Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 1,381 kuni 1,410 (kokku 3,152 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
Mette-Merithh

Ma pole küll ise iial EMO-s ise käinud ega ka muudmoodi “arstide aega raisanud”, aga mulle veits tundub, et need arstid seal EMO-s tööl ongi. Seega patsientide vastuvõtmine on justkui asi, miks nad sinna kohale läinud on. Või mis see päris tegevus neil seal on kui tervisemurega pöörduvad inimesed “nende aega raiskavad”?

+24
-9
Please wait...

Postitas:
Kaegu513

Ma pole küll ise iial EMO-s ise käinud ega ka muudmoodi “arstide aega raisanud”, aga mulle veits tundub, et need arstid seal EMO-s tööl ongi. Seega patsientide vastuvõtmine on justkui asi, miks nad sinna kohale läinud on. Või mis see päris tegevus neil seal on kui tervisemurega pöörduvad inimesed “nende aega raiskavad”?

Ega see arstide jutt, et palun ärge pöörduge emosse puugihammustuste, pisihaavade, sissekasvanud küünte ja sinikatega on muidugi tähtsusetu. Las need infarktid ja tõsised traumad ootavad järjekorras kui mõnel on skrollimissõrm pisut paistes.
Blogimist, pildistamist ja stooride tegemist see erakorraline tervisemure ei takista. Ju oleks kannatanud ka perearstile minna.

+8
-26
Please wait...

Postitas:
eunuhh

Ega see arstide jutt, et palun ärge pöörduge emosse puugihammustuste, pisihaavade, sissekasvanud küünte ja sinikatega on muidugi tähtsusetu. Las need infarktid ja tõsised traumad ootavad järjekorras kui mõnel on skrollimissõrm pisut paistes.

Blogimist, pildistamist ja stooride tegemist see erakorraline tervisemure ei takista. Ju oleks kannatanud ka perearstile minna.

Ei tundunud seal just palju neid järjekorras ootavat enne teda kui nii kiirelt jaole sai. EMO-s on tööl ka triaažiõde, kes hoolitseb selle eest, et eluohtlikus seisus või suuremate traumadega patsiendid saaksid abi esimesena.

+26
-2
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Lihtsalt huvi pärast, ma täpselt ei tea, kuidas  meil süsteem on, ma olen väga vähe meie meditsiiniga kokku puutunud õnneks. Kas kellelgi on praktikat, et kui ruttu perearsti kaudu röntgenisse aja saab? Ma mäletan, et tulin mõned aastad tagasi laagrist ja kui ma see ainus kord emosse läksin soovitasid sõbrad valetada, et  õnnetus juhtus samal päeval. Tohutult nõme ja ma millegipärast ei tulnud perearsti pealegi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kassike123

Lihtsalt huvi pärast, ma täpselt ei tea, kuidas meil süsteem on, ma olen väga vähe meie meditsiiniga kokku puutunud õnneks. Kas kellelgi on praktikat, et kui ruttu perearsti kaudu röntgenisse aja saab? Ma mäletan, et tulin mõned aastad tagasi laagrist ja kui ma see ainus kord emosse läksin soovitasid sõbrad valetada, et õnnetus juhtus samal päeval. Tohutult nõme ja ma millegipärast ei tulnud perearsti pealegi.

EMO tegeleb erakorraliste probleemidega (nagu nimigi ütleb). Päevi vana traumaga, kroonilise haiguse vms. pöördutakse perearsti poole. Sellest ka see valetamise soovitus, muidu poleks sind jutule võetud.
Röntgenisse saadab perearst kohe, kui tema poole pöördud ja ta näeb selleks põhjust. Mingit ooteaega ei ole. Kuna PA keskustes röntgenit pole, siis saadetakse lähimasse haiglasse.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
sharon

Lihtsalt igaks juhuks, et keegi ei hakkaks siin loetu põhjal valesid või kahjulikke otsuseid tegema — tugeva trauma puhul tuleb kindlasti pöörduda traumapunkti (EMOsse). Ise ei pea triaaži tegema, selle jaoks on spetsialistid.

Võib ju mõelda, et “ma ei hakka oma mõraga arste häirima”, aga pahatihti lõpeb see hoopis kirurgilise sekkumisega. Väga ohtlikud võivad olla ka närvikahjustused, igasugused kudede rebendid jne.

