Esileht Ajaviite- ja muud jutud Supermarketist ostetud prillide raamide kasutamine

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Supermarketist ostetud prillide raamide kasutamine

Postitas:
Kägu

Kas keegi on ostnud endale supermarketist või apteegist mingid suvalised valmisprillid, mille raamid on meeldinud, ja lasknud sinna uued klaasid sisse panna? Kas saab nii teha või on need odavad valmisraamid liiga kehvakesed?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kahtlane, äkki ikka liiga nigelad. Jooksin täna läbi, kõige odavamad mis silma jäid 39€ http://www.instru.ee/et/prillid?brand_142=The One

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

prillipoed ei pane sulle suvalise raami sisse klaasi (ei taha panna isegi su vanade raamide sisse uut klaasi), või kui isegi panevad, siis ei anna garantiid.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

prillipoed ei pane sulle suvalise raami sisse klaasi (ei taha panna isegi su vanade raamide sisse uut klaasi), või kui isegi panevad, siis ei anna garantiid.

Sõltub firmast.
Mingi Instrumentarium võib tõepoolest su raamid ära lõhkuda ja laiutavad vaid käsi. (siis aitab tarbijakaitse).

Aga inimesed lasevad palju keerulisemaid raame (puidust ja isetehtud ja minupärast kasvõi kuskilt hangitud Dior`i omad jne) kui suvalised supermarketi omad, klaasida ja korralikud kohad saavad hakkama.
Pannakse optilisi klaase ka LED-idega tööprillidele, pole küsimustki.

Kehvakesed on Jyskist ostetud 2,99 maksvad raamid, aga isegi sinna saab uusi klaase panna. Iseasi, kas on mõtet, sest selle raha eest nad on tõesti kehvakesed.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina tellisin endale veebi kaudu prillid. Koos klaaside (retsepti pead teadma, kõik andmed sisestad ise) ja postikuluga maksid mingi 39 eurot ja on kaugelt etemad kui need, mida meie poodidest saaks sama raha eest.

Sellest poest: https://www.selectspecs.com/

Ses mõttes, et kui sul on raha vähe, siis seal kõige odavamad raamid on alla 10€, enamasti klaasid raamide hinna sees, lisandub postikulu umbes 12 eurot, aga osade raamide puhul on diil, et saad postikuluta. On ka pakkumisi kahed raamid ühe hinnaga (klaasid ei pea olema sama retsepti järgi).

Mina soovitan vaadata seda, et sangad oleks “spring hinge” – st vetruvad, mitte jäigad. Kui sa enamvähem tead oma näo kuju ja seda, mis raamid sulle sobida võiksid, siis väga hea variant sealtkaudu tellida. Mina igal juhul jäin oma prooviostuga rahule (seepärast võtsingi esialgu odavamad prillid, et näha, mis kvaliteediga teenus on) ja ilmselt edaspidi tellin sealt veel. Kohapeal käin optometristi või silmaarsti juures, aga tellin veebist. Töötab.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul ei olegi enda prillidega tegemist, vaid oleks vaja oma eakale emale uusi prille, aga tema ei taha kuuldagi sellest, et raamidele palju raha kulutada. Minul ka osta ei lase. Ostaksin talle ise raamid ja kas või valetaks, et minu vanad või sain hästi soodsalt, aga raame ei saa siiski proovimata osta. Mõtlesingi siis, et ostaks koos temaga talle meeldivad, ent odavad valmisprillid ja laseks nendesse raamidesse talle siis õiged klaasid panna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei olegi enda prillidega tegemist, vaid oleks vaja oma eakale emale uusi prille, aga tema ei taha kuuldagi sellest, et raamidele palju raha kulutada. Minul ka osta ei lase. Ostaksin talle ise raamid ja kas või valetaks, et minu vanad või sain hästi soodsalt, aga raame ei saa siiski proovimata osta. Mõtlesingi siis, et ostaks koos temaga talle meeldivad, ent odavad valmisprillid ja laseks nendesse raamidesse talle siis õiged klaasid panna.

