Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 4,231 kuni 4,260 (kokku 4,303 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
Maret Vaa

Pettusin eile Helen Adamsonis. Muidu ikka jälgisin tema instat (ilma hääleta, sest see veider titehääl, mida ta loomadega rääkimisel kasutab, brrrr), sest tal ilusad reisipildid. Aga no kammoon, mis inimene paneb 2023. aastal hotelli hommikusöögilt 6 virsikut endale kotti?

Piiiiiiinlik.

Vaadates saadud miinuseid hakkan vaikselt aru saama, mis põhjamaade hotellides on eestikeelsed kirjad “palun mitte toitu kaasa pakkida”. Sorry, minu viga!

+33
-6
Please wait...

Postitas:
annkass

No need tervelt kuus virsikut tundub kuidagi palju või äkki need olid väga väikesed?! Ntks 1-2 puuvilja kaasa võtmises küll midagi halba ei näeks ja ei vaevuks neid ka ära pakkima🙂

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Maret Vaa

No need tervelt kuus virsikut tundub kuidagi palju või äkki need olid väga väikesed?! Ntks 1-2 puuvilja kaasa võtmises küll midagi halba ei näeks ja ei vaevuks neid ka ära pakkima🙂

No kirjeldas ise oma kavalust, kuidas 6 suurt, mahlast ja magusat virsikut kotti pistis.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kateriine

Vaatasin ka seda virsikute kaasapakkimist instas. Ise ta põhjendas oma tegu raske või vaese lapsepõlvega. Ei saa ju ometi nii rott olla, et ei jaksa omale puuvilju poest osta. Ise kaarutab mööda maailma ringi, üks reis ajab teist taga ja nüüd siis nii vaeseks järsku jäänud…

+24
-3
Please wait...

Postitas:
PiretTP

Mina nägin ükskord ühes hotellis kui valati jogurtit oma karpi hommikul kaasa ja siis tõsteti veel puuvilja salatit peale, silm ka ei pilkunud inimesel.

Lisan et mitte mingil suunamudijal, mõned juba ärritusid.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
ninja

skandi hotellides on vahel küll silte, et “matpakke” kaasa võtmine pole lubatud, sest nende kultuuris on lõuna enamasti võileib ja ju nad siis ei taha, et kliendid nii hommiku kui lõunatoidu kaasa endaga võtavadl

ma ise võtan võileiva küll kaasa, sest ei söö hommikust, aga maksan ju samamoodi kui teised, nii et söön siis seda veidi hiljem vastavalt omale vajadusele.

+9
-11
Please wait...

Postitas:
jarv

No see on üks sellistest asjadest, et pole rangelt seadusega keelatud, aga viisakas inimene seda lihtsalt ei tee. Isegi kui natuke nagu võikski teha. Umbes nagu tänavale sülitamine. On kahte sorti inimesi: üks, kes määgib, et näita põhiseadusest, kus on kirjas, et ma seda teha ei tohi; ja teine sort, kes oma sisemise kompassi järgi iseeneslikult soovib järgida üldkäitumisnorme. Ja ega üks ei saa siiralt teisest aru, et miks ei või, kui pole ometi selgelt keelatud, ja teine ei saa esimesest siiralt aru, et aga miks peab. Igihaljad vaidlused, aga seda oma “sorti” enam keegi ei muuda. Isegi elukogemused ega raha ei kõiguta inimest ühest sordist teise.

+26
-2
Please wait...

Postitas:
Loki

Mina nägin ükskord ühes hotellis kui valati jogurtit oma karpi hommikul kaasa ja siis tõsteti veel puuvilja salatit peale, silm ka ei pilkunud inimesel.

Mõnikord on see ka hotelliga (varasemalt) kokkulepitud – näiteks väike laps kaasas ja käiakse vaheldumisi söömas vmt. Osad kohad lasevad hommikusöögi ka tuppa tuua, mõni annab ka valiku, et mida tuua – mõni lubabki siis leppel nö ise valima minna ja kaasa võtta. Eriti kui lapsele ports (nt on haigestunud hotellis oleku ajal).

