Esileht Tööelu, raha ja seadused. Surnud inimese otsing

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Surnud inimese otsing

Postitas:

Näiteks kas haudi lehel on alati kirjas?
Ütleme et tegu oleks inimesega, kes elas üksi, sugulastega ei suhelnud ja vanemad surnud. Peret ega elukaaslast kui sellist pole tal olnud.
Kui ära suri, kuhu jääks märge sellest?

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Haudi lehel ei ole kõik kalmistud kirjas.

FB grupist “Sind otsides” saab ka küsida, mis on inimesest saanud, kui keegi teab. Võib anonüümselt küsida, st küsimuse lehele saata ja nemad postitavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haudis on vähesed. ais.ra otsingus tulevad pärimistoimikud (ja muud toimikud) välja, arvata võib et uuemaid seal pole andmekaitsekaalutlustel, ise pole uuemaid ka otsinud. Oli vist mingi FB grupp “Sind otsides”, sealt ehk suunatakse edasi kuhugi kohalikku gruppi. Genisse tasub ka vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ära suri, kuhu jääks märge sellest?

rahvastikuregistrisse
kas sulle sealt mingit infot antakse, sõltub sellest, milleks sul seda vaja. kui oled nt kauge sugulane, siis saad. kui uudishimust, mis kunagisest peikast saanud võib olla, siis ei saa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee päring smit.ee rahvastikuregistrisse, 5 eurot on vaja maksta – võibolla saad sealt teada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ais.ra

Ma proovisin lihtsalt huvi pärast sealt otsida, kaunis raske on midagi leida või ei osanud mina otsida. Vaatasin vanemate pärimistoimikute kohta ja väidetavalt pole midagi nagu polekski neid olnud aga oli küll. Kumbki pole ka värske info.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui tal polnud kedagi ja testamenti ka ta ei teinud, kas siis on ikka pärimisdokumendid olemas? Sel juhul kui riik&omavalitsus sugulasteta ja testamendita isikult pärib, on ikka seal registris andmed olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsimine ei olegi kerge, ma pidevalt näen kuidas inimesed ei suuda internetist tavalist otsingut märksõna järgi teha.

Miks mitte panna otsitav nimi siia ehk keegi suudab paremini otsida, pidevalt otsitakse inimesi foorumites.

Teine võimalus on minna arhiivi kohale ja seal nad aitavad otsida. Ka on võimalus teha arhiivipäring s.t. infot otsivad arhiivitöötajad. See peaks vist olema tasuline, aga ma sain täiesti tasuta. Kui arhiivi töötajad otsivad siis leiavad mingite oma kanalite kaudu palju rohkem infot, kui ise leiaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ametlikudteadaanded.ee/
Siit leiab ka infot.
Aga teemaalgataja vähese info põhjal on üldse midagi raske öelda. Me ei tea isegi mis ajast käib jutt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lahkunu kohta on alustatud pärimismenetlust, teeb notar märke selle kohta avalikesse teadetesse.
haudi lehele jõuavad andmed kuu-kaks peale matuseid
kui lahkunu oli mingi firma juhatuses, siis äriregistris (täiesti avalik!) toimub automaatselt kanne rahvastikuregistri põhjal kõige kiiremini, ca nädala-kahe jooksul, ja juures on vastav §-i number (juhatusest välja arvatud seoses surmaga) ja kuni pole pärijad uut juhatust määranud, ongi ettevõte seni ilma juhatuseta.

kui lahkunul oli töökaaslasi või naabreid vmt, siis võib leida tema nime Postimehes avaldatud surmakuulutuste rubriigis (postimehe surmakuulutused tasuta netis kättesaadavad)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lahkunu kohta on alustatud pärimismenetlust, teeb notar märke selle kohta avalikesse teadetesse.

