Esileht Ilu ja tervis Suudlemishaigus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Suudlemishaigus

Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulsin, et niisugune haigus olemas. Mure selles, et lapselaps jäi haigeks. Oli terve vaheaja minu juures. Lugesin, et haiguse peiteaeg võib olla kuu aega. Pean lähiajal teise lapselapse juurde sõitma kes äsja sündinud. Nüüd juba mõtlen, et äkki ei tohikski minna. Kuidas selle haigusega on kes teavad? Kas pean olema nüüd valvel enda suhtes.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mononeukloos – https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/nakkuslik-mononukleoos

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suure tõenäosusega oled sa selle läbi põdenud ja seega immuunne. Aga väikest lapselast ära siis igaks juhuks musita ning tema lutti laku jms, see levib süljega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suure tõenäosusega oled sa selle läbi põdenud ja seega immuunne. Aga väikest lapselast ära siis igaks juhuks musita ning tema lutti laku jms, see levib süljega.

Fuhh, kas keegi tõesti lakub või lutsutab oma lapse(lapse) lutti?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on üldjuhul ikka noorte inimeste haigus. Olin ka ise 18-aastaselt haige, mitte keegi perest ei haigestunud, tollal elas veel venna pere ka meiega koos, seega siis peale minu 4 täiskasvanut ja 1 väikelaps. Sõbradki käisid külas, istusid küll eemal, aga ikkagi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki TA mõtleb hoopis huuleherpest? Või kuidas te sellest teemaalgatusest üldse midagi aru saite?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki TA mõtleb hoopis huuleherpest? Või kuidas te sellest teemaalgatusest üldse midagi aru saite?

Mononukleoosi nimetatakse suudlemishaiguseks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Teil ei ole kunagi vastavat vereproovi tehtud ja ei kannata kuidagi 1-2 kuud oodata, siis laske võtta infektsionistilt mononukleoosi vereproov ja saate teada, kas olete juba selle haiguse läbi põdenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki TA mõtleb hoopis huuleherpest? Või kuidas te sellest teemaalgatusest üldse midagi aru saite?

Mononukleoosi nimetatakse suudlemishaiguseks.

Seda küll, aga miks teemaalgataja seda ka suudlemishaiguseks nimetab, kontekstis kus tema lapselaps haigestus nädala jooksul tema juures külas olles. Veider väljendus ju! Kuidas lapsel haigus ilmnes, millised sümptomid, kust võis saada jne Kustkohast eemaalgataja selle haiguse kohta “esimest korda kuulis”, kuidas üldse teada saadi, et lapselapsel nakkus on? Kas ainult enda pakkumine?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda küll, aga miks teemaalgataja seda ka suudlemishaiguseks nimetab, kontekstis kus tema lapselaps haigestus nädala jooksul tema juures külas olles. Veider väljendus ju!

Kus ta siis veider on. Inglise keeles ongi selle haiguse nimeks “kissing disease”. Sa ei tea, äkki on ta lapselaps ingliskeelses keskkonnas kasvav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus ta siis veider on. Inglise keeles ongi selle haiguse nimeks “kissing disease”. Sa ei tea, äkki on ta lapselaps ingliskeelses keskkonnas kasvav.

Minu meelest on ingliskeelses keskkonnas eelkõige kasutusel lihtsalt “mono”.
See selleks, Eesti keeles on siiski mononukleoos ja “suudlemishaigus” kõlab võõralt, olgem ausad. Ilmselt see hüüdnimi inglise keelest on tulnud jah, aga kuidas peaks TA lapselapse keelekeskkond mõjutama meievahelist eestikeelset suhtlust?
Minu point oli üldse muus. Suudlemishaiguseks nimetamisel võiks eeldada, et sedakaudu lapselaps nakkuse saigi, kas on vastavas eas? Kui pole, siis sai ta mononukleoosi muul teel vanaemaga ühiseid asju kasutades, joogipudelit vm – sel juhul on tõenäosus, et TA ka nakatunud, suurem.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pole, siis sai ta mononukleoosi muul teel vanaemaga ühiseid asju kasutades, joogipudelit vm – sel juhul on tõenäosus, et TA ka nakatunud, suurem.