Või näiteks kui laps kaasas, aga hakkab “rahu rikkuma”, siis võibki olla, et üks vanem läheb lapsega ees ära ja teine võtab talle siis söögi tuppa vmt.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

No see on üks sellistest asjadest, et pole rangelt seadusega keelatud, aga viisakas inimene seda lihtsalt ei tee. Isegi kui natuke nagu võikski teha. Umbes nagu tänavale sülitamine. On kahte sorti inimesi: üks, kes määgib, et näita põhiseadusest, kus on kirjas, et ma seda teha ei tohi; ja teine sort, kes oma sisemise kompassi järgi iseeneslikult soovib järgida üldkäitumisnorme. Ja ega üks ei saa siiralt teisest aru, et miks ei või, kui pole ometi selgelt keelatud, ja teine ei saa esimesest siiralt aru, et aga miks peab. Igihaljad vaidlused, aga seda oma “sorti” enam keegi ei muuda. Isegi elukogemused ega raha ei kõiguta inimest ühest sordist teise.

Mõnes hotellis on isegi kirjas kusagil, et varaste lendude vms puhul kas pakivad ise hommikusöögi kaasa või saab võtta endale ise, vastavad karbidki olemas. Eestis olen vähem näinud, aga Lääne-Euroopas on see rohkem levinud. Hommikusöök on ju toa hinnas, aga sageli peab külaline lahkuma juba 5-6 ajal, kus kogu hommikusöök veel serveeritud pole või kui ka juba on, siis pole tal aega seal kohapeal enam süüa. Ka ise kahel korral selles olukorras olnud ja olen väga tänulik olnud selle eest, et pole pidanud lennujaamas ostma hommikusööki kui mul selle eest juba hotellis tegelikult makstud on. Mingeid virsikuid taskusse loomulikult toppoma ei hakkaks.

+18
0
Please wait...

Postitas:
masa

Väga hea kommentaar. On ju ütlus, et ära mõtle mis juhtub kui mina seda teen. Mõtle, mis juhtub kui kõik seda teeks.

Aga niipalju taktitunnet kõigilt loota on kahjuks palju jh.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Proovikas111

Mõned hotellid võimaldavad külastajatel võtta mõned puuviljad kaasa hommikusöögilaualt, kuid see sõltub hotelli reeglitest ja poliitikast. Mõned hotellid võivad lubada seda, kui külastaja soovib hiljem hommikusööki nautida või võib-olla on neil pakkuda spetsiaalset “võta kaasa” ala, kus saab toiduaineid kaasa võtta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
PiretTP

Mõnikord on see ka hotelliga (varasemalt) kokkulepitud – näiteks väike laps kaasas ja käiakse vaheldumisi söömas vmt. Osad kohad lasevad hommikusöögi ka tuppa tuua, mõni annab ka valiku, et mida tuua – mõni lubabki siis leppel nö ise valima minna ja kaasa võtta. Eriti kui lapsele ports (nt on haigestunud hotellis oleku ajal).

Või näiteks kui laps kaasas, aga hakkab “rahu rikkuma”, siis võibki olla, et üks vanem läheb lapsega ees ära ja teine võtab talle siis söögi tuppa vmt.

See on kõik arusaadav, sellest pole juttu siin. On lihtsalt teatud inimesed kes arvavad et nad võivad oma päevase menüü hommikusöögist kotti panna.  Võileivad, sest mul pole isu hommikuti, puuviljad sest neid söön hoopis peale lõunat, keedetud munad lõunaks, kohvi 1,5 ltr termosse täita  (oma silmaga näinud) aga kuna hotell arvestab teatud keskmisega sööja peale  ja nende eelarve ka kummist pole siis need inimesed peale nende kaasavõtjate seltskonda peavad sageli tühja lauda vaatama ja hotell sebima lisa sööki kui tahavad aga sageli ka mitte.

Või nagu teinekord näed inimesi hommikusöögi lauas nagu poleks nad 3 päeva midagi söönud.

