Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 3,151 kuni 3,180 (kokku 3,481 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
BlueVelvet

Kas ma saan õigesti aru, et “kaardimüüja” filmis stoorisid autõsõidu ajal, aga ei pannud üles neid, sest … people aren`t always nice???

Njah aga see ongi nii temalik😄 rules for thee but not for me

+16
0
Please wait...

Postitas:
KuuS

Üle saja aja tulin perekooli lugema. Vaatan, et teema püsib ikka esilehel. Võiks arvata, et miskit põnevat, aga ikka aina sama jura, erinev päev. Kuidas te viitsite üldse jälgida ja kursis olla. Samad ämbrid kolisevad aina…

+8
-25
Please wait...

Postitas:
jomibor

Mis värk sellel Gallikaartil oli selle nägude peitmise ja mitte peitmisega? Et kas peidab siis näo kui pole pole pildikõlbik või mis iganes talle sobiv nägu ees, silmad kinni vms või milles asi..

+10
-2
Please wait...

Postitas:
mirimari8

Mismoodi saab sinu elu paremaks muutuda, kui saadki vastuse temalt otse näiteks? On ikka mõnel aega tuugalt käes, et mõtiskleda, miks üks võõras inimene instas kord katab oma lapse näo kinni ja siis jällegi mitte…

+4
-15
Please wait...

Postitas:
jomibor

Mismoodi saab sinu elu paremaks muutuda, kui saadki vastuse temalt otse näiteks? On ikka mõnel aega tuugalt käes, et mõtiskleda, miks üks võõras inimene instas kord katab oma lapse näo kinni ja siis jällegi mitte…

Oi aga tundub et sina kasutad oma aega väga mõistlikult 🤭 🎈

+15
-4
Please wait...

Postitas:
jomibor

Mis värk sellel Gallikaartil oli selle nägude peitmise ja mitte peitmisega? Et kas peidab siis näo kui pole pole pildikõlbik või mis iganes talle sobiv nägu ees, silmad kinni vms või milles asi..

Ma ei saanud ise arugi et mu küsimus nii solvav on.  Ja küsimus ei käinud selle pildi kohta mis ta jagas. Algul oli poisist pilt kus nägu ära peidetud ja järgmine story oli nägu näha, nii mehel kui pojal. Ja siis tuli jälle mingi pilt kus oli peidetud. Mu küsimus oli siiras, mitte pahatahtlik. Otse ma küsima jah ei lähe, käod ju teavad paremini 🤣
Ma pole siin kedagi näinud kes oleks kedagi otse idioodiks sõimanud. Või vaimuhaigeks? (Mul niipalju ikka elu on et pole aega kõiki neid lehekülgi siin läbi lugeda. ) Aga tänks talle nii otseste solvangute eest, mis siin ikka keerutada eks.

+20
0
Please wait...

Postitas:
hunden

Arvamus, et need, kellele ei meeldi ta eesti keele solkimine, lihtsalt ei oska inglise keelt piisavalt hästi, et ta mõttest aru saada, on ka omaette tase 😂
Keep telling yourself that, honey 😉

+27
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
ninja

a miks seda inglise keelt sinna vahele pikkida vaja on? oleks siis väljendid, mida eesti keeles üldse pole, aga ta kirjutab lampi pool juttu või lauselõpud inglise k. ei ole hea stiil. pretentious, kui tohib 😉

+20
0
Please wait...
Postitas:
BlueVelvet

Kahjuks ta hobune on kõrgemate jalgadega kui nii mõnigi kaelkirjak.

Kogu see patroniseeriv musi emojide ja “kullake” jms lisamine oma üleolevale jutule kritiseerijate kohta, tõstab selle veel omakorda mingile järgmisele ebameeldivuse tasemele.

Oleks ta ühe asjagi omaks võtaks. Aga ei. Ta veits nagu Triinu Liis. Kõik teevad talle ainult liiga, ja pole aimugi miks 😀 Ja see on ikka eriti hea, et ta arvab, et teised inglise keelt ei oska. Ma näiteks õppisin inglise keeles ülikoolis aastaid, aga see lihtsalt pole hea stiil, rääkida pooleldi inglise ja pooleldi eesti keeles. See on veider ja tõepoolest nagu keegi siin kirjutas “pretentious”.

Ma pigem tema asemel mõtleks, miks tal eriti nt sõpru pole ja miks ta, talle arusaadavas keeles, selline “acquired taste” inimesena on.