Misasja. Miks ta pidi mononukleoosi vanaemalt saama?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See levib süljega, ei pea suudlema vaid piisab kui ühest pudelist juua vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on ingliskeelses keskkonnas eelkõige kasutusel lihtsalt “mono”. See selleks, Eesti keeles on siiski mononukleoos ja “suudlemishaigus” kõlab võõralt, olgem ausad. Ilmselt see hüüdnimi inglise keelest on tulnud jah, aga kuidas peaks TA lapselapse keelekeskkond mõjutama meievahelist eestikeelset suhtlust? Minu point oli üldse muus. Suudlemishaiguseks nimetamisel võiks eeldada, et sedakaudu lapselaps nakkuse saigi, kas on vastavas eas? Kui pole, siis sai ta mononukleoosi muul teel vanaemaga ühiseid asju kasutades, joogipudelit vm – sel juhul on tõenäosus, et TA ka nakatunud, suurem.

Suudlemishaigus on eesti keeles täiesti levinud ja nagu arugi saad, enamus siin teemas, kes on kokku puutunud teavad millest jutt.

Tihti on nii, et haiguse nimi ehk ei jää meelde, eriti vanemale inimesele, et oli mingi …. . Isegi kui kasutati mõlemat väljendit siis haiguse nimena suudlemishaigus ilmselt on lihtsamini meeldejääv.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus ta siis veider on. Inglise keeles ongi selle haiguse nimeks “kissing disease”. Sa ei tea, äkki on ta lapselaps ingliskeelses keskkonnas kasvav.

Minu meelest on ingliskeelses keskkonnas eelkõige kasutusel lihtsalt “mono”.

See selleks, Eesti keeles on siiski mononukleoos ja “suudlemishaigus” kõlab võõralt, olgem ausad. Ilmselt see hüüdnimi inglise keelest on tulnud jah, aga kuidas peaks TA lapselapse keelekeskkond mõjutama meievahelist eestikeelset suhtlust?

Minu point oli üldse muus. Suudlemishaiguseks nimetamisel võiks eeldada, et sedakaudu lapselaps nakkuse saigi, kas on vastavas eas? Kui pole, siis sai ta mononukleoosi muul teel vanaemaga ühiseid asju kasutades, joogipudelit vm – sel juhul on tõenäosus, et TA ka nakatunud, suurem.

Eks tuulerõuged ju levivad ka tuulega 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suudlemishaigus on eesti keeles täiesti levinud ja nagu arugi saad, enamus siin teemas, kes on kokku puutunud teavad millest jutt.

Minu arust see nii levinud eesti keeles pole. Olen kuulnud mononukleoosi, aga mitte suudlemishaigust. Inglise keeles on ka mononucleosis minu jaoks tuntum nimetus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minnes nüüd selle juurde, mida teemaalgataja tegelikult küsis, siis kui pesed korralikult käsi, titat ei musita ja kuidagi tema asju suhu ei topi, siis peaks kõik ohutu olema. Kui kahtled, tee perearsti juures antikehade test ja see tõenäoliselt näitab, et antikehad on olemas ehk oled selle kunagi läbi põdenud.

Mononukleoos ehk mono (minu meelets palju levinum lühend kui kissing disease, mis on rahvapärane nimi ja eesti keeles pole ma seda väga kuulnud) ei levi õhu kaudu. Ja tuulerõuged on lausa haiguse ametlik nimetus, mis on sulavale (enne aega, kui viirust ei tuntudki ja arvati, et “haiguseidud” levivad lausa tuulega, see oli nii kergesti nakkav. Ma enam ei mäleta, mis oli chicken poxi seletus ja mis pagan sel kanadega pistmist on) 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saa teemaalgatusest aru. Masendav, kui vanavanema staatuses inimene ei suuda ennast selgelt väljendada.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saa teemaalgatusest aru.

No see vist on ikka sinu viga. Teised siinsed vastajad ju said aru.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see vist on ikka sinu viga. Teised siinsed vastajad ju said aru.

Mina ausalt öeldes ka väga hästi ei saanud, teised midagi oletasid. Tõesti on segaselt kirjutatud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei saa teemaalgatusest aru.

