Esileht Pereelu ja suhted Suule musitamine – lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 134 )

Teema: Suule musitamine – lapsed

Postitas:

On siin veel keegi, kelle jaoks oma laste suule musitamine tundub sobimatu? Minule tundub, ehmatasin lausa kui kord ühe hea tuttavaga hüvasti jättwes tema lapsele head-aega-kalli tehes too mind suule suudles/musi tegi – või nimetage kuidas tahate, hüvastijätuks. Neil ema teeb alati nii!? Vähemasti võiks õpetada lastele, et selline asi on väga intiimne ega sobi kõigile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 17:03; 31.05 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üle mõtle…väikese lapse musis midagi intiimset nüüd küll pole. Pigem tundub minule sinu suhtumine natuke sobimatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 17:07; 30.05 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On siin veel keegi, kelle jaoks oma laste suule musitamine tundub sobimatu? Minule tundub, ehmatasin lausa kui kord ühe hea tuttavaga hüvasti jättwes tema lapsele head-aega-kalli tehes too mind suule suudles/musi tegi – või nimetage kuidas tahate, hüvastijätuks. Neil ema teeb alati nii!? Vähemasti võiks õpetada lastele, et selline asi on väga intiimne ega sobi kõigile.[/tsitaat]

Ema võib ikka oma lapsi suule musitada, kuid tuleks õpetada jah, et võõrastele nii et tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres musitame ka lapsi suule. Võõrastega nad seda ei tee. 3 aastane mõnikord on teinud lapsehoidjale või vanaemale niimoodi musi aga üldjuhul läheb ikka põse peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.05 17:51; 30.05 13:52; 30.05 14:30; 30.05 15:04; 30.05 16:21; 30.05 20:12; 30.05 20:22; 31.05 12:12; 04.06 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis imestatakse ,et perverte palju!Ma tõesti ei kujuta ette ,et lähen oma 5 ja 10 aastast poega suule musitama!Või milleks see musitamine vajalik on?Minu arust ka õudne ,et avalikus kohas hüpatakse kaela ja kukutakse lötsutama:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 17:58; 29.05 20:49; 30.05 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest suule suudeldatakse. Musi käib põsele, pähe, ninale vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selle peale tulnud, et last suule musitada, tema teeb mulle põsele, mina talle ka juustele, otsaette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armastan oma lapsi väga. Hüpitan ja musitan, kui musi teen põsele. Suule ise ei tee ega lase ka lapsel teha. Tundub veidi imelik.
Samuti ei söö lapse jääke (nt poolikut õuna või võileiba) ega söö ühest taldrikust või sama lusikaga. Õpetan ka lapsele, et teistega ühest pudelist või kruusist ei jooda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 18:45; 29.05 20:36; 12.06 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka hirmsasti on vaja mononukleoosi lastele levitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 18:56; 06.06 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei musita lapsi suule, sest nii ei sobi. Lihtsalt minu tõekspidamised. Üks kord mu abikaasa käis lapsi lasteaeda viimas ja pärast rääkis, kuidas üks ema oma last suule musitas. See oli tema arvates ikka päris kohutav. Ta muidu suhteliselt ükskõikne tüüp ja ei pane asju tähelegi. Aga see ikka pidi päris palju ta silma riivama, et mulle sellest rääkima tuli.
Mul 7aastane poeg mõnikord lollitab ja tahab suule musitada. Ta tahab issit matkida, sest meil suudlemine pole tabu. Siit tulebki vahe sisse. Lastele on seletatud, et mees ja naine suudlevad ja musitavad suule. Lapsed musitavad alati põsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 19:43; 02.06 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Armastan oma lapsi väga. Hüpitan ja musitan, kui musi teen põsele. Suule ise ei tee ega lase ka lapsel teha. Tundub veidi imelik.
Samuti ei söö lapse jääke (nt poolikut õuna või võileiba) ega söö ühest taldrikust või sama lusikaga. Õpetan ka lapsele, et teistega ühest pudelist või kruusist ei jooda.[/tsitaat]