PS. Inimesed siin ei arva suures enamuses, et ta idioot oleks või vaimuhaige vms. Näiteks mina arvan, et ta on ülihea ema oma lastele ja seda on tore ja armas vaadata. Kuid samal ajal pole ma ammu näinud nii üleolevat suhtumist ja “mulle lubatud, sulle keelatud” suhtumist. Aga ma arvan, et ta võibolla isegi ei saa ise aru, kui vastuoluline tema jutt ja käitumine on.

+23
0
Please wait...

Postitas:
mirimari8

a miks seda inglise keelt sinna vahele pikkida vaja on? oleks siis väljendid, mida eesti keeles üldse pole, aga ta kirjutab lampi pool juttu või lauselõpud inglise k. ei ole hea stiil. pretentious, kui tohib 😉

seda teevad tegelikult ju paljud. Mind isiklikult see ei häiri. Aga tema jälgimise lõpetasin nüüdsest  ära küll, sest kuidagi solvav oli juba liiga tihti kuulata, et miks ometi teda üldse jälgitakse ja ta ei jaga ju mingit sisu ja et tema ise jälgib palju asjalikumaid kontosid (ma muidugimõista ei tsiteeri teda sõnasõnalt, aga mõte oli sama). Mina olin tema jälgija ammusest ajast, mulle väga meeldisid tema kaardid, kalligraafia ja lugesin pisteliselt ka blogi kunagi. Ta halvustas justkui mind minu valiku tõttu teda jälgida. Tundsingi, et kaua ma end ikka solvata lasen…

+19
0
Please wait...

Postitas:
mirimari8

Lisan veel eelmisele jutule lisaks, et mulle näiteks meeldiski väga tema konto, sest viimasel ajal ilukirja ja kaartide teema oli ju tagaplaanil, aga ma sain sealt nii mõnegi hea muusikasoovituse või avastasin uue konto. Köharavimise möksi proovisin tema soovitusel. Tema kingiideed olid alati sellised mõnusalt lihtsad, aga väikese ekstraga ja sain neist isegi inspiratsiooni. Ühesõnaga oli selline mõnus ajaviite konto.

+4
0
Please wait...

Postitas:
jomibor

Aa, jobud oleme ka ju veel. See läks  meelest.  Niiii armas inimene ikka.
Ma hakkasin teda jälgima kuna meeldisid need ilukirja värgid ja nii ilus oli vaadata aga kõik selle ilu rikub ära selline käitumine. Paha hakkab endal hoopis.

+16
0
Please wait...

Postitas:
BlueVelvet

Ta vist ei pane ennast üldse tähele. Näiteks see koerateema. No kui ikkagi on reegel, et ei käida koeraga lasteaias, siis ei käida (mõistlik – osad koerad hammustavad ja osad koerad teevad muud pahandust, mitte keegi ei hakka neid koeri enne lasteaiaväravast sisenemist skriinima). Aga tema võtab seda täieliku endavastase rünnakuna ja ma ausalt öeldes ei imesta, et see lasteaia juhataja ta suurim fänn ei ole. Mulle tundub, et G-l on oskus passiiv-agressiivselt (oh nii kenasti ja viisakalt, aga mürgiselt) asju ajada. Mulje, sest sama alatooniga suhtleb ta ka oma jälgijatega.

Ja veel jäi silma see lause, et – ma ei ole üldse mingi suunamudija, ma ei müü teile midagi (sorri, tegelt müüd ikka küll vahel), ma pole enam ammu bloginud, get over it! Eeem, aga sa olid? Ja mitte eriti ammu. See kui sina ühel hetel otsustasid seda enam mitte teha, ei tähenda, et kõik jälgijad päeva pealt sellest aru said. Ja üldsegi, võibolla ei saanudki sellest aru, et sa neid sinna oma kontole enam ei soovi?

Nalajaks on ka pugeda selle taha, et – mulle nende perkoolikate arvamus ei lähe korda. Need on mingi hullud saikarid. No ega ikka ei ole küll. Siin on tõesti mõni selline ebastabiilne, keda võiks nn internetitrolliks nimetada, aga enamus on siin täiesti tavalised inimesed, absoluutselt seinast seina elualadelt ja eludega.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Style

Mind nt paljude puhul ei häiri, kui kasutatakse inglisekeelseid fraase/sõnu vms. Aga kui inimene väidab üleolevalt, et teised ei saa lihtsalt aru inglise keelest, ise seejuures rääkides nii kõva ja kandilise aktsendiga, koperdades sõnade otsa jne 🧐

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Egerta

Ega mul erilist usku pole, et sa mõistad, aga Gallikaart, kui loed seda siin, siis 99% siinsetest ei ole kadedad, et pidasid sünnipäeva oma perega, lõid klaase kokku jne. Me nägime probleemi selles, et abikaasa lõi sinuga klaase. Sina küsisid: “Mis sa ütled mulle”. Abikaasa vastas “palju õnne”. Selle peale küsisid sina mürgiselt: “kuidas palun?” Abikaasa siis parandas ja ütles: “Palju õnne, kallis!”

