Esileht Ilu ja tervis surin käes, keeles

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: surin käes, keeles

Postitas:

Millele viitab vasaku käe ja keele surisemine? Lühiajaline, esmalt käes u paar minutit ja siis kohe järgi keeles paar minutit. No sellised tundlikkuse häired, mida kirjeldatakse kui \”sipelgad jookseksid\” või \”jalg suri ära\”.
Vahetult eelnevalt kerge pearinglus ja kerge topeltnägemine (st teksti lugemiseks pidi pingutama).

Kas eelnevatel tundidel kohviga liialdamine (päeva kohta u topeltkogus) võiks põhjuseks olla? Midagi muud tavapärasest erinevat päeval küll ei toimunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 07:09; 18.02 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul algab samade sümptomitega, küll tugevamate ja pikemalt kesvatega, migreen.
Peavalu pole järgnenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Migreen on mul küll ka (neuroloogi poolt diagnoositud), suhteliselt kergel kujul, viimane hoog veidi üle nädala tagasi, kuid selliseid nähtusid ei ole kunagi olnud.
Eile peavalu ei järgnenud, mitte mingil kujul.

Ja see keele surisemine on üks väga vastik kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 07:09; 18.02 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmavalikuna pakun migreeni, aga ka tõsisemad haigused on võimalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ühepoolne, siis esimene mõte oli kolmiknärv…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 13.eluaastast migreen. Nüüd olen 24.
Eile, so 3aprill 2012, saabus migreen peale 7 aasta jälle tagasi. Algas tööl sellega, et ühel hetkel kollegi ei näinud, v noh, oli selline poolik teine, nagu oleks päiksesse vaadanud ja siis ruumis ringi vaadanud – sellised laigud. Pea läks ka imelikuks, kuidagi paksuks. Läksin üsna närvi, tundsin migreeni alguse küll ära peale 7 aastat, aga hirm tuli ikkagi. Siis viskasin tööl pikali kolleegi kabinetti, nägemine tuli tagasi, siis läks vasak käelaba tuimaks, hammustasin seda, ei tundnud midagi, oli nagu surnud. Siis läks käelaba tuimus üle, aga tuimaks vedas vasak huulepool, siis vasak keelepool, siis vasak suulaepool.. korrutasin endale koguaeg \”rongi rattad ragisevad\” et keele tuimust leevendada. Sest teismelisena kadus mul 3 minutiks kõnevõime – peas oli normaalne lause aga välja tuli mingi eriline jorin. Peale seda saadetigi mind 13 aastaselt neuroloogiline, kes teatas et auraga migreen. ja kõik on OK.
Ja peale seda suu tuimust siis saabus peavalu, kõigepealt keegi silmakoopas nagu suskaks millegagi ja siis hakkas pea parem pool valutama. Imelik, tuimus oli vasakul aga parem peapool valutas.
Igatahes, jõle kogemus üle tüki aja. Aga pidi norm olema, aga no milleks… :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis surin käes, keeles

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.