No miks ei saa raame proovimata osta, väga edukalt saab. Vaatadki selle järgi, missugused on ema vanad raamid. Näita talle veebist pilti.

Siin link vetruva sangaga mudelitele.

Vetruvat sanga soovitan selle pärast, et mõnel on pea veidi laiem, siis need ei hakka pigistama ja samas hoiavad kenasti, ei kuku kummardudes eest ära. Olemasolevaid prille saab lasta sangast ka prillipoes kohendada (kui on vedruga – siis seda kas lõdvendatakse või pingutatakse). Kõige odavamad niisugused on peene raamiga tagasihoidlikud, hind koos klaasidega 11,80, kokku maksaks need prillid siis kohalesaatmisega alla 25 euro ja ma arvan, et isegi su ema ei tohiks nuriseda, et need on liiga kallid. Näevad paremad välja ka kui supermarketi omad 🙂

Soovitan proovida. Sa ei peagi valetama, et said hästi soodsalt, sest prillid hinnaga 11.80 ongi väga soodsad 😀

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas lugemisprillid? neid võib südamerahuga kasutada sellisel kujul nagu nad on. müüakse ju eri kangusega, proovige, mis parajad on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina soovitan vaadata seda, et sangad oleks “spring hinge” – st vetruvad, mitte jäigad.

Isegi Jyskis müüdavad ja 2.99€ maksvad + klaasidega raamid on tänapäeval “spring hinge”-d. 🙂
Ehk siis väljaspoole vetruvad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas lugemisprillid? neid võib südamerahuga kasutada sellisel kujul nagu nad on. müüakse ju eri kangusega, proovige, mis parajad on.

Tal on vaja siiski pidevaks kandmiseks prille ja poest ostetud kahjuks ei sobi, sest silmad on erineva kangusega. Et emal on mõmda aega tagasi olnud rohekae operatsioon, sooviks talle siiski korralikke klaase.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No miks ei saa raame proovimata osta, väga edukalt saab. Vaatadki selle järgi, missugused on ema vanad raamid. Näita talle veebist pilti.

Siin link vetruva sangaga mudelitele.

Vetruvat sanga soovitan selle pärast, et mõnel on pea veidi laiem, siis need ei hakka pigistama ja samas hoiavad kenasti, ei kuku kummardudes eest ära. Olemasolevaid prille saab lasta sangast ka prillipoes kohendada (kui on vedruga – siis seda kas lõdvendatakse või pingutatakse). Kõige odavamad niisugused on peene raamiga tagasihoidlikud, hind koos klaasidega 11,80, kokku maksaks need prillid siis kohalesaatmisega alla 25 euro ja ma arvan, et isegi su ema ei tohiks nuriseda, et need on liiga kallid. Näevad paremad välja ka kui supermarketi omad 🙂

Soovitan proovida. Sa ei peagi valetama, et said hästi soodsalt, sest prillid hinnaga 11.80 ongi väga soodsad 😀

Vanainimese asi – tahab ikka pähe proovida. Tal on varem prilliraamidega probleeme olnud, seega igasugused ei sobi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tal on vaja siiski pidevaks kandmiseks prille ja poest ostetud kahjuks ei sobi, sest silmad on erineva kangusega. Et emal on mõmda aega tagasi olnud rohekae operatsioon, sooviks talle siiski korralikke klaase.

Erineva kanguse probleemi peaks saam alahendada nii, et ostad kahed Jyski prillid sobivate kangustega ja siis lihtsalt vahetad ühe klaasi teisest paarist ära. Seda siis juhul kui ikka hirmsasti Jyski prille tahta.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mus mõttes te tellite veebist prille? Ja see klaasidevahetamise soovitus?
Mul on 30 aastat erineva kangusega prilliklaasid ja alati sätitakse prillipoes veel ka silmade kauguse ja kõrguse järgi veel klaasid paika.
Vbl lugemisprille mil üks kangus saab jyskist osta.
Prillipoest saab ka alla 100 euri raamid ja klaasid. Igasugu pakkumisi on.
Silmanägemine on ikka see millega ei tasu riskida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 30 aastat erineva kangusega prilliklaasid ja alati sätitakse prillipoes veel ka silmade kauguse ja kõrguse järgi veel klaasid paika.