P.S. Ma arvan, et sa oled hea ema oma lastele, armastad neid ja julged seda väljendada.

Aga see üleolev suhtumine ülejäänud maailma on pinnuks silmis kägudel.

+25
-1
Please wait...

Postitas:
BlueVelvet

Ega mul erilist usku pole, et sa mõistad, aga Gallikaart, kui loed seda siin, siis 99% siinsetest ei ole kadedad, et pidasid sünnipäeva oma perega, lõid klaase kokku jne. Me nägime probleemi selles, et abikaasa lõi sinuga klaase. Sina küsisid: “Mis sa ütled mulle”. Abikaasa vastas “palju õnne”. Selle peale küsisid sina mürgiselt: “kuidas palun?” Abikaasa siis parandas ja ütles: “Palju õnne, kallis!”

P.S. Ma arvan, et sa oled hea ema oma lastele, armastad neid ja julged seda väljendada.

Aga see üleolev suhtumine ülejäänud maailma on pinnuks silmis kägudel.

Just täpselt.

Mulle tundub, et G tõlgendab siin palju asju täiesti meelevaldselt, kuigi kommentaaride mõte on hoopis milleski muus olnud. Kaks näidet on juba välja tulnud, tänu sellele, et tema omapoolse nägemise on esitanud, millest ta valesti on aru saanud – see nägude peitmise kommentaar ja see sünnipäeva story, kus mees dresseeritult pidi vastates kindlasti lisama “kallis” jne.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
jarv

Kas filoloog koolist mingeid lingvistikaalaseid teadmisi ei saanud? Keelte tahtmatu segunemine toimub, kui inimene oskab mõlemat keelt kehval tasemel. Sellepärast segavad keeli rohkem kakskeelsed lapsed ja noorukid ning vähem vanemad inimesed, kelle keeleoskused on juba kõrgemalt arenenud. Samuti tekib sage keelte segunemine, kui näiteks õpid oma kolmandat ja neljandat võõrkeelt – neid keeli oskad siis veel kehvasti ja just nende uute keelte sõnad hakkavad vägisi pähe trügima teiste keelte kõne ajal. Näiteks kui oled A2 itaalia keeles ja A1 prantsuse keeles, siis itaalia keelt rääkides hüppavad tahtmatult pähe prantsusekeelsed sõnad. Aju segab just neid uuemaid keeli, sest need ei ole veel närvivõrku settinud. Seda nimetatakse language mixing või code mixing, kui lgp filoloog tahaks edasi uurida. Keeleoskus paraneb ja keelte segunemine väheneb, kui arendad keelt ilukirjanduse lugemisega ja valjusti rääkimisega.

Language mixing was applied as a strategy to sustain the conversation mainly because of the interlocutors’ weak proficiency in specific languages. It was also employed for various functions such as for distancing or narrowing the social status, making emphasis and projecting a higher personal identity. 

+20
-1
Please wait...
Postitas:
MadMom

Läksin ka huvi pärast Tiktokki vaatama. Pühajumal, mis inimesed.

Ei pane kõiki ühte patta, ette sattus ka ägedaid videosid.

Sattusin mingi live otsa, alguses arvasin, et teismeliste oma aga eksisin, mingi täiskasvanud naine/naised…tehti mingit kommide?ja pildiraami? Loosi, sekka räägiti väga vulgaarselt ka kõike muud, aru oli saada, et juures olid ka lapsed.  Pärast viskas ette kellegi teise video, kes oli sama kasutaja mingit live filminud ja see naine laulis seal ” Mu**, mu**, money, money jne”.

Tundubki see kategooria eestlaste kolmnurka, kes väidetavalt tervise tõttu mitte kuskil tööl ei saa käia aga päevad läbi videosid ja livesid vorpida pole probleem ….

Mingi estoenglish on selle kõrval lebo.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Maret Vaa

Huvitav, mis keele filoloog ta on? Estonglishi?