Erakorraliselt ei pea pöörduma siis, kui vaevus pole erakorralise loomuga. Kahtluse korral, kas on vaja traumapunkti külastada, võib helistada ka perearsti nõuandeliinile (1220).

Mariann on väga tubli, et näitas head eeskuju nii oma lugejatele ja oma lastele — kui juhtub õnnetus, tuleb koheselt pöörduda meditsiinilise spetsialisti poole, kes tuvastab vigastuse, annab diagnoosi ja edasised soovitused.

+43
-5
Please wait...

Postitas:
monic77

Parim tase on ikka see, kui murdunud geelküüne pärast koju kiirabi kutsutakse.
Emosse ikka tasub minna aga tuleb arvestada, et seal läheb tunde.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
perek123

kes seda tegi 😀

+3
0
Please wait...

Postitas:
matas

Lihtsalt huvi pärast, ma täpselt ei tea, kuidas meil süsteem on, ma olen väga vähe meie meditsiiniga kokku puutunud õnneks. Kas kellelgi on praktikat, et kui ruttu perearsti kaudu röntgenisse aja saab? Ma mäletan, et tulin mõned aastad tagasi laagrist ja kui ma see ainus kord emosse läksin soovitasid sõbrad valetada, et õnnetus juhtus samal päeval. Tohutult nõme ja ma millegipärast ei tulnud perearsti pealegi.

Minu PAK asub ühe haigla laboritega samas majas. Ehk perearst kirjutab saatekirja ja lähen lihtsalt korrus allapoole. Ehk põhimõtteliselt 10 minutit.

Perearsti juurde sain vast poole päevaga (pahkluu, tuttavad õed arvasid, et võib isegi murd olla)

0
-2
Please wait...

Postitas:
anon

Minu PAK asub ühe haigla laboritega samas majas. Ehk perearst kirjutab saatekirja ja lähen lihtsalt korrus allapoole. Ehk põhimõtteliselt 10 minutit.

Perearsti juurde sain vast poole päevaga (pahkluu, tuttavad õed arvasid, et võib isegi murd olla)

Veab siis. Üleeelmine kord kui ma tahtsin perearsti juurde minna, siis helistasin ja öeldi, et arst võtab minuga ise ühendust. Ta helistas mulle kahe päeva pärast, olin vahepeal juba perearsti nõuandeliinilt abi saanud. Eelmine kord ei helistanud üldse tagasi. Olen sellepärast lapsega mitu korda EMOs käinud, et lihtsalt ei pääse perearsti jutule. Ükskord arst telefonis ise ütles, et ah minge parem emosse (kuigi tegemist ei olnud emo väärilise probleemiga).

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Huviline

Vaene Mallukas. Mul on temast tõesti kahju, tundusid uue mehega tegelikult (kui kõik see teine teema kõrvale jätta) nii ilus paar.

+15
-5
Please wait...

Postitas:
monic77

kes seda tegi 😀

Täitsa tavalised neiud, mitte suunamudijad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
corpse

Kas Porgandil on uus insta kasutaja või?

+6
0
Please wait...

Postitas:
perek123

Vaene Mallukas. Mul on temast tõesti kahju, tundusid uue mehega tegelikult (kui kõik see teine teema kõrvale jätta) nii ilus paar.

Minul on ka väga kahju. + need sõnumid mida G talle saatis (Malluka insta storys on üleval). Tõeline mees ikka, niimoodi naisterahvast sisuliselt ähvardada.

+22
-6
Please wait...

Postitas:
beebispinat

Muutis kasutajanime ära ja tegi uue blogi ka, et olla rahvusvaheline. Enam ei ole Paljas Porgand, vaid Untainted Nomad.

+7
0
Please wait...

