Esileht Väikelaps Sussi sisse muud kui kommi

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Sussi sisse muud kui kommi

Postitas:
Kägu

Lapsed 7 ja 5. 7a tahab, et päkapikk tooks muudki, kui ainult kommi. Eks said ka lasteaias kommikoti ja magusat piisavalt + teistele vist tuuakse ka muid asju.

Aga mida? Patsikummid-juukseklambrid jm ehted pole teemaks. Poisil jälle pisikesi autosid palju, sünnipäevaks just kingiti jälle 7 uut mudelautot????…

Mõtlesin, et tattood, aga kõik vist ära ostetud juba…no panime siis mingi limapalli. Aga veel miskit vahelduseks? Vildikaid-pliiatseid-kriite on neil igasuguseid juba. Ma ei oska küll miskit väikest mõelda, mis maksaks ka max 2 euri ringis….

Kui palusin rääkida, et mida siis teised saavad, tuli sealt segane roosa plönni kirjeldus ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd küll hilja vist, aga seda saab edukalt päkapikk ka sussitäitena kasutada – https://ludere.ee/products/Rebase_Reksu_joulud_advendikalender?refType=code

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhupallid on ikka toredad asjad. Väiksed põrkepallid. Väiksed jõulutuled, millega oma tuba kaunistada või mõni muu jõuluehe. Hambaharjad. Jõulusokid. Mul tütar armastab meisterdamist, nii et on saanud erinevaid kujundeid lõikavaid väikseid auguraudasid, sädelusliimi, voolimissavi, dekoratiivteipi. Väikseid puslesid. Teinekord päkapikk ainult kirjutab kirja ja ütleb miks ta üllatust ei saanud tuua – mõtlen mõne muinasloo välja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on Kinder surprisel hästi armsad loomakujud üllatusmunas (Natoons), aga see vast 3. advendi hommikuks, muidu läheb liiale.

Mandariini siis, väiksed templid või augustajad erinevate kujunditega, näpunukud, piparkoogivormid (kui neid veel kodus küllalt pole), pisike popit (tänavune (h)IT! asi). Väiksematele ostsin ostast vahel pihutäie “päkapikuvarustust” või sussi sisse, nii müüdigi, et sussi sisse panekuks. Eks need pisipudinad jäävad ikka lõpuks seisma.

Muidugi on ammendamatu Playmobili või lego figuurid, või pisikomplektid, mida saab ka mitme päeva peale jaotada. Igasuguseid muid talu/dinosauruste/elsa vms kujukesi on saada ka, mis last huvitab parajasti. No tigerist jms kohast ikka peaks päkapikule kasvõi aastaks asju leidma.

https://annalutter.com/kirjad-pakapikult-ja-arendavad-tegevused/ seal olid kenad kirjad päkapikult endalt, järgmiseks aastaks hea mõte. JA väiksemale kirjaharjutus-nutivihikud on ka hea mõte. Meil toob koolipäkapikk vahel sussi sisse jõulusudoku või mingi muu nuputamisülesande.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kleepsud, helkur, hambapasta, hambahari, uued kindad, sokid, taskuraha näiteks euro vms haaval? Saad ju panna ühe kinda ja siis järgmine hommik teise, ühe soki ja järgmine hommik teise?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et terve kuu aega järjest igapäevane kingitus, sest komm pole enam piisavalt hea.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et terve kuu aega järjest igapäevane kingitus, sest komm pole enam piisavalt hea.

Ja miks sa miinustad teiste kommentaare? Mis on sinupoolne ettepanek?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et terve kuu aega järjest igapäevane kingitus, sest komm pole enam piisavalt hea.

Ei pea ju terve kuu, vaid vahelduseks. Ma ise näen, et paar x nädalas võiks miski muu olla. Eks meil teeb raskeks ka erinev sugu ja erinevad huvid – nt nt 7a võiks säraliimi, sädelevaid geelpastakaid jne, aga 5a sodiks nendega salaja seintele või jätaks vaibale vedelema….(jah, ongi raskem laps). Seega ongi paras peamurdmine ja paljude ideede seast lihtsam valida.

