oli?

Please wait...
Postitas:
vareenik

[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]
aga miks sa arvad, et sinu lapsed kahtlevad sinu õiglameelsuses?

minu jaoks on lihtsalt äärmiselt tobe kui rahateemadesse tuuakse kohe sisse armastus- absoluutsel kõik peab võrdne olema, olgu selleks siis laste kingid, pärandus vmi, muidu ei armasta oma lapsi võrdselt. minu jaoks on see lihtsall äärmiselt lame mõtlemine, kus absoluutselt kõigele, sh emaarmastusele, antakse hind[/tsitaat]

Ma ei usugi, et mu lapsed selles kahtlevad, pole selleks lihtsalt põhjust andnud.
See, et kõigele hind pannakse, see on omaette teema. Tegelikult on ju vanemate vara ja selle jagamise otsus ainukesed asjad, mis neist peale nende surma maha jääb. Minu jaoks pole asi niivõrd hinnas ehk rahasummas vaid sümboolne. Kui otsustatakse mingil põhjusel vaid ühe või osade laste kasuks, siis vanem, kes oma lapsi võrdselt armastab, vähemalt teavitab sellest otsusest ka teisi ja kuulab nende seisukohti, mitte ei jäta neid teadmatusse, MIKS selline otsus!
Eks muidugi iga inimene näeb seda erimoodi, aga siis jääb vaid üle loota, et sinu lastel on neist asjust samasugune arusaam nagu sul endal, sest muidu võib keegi väga haiget saada.

Please wait...
Postitas:
vareenik

aga miks sa arvad, et sinu lapsed kahtlevad sinu õiglameelsuses?

minu jaoks on lihtsalt äärmiselt tobe kui rahateemadesse tuuakse kohe sisse armastus- absoluutsel kõik peab võrdne olema, olgu selleks siis laste kingid, pärandus vmi, muidu ei armasta oma lapsi võrdselt. minu jaoks on see lihtsall äärmiselt lame mõtlemine, kus absoluutselt kõigele, sh emaarmastusele, antakse hind[/tsitaat]

Tegelikult oleks huvitav kuulda, millistel kaalutlustel sina näiteks oma kodu vaid ühele lapsele jätaksid ja kellele siis? Mille järgi sa seda valid? Viskad kulli ja kirja? Vaatad laste majanduslikku seisu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult oleks huvitav kuulda, millistel kaalutlustel sina näiteks oma kodu vaid ühele lapsele jätaksid ja kellele siis? Mille järgi sa seda valid? Viskad kulli ja kirja? Vaatad laste majanduslikku seisu? [/tsitaat]ei kulli ja kirja ei viskaks ja majanduslikku seisu ka ei vaataks- tõenäoliselt langetan otsuse selle järgi, kes reaalselt jätkaks mu \”elutööd\”. võimalik, et sinna tulevad mingid lisatingimused juurde, aga konkreetselt maja ma jupitama ei hakkaks, see läheb ühele ja ma vähemalt loodan, et ma suudan oma lapsi nii kasvatada, et nad teavad mu põhimõtteid ning aktsepteerivad neid

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas võrdselt kalliks pidamine väljendub ainult selles, et igaüks peab ikka vanematekodust jupikese endale saama, et oleks ikka mille pärast kakelda- sorry, aga karm reaalsus näitab, et mingi 3/4 vähemalt sellistest jagatud omanikest läheb mingil hetkel tülli. milleks seda vaja on?[/tsitaat]

Meie peres kaks õde vara jagamisega rahul. Üks õde sai vanemate linnamaja pisikese krundiga sest teine sai kolhoosiaegse ühepereelamu koos lahmaka maaga ülisoodsalt erastatud. Vanemate maja oli nii väike, et jagamise asemel tulnuks see lihtsalt võrdsuse huvides maha müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanematel on pärandada vaid 1 asi ja selleks ongi see sama vanematekodu, siis tuleb tesatmenti panna märge, et see müüakse maha ja saadud tulu läheb võrdselt jagamisele.