+12
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Ja veel jäi silma see lause, et – ma ei ole üldse mingi suunamudija, ma ei müü teile midagi (sorri, tegelt müüd ikka küll vahel), ma pole enam ammu bloginud, get over it! Eeem, aga sa olid? Ja mitte eriti ammu. See kui sina ühel hetel otsustasid seda enam mitte teha, ei tähenda, et kõik jälgijad päeva pealt sellest aru said. Ja üldsegi, võibolla ei saanudki sellest aru, et sa neid sinna oma kontole enam ei soovi?

On täiesti võimalik teha konto privaatseks ja siis annab IG võimaluse eemaldada jälgijate hulgast inimesed, keda sa sinna ei taha.

+12
0
Please wait...

Postitas:
RMH86

Oma kaartidega ta ju enam ei tegele, blogi ei pea jne. Pangugi siis galligaart konto kinni/kustutagu ja tehku omanimeline konto.

Ta on ikka väga kõrge hobuse seljas, põhimõtteliselt nimetas kõiki oma jälgijaid lollideks vms, et miks üldse inimesed nii rumalad on ja selliseid (tema) kontosid jälgivad.

+15
0
Please wait...

Postitas:
MadMom

Oma kaartidega ta ju enam ei tegele, blogi ei pea jne. Pangugi siis galligaart konto kinni/kustutagu ja tehku omanimeline konto.

Ta on ikka väga kõrge hobuse seljas, põhimõtteliselt nimetas kõiki oma jälgijaid lollideks vms, et miks üldse inimesed nii rumalad on ja selliseid (tema) kontosid jälgivad.

Saeb oksa, millel istub.

+5
0
Please wait...

Postitas:
laps86

Oli ju siin tekst üle et isegi telefoni peidetakse tema eest.. Täiskasvanud inimene kardab telefoni. Teiseks miks ema tahtma täiskasvanud inimest kinni siduda? Midagi siin ei klapi või jäädakse rääkimata. No mis elu tal seal Hispaanias oleks. Tal pole töödki, elukohast räägimata. Elab rannas nagu pomps. Ja välimus on ikka väga käest ära. Ei kujuta ette mida ta tarbib.. Nägin pilte milline ta nüüd välja näeb.. Õudne

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Tont

Oli ju siin tekst üle et isegi telefoni peidetakse tema eest.. Täiskasvanud inimene kardab telefoni. Teiseks miks ema tahtma täiskasvanud inimest kinni siduda? Midagi siin ei klapi või jäädakse rääkimata. No mis elu tal seal Hispaanias oleks. Tal pole töödki, elukohast räägimata. Elab rannas nagu pomps. Ja välimus on ikka väga käest ära. Ei kujuta ette mida ta tarbib.. Nägin pilte milline ta nüüd välja näeb.. Õudne

Kes?

+10
0
Please wait...

Postitas:
sanshain
  1. Oli ju siin tekst üle et isegi telefoni peidetakse tema eest.. Täiskasvanud inimene kardab telefoni. Teiseks miks ema tahtma täiskasvanud inimest kinni siduda? Midagi siin ei klapi või jäädakse rääkimata. No mis elu tal seal Hispaanias oleks. Tal pole töödki, elukohast räägimata. Elab rannas nagu pomps. Ja välimus on ikka väga käest ära. Ei kujuta ette mida ta tarbib.. Nägin pilte milline ta nüüd välja näeb.. Õudne

Läks valesse teemasse?😉

+9
0
Please wait...

Postitas:
natakas

Kas keegi kedagi cetsss-i jälgib? Teab, millega see kena neiu tegeleb?

0
-4
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Uus polt majas. Üllatuseks on see noormees jõudnud oma noores elus nii palju kuritegusi teha, kinni istuda aastaid, saada 2 last, abielluda (kohtulahendid on avalikud) ja on ausalt õeldes veidi shokeeriv, et miks selline üles korjata ja kodustada…

+15
-3
Please wait...
Postitas:
astorias

Uus polt majas. Üllatuseks on see noormees jõudnud oma noores elus nii palju kuritegusi teha, kinni istuda aastaid, saada 2 last, abielluda (kohtulahendid on avalikud) ja on ausalt õeldes veidi shokeeriv, et miks selline üles korjata ja kodustada…

Mis selle päevakangelase nimi on?

0
-3
Please wait...

Postitas:
natakas

See noormees on mingi uus suhe? Aga millest see cetss õieti elab, töötab kuskil? Lihtlabane uudishimu tema insta fotosid vaadates.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
ninja

suvaline töötu pärnakas mulle paistab

+8
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 3,151 kuni 3,180 (kokku 3,481 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)