Ja jah, tõesti me ei ela ajas, kui maiustus on midagi nii erilist. Samas just asjad-vidinad on need, mida nad harvem saavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsele tõi eelmisel aastal päkapikk iga päev ühe pusletüki. Selgus aga, et see oli liiga pikaks venitatud tegevus ja tal kadus huvi ära, sest pusle ei saanud ega saanud valmis.
Siis tõi pisikesi šokolaadist autosid. Vaat see oli üliäss tema arust, mängis kuni ära sulama hakkas peos ja siis pani nahka. Hommikupoolik oli selle autoga sehkendamise abil sisustatud. Kusjuures mul on tütar. Aga mootorsõidukite suur fänn. Mänguasjade pealt vaadates võiks arvata, et poiss. Patsikummid muidugi meeldivad ka, aga neid jumala eest pole juurde vaja praegu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil toovad palju äratarbitavat kraami – meisterdamisvahendeid (teibid, needid, isevärki paberid, augurauad jms, aga ka õhupallid, rahakummid – õhu- ja kummimootoriga autode meisterdamiseks), ka patareisid nt. Kunstipoest erinevate tehnikate pisipakke, ootamatult soodsad olid ja hariduslik moment ka juures. Päkapiku renomee säilitamiseks pean ühe raamatu ka hankima. Maiustusi ei ole mõtet tuua, sest 1) mõned jõulupakid on juba käes ehk magusasadu on juba alanud ja 2) nad ei armasta magusat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

beebiporgand; ja siit edasi: kurk, kartul, šampinjon.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lego mehikesi, mida ühe kaupa osta saab. Jõulusokid või särk. Mandariin, õun. Väike mahlapakk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku on tõesti tänapäeval lastel asju rohkem kui tarvis, magusat niisamuti. Kui mõni laps räägib koolis/lasteaias, et saab tohutuid kinke päkapikult, võib mõni teine tõesti mõelda, miks tema päkapikk mingi kommi või mandariiniga üllatab. Samas on peredel väga erinevad võimalused, mõnes ka rohkem lapsi. Kahju kui niimoodi võrreldakse. Ise küll lapsepõlves oskasin kõigest head meelt tunda, oli see siis väike komm või piparkook. Ei tarbitud nii palju. Oma last ei taha sest jõuluootusest ilma jätta juba seepärast, et kõik niikuinii sest räägivad, teiseks on see tore jõulueelne maagia lastele.

Kuna minu 3a plika on lihtsalt nii maias, siis ma teadlikult mõtlesin, et selle ohjamiseks saab kombineeritud üllatusi, mõni päev šokolaadikommi, pulgakommi, üllatusmuna, pisikese tervisliku snäki või küpsise pakikese (oleneb ka sellest, kas sel päeval muud magusat plaanis), siis teine päev pisike lelu, peavõru,  patsikummid, kleepsud, piparkoogivorm, mullitaja, värvimisvihik, võlupliiats (mitmevärvilise tinaga) jne. Siit sain ka toredaid ideid kusjuures. Ma ise mõtlesin, et üle 25eur kogu eelarve poleks, mõni päev see kommike ei maksa peaaegu midagi, teine päev jällegi paarieurone asjake. Selline tasakaal. Lapsel on rõõmu mõlemist.

Sellises vanuses poisid, tema huvid, peaks vanem ehk ise paremini teadma. Kas on nt mingi superkangelase või  dinosauruse fänn, otsida midagi temaatilist… kas või kleepsud, pildiga vihik või olgu tõesti või kellegi eelneva pakutud sokipaar. Poistele meeldivad ka pilaasjad, lima,  üllatusmuna alati kôigile põnev jne.

Mänguasjadega jõulukalendrid (Lego, Playmobil, PollyPocket, väikeste preilide ehetekomplektid jm) ka rohkem populaarsust kogunud viimastel aastatel, siis muidugi toob 1. dets päkapikk vaid selle. Kõikvõimalikke asju võib leiutada, ka kirja mõte oli  vahva minu meelest või see pusletükk iga päev (et jõuluks pilt kokku saada), aga ise paneks sinna mingi maiustuse veel igaks päevaks juurde.

Head päkapikutamist 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me muul ajal üldse mänguasju ei osta kui sünnipäevaks ja jõuludeks, seega toob päkapikk ka mõned mudelautod. Lisaks traditsiooniliselt esimesel päkapikupäeval toob alati raamatu ja veel on toonud kleepse, vannivahtu, jõulupildiga pluusi, sokid, hambaharja, voolimismassi. Tavaliselt 1-2x nädalas on mingi mittesöödav asi ja muul ajal söödav. Kommi asemel on smuuti, kõrremahl, toorbatoon, piparkook, marjaribad, pähklid, rosinad vms kraam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et terve kuu aega järjest igapäevane kingitus, sest komm pole enam piisavalt hea.