Aga kui vanemad ei ela korteris vaid oma kätega ehitatud majas või vanavanemate rajatud kodus, kus on kõik lapsed üles kasvanud? Minul lapsena oleks küll kahju, kui see meie ühine kodu võõrastele müüakse ja sinna ei saaks kunagi enam minna. Mälestused maksavad ka midagi. Elagu siis mõni lastest seal ja lubagu enda juurde vahel külla minna. Kokkuleppele jõudmine laste vahel on iseasi. Enamasti minnakse tülli ja peetakse elu lõpuni okast hinges. Ma ei poolda ka seda nõukaaegset suhtumist, et maja pojale ja tütred vaadaku ise, kus elavad. Ses suhtes on seadus õige, lapsed on võrdsed. Iseasi, kui mõni on pätt ja joodik, kes ei vääri osa pärandist. Lihtne on, kui on ainult 1 laps või nii mõistlikud lapsed, et saavad sõbralikult kokkuleppele. Jah, raske küsimus igati.

Please wait...
Postitas:
vareenik

ei kulli ja kirja ei viskaks ja majanduslikku seisu ka ei vaataks- tõenäoliselt langetan otsuse selle järgi, kes reaalselt jätkaks mu \”elutööd\”. võimalik, et sinna tulevad mingid lisatingimused juurde, aga konkreetselt maja ma jupitama ei hakkaks, see läheb ühele ja ma vähemalt loodan, et ma suudan oma lapsi nii kasvatada, et nad teavad mu põhimõtteid ning aktsepteerivad neid[/tsitaat]

Kui sa neid juba varakult selle teadmisega kasvatad, on iseasi. Meie peres ilmselt sellistel teemadel enne ei räägita, kui lapsed juba suured ja sinna on veel oi kui pikk maa. Kui sina aga oma lapsi kasvatad kogu aeg teadmisega, et ei eelista ühte teistele, siis saab see pauk ikka üsna ränk olema. Iseasi jah, kuidas keegi seda välja näitab ja mõni ilmselt tõesti ei hooligi. Aga seda sina ette kohe kindlasti ei tea.

Ja kuidas sina tead, kes on just see üks, kes su elutööd reaalselt jätkaks? Äkki on kõik su lapsed valmis seda tegema? Kolivad siis kõik oma peredega sinna kokku?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vareenik- mis teadmisega ma neid kasvatan???
kuna minu vanemad lapsed on juba otsaga suured, siis jah, nendega on nii mõndagi jutuks tulnud, mitte küll minu pärand otseselt, aga veidi üldisemalt siiski ja kuna meil oli suguvõsas hiljuti ka päääris inetu varandusejagamine, siis teavad nad ka piisavalt hästi minu suhtumist sellistesse asjadesse.
kust a tean- ma tahaks loota, et ma lihtsalt tunnen oma lapsi piisavalt.

mis puutub maja poegadele pärandamisse, siis pole see ju sugugi nõuka aja komme vaid iidamast-aadamast on nii meie esivanemad kui ka mujal maailmas, on talud ja mõisad ikka vanemale pojale pärandatud

Please wait...
Postitas:
Kägu

See kelle lapsed kõige nooremad, pisikese lapsega, vist olid Saaremaalt – ned lapsed olid ka ikka väga noored veel

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu ema jättis maja mulle just seetõttu, et mina seal tegutsesin ja asjatasin ja õde ei olnud seal juba aastaid käinud, ka sünnipäeval käidi vaid nö sümboolselt õnne soovimas.
Kas ma peaks nüüd aastaid hiljem ennast seetõttu halvasti tundma, et ma olen oma kodu korras hoidnud, aeda harinud, puid-põõsaaid istutanud, lihtsalt seetõttu, et see on ka õe kodu olnud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saade oli suht jama. Ootasin enamat. Tunnen üht osalist – muidu nähtamatu tegelane – nüüd on siis nähtaval…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.