Postitas:
kessel

Kas kellelgi on praktikat, et kui ruttu perearsti kaudu röntgenisse aja saab? Ma mäletan, et tulin mõned aastad tagasi laagrist ja kui ma see ainus kord emosse läksin soovitasid sõbrad valetada, et õnnetus juhtus samal päeval. Tohutult nõme ja ma millegipärast ei tulnud perearsti pealegi.

mul on kogemus varbaluu murruga. juhtus hilisõhtusel ajal kodus. öösel ei läinud kuhugi, hommikul lonkasin oma perearstikeskusesse. meie perearstikeskusest sain teada, et traumadega perearstide juurde EI TOHI pöörduda, kästi pöörduda kõrvalmajja  EMOsse. (ja pärast emost antud paberiga tulge tagasi või helistage, siis annab perearst haiguslehe). lonkasin siis oma murtud luuga üle hoovi kõrvalmajja emosse, kus istusin 3h, kuni röntgen tehti, paberil trauma fikseeriti ja kästi minna ortoosi ostma ja karke laenutama,

+10
-5
Please wait...

Postitas:
plixi

Nonii, G tegi seda jälle😂

+11
-9
Please wait...

Postitas:
masa

See, et M on on öelnud,et suudab ükskõik kelle ärahävitada, kõlab väga temamoodi.

Once a bully, always a bully.

+12
-15
Please wait...

Postitas:
kaiekast

See, et M on on öelnud,et suudab ükskõik kelle ärahävitada, kõlab väga temamoodi.

Once a bully, always a bully.

Mul võiks ka sellised oskused olla. Olen kade.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
corpse

Muutis kasutajanime ära ja tegi uue blogi ka, et olla rahvusvaheline. Enam ei ole Paljas Porgand, vaid Untainted Nomad.

Kas tal üldse on rahvusvahelisi jälgijaid? 😀

+21
-1
Please wait...

Postitas:
K4gu

EMO tegeleb erakorraliste probleemidega (nagu nimigi ütleb). Päevi vana traumaga, kroonilise haiguse vms. pöördutakse perearsti poole. Sellest ka see valetamise soovitus, muidu poleks sind jutule võetud.

Röntgenisse saadab perearst kohe, kui tema poole pöördud ja ta näeb selleks põhjust. Mingit ooteaega ei ole. Kuna PA keskustes röntgenit pole, siis saadetakse lähimasse haiglasse.

Ma läksin EMOsse migreeniga – võeti vastu kohe, pandi tilgutite alla ja saadeti kompuutrisse. Mitu tundi hoiti sees, tehti valuravi ja uuriti. Ei olnud kellelgi sellist juttu, et minge parem perearsti juurde, mis te siin meie aega raiskate.

Kui on äkiline ootamatu terviserike, siis tuleb pöörduda kiireima abivõimaluse poole. Isegi kui keegi on traumavaluga päev-paar oodanud, et ehk läheb ise üle, kui ikka EI LÄHE ise üle, siis EMO on õige koht kuhu pöörduda. Ka traumade tagajärjed saavad alguses talutavad olla ja ajaga hullemaks minna.

Olen ajanud EMOsse täiskasvanud poja, kellel tekkis kehale imelik lööve, EMOs võeti ta triaazis kiiresti kõige ette ja pandi tilgutite alla – selgus, et tal oli eluohtlik allergiline reaktsioon. Oleks ma neid vingujaid kuulanud, kelle meelest “sügelus ja lööve pole eluohtlik seisund” samamoodi nagu “sinikaga ei minda EMO arste segama”, siis oleks ma pojast ilma. Või noh, siis oleksin ma ilmselt paar tundi hiljem pidanud kiirabi kutsuma, aga seda tingimusel, et ma taipan lööbega poja seisundit korrapäraselt kontrollida või et ta üldse elab minuga sama katuse all. Kui sageli teie muidu kontrollite oma täiskasvanud lapsi, kes alustuseks lihtsalt küsivad nõu ootamatu veidra lööbe kohta? Käite iga veerand tunni taga nende toas või…? Kui selline asi tundub juba vajalik olema, siis on targem kohe EMOsse pöörduda, tundub mulle.

Nii et Mallukas tegi õigesti, kui seal oleks tõsisemaid haigeid palju ees olnud, siis oleks ta lihtsalt kauem oodanud.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
K4gu

Mis saab nädalavahetusel? Öösel?  Miks sa arvad, et kõik perearstid kõiki inimesi kohe samal päeval vastu võtavad? Miks sa arvad, et kõik inimesed suudavad oma terviseseisundit adekvaatselt hinnata ja aru saada, millal tugev valu EI OLE ohtliku haiguse tunnus?