No sul on ju retsept eks? Mul küll on. Kõik miinused plussid, silindrid, silma laius jne on selle retsepti peale kirjutatud. Ja sa kirjutadki veebist prille tellides kõik kenasti vastavatesse lahtritesse sisse. Mul on ntx üks klaas silindriga, teine ilma, üks kangem, teine nõrgem.

TÄPSELT samamoodi kirjutab prillipoe müüja need andmed lahtritesse kui prilliraamid lähevad klaasimislaborisse kaupluse kaudu. Instrumentarumist ostetud prillid klaasiti mingi aeg tagasi ntx Soomes, ja ega see poemüüja või optometrist ise ei käi seal neid klaase panemas ja mõõtmas. Klaasimistöökoda saab andmed, valmistavad klaasid raami järgi ja kõik korras.

Ma olin ka alguses kergelt skeptiline veebist prillide tellimise suhtes, aga täiesti võimalik on tellida. Klaaside pärast küll kartma ei pea, et kas ikka on õiged. Kui sul retsept on olemas, siis seal veebilehel on kõik vastavad lüngad olemas, mille saad oma retsepti järgi ära täita. Pigem võib juhtuda see, et paned raamide valikuga puusse. Kauaaegne prillikandja aga juba teab, missuguse kujuga prillid sobivad. Klaase saab ka valida erinevaid, valik sama nagu telliksid prillipoest (polaroid või tavaline, toonitud või mitte). Nii et pole siin nii uskumatut midagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismõttes lugemisprille võib suvalisi kasutada? Kasutan ka lugemisprille ja ei kavatse oma nägemist küll lisaks veel suvaliste prillidega rikkuda. Sinu soovitus oleks võibolla omal kohal, kui soovitaksid et poes hinnasildi lugemiseks võivad suvalised prillid kotis olla. Paned korra ette ja vaatad hinna ära. Ajalehte, raamatut või arvutit soovitaks ikka endale sobiva prilliga vaadata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis su silmade kaugus siis on?
Kui 30 aastat käinud, siis peaks juba peast seda teadma…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vbl lugemisprille mil üks kangus saab jyskist osta.
Prillipoest saab ka alla 100 euri raamid ja klaasid. Igasugu pakkumisi on.
Silmanägemine on ikka see millega ei tasu riskida.

Ehe näide inimesest, kelle jaoks tuleb teha kaks eraldi pakendit: moosipaksendaja ja juurviljahoidiste paksendaja. Mis siis, et sisu on täpselt sama ehk siis pektiin. Ja kes ei julge veekannu puhastamiseks mõeldud fosforhapet WC potti kallata, kuna äkki see rikub selle ära. Mis siis, et ka WC-poti puhastamiseks müüakse täpselt sama asja teises pakendis.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahtlane, äkki ikka liiga nigelad. Jooksin täna läbi, kõige odavamad mis silma jäid 39€ http://www.instru.ee/et/prillid?brand_142=The One

lihtsalt pean siinkohal ütlema, et soomes maksavad sellised hädaabiprillid 20 eurot. jälle näide meie kaupmeeste ahnusest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

lihtsalt pean siinkohal ütlema, et soomes maksavad sellised hädaabiprillid 20 eurot. jälle näide meie kaupmeeste ahnusest.

Ära igaks juhuks ütle, sest väljendad vaid oma lollust.

Sest esiteks Instrumentarium Optika OÜ on Soome Instru optiikka Oy tütarettevõte Eestis, ehk siis päris mitte “meie kaupmees” ja teiseks on neil soomes täpselt samad hinnad: https://www.instru.fi/silmalasit?price=39-439&product_list_order=price

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära igaks juhuks ütle, sest väljendad vaid oma lollust.

