Esileht Kodunurk Supid purki

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Supid purki

Postitas:
Kägu

Tere! Olen algaja sissetegija, aga seljanka- ja boršipõhjad tulevad superluks juba küll. Kas muid suppe saab ka põhjana sisse teha? Pole väga retsepte kusagil näinud, ei tea kas mingil põhjusel ei saa neid teha (a la kana- ja frikadellisupp jms)? Kui ikkagi saab, siis mida saab veel nii teha sisse, et kiirelt potti ja hea kraam ruttu olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

makaron hakklihaga, pole supp aga siiski..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

makaron hakklihaga, pole supp aga siiski..

Kumb neist peenral kasvab?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgin fb-s Kodused hoidised , seal on ka supipõhjade retsepte jagatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

makaron hakklihaga, pole supp aga siiski..

Mis efekti peaks andma makaronide hakklihaga ise purki sissetegemine?? Ma saan aru, et valmistoiduna vahel osta, aga??? Ka kanasuppi pole ju nagu mõtet, enne siis juba külmutada supipõhi.

Hapukapsasupid näiteks, rassolniku supipõhja annab küll kenasti teha, samuti näiteks hartsoo oma. Hernesupp on ka ettetehtav, kui tuleb isu, siis ei pea 2 tundi herneid keetma (ja enne veel 24t leotama).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulgi kapsaid saab purki panna ise. Pole küll supp, aga see on see asi, mida mina ise teen. Maitseb isetehtuna rohkem kui poest ostetuna ja kasutan sügis-talve perioodil siis kui olen haige või on kiire. Mul on mulgi kapsaste tegemiseks kohe eraldi suur pott, teen hunniku valmis, osa läheb kohe söömiseks ja suurem osa purkidesse.

Supipõhjasid ei ole purki teinud. Sügavkülma panemiseks olen teinud tooreid kapsarulle. St et täidis kapsa sees on toores, kui külmast võtan, siis tuleb ahjus valmis küpsetada. Sisse panen tavaliselt hakkliha-riisitäidise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hooajal kibe lõikumine ja sügavkülmutan lihtsalt juurikasegusid. Toorelt. Neid on muidugi poes ka, aga ise saan hooajal odavamalt ja täpselt selle koostisega, nagu vaja ja nii suurte tükkidena, nagu maitseb.
Peamiselt kasutan talvel hautistes. Teinekord ka suppides. Kõik peale kartuli läheb karpi ja sügavkülma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin eelmisel sügisel tomatiuputuse tõttu seda https://nami-nami.ee/retsept/1604/riisi_tomatihoidis
kui süüa tegin, siis praadisin lihakraami enne ära, purgitäis riisi otsa, soojaks ja valmis.
mulgi kapsaid tegin nüüd kevadel, välja kukkus ülimaitsev

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hooajal kibe lõikumine ja sügavkülmutan lihtsalt juurikasegusid. Toorelt. Neid on muidugi poes ka, aga ise saan hooajal odavamalt ja täpselt selle koostisega, nagu vaja ja nii suurte tükkidena, nagu maitseb.

Peamiselt kasutan talvel hautistes. Teinekord ka suppides. Kõik peale kartuli läheb karpi ja sügavkülma.

Lihtsalt toorelt? Ma olen keevast veest läbi lasknud. Poe omad minumeelest on ka kergelt kuumutatud eelnevalt. Ükskord suvikõrvitsa viilud panin toorelt, pannil jäid pärast väga vesised

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulgi kapsaid saab purki panna ise. Pole küll supp, aga see on see asi, mida mina ise teen. Maitseb isetehtuna rohkem kui poest ostetuna ja kasutan sügis-talve perioodil siis kui olen haige või on kiire. Mul on mulgi kapsaste tegemiseks kohe eraldi suur pott, teen hunniku valmis, osa läheb kohe söömiseks ja suurem osa purkidesse.

Supipõhjasid ei ole purki teinud. Sügavkülma panemiseks olen teinud tooreid kapsarulle. St et täidis kapsa sees on toores, kui külmast võtan, siis tuleb ahjus valmis küpsetada. Sisse panen tavaliselt hakkliha-riisitäidise.