Monk? Lapse mähet kõlbab vahetada aga lusikat ei suuda jagada… sinu omaenda laps ju. Ma olen 34 ja mul ega mu emal pole probleemi sama lusikaga süüa või samast pudelist juua, ta on ju mu ema, mitte mingi võõras…. imelik niimoodi lapsest distantseeruda..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.05 20:27; 29.05 21:41; 29.05 21:56; 29.05 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Monk? Lapse mähet kõlbab vahetada aga lusikat ei suuda jagada… sinu omaenda laps ju. Ma olen 34 ja mul ega mu emal pole probleemi sama lusikaga süüa või samast pudelist juua, ta on ju mu ema, mitte mingi võõras…. imelik niimoodi lapsest distantseeruda..[/tsitaat]
Ega ma mähkmeid suust läbi lase 🙂 See, mis ühele tavaline, on teisele ebameeldiv. Rohkem tolerantsi 🙂
Ühe lusikaga söömine pole ainus viis lapsega lähedasi suhteid hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 18:45; 29.05 20:36; 12.06 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-aastane poeg mingi aeg tahtis hirmsasti mulle suu peale musi anda. Oli ilmselt näinud kuidas issi on emmele musi andnud ja tahab kõike matkida. Seletasin talle küll, et niimoodi üldiselt ei ole kombeks, aga laps ikka vahel väga tahab väikse musi anda suu peale ka. Päris pahandama hakata temaga ka ei saa, siis mõjuks see talle eluks ajaks halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Monk? Lapse mähet kõlbab vahetada aga lusikat ei suuda jagada… sinu omaenda laps ju. Ma olen 34 ja mul ega mu emal pole probleemi sama lusikaga süüa või samast pudelist juua, ta on ju mu ema, mitte mingi võõras…. imelik niimoodi lapsest distantseeruda..[/tsitaat]

Sa ei tea lauakommedest ikka ööd ega mütsi!Äkki tuled lakud taldriku ka puhtaks.sest ma pereliige!Kahju kohe ,et oma mitte eetilist käitumist edasi paljunate ja lausa labane võrrelda seda mähkme vahetusega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 17:58; 29.05 20:49; 30.05 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Monk? Lapse mähet kõlbab vahetada aga lusikat ei suuda jagada… sinu omaenda laps ju. Ma olen 34 ja mul ega mu emal pole probleemi sama lusikaga süüa või samast pudelist juua, ta on ju mu ema, mitte mingi võõras…. imelik niimoodi lapsest distantseeruda..[/tsitaat]

Ja nii seda kaariest imikutele levitataksegi. Inimesed, kas te pole tõesti kunagi kuulnud, et nii ei tohi teha??? Kui lapse lutt maha kukub, siis tõmbad ka kindlasti enne oma suust läbi? Uhhh.

Ei musita suule kedagi peale oma mehe, ei jaga kellegagi sama lusikat-kahvlit (pudelit või klaasi veel hädapärast, aga mitte enamat). Söögivalmistamisel pärast maitsmist sama lusika-kahvliga enam potist ei võta. Monk ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 21:11; 30.05 08:38; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed teevad suule musi. Suudlemine on minu jaoks selline pikem ja keelega värk, seda teen mehega. Lastega on \”mopsti\”, kuhu juhtub.
Lapse pooleli jäänud õuna ma söön ära, kui mingi hea söök on pooleli jäänud, siis ka söön. Mida ma ei taha süüa, seda ei söö. Sama lusikaga/kahvliga ei söö, hammaste hügieeni pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annan enamasti lapsele musi juustele, põsele, kõhule, otsaette jne, kuid laps ei ole eriti musihuviline :). Mõnikord ise tahab pai olla või tuleb hellusehetk, siis teeb kalli ja annab suule musi. Mul isa, kui vahel harva musitab, siis ka suule, ema jälle põsele. Meessoost sõbrad nii ja naa. Vaevalt, et siin õiget ja valet vastust on, lihtsalt kellele kuidas meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja nii seda kaariest imikutele levitataksegi. Inimesed, kas te pole tõesti kunagi kuulnud, et nii ei tohi teha??? Kui lapse lutt maha kukub, siis tõmbad ka kindlasti enne oma suust läbi? Uhhh.

Ei musita suule kedagi peale oma mehe, ei jaga kellegagi sama lusikat-kahvlit (pudelit või klaasi veel hädapärast, aga mitte enamat). Söögivalmistamisel pärast maitsmist sama lusika-kahvliga enam potist ei võta. Monk ei ole. [/tsitaat]