No see vist on ikka sinu viga. Teised siinsed vastajad ju said aru.

Äärmiselt segaselt oli ikka kirjutatud. Esiteks (nagu juba öeldud), haigusi tuleks nimetada ikka õige, mitte mingi hüüdnimega. Suudlemisel võib muidu haigusi peale mono ka saada.
Kuidas lapselapsel avaldus, millal? Käidi ka arsti juures? Kui tihe oli kokkupuude nakatunud lapsega?
jnejne
Isegi kui pingutades jutust aru saada, on oluline info sealt puudu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lapselapsel avaldus, millal? Käidi ka arsti juures?

Mis tähtsust sellel on??? Küsimus oli haiguse nakkavuse kohta – ja absoluutselt arusaadav.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te midagi ei tea/aru ei saa ei tähenda, et ka teised ei tea. Ja ilmselgelt kui ei tea ei ole ka väga teist abi. Kui enda jaoks huvitav siis googeldage, lugege ja harige – ärge spekuleerige.

Pange kasvõi googlesse suudlemishaigus ja näete, et see on täiesti kasutusel ja tuleb ilusasti ka mononeukloos välja. Ei ole mingit kaheti mõistetavust, et see võib herpes või miski kolmas olla. Suudlemishaigus on mononeukloosi rahvapärane nimetus.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lapselapsel avaldus, millal? Käidi ka arsti juures?

Mis tähtsust sellel on??? Küsimus oli haiguse nakkavuse kohta – ja absoluutselt arusaadav.

Mis tähtsust või? Kuidas see vanaema, kes esimest korda kuulis monost, üldse teab, et lapsel see haigus on? Diagnoosis google abil või???

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Epstein Barri viirusnakkus

https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/epstein-barri-viirusenakkus

Viirus levib äärmiselt kiiresti, eriti laste seas. Levitajateks on peamiselt nakkusekandjad, kes sellest ise teadlikud pole – lasteaiatöötajad, lapsehoidjad ja lapsi musitavad vanaemad. Nakatunud laps nakatab kiiresti ka teised lapsed.

Viimati päris palju kuulnud täiskasvanutel sellest. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähtsust või? Kuidas see vanaema, kes esimest korda kuulis monost, üldse teab, et lapsel see haigus on? Diagnoosis google abil või???

Kordan: mis see sinu asi on või kuidas teemasse puutub, kust ta teab? Üsna loogiline on arvata, et ju lapsevanema käest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähtsust või? Kuidas see vanaema, kes esimest korda kuulis monost, üldse teab, et lapsel see haigus on? Diagnoosis google abil või???

Kordan: mis see sinu asi on või kuidas teemasse puutub, kust ta teab? Üsna loogiline on arvata, et ju lapsevanema käest.

Kordan: see taustainfo on vajalik, et vastata teemaalgataja küsimusele. Kas laps haigestus enne vanaema juurde tulekut? Seal olles? Pärast? See ju määrab tõenäosuse, kas vanaema ka sai nakatuda.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan: see taustainfo on vajalik, et vastata teemaalgataja küsimusele. Kas laps haigestus enne vanaema juurde tulekut? Seal olles? Pärast? See ju määrab tõenäosuse, kas vanaema ka sai nakatuda.

Kas küsimus “kuidas vanaema teab, et lapsel mononukleoos on” aitab kuidagi neile küsimustele vastust leida? 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan: see taustainfo on vajalik, et vastata teemaalgataja küsimusele. Kas laps haigestus enne vanaema juurde tulekut? Seal olles? Pärast? See ju määrab tõenäosuse, kas vanaema ka sai nakatuda.

Kas küsimus “kuidas vanaema teab, et lapsel mononukleoos on” aitab kuidagi neile küsimustele vastust leida? ????

Eee… Jah, see on taustainfo, et sellest aru saada. Mis sind häirib nende küsimuste juures?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see nii levinud eesti keeles pole.

Arvan sama. Tuttava laps põdes, räägiti mononukleoosist. Oma laps haigestus – ei kasutanud perearst, pereõde, haigla erinevad arstid-õed kordagi väljendit “suudlemishaigus”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Suudlemishaigus