Nagu siin juba öeldi et nii pole viisakas lihtsalt.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
enter

Ma mõtlen, et kes üldse hotelli hommikusöögilauda kotiga läheb? Ja milleks? Ma näen sellel ainult siis mõtet, kui ongi plaan sealt paari kilo puuviljadega ära jalutada. Igal muul juhul on koti tassimine lihtsalt tülikas buffees.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Loki

See on kõik arusaadav, sellest pole juttu siin. On lihtsalt teatud inimesed kes arvavad et nad võivad oma päevase menüü hommikusöögist kotti panna. Võileivad, sest mul pole isu hommikuti, puuviljad sest neid söön hoopis peale lõunat, keedetud munad lõunaks, kohvi 1,5 ltr termosse täita (oma silmaga näinud) aga kuna hotell arvestab teatud keskmisega sööja peale ja nende eelarve ka kummist pole siis need inimesed peale nende kaasavõtjate seltskonda peavad sageli tühja lauda vaatama ja hotell sebima lisa sööki kui tahavad aga sageli ka mitte.

Või nagu teinekord näed inimesi hommikusöögi lauas nagu poleks nad 3 päeva midagi söönud.

Minu vastus oli ju konkreetselt vastus sellele koos tsitaadiga, kes ütles, et nägi, et karbiga oldi ja võeti jogurtit ja puuviljasalatit sinna peale. Ehk seletasingi, et mõningatel juhtudel on see hotelliga kokkulepe – ei ole päris see, et laon endale kõike head ja paremat igaks juhuks kaasa kui lõunal nälg tuleb sest ei jõudnud rohkem süüa. Lõhe, saiakesi, kooke, topsi kohvi, joguripakid, mahlapakid kotti jne.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

See on kõik arusaadav, sellest pole juttu siin. On lihtsalt teatud inimesed kes arvavad et nad võivad oma päevase menüü hommikusöögist kotti panna. Võileivad, sest mul pole isu hommikuti, puuviljad sest neid söön hoopis peale lõunat, keedetud munad lõunaks, kohvi 1,5 ltr termosse täita (oma silmaga näinud) aga kuna hotell arvestab teatud keskmisega sööja peale ja nende eelarve ka kummist pole siis need inimesed peale nende kaasavõtjate seltskonda peavad sageli tühja lauda vaatama ja hotell sebima lisa sööki kui tahavad aga sageli ka mitte.

Minu vastus oli ju konkreetselt vastus sellele koos tsitaadiga, kes ütles, et nägi, et karbiga oldi ja võeti jogurtit ja puuviljasalatit sinna peale. Ehk seletasingi, et mõningatel juhtudel on see hotelliga kokkulepe – ei ole päris see, et laon endale kõike head ja paremat igaks juhuks kaasa kui lõunal nälg tuleb sest ei jõudnud rohkem süüa. Lõhe, saiakesi, kooke, topsi kohvi, joguripakid, mahlapakid kotti jne.

Ma pakuks ka, et kui keegi suisa karpide ja termostega lauas toimetab, siis on see väga suure tõenäosusega kokku lepitud. Teatud piirkondades lausa on ka sellised hotellid, kus see ongi nö. teenuse osa. Mägedes trippides näiteks, kus liigudki ainult looduses matkates ja hommikul ühest hotellist välja, õhtul hilja teise kohale. Poode ega muud tsivilisatsiooni suurt teele ei jää. Samas olen ise hotelliga kokkuleppel ka Eestis teinud võikusi hommikusöögilauast kaasa ja ka kohvi termosesse valanud. Oligi plaan minna päevaks rabasse matkama ja väga loogiline tundus sedasi toimetada, mitte hotellituppa saia, vorste ja muud poest vedada. Kui ma õigesti mäletan, siis lisati ka vist arvele mingi väike summa justkui kahe lisahommikusöögi eest.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
PiretTP

Ma pakuks ka, et kui keegi suisa karpide ja termostega lauas toimetab, siis on see väga suure tõenäosusega kokku lepitud. Teatud piirkondades lausa on ka sellised hotellid, kus see ongi nö. teenuse osa. Mägedes trippides näiteks, kus liigudki ainult looduses matkates ja hommikul ühest hotellist välja, õhtul hilja teise kohale. Poode ega muud tsivilisatsiooni suurt teele ei jää. Samas olen ise hotelliga kokkuleppel ka Eestis teinud võikusi hommikusöögilauast kaasa ja ka kohvi termosesse valanud. Oligi plaan minna päevaks rabasse matkama ja väga loogiline tundus sedasi toimetada, mitte hotellituppa saia, vorste ja muud poest vedada. Kui ma õigesti mäletan, siis lisati ka vist arvele mingi väike summa justkui kahe lisahommikusöögi eest.

