Esileht Ilu ja tervis Suuhügieeni kogemusi

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Suuhügieeni kogemusi

Postitas:

Lasin teha põhjaliku puhastuse suus ja nüüd tundub iga söömine hammastele nii räpane. Ostsin kaasa kõiksugu hooldusvahendeid, mida varem pole kasutanud, nt hambavahehsri, suu probiootikumid, raviv suuvesi. Kas kasutate midagi peale igat söögikorda? Hammaste pesemine vist nii tihti ka pole hea ju. Aga suuvesi?

See puhastus protseduur oli nii räigelt valus, et tahaks teha maksimumi, et poole aasta pärast sellist piinamist poleks.

Varem piirdusid hambapesuga 2z päevas ja tavalise poesuuvee ning niidiga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes suupuhastus valus oli? Lasid ehk teha hammaste valgenduse? Siis küll pärast hambad valutavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:24; 19.02 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes suupuhastus valus oli? Lasid ehk teha hammaste valgenduse? Siis küll pärast hambad valutavad.

Ei, lasin eemaldada hambakivi jms – hügienisti teenus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:30; 19.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Mina käin parodontoloogi juures, tehakse puhastus osade kaupa, 4 korda pean käima. Tuimestuseks tehtavad süstid on väga valusad. Ja pärast tuimestust igemed valutavad samal päeval. Millised vahendid ostsid? Minul Perio suuvesi.
  • Palju sul protseduur maksis? Minul üks kord 190 eurot.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 x hambapesu, õhtul lisaks niiditamine ja suuvesi.
Vajadusel jooksvalt suuveega loputus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näksi pidevalt. Pärast sööki suuloputys veega ja ksülitool.

2x pöevas pesu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema! Igapäevane niiditamine on vist kõige olulisem. Minule soovitati (igemepõletiku, hambakivi vastu)Paroex suuvett, mida saab apteegist. Hambapastadest kasutan Opalescence oma (kallis, aga hea, mitme erineva hambaarsti poolt soovitatud). No ja muidugi kasutan elektrilist hambaharja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun küll, et hambaid peaks pärast iga söögikorda pesema, lihtsalt seda võib teha puhta vee ja hambaharjaga või oodata pool tundi, enne kui hambapastaga harjama hakkad. Kui ei saa pesta või ei taha, siis tasuks nätsu närida. Hambaid aitab hoida ka harvem söömine.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin parodontoloogi juures, tehakse puhastus osade kaupa, 4 korda pean käima.

kus kliinikus ja kelle juures sa käid? mul oleks ka vaja minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka puhastamas. See nüüd mingi popp teenus, et hambaarstid saadavad enne parandamist pärlipesusse? Vanasti saadi ju hakkama

Oli ka ebameeldiv. Selline tunne, et koogitakse just igeme piiril. Endale kohkunult sülitasin pärast verd. Öeldi,et see normaalne kui igemed  veritsevad peale potseduuri…

Ma võin see tund seal toolil ära kannatada, aga kindlasti ei meeldi mulle see järeltundlikus. Mul olid nädal aega hambad ülitundlikud ja terve nädal oli rikutud-tööle ei saanud keskenduda

Igatahes minu jaoks see oli hullem kui puurimine ja hamba parandamine.

Pean ka siin plaani kasvõi 5x päevas nühkida või söömisest loobuda, et seal ei peaks käima…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 00:18; 19.02 01:03; 20.02 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pärast protseduuri hambad valutavad ja igemed veritsevad siis organism annab sellega märku et midagi on ikkagi valesti. Minu raviarst teeb hammaste puhastuse protseduuri 30 minutit, ja ei mingeid süste,ainult üleliigne vesi suus ajab kohati läkastama ja ei mingit valu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:24; 19.02 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pärast protseduuri hambad valutavad ja igemed veritsevad siis organism annab sellega märku et midagi on ikkagi valesti. Minu raviarst teeb hammaste puhastuse protseduuri 30 minutit, ja ei mingeid süste,ainult üleliigne vesi suus ajab kohati läkastama ja ei mingit valu.

ikka peale protseduuri veritsesid, mitte ennem ja valutama pole õige sõna-tundlikkus ikka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 00:18; 19.02 01:03; 20.02 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ka ebameeldiv. Selline tunne, et koogitakse just igeme piiril.

Koogitakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka puhastamas. See nüüd mingi popp teenus, et hambaarstid saadavad enne parandamist pärlipesusse? Vanasti saadi ju hakkama

Oli ka ebameeldiv. Selline tunne, et koogitakse just igeme piiril. Endale kohkunult sülitasin pärast verd. Öeldi,et see normaalne kui igemed veritsevad peale potseduuri…

Ma võin see tund seal toolil ära kannatada, aga kindlasti ei meeldi mulle see järeltundlikus. Mul olid nädal aega hambad ülitundlikud ja terve nädal oli rikutud-tööle ei saanud keskenduda

Igatahes minu jaoks see oli hullem kui puurimine ja hamba parandamine.

Pean ka siin plaani kasvõi 5x päevas nühkida või söömisest loobuda, et seal ei peaks käima…

Hambakivi “koogitakse”just nimelt igeme piiril ja lausa selle alt.

Osadel inimestel tekib kivi ja ladestusi palju ja kiiresti. Seetõttu peabki tihemini  käima puhastamas. Pesemisest siinjuures suurt kasu pole. Väga hoolikas niiditamine, ka mööda hamba külge võib aidata.