Ja nii ongi, komm pole piisavalt hea, sest millegipärast käib näiteks ka lasteaias lõuna ajal kommipäkapikk (miks küll ometi?) Üsna hiljuti olid halloween, mardipäev ja kadripäev. Nii halloweenil kui mardipäeval tulid lapsed koju igavesti suure kommikotiga (kadripäeval oli üks õnneks isolatsioonis, ei saanud santima minna), siiamaani on sahtlid kommi täis. Nüüd tulevad juba lasteaia ja kooli jõulupeod (ülla-ülla suure vaidlemise tulemusena on kingiks ikkagi kommipakk, sest ühele ei sobi raamat ja teisele lauamäng ja kolmandale mis iganes muu väljapakutud idee, aga vot kommide üle rõõmustavad ju kõik lapsed, eksole).

Meil toob päkapikk juba mitmendat aastat jupikaupa legosid (kuigi ka neid on juba ammu liiga palju). Ostan igaühele (mul 3 poissi) mingi paarikümneeurose komplekti ja prindin juhendi Lego kodulehelt välja. Iga päev saavad 2-4 lehte juhendist koos vastavate juppidega. Põnevust jagub poolde detsembrisse, et mis see siis ikka kokku tuleb. Lõpus on juba aimatav ja pole enam nii põnev. Jõululaupäeval saavad viimaste tükkidega koos ka karbis olnud juhendi. Vahepeal toob päkapikk ka muid üllatusi (piparkoogivorme ja -glasuuri, jõuluehteid, ise prindin välja sudokusid või nupuülesandeid jne), et ka mängulisus säiliks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ristsõnu, tegevusvihikud, värviraamatud, lego minifiguurid, vannipallid, vannilima, mudelautod/kopterid jne, meisterdus komplektid (tigeris hea valik),  jõuluehted, tegevus pileteid (uisutamine, muuseumid, loomaaed, lottemaa jne), näpurula, uuno kaardid, mängukaardid, vitamiine, hambaharja, hambapasta, pop it asju,  õhupalle, vile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis meil on sussi sisse toodud: tatoo, hügieeniline huulepulk, patareiga helendav jõululiblikas, kleepsud, ilusad/ägedad  pliiatsid, ilus kustukumm, alla kaheeurosed väikesed patareiga jõulutuled, mille lapsed saavad oma laua või voodi kohale sättida, kuuseehted, üllatusmunad, juuksepalsam, näohooldusvahend, nähtamatu tindiga pliiatsid, helkurid jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks sokk, üks pusletükk, poolik Lego komplekt… loen ja imestan. Minu laps oleks küll õnnetu saades selliseid kingitusi, mida koheselt kasutada ei ole võimalik.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üks sokk, üks pusletükk, poolik Lego komplekt… loen ja imestan. Minu laps oleks küll õnnetu saades selliseid kingitusi, mida koheselt kasutada ei ole võimalik.

Lugesin ja imestasin ka. Soki-või kindaPAAR on ok, aga ühe kaupa sokke tuua?! Miks last mõnitada.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Väike pusle, mõni vahva kuuseehe, laheda disainiga pliiats, kustukas, helkur. Olen poes lihtsalt ringi vaadanud selle pilguga, mis mahub eelarvesse ja mis mahub sussi/sokki, võib vabalt olla ka praktiline asi. Tulevasteks aastateks nipp: olen vahel Aliexpressist juba varakult tellinud legomehi, igasugu väikseid lelusid, templeid, stikeez’eid jms. Kui kuu-kaks varem juba tellida, siis jõuavad ilusti kohale ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Meil toob päkapikk peamiselt piparkooke, kommi või muud maiustust. Aga olen pannud varasemalt ka mudelautosi, puidust raudtee osi, väikseid lego-komplekte. Sel aastal on olnud praktilisemaid asju ka: said seebipudelid, hambaharjad, ostsin valmis dušigeeli ja hambapasta, hügieenilised huulepulgad, mullitajad, jõuluehteid. Tahtsin sokke osta, aga kaubanduses pole nende suurust praegu olnud. Meelega olen pannud ka selliseid asju, mida nagunii oleks vaja ja peaks ostma, aga toob siis päkapikk. Poisid, 5- ja peaaegu 8-ne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Sussi sisse muud kui kommi