Sest esiteks Instrumentarium Optika OÜ on Soome Instru optiikka Oy tütarettevõte Eestis, ehk siis päris mitte “meie kaupmees” ja teiseks on neil soomes täpselt samad hinnad: https://www.instru.fi/silmalasit?price=39-439&product_list_order=price

ma mõtlen, et ära ärple.
esiteks on mul tšekk ette näidata, et prillid maksid 19 eurot ja teiseks minu postituses ei olnud juttu instrumentariumist.
https://www.nissen.fi/silmalasit/naiset?price=29-229&product_list_order=price

https://www.specsavers.fi/silmalasit/naisten-kehykset

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

esiteks on mul tšekk ette näidata, et prillid maksid 19 eurot ja teiseks minu postituses ei olnud juttu instrumentariumist.

Sina ärpled. Kommenteerisid ju instru prillide linki.

Ja kui sa ei pidanudki konkreetselt just neid instru omasid silmas, siis saab “selliseid” üldse vaid 3€-ga Eestist osta: https://www.jysk.ee/prillid-claro-325-14-1024-ee.html
Millede PD=62, ehk kui sul on arsti poolt mõõdetud sama mõõt, siis pole vaja klaase vahetadagi.
(Ja kus see kaupmeeste ahnus siin sinuarust on?)

Mingeid lausa ilusaid ja metallraamidega saab ka 4 kuni 10€-ga.
(tööriistapoodidest (Fixus, Tööriistamarket jne) näiteks; sest meestel nad lihtsalt kukuvad igale poole vahele ja katki ja 400€-stega tööd teha pole väga mõtet)
Tööriistamarketi kõige prostamad: https://www.tooriistamarket.ee/et/lugemisprillid-metall-raam

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen viimastel aastatel omale prille hoopis tiggerist ostnud, hinnad 2-4€ vahemikus, müüvad nii + kui – klaasidega.
mul on nüüd varuks kodus ca 6-7 paaari, erinevat värvi raamidega, saan sobitada vastavalt riietusele.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina ärpled. Kommenteerisid ju instru prillide linki.

ma mõtlen, et alati on hea toon vastata kellegi kommentaarile sellega, et nimetada teist lolliks. tekitab kohe sellise mõnusa surina, eks.
kui üks firma müüb eestis ja soomes prille sama hinnaga, siis see ON siinse kaupmehe ahnus. ma ei hakka praegu äriregistrist siinsete juhtide nimesid kontrollima, kuid olen enam-vähem kindel, et need ei ole kõik soome nimed.
jyskis ja tööriistamarketi prillidest ei tea ma midagi, kuna selliseid asju, isegi, kui need on tõesti hädaabiprillid, ostan ma ikka prillipoest, kus võin eeldada mingisugustki kvaliteeti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma mõtlen, et alati on hea toon vastata kellegi kommentaarile sellega, et nimetada teist lolliks. tekitab kohe sellise mõnusa surina, eks.

Sa mitte ei mõtle, aga sa tunned.
Sest ma ju ei öelnud, et sa loll oleks, ma ütlesin, et “väljendad oma lollust”
Igaüks, ka maailmatark nagu mina, võib seda teha.
Rahune.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismõttes lugemisprille võib suvalisi kasutada? Kasutan ka lugemisprille ja ei kavatse oma nägemist küll lisaks veel suvaliste prillidega rikkuda. Sinu soovitus oleks võibolla omal kohal, kui soovitaksid et poes hinnasildi lugemiseks võivad suvalised prillid kotis olla. Paned korra ette ja vaatad hinna ära. Ajalehte, raamatut või arvutit soovitaks ikka endale sobiva prilliga vaadata.

kas ma ütlesin, et suvalisi?
loomulikult tuleb valida need, mis sobivad ja millega parajalt hästi näeed.
samamoodi katsetad neid klaase ka optometristi juures ja ise ütled, kas sobib või ei sobi.

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Supermarketist ostetud prillide raamide kasutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.