Kui ei puhastata, tekib igeme ümber põletik mis võib viia hamba väljakukkumisele pikapeale.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:01; 19.02 10:02; 20.02 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pärast protseduuri hambad valutavad ja igemed veritsevad siis organism annab sellega märku et midagi on ikkagi valesti. Minu raviarst teeb hammaste puhastuse protseduuri 30 minutit, ja ei mingeid süste,ainult üleliigne vesi suus ajab kohati läkastama ja ei mingit valu.

Tugeva põletiku korral ongi see esialgne valu ja veritsemine normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:01; 19.02 10:02; 20.02 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Mina käin parodontoloogi juures, tehakse puhastus osade kaupa, 4 korda pean käima. Tuimestuseks tehtavad süstid on väga valusad. Ja pärast tuimestust igemed valutavad samal päeval. Millised vahendid ostsid? Minul Perio suuvesi.
  • Palju sul protseduur maksis? Minul üks kord 190 eurot.

Maksis 90 ja kestis tund aega, Tallinna Hambapolikliinikus. Piisas ühest korrast, tagasi soovitati tulla poole aasta pärast. Ostsin ka Perio suuvee, siis BioRepair hambapasta, paariks kuuks BioGaia probiootikumid, hästi pehme hambaharja ja hügienist andis veel tasuta kaasa mingi igemegeeli. Hügienisti väitel on need tooted polikliinikus kõige odavamad. Igemed valutasid ainult samal õhtul, õnneks rohkem mitte. Mulle valuvaigisteid ei pakutud protseduuri ajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:30; 19.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kougitakse on see sõna, mitte koogitakse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kougitakse on see sõna, mitte koogitakse.

Sobivad mõlemad sõnad.

Eesti keele seletav sõnaraamat:

kookima ‹koogin 42›
kõnek millegagi tõmbama, koukima, kusagilt esile otsima. Polnud kerge pori seest kartuleid kookida. Kookis põrandaharjaga kingad voodi alt välja. Mees kookis taskupõhjast tikutoosi. *Poiss oli pööningult lagedale kookinud paar isast jäänud võrku. R. Vellend. || hankima, välja otsima. Ehtne Prantsuse konjak – kust sa selle oled kookinud? *„Kust sa selle hobuse oled välja kookinud!” küsib Jankel. E. J. Voitk.

koukima ‹kougin 42›

1. kusagilt, millegi seest, vahelt, hulgast välja tõmbama, sealt otsides esile tooma; välja urgitsema. Kougib põuetaskust rahakoti, sigaretipaki (välja). Koukis taskupõhjast pastaka, uue viielise. Mehed koukisid seljakottidest midagi söödavat. Päris sahtli põhjast kougiti välja mõned koltunud fotod. Poisid koukisid koldastest vähke. Koukisime mulla seest (välja) mõne kivi. Kougiti kabliga mulla seest kartuleid. Hakkas suitsupitsist pigi välja koukima.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 50. Esimest korda elus käisin hügienisti juures 5a tagasi. Siis oli tõesti põhjalik puhastamine. Hiljem olen veel 2x käinud ja nii hull enam polnud.

Nätsu ei näri, suud ei loputa peale sööki. Ei näksi pidevalt.Pesen elektrilise hambaharjaga ja niiditan. Parandamas käin pm vanu plomme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kougitaksegi igeme vahelt lausa. Mulle tehti küll ilma tuimestuseta, rõve ja valus oli küll, aga mitte midagi nii hiina piin nüüd ka. Ostsin omale hambavahede jaigemeservade puhastamiseks veejoaga puhastaja, mis täidab nii hambavaheharja kui niidi ülesannet ja on mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga võtke siis pool tundi enne protseduuri üks suukaudne valuvaigisti sisse, hambaarstid soovitavad tavaliselt käsimüügist Dolmeni. Ühest tabletist/pulbrist piisab, valu on minimaalne. Küsige enne hambaarstilt järgi, nemad annavad õige soovituse vastavalt teie olukorrale (see Dolmen on ikka üpris äge valuvaigisti).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures reklaamist näen, et nn  räpastele sooviatakse lausa seda protseduuri 3x aastas…puhtamatele siis 1x aastas…

 

Ma ei tea, mis mood see nüüd lahti läinud, et igas keskuses eraldi “suuhügenist” vanasti  polnud üldse sellist arsti ja hambad püsisid ka suus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 00:18; 19.02 01:03; 20.02 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures reklaamist näen, et nn räpastele sooviatakse lausa seda protseduuri 3x aastas…puhtamatele siis 1x aastas…

Ma ei tea, mis mood see nüüd lahti läinud, et igas keskuses eraldi “suuhügenist” vanasti polnud üldse sellist arsti ja hambad püsisid ka suus.

Igatsed nõuka-aegset hambaravi?
Vanematel inimestel on ikka suu suht tühi kui just proteese pole.
Õnneks on nüüd tänapäevased protseduurid olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:01; 19.02 10:02; 20.02 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eemaldab hambakivi hambaarst. Kusagilt igemevahelt küll ei retsita. Hügienisti juures ei ole kunagi käinud ja ei saa aru, miks peaks minema ka. Hambaid pesen 2 korda päevas, niiti ja suuvett ei kasuta. Hambad terved ja korralikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Suuhügieeni kogemusi