Ja siis imestatakse, miks lastel tänapäeval nii palju allergiaid on, kasvavad ju kilemulli sees. Keegi võiks teha uurimuse maal kasvanud (või linnalähedal) ja linnas kasvanud laste allergiate võrdlusest….selleks, et tekiks immuunsus, peab seda ründama (vaktsiini põhimõte või ei?). Ja see maal elamine ei tähenda mudakolli eluviisi. Aga vahet pole, beebiemmed tapavad mu arvamuse niikuinii siin ära. Kasvatage edasi allergikuid, ravimitööstusel on neid vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.05 20:27; 29.05 21:41; 29.05 21:56; 29.05 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ära üle mõtle…väikese lapse musis midagi intiimset nüüd küll pole. Pigem tundub minule sinu suhtumine natuke sobimatu.[/tsitaat]Intiimne ei tähenda ainult seksuaalset. Teemaalgataja mõtles vist siiski, et see on väga lähedane, usalduslik, puhtisiklik tegevus, mida kõigiga ei sobi teha ja kõigile ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on väiksem poiss (3a) musitaja. Ta teeb õhtuti alati mulle suu peale head-ööd-musi ja vahel käigu pealt teeb mulle käe peale musi ja jala peale musi ja vahel jookseb keset mängu minu juurde ning hüüab \”Teeme musi!\”. Minu arust soe ja armas temast 🙂 Vanem laps (5a) ei näita niimoodi tundeid välja, teda pean ma ise käima kallistamas. Seepärast oskan tähtsustada seda lähedust, mida väiksem laps ise tahab ja pakub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ei tea lauakommedest ikka ööd ega mütsi!Äkki tuled lakud taldriku ka puhtaks.sest ma pereliige!Kahju kohe ,et oma mitte eetilist käitumist edasi paljunate ja lausa labane võrrelda seda mähkme vahetusega![/tsitaat]
Sa ise ei jaga ööd ega mütsi, lauakommeDest ega eetilisest käitumisest või \”paljunamisest\” pole siin räägitud, vaid musitamisest lapsega. Mõnele on selline bakterite vahetemine lapsega vastumeelt, samas mehega pole probleemi nagu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.05 20:27; 29.05 21:41; 29.05 21:56; 29.05 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi saab kaaries levida, egas ma oma lapsega siis keelesuudlust tee! Musi mopsti suu peale – mismoodi see kaaries sedasi levib? Huuled ju kinni sealjuures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja nii seda kaariest imikutele levitataksegi. Inimesed, kas te pole tõesti kunagi kuulnud, et nii ei tohi teha??? Kui lapse lutt maha kukub, siis tõmbad ka kindlasti enne oma suust läbi? Uhhh.

Ei musita suule kedagi peale oma mehe, ei jaga kellegagi sama lusikat-kahvlit (pudelit või klaasi veel hädapärast, aga mitte enamat). Söögivalmistamisel pärast maitsmist sama lusika-kahvliga enam potist ei võta. Monk ei ole. [/tsitaat]
Kui on kaaries, siis minge hambaarsti juurde. A no mehele võib ju seda levitada. Lutt kukub maha, siis lasen vee alt läbi, oiii aga see on ju ka paha-paha, kes teab, mis bakter vee sees on. Ok, siis tuleb vesi läbi keeta. Elangi terve elu läbikeedetud veega. Vahel harva katsun last ka, kui kummikindad käes on ja respiraator suu ees. Ja õue last ei vii, äkki keegi levitab kaariest läbi õhu…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.05 20:27; 29.05 21:41; 29.05 21:56; 29.05 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on suult-suule musi mehe-naise vaheline asi. Olen teemaalgatajaga nõus. Lapsi rohkem kallistan ja kaisutan ja musi põsele-laubale. Kui näen teisi vanemaid suult-suule musi tegemas oma lastele, siis see mind ei häiri, igaüks tehku kuidas soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.hambaarst.ee/artiklid/692/

\”Kaaries on bakteriaalne nakkushaigus. Pisik on \”päritav\” perekonna-liini pidi. Nakatajaks on tavaliselt ema (või muu lähisugulane) süljekontakti kaudu. Lutt, lusikas ja suule suudlus on tavalisimad nakkusteed. Tihti \”päritakse\” boonusena sama liini pidi ka hammastele ebatervislikud toitumisharjumused. Nakatutakse tavaliselt 18-30 elukuul piimapurihammaste suhulõikumise järel. Seepärast on just see periood, mida nimetatakse infektsiooniväravaks, hammaste tervise seisukohalt määrava tähtsusega. Tervisekasvatustööd on optimaalne alustada lapseootel ja väikelaste emadest. Eesti ei saa kaariest kunagi kontrolli alla, sest profülaktiline töö algab alles lapse lasteaiaikka jõudes, kui haigus on juba \”päritud\”. \”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 21:11; 30.05 08:38; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mismoodi saab kaaries levida, egas ma oma lapsega siis keelesuudlust tee! Musi mopsti suu peale – mismoodi see kaaries sedasi levib? Huuled ju kinni sealjuures.[/tsitaat]

Ja oled päris kindel, et pärast eelmist keelega üle huulte tõmbamist pesid suu puhtaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 21:11; 30.05 08:38; 30.05 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaariese levimist lähisugulastelt lapsele ei saa vältida ainult lusika, luti ja suudlemise korraldamisega.