No eks kõik on võimalik, onju.

Usun et enamus räägib siin mitte mägedes trippimisest. Vaid normaalsest hotelli elust. Kujutan ette et kusagil Nepaali mägedes oli õuudsalt erinev ja õuudsaalt imelik.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
tsikipriki

Millest see M-i uus postitus räägib, toob lagedale, mida G tegi? Storydest vähemalt tundub nii.. Paistab, et pettis ikkagi ( see oligi ainult aja küsimus).

+14
-3
Please wait...

Postitas:
iseoled

Millest see M-i uus postitus räägib, toob lagedale, mida G tegi? Storydest vähemalt tundub nii.. Paistab, et pettis ikkagi ( see oligi ainult aja küsimus).

Osta postitus, rott.

+7
-32
Please wait...

Postitas:
Proovikas111

Mina isegi ei kliki nendele postitustele (1 klikk =raha)  Aga kes klatši tahavad, siis makske aga.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Chary

Ma ostsin esimest korda need postitused ja päris hea lugemine.  🙂

+7
-18
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Mina ostma ei pidanud, mingi aeg olid lahti postitused. Põhimõtteliselt elus ei maksa ühegi blogi lugemise eest.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
kraamija

üks tuntud blogija just hõikas, et sai ülikooli läbi ja kraadi kätte. kuidas see küll võimalik on? mu enda laps sama ülikooli sama teaduskonna magistriõppe viimasel kursuse, alles üleeile oli üks eksam ja üks eksam tulemas järgmisel nädalal. magistritöö kaitsmine ka alles ees.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

üks tuntud blogija just hõikas, et sai ülikooli läbi ja kraadi kätte. kuidas see küll võimalik on? mu enda laps sama ülikooli sama teaduskonna magistriõppe viimasel kursuse, alles üleeile oli üks eksam ja üks eksam tulemas järgmisel nädalal. magistritöö kaitsmine ka alles ees.

Millal see konkreetne blogija muidu aususega hiilanud on 😃

+16
0
Please wait...

Postitas:
astorias

Kes?

+5
0
Please wait...

Postitas:
tigekala

Kes?

Üks Napsitrallidest.

+10
0
Please wait...

Postitas:
astorias

Kes?

Üks Napsitrallidest.

😂

Vaatasin, et ühele lapsele on ka Instagrami konto tehtud. Miks siis teisele ei ole tehtud?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Virsik5

Kes?

Üks Napsitrallidest.

Huvitav, kas keegi selle ülikooli eluga kursis olev inimene ei oska öelda, on see tõsi siis vôi?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

Äkki sai koostöö raames.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Ingunn

Kui tühine saab teie elu olla, et ilgute sellise asja kallal, et inimene lõpetab kooli? see et lõpuaktus on olemata ei tähenda et magistritöö kaitsmata. mul just kaks tuttavat tegid magistri, sama eriala, erineval ajal kaitsmised, hinded teada, tunnistused ja aktus ilmselt alles tulemas.

mis teil viga on inimesed????

+4
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Mette-Merithh

Kui tühine saab teie elu olla, et ilgute sellise asja kallal, et inimene lõpetab kooli? see et lõpuaktus on olemata ei tähenda et magistritöö kaitsmata. mul just kaks tuttavat tegid magistri, sama eriala, erineval ajal kaitsmised, hinded teada, tunnistused ja aktus ilmselt alles tulemas.

mis teil viga on inimesed????

No konkreetsel juhul olid ju pildid justnimelt lõpetamiselt, tunnistus oli pihus ja šampa käes. Proua mainis ka ära, et lõpetamise puhul sai kõige kallim läpakas vms kingitud.

+12
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 4,231 kuni 4,260 (kokku 4,303 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)