haudi lehele jõuavad andmed kuu-kaks peale matuseid

kui lahkunu oli mingi firma juhatuses, siis äriregistris (täiesti avalik!) toimub automaatselt kanne rahvastikuregistri põhjal kõige kiiremini, ca nädala-kahe jooksul, ja juures on vastav §-i number (juhatusest välja arvatud seoses surmaga) ja kuni pole pärijad uut juhatust määranud, ongi ettevõte seni ilma juhatuseta.

kui lahkunul oli töökaaslasi või naabreid vmt, siis võib leida tema nime Postimehes avaldatud surmakuulutuste rubriigis (postimehe surmakuulutused tasuta netis kättesaadavad)

Haudi.ee pole ka täiesti usaldusväärne. Minu ema kohta pole mingit märget kuigi surnud on ta juba 22 aastat. Kalmistu kuhu ta maetud on on registris olemas ja hiljem surnud isa, küll veaga nimes on täiesti olemas. Maetud mõlemad samale platsile.
Aastakümneid varem surnud inimesed samal kalmistul on samuti olemas registris.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 18:09; 01.09 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks kas haudi lehel on alati kirjas?

Ütleme et tegu oleks inimesega, kes elas üksi, sugulastega ei suhelnud ja vanemad surnud. Peret ega elukaaslast kui sellist pole tal olnud.

Kui ära suri, kuhu jääks märge sellest?

Tema kodukandist küsida kellegi käest või vallavalitsusest äkki? Keegi ikka midagi teab!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 18:44; 01.09 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lahkunu kohta on alustatud pärimismenetlust, teeb notar märke selle kohta avalikesse teadetesse.

haudi lehele jõuavad andmed kuu-kaks peale matuseid

kui lahkunu oli mingi firma juhatuses, siis äriregistris (täiesti avalik!) toimub automaatselt kanne rahvastikuregistri põhjal kõige kiiremini, ca nädala-kahe jooksul, ja juures on vastav §-i number (juhatusest välja arvatud seoses surmaga) ja kuni pole pärijad uut juhatust määranud, ongi ettevõte seni ilma juhatuseta.

kui lahkunul oli töökaaslasi või naabreid vmt, siis võib leida tema nime Postimehes avaldatud surmakuulutuste rubriigis (postimehe surmakuulutused tasuta netis kättesaadavad)

Haudi.ee pole ka täiesti usaldusväärne. Minu ema kohta pole mingit märget kuigi surnud on ta juba 22 aastat. Kalmistu kuhu ta maetud on on registris olemas ja hiljem surnud isa, küll veaga nimes on täiesti olemas. Maetud mõlemad samale platsile.

Aastakümneid varem surnud inimesed samal kalmistul on samuti olemas registris.

Seda mõtet pole tulnud, et vead parandada lasta? Kalmistutel on kontorid vms.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tartu linna kalmistuid ei ole või mina ei oska otsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mõtet pole tulnud, et vead parandada lasta? Kalmistutel on kontorid vms.

Mul pole tõesti sellist mõtet tulnud. Hiljuti otsisin, et kas on leitavad – polnud. Ei näe ka põhjust, miks oma vanemate matmiskoht netti riputada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haudi lehel ei ole kõik kalmistud kirjas.

Haudis ei ole minu meelest kirjas ka neid (vähemalt mitte kõiki) kellel on urnimatus olnud. Samuti ei pruugi leida sealt neid kellel ei olnud surma hetkel lähedasi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 18:44; 01.09 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mõtet pole tulnud, et vead parandada lasta? Kalmistutel on kontorid vms.

Sellel kalmistul pole mingit kontorit, pisike surnuaed. Haudi portaali saatsin paar korda teate, aga ei midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 18:09; 01.09 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haudi lehel ei ole kõik kalmistud kirjas.