Kuidas sa neid kapsarulle teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa neid kapsarulle teed?

Keedan ära riisi, praen pannil ära sibulad (õrnalt, mitte liiga pruuniks), küüslauku ma panen ka. No kui on soov panna ka seeni, siis neid praen ka. Liha ma ei prae, edasi teen pmt nagu kotletitainast, aga ilma saia ja munata. Segan riisi, sibula jms täiteained (päikesekuivatatud tomatit võib panna ntx), soola pipart kokku täidiseks.

Siis keedan kapsa. Selleks ma võtan ühe kapsapea ja urgitsen sellel juurika välja ja pistan tervenisti potti soolaga maitsestatud vette. No keedan-keedan-keedan. Ja kui on tunne, et vaat nüüd on lehed sellised, et painduvad ja saab rulliks keerata (aga mitte plödiks keenud), siis võtan kapsa välja, eemaldan lehti niipalju kui saab, kui seest on ikka veel toores osa, siis panen selle osa tagasi keema.

No ja siis panen täidise kapsalehe sisse ja keeran rulli. Osa võib kohe ahju visata, ma alguses küpsetan veidi fooliumi all, siis vett, hapukoort ja ketšupit juurde ja lasen veel podiseda, nii et rullid pealtpoolt ka veidike pruuniks tõmbavad.

Aga sügavkülma panemiseks keeran tavaliselt kahekaupa fooliumisse, et siis on sellised parajad pakikesed. Sügavkülmutatuna võib ka otse ahju pista, aga siis peab vaatama, et ei oleks keraamiline vorm.

Pmt ma teen neid samamoodi nagu siin selles videos, aga siin praetakse liha ka ära, ma jätan liha praadimata. Mul ema tegi samamoodi, tema järgi õppisin.

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/85569633/need-oiged-kapsarullid-vaata-videost-kuidas-neid-teha

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. praegu vaatasin, et videos jätab juurika sisse, ma tõmban selle välja, siis mõnikord õnnestub nii, et ei peagi uuesti kuuma panema, oleneb kapsa tihedusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen tavaliselt suure potitäie suppi korraga. 1-2 päeva sööme ja siis panen ülejäägi üksikute portsude kaupa sügavkülma. Nii hea pärast lasta lapsel soojaks teha, kui koolist tuleb tühja kõhuga ja mina tööl olen. Purkimisega pole viitsinud jannata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pmt ma teen neid samamoodi nagu siin selles videos, aga siin praetakse liha ka ära, ma jätan liha praadimata. Mul ema tegi samamoodi, tema järgi õppisin.

Mina panen ka nii täidetud paprikatele kui kapsarullidele toore liha sisse. Ahjus on mad ju nagunii 45-60 minutit, vahel kauemgi ja juba kuumtöödeldud hakkliha läheb lihtsalt kõvaks ja kuivaks. Samuti on toorest hakkliha palju mugavam pätsida, läbi praetud liha pudiseb laiali.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

makaron hakklihaga, pole supp aga siiski..

Miks peab peenral kasvama? Teema algatuses pole juttugi, et peaks just aiasaadustest tegema vaid küsib üldiselt, mida saaks purki teha, et huljem kiirelt söök valmis saada.

 

Nii nagu siin keeg eelpool kirjutas, siis ka mina teen suppi suurema laari. Aga vahe on selles, et ma panens sellest osa kohe kuumalt purki ja kaane alla ja jahtumise järel külmikusse.
Sama suppi meie mitu päeva ei söö ja seisnud suppi veel paari päeva pärast säilitama hakata ma ei näe mõtet. Säilitaks ikka värsket kraami.