Liiga palju olen kuulnud neid lugusid, kus memmel vajus laupäeval nägu viltu ja kõne muutus ebaselgeks ja taat kutsus talle kiirabi alles esmaspäeval, sest “mis ma neist arstidest muidu segan”. Või vajub inimene kõrvalises kohas terviserikkega kokku ja abi ei kutsuta, sest “mis ma selle joodiku pärast arste ikka tülitan”.  Või sureb noor mees päev pärast kukkumist ja ajutraumat, sest “enesetundel polnud alguses viga midagi, tõusis püsti ja läks koju”.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kaegu513

Minul on ka väga kahju. + need sõnumid mida G talle saatis (Malluka insta storys on üleval). Tõeline mees ikka, niimoodi naisterahvast sisuliselt ähvardada.

Nii sümpaatne paar ju. Üks tahab tantsupartnerit puruks n…da, teine lubab ise endale rusikaga näkku virutada ja siis politsei kutsuda, et mees süüdi jääks. Ja plankton kiidab kaasa- tubli, et sellest vaimsest vägivallatsejast lahti said.
Minu meelest on vägivald see, et ähvardatakse teist inimest kurjategijaks lavastada. See on näkku sülitamine neile, kes päriselt suhtevägivalda on tundnud ja kõige rõvedam manipulatsioon üldse. Mesijutu ajamine ei ole kuritegu, politseile valeütluste andmine on.

+14
-18
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Nii sümpaatne paar ju. Üks tahab tantsupartnerit puruks n…da, teine lubab ise endale rusikaga näkku virutada ja siis politsei kutsuda, et mees süüdi jääks. Ja plankton kiidab kaasa- tubli, et sellest vaimsest vägivallatsejast lahti said.

Minu meelest on vägivald see, et ähvardatakse teist inimest kurjategijaks lavastada. See on näkku sülitamine neile, kes päriselt suhtevägivalda on tundnud ja kõige rõvedam manipulatsioon üldse. Mesijutu ajamine ei ole kuritegu, politseile valeütluste andmine on.

Eee…see oli nali muidu. Sa päriselt ka usud, et ta oleks seda päriselt teinud? Kuna sa oled tema lugeja, siis kas sa ei tunne teda? Igast asjast ei tasu kinni võtta.

+14
-9
Please wait...

Postitas:
beebispinat

Ma ei tea, aga Eesti pidi tema jaoks väikseks jääma. Ise arvan, et sellist sisu, mida ta toodab, on inglise keeles niigi (sealt ta oma allikad ju võtabki) ja seega on ka raskem läbi süüa. Samas mine tea, äkki käputäis välismaalasi toob rohkem raha sisse kui eestlased.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Lootuses

Ma ei tea, aga Eesti pidi tema jaoks väikseks jääma. Ise arvan, et sellist sisu, mida ta toodab, on inglise keeles niigi (sealt ta oma allikad ju võtabki) ja seega on ka raskem läbi süüa. Samas mine tea, äkki käputäis välismaalasi toob rohkem raha sisse kui eestlased.

See nimi “untainted” peaks tähendama siis, et ta on tavameditsiinist “rikkumata”? Samas nina-ja rinna OP-i puhul nagu sobis? Või tähendab et elab väga looduslähedast elu? Samas jälle tatoveerimine ja juuste värvimine ja igasugused muud protseduurid sobivad?

(Ei mõista igasugu OP-e ja protseduure hukka, vaid mu arust need päris ei klapi ” puhta looduslapse” kuvandiga)

+27
-1
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Tissid võttis välja? Mäletan, et ammu juba oli sellest juttu. Ei teadnudki, et ta nina ka opereerinud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
mimi20

Tissid võttis välja?

Ei 🙂

Ninaopil käimine on ka mulle uudis..

+6
0
Please wait...

Postitas:
perek123

Tissid võttis välja?

Ei 🙂

Ninaopil käimine on ka mulle uudis..

Ta mingi hetk rääkis küll minu meelest, et tahaks välja võtta. Aga no eks ta saab ise ka aru, et kui välja võtab, siis on vaatepilt päris kole.

+12
0
Please wait...

Postitas:
silko

Kas keegi viitsiks neist G sõnumitest kokkuvõtte teha palun? Jäin ilma sellest draamast…

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1,381 kuni 1,410 (kokku 3,152 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)