Haudis ei ole minu meelest kirjas ka neid (vähemalt mitte kõiki) kellel on urnimatus olnud. Samuti ei pruugi leida sealt neid kellel ei olnud surma hetkel lähedasi.

see küll oluline olla ei saa, meie lähedased on oma urnimatusega kõik kirjas, erinevatel kalmistutel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 21:46; 02.09 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mõtet pole tulnud, et vead parandada lasta? Kalmistutel on kontorid vms.

Sellel kalmistul pole mingit kontorit, pisike surnuaed. Haudi portaali saatsin paar korda teate, aga ei midagi.

Kas saatsite teate valede andmete kohta kalmistu portaali haldajale või konkreetse kalmistu registrihaldajale, mille kontaktid leiate kalmistu kodulehelt? Mingi kalmistuvaht seal ikka on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 21:47; 02.09 23:57; 07.09 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mõtet pole tulnud, et vead parandada lasta? Kalmistutel on kontorid vms.

Mul pole tõesti sellist mõtet tulnud. Hiljuti otsisin, et kas on leitavad – polnud. Ei näe ka põhjust, miks oma vanemate matmiskoht netti riputada.

Miks see sul nii suur saladus? Nii võidakse sinna ju peale matta, kui info puudulik.

Kui ta testamenti ei teinud, siis pidid ju sugulased pärijaks saama. Kas ta üldse on surnud, kui lähimad sugulased pole pärijatena välja kutsutud? Või võis surra nii ammu?

Pealematmist küll Haudi andmete alusel ei tehta, samuti ei puutu need andmed pärimisse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust need õiged andmed saadakse, kui ametlikus andmebaasis isiku matuse kohta andmed puuduvad? Võib vabalt ka pealematmine toimuda, kui mitte kusagil see kadunuke ei kajastu.

ole nüüd ikka. kõik kalmistud ei ole haudiga liitunud, kas sa arvad siis, et nad otsivad oma matmiste kohta infot ikka haudist? mõtle nüüd loogiliselt, igal kalmistul on oma andmekogu olemas, sellest lähtuvadki. ega siis haudisse ka andmed otse hauakaevajalt ei lähe.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 21:46; 02.09 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Aga kust need õiged andmed saadakse, kui ametlikus andmebaasis isiku matuse kohta andmed puuduvad? Võib vabalt ka pealematmine toimuda, kui mitte kusagil see kadunuke ei kajastu.

ole nüüd ikka. kõik kalmistud ei ole haudiga liitunud, kas sa arvad siis, et nad otsivad oma matmiste kohta infot ikka haudist? mõtle nüüd loogiliselt, igal kalmistul on oma andmekogu olemas, sellest lähtuvadki. ega siis haudisse ka andmed otse hauakaevajalt ei lähe.

Ma tean, et ei ole. Aga ma räägin siin mainitud juhtumist, kus esivanem on maetud kalmistule, mis on haudiga liitunud ja samale platsile maetud teine vanem on haudist leitav. Aga kui seal algses andmekogus ongi viga sees ja seda inimest ei kajastu kusagil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 06.09 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust need õiged andmed saadakse, kui ametlikus andmebaasis isiku matuse kohta andmed puuduvad? Võib vabalt ka pealematmine toimuda, kui mitte kusagil see kadunuke ei kajastu.

ole nüüd ikka. kõik kalmistud ei ole haudiga liitunud, kas sa arvad siis, et nad otsivad oma matmiste kohta infot ikka haudist? mõtle nüüd loogiliselt, igal kalmistul on oma andmekogu olemas, sellest lähtuvadki. ega siis haudisse ka andmed otse hauakaevajalt ei lähe.

Ma tean, et ei ole. Aga ma räägin siin mainitud juhtumist, kus esivanem on maetud kalmistule, mis on haudiga liitunud ja samale platsile maetud teine vanem on haudist leitav. Aga kui seal algses andmekogus ongi viga sees ja seda inimest ei kajastu kusagil?