 

 

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt toorelt? Ma olen keevast veest läbi lasknud. Poe omad minumeelest on ka kergelt kuumutatud eelnevalt. Ükskord suvikõrvitsa viilud panin toorelt, pannil jäid pärast väga vesised

Panen toorelt. Nagu öeldud, kasutan hautistes, suppides. Pannil niisama sügavkülmutatud juurikaid ei prae.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin eelmisel sügisel tomatiuputuse tõttu seda https://nami-nami.ee/retsept/1604/riisi_tomatihoidis

kui süüa tegin, siis praadisin lihakraami enne ära, purgitäis riisi otsa, soojaks ja valmis.

trükkisin välja, et tegema hakata, aga… selles retseptis puudub vesi.
Kas tõesti on võimalik pool kilo riisi hautada phmeks mõnes lusikastäies rasvaines? ei tahaks nagu uskuda. sibulad ju ei anna ka piisavalt vedelikku välja ning tomatid lisatakse selles retseptis alles suht lõpus.

selgitage palun, kes selle retsepti järgi teinud!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on võimalik pool kilo riisi hautada phmeks mõnes lusikastäies rasvaines?

Pool liitrit õli ju, mitte mõni lusikatäis. Ma juba sellepärast ei tee, jube rasv.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik peale kartuli läheb karpi ja sügavkülma.

Toores kurk ka sügavkülma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin eelmisel sügisel tomatiuputuse tõttu seda https://nami-nami.ee/retsept/1604/riisi_tomatihoidis

kui süüa tegin, siis praadisin lihakraami enne ära, purgitäis riisi otsa, soojaks ja valmis.

trükkisin välja, et tegema hakata, aga… selles retseptis puudub vesi.

Kas tõesti on võimalik pool kilo riisi hautada phmeks mõnes lusikastäies rasvaines? ei tahaks nagu uskuda. sibulad ju ei anna ka piisavalt vedelikku välja ning tomatid lisatakse selles retseptis alles suht lõpus.

selgitage palun, kes selle retsepti järgi teinud!

Mina teen kogu aeg riisi nii (söömiseks, mitte säilitamiseks), et pikka aega kuumutan enne õlis-maitseainetes-aedviljades ja alles siis vedelik juurde. Loomulikult enne on riis kenasti pestud ja läbinisti niiske. Näiteks pannile õli sisse loorberilehed, tähtaniis, kaneelikoor, nelk, koriandriseemned, kurkum, jeera, tšillo, küüslauk, ingver. Siis riis, tasasel tulel kuumutan, kõige lõpuks puljong, vesi, mõni aedviljamahl (oleneb, mis toit tuleb).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen kogu aeg riisi nii (söömiseks, mitte säilitamiseks), et pikka aega kuumutan enne õlis-maitseainetes-aedviljades ja alles siis vedelik juurde.

Ma siiski väga ei usu seda, et sa riisile iga kord mingi pool pudelit õli peale valad.

Lugesin ka seda retsepti ja imestasin seda õlikogust. Ok jah, sellest saab mitu purgitäit, aga no siiski tundub, et seda õli on tohutu hulk

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen tomati-sibula hoidiseid küll, aga milleks sinna õlisse uputatud riis kohe sisse panna, kui see seisab kapis kotis väga hästi ja keetmiseks kulub alla 20 minuti? Seni lõikan ja praengi liha ära. Hoidistan asju, mis ei säili või mille keetmine võtaks kaua aega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik peale kartuli läheb karpi ja sügavkülma.

Toores kurk ka sügavkülma?

Kurk ei lähe ka hautistesse (!) ega toores kurk ka mitte suppidesse, vähemalt meil. Kordan. Nendest juurikatest teeme hautisi, näiteks ühepajatoitu või suppe. On suppe, millesse läheb näiteks soolakurk, aga seda võtan purgist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

trükkisin välja, et tegema hakata, aga… selles retseptis puudub vesi.

vot seda ma ei mäleta, kui retseptis vett ei olnud, siis järelikult seda sinna ka ei pannud. seda mäletan küll, et riis oli mingi odav ja kees reaalselt tund aega, küll ma olin selle kraamiga hädas, kogu aeg pidi sudima, et põhja ei kärssaks. miks ma seda hoidist üldse tegin, oligi juba mainitud tomatiuputus, selge see, et riisi keetmine tavalise söögitegemise käigus ei võta poolt päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisuguse tomati-riisi hoidise asemel on mõistlikum teha letšo. Seal on sibul, tomat, paprika. Ja kui on soov riisiga süüa, siis keedad riisi valmis, korraks koos letšoga pannile, kuumaks ja ongi olemas. Pluss veel see, et kuna letšo sisse ei ole riisi topitud, siis saab seda lisada ka muudele söökidele, lihakastmele, kartuli kõrvale, makaronivormi sisse jne.