Kui laps on näiteks vaibal sellili ja vanaema kummardub lapselapse kohale, teeb paar korda tuti-pluti või põristab ka veel ongi tema tatt koos kõigi eluteel peale korjatud bakteritega lennanud väiksese lapse suhu. Otsest kontakti luti, lusika või huultega ei peagi olema. Nende mopsti musitajate lastel on kaaries juba ammuilma vanematelt kätte saadud. Kontakt on süljega ja see sülg võib olla huultel, näppudel, lennata õhus jne. Kaaries levib näiteks lapse toidu peale puhumisel. Kaaries võib levida ka siis kui lapse söötmise ajal räägite temaga või kellegi teisega nii et tatt lendab.

Et kaariese nakkust tõsiselt vältida peaksid kõik lapsega samas ruumis viibivad inimesed alati kandma suu ees sellist maski nagu hambaarstid. See sama lusika jagamise vältimine on rohkem nagu moe pärast tehtav asi, et näete ma teen midagi aga kaariese leviku tõelsielt takistamiseks peaks kas lapse suu ees olema mask või temaga kokku puutuvate inimeste suu ees olema mask. No ja kui teil on suu ees mask, siis ei tekigi olukorda, et tõmbate luti või lusika oma suust läbi või puhute lapse söögi peale ning söötmise ajal lapsega rääkides ei saa teie sülg lennata lapse lusikale või toidule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui laps puutub kokku teiste lastega on nad peadpidi ja igat muud moodi koos ja mikrofloora ühtlustamine käib täie hooga. Kui laps ei saa kaariest oma emalt või muudelt sugulatelt, siis saab ta selle teistelt lastelt.

Minu arvates ei ole ka kaariese levimist võimalik vältida ilma näiteks neid näeomaske kandmata aga nende igapävane kandmine ei ole meie kultuuris kombeks. Oma last saab hambaaukude tekke vältimiseks aidata õigete hambapesu võtete kasutamisega ja hamasõbralike toitumisharjumustega. Muide hambapesu peaks teostama lapsevanem vähemalt seni kuni lapse käekiri pole veel ilus. Lapse käe motoorika on nii algeline, et nad lihtsalt ei suudagi enne kooliiga ise oma hambaid korralikult igalt poolt puhtaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See suupeale musitajate poolt tulev õigustamine läheb juba haiglaseks. Nii, et teie peres ja tutvusringkonnas puristatakse pidevalt nii, et tatti (ja kaariest) lendab ja kõik on õnnelikud? Võibolla peaksite tõesti näomaskide kandmist kaaluma? Ise ka saate aru, et enda õigustamisega rikute oma lapse tervist edasi? Võibolla peaks laste hambaravihüvitise ära lõpetama, tuleks lastevanemate mõistus pähe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt 30.05 12:47; 30.05 13:19; 30.05 14:02; 30.05 14:19; 30.05 14:48; 30.05 15:19; 30.05 16:26; 30.05 17:30; 30.05 17:43; 30.05 17:58; 30.05 18:00; 30.05 18:03; 30.05 18:06; 30.05 18:11; 30.05 18:14; 30.05 18:17; 30.05 18:34; 30.05 18:39; 30.05 19:50; 30.05 20:14; 31.05 11:19; 31.05 14:05; 01.06 05:28; 01.06 22:48; 04.06 22:43; 05.06 12:35; 06.06 13:43; 07.06 08:12; 07.06 23:04; 08.06 22:54; 08.06 22:58; 09.06 08:05; 10.06 08:24; 10.06 08:26; 12.06 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lähedane sugulane elab aastaid Argentiinas, seal suudlevad mehed poegasid igavesti ja see on normaalne, mitte perversne.
Ütleme nii, et see on igaühe peas kinni kes mida imelikuks peab, lapsevanema ja lapse suule suudlemist pean ma täiesti normaalseks.

Minu mees on minu kõrval täiesti harjunud kuigi algul veidi pelgas musitamist, kuid nüüd musitab lapsi rahumeeli ja see pisikesi musi ainult lähendab lapsi vanematele. Meil hakkavad pojad teismeale lähenema ja meil on nüüd kodus ka prantslaste musi kombeks mis antakse põsele.

Me ei ela enam nõukaajal, väike musi huultele või põsele on tavaline suhtlemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 134 )


Esileht Pereelu ja suhted Suule musitamine – lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.