Mis vallaga on tegemist? Võib olla leiate ise kadunud inimese matmiste raamatust üles. Need on Saagas digiteeritud ja mõnda saab vaadata 1975 aastani näiteks. Arhiivitöötajad näevad ka uuemaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 21:47; 02.09 23:57; 07.09 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Aga kust need õiged andmed saadakse, kui ametlikus andmebaasis isiku matuse kohta andmed puuduvad? Võib vabalt ka pealematmine toimuda, kui mitte kusagil see kadunuke ei kajastu.

ole nüüd ikka. kõik kalmistud ei ole haudiga liitunud, kas sa arvad siis, et nad otsivad oma matmiste kohta infot ikka haudist? mõtle nüüd loogiliselt, igal kalmistul on oma andmekogu olemas, sellest lähtuvadki. ega siis haudisse ka andmed otse hauakaevajalt ei lähe.

Ma tean, et ei ole. Aga ma räägin siin mainitud juhtumist, kus esivanem on maetud kalmistule, mis on haudiga liitunud ja samale platsile maetud teine vanem on haudist leitav. Aga kui seal algses andmekogus ongi viga sees ja seda inimest ei kajastu kusagil?

Mis vallaga on tegemist? Võib olla leiate ise kadunud inimese matmiste raamatust üles. Need on Saagas digiteeritud ja mõnda saab vaadata 1975 aastani näiteks. Arhiivitöötajad näevad ka uuemaid.

Valdade matmiste raamatud või? Ma olen näinud ainult koguduste omasid.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 20:28; 06.09 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valdade matmiste raamatud või? Ma olen näinud ainult koguduste omasid.

Neid on arhiivis nii valdade kui külade all ka. Aga ega PK-is ei vastata nagunii nii täpselt. Või õigemini ei vastata üldse. Tore, kui keegi huviline leidub 🙂
Aga üks näide: http://ais.arhiiv.ee/et/description_unit/view/?id=217200000282

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 21:47; 02.09 23:57; 07.09 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lahkunul oli töökaaslasi või naabreid vmt, siis võib leida tema nime Postimehes avaldatud surmakuulutuste rubriigis (postimehe surmakuulutused tasuta netis kättesaadavad)

Mina ei ole siiani suutnud seda kohta leida, kus saaks (tasuta) lugeda postimehe surmakuulutusi. Kas oskab keegi palun juhendada? Jah, surmakuulutused.ee on küll, aga need pole postimehe kuulutused, vaid hoopis mingi eraldi keskkond…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

smit.ee

Kui otsid surnud inimest, siis rahvastikuregistrist.

Haudi  (kalmistud.ee) on ainult maetud inimesed, sealt otsitakse hauaplatsi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ära suri, kuhu jääks märge sellest?

rahvastikuregistrisse

kas sulle sealt mingit infot antakse, sõltub sellest, milleks sul seda vaja. kui oled nt kauge sugulane, siis saad. kui uudishimust, mis kunagisest peikast saanud võib olla, siis ei saa.

Mulle ei antud vanavanemate nimesidki välja, mis kaugematest sugulastest räägid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Tartu linna kalmistuid ei ole või mina ei oska otsida?

Tartu linn ei ole haudiga ühinenud, neil on eraldi kaardirakendus.

https://gis.tartulv.ee/kalmistud/?page=Otsingud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ais.ra

Ma proovisin lihtsalt huvi pärast sealt otsida, kaunis raske on midagi leida või ei osanud mina otsida. Vaatasin vanemate pärimistoimikute kohta ja väidetavalt pole midagi nagu polekski neid olnud aga oli küll. Kumbki pole ka värske info.

Just tegelesin sellega. Ametlikud teadaanded vaata üle, seal on pärimisasjad siis, kui pärijate ring on segane või teadmata ja/või otsitakse testamenti.
Haudi.ee ei anna mitte midagi kadunukeste kohta, kes on tuhastatud ja urniga kellegi kaminasimsil või maetud urniga kodutalu õue kasepuu alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Surnud inimese otsing