eks neid retsepte on erinevaid, aga siin on üks retsept ja selle sees ei ole kohe kindlasti mitte pool liitrit õli, vaid 50 ml. https://toidutare.ohtuleht.ee/935906/uks-monus-letso

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisuguse tomati-riisi hoidise asemel on mõistlikum teha letšo.

no seda sai ka tehtud isamaa eest, et siiamaani on osa alles…
no ja muidugi tšillikastet tasub teha, sinna ma ei pane üldse õli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paluks ka selgitust nende sissetegemiste kohta. Just nende, kuhu pannakse lihavärki. Kuidas neid nii teha saab kodus, et need säilivad? Kus neid säilitatakse ja kui kaua? Ilma lihata võib igasugust kraami sisse teha, supipõhju igasuguseid ja muud. Aga lihaga asju ei tehta ju samamoodi?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paluks ka selgitust nende sissetegemiste kohta. Just nende, kuhu pannakse lihavärki. Kuidas neid nii teha saab kodus, et need säilivad? Kus neid säilitatakse ja kui kaua? Ilma lihata võib igasugust kraami sisse teha, supipõhju igasuguseid ja muud. Aga lihaga asju ei tehta ju samamoodi?

mulgi kapsad lähevad ju lihaga koos purki, jahedas pole neil häda midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paluks ka selgitust nende sissetegemiste kohta. Just nende, kuhu pannakse lihavärki. Kuidas neid nii teha saab kodus, et need säilivad? Kus neid säilitatakse ja kui kaua? Ilma lihata võib igasugust kraami sisse teha, supipõhju igasuguseid ja muud. Aga lihaga asju ei tehta ju samamoodi?

Ikka samamoodi (mulgi kapsaid vähemasti). Purk peab olema steriilne (kuumutad-keedad läbi), purgikaaned samuti. Kohe kuumalt purki, kohe kaas peale ja säilib nagu tavaline moos. Minul on jahe kelder ja sügis-talve perioodil ka jahe sahver, nii et lihaga konservid ma panen jahedasse. Mingi moos võib mul toatemperatuuril ka kapis olla. Mulgi kapsad ma olen ära tarvitanud 2-3 kuu jooksul ja korra võib talvel ka uue laari peale teha.

Mul vanaema tegi ise ka lihakonserve. Sügavkülma tal ei olnud, sügisel ostis terve sea, osa soolas suures tünnis sisse (sellest tehti hiljem suitsusinki) ja osa tegi konserviks purki. Kanalihaga tegi ka. Lihakonservi sisse ei panda tavaliselt sibulat.

No teine variant on teha autoklaavis/kiirkeetjas. Topid liha maitseainetega purki, kuumutad koos purgiga. Kindlasti pead siis jälgima selle kiirkeetja juhendit.

Jahimehed teevad tänapäeval ka tihti liha purkidesse. Ntx siin on üks lihakonservi retsept: https://toidutare.ohtuleht.ee/951014/helduri-ulukilihakonserv

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt olen kuulnud, et mis tahes lihaga tooteid ei saa säilitada nii nagu tavalist ämbrisalatit või ilma lihata supipõhja. Moosi ja mahla tegemiseks ja kurkide jne jaoks ma ju kuumutan purgid-kaaned. Ega lihaga nii ei saa ju? See pole ju sama? Halvaksläinud liha-kala söömine on ohtlik, halvaksläinud kurke ja moosiga aga nii ikka asi pole. Võin eksida, aga ma olen ikka arvanud, et see pole nii lihtne. Ok, teed nädalaks, hoiad külmikus ja sööd nädalaga ära. Rohkem  mitte.  Moosi ja liha tegemine ei saa ju olla seesama meetod.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